Hirdetés

2024. április 24., szerda

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Adattárolás  »  Vinyocsere xp telepítése nélkül? (téma lezárva)

Hozzászólások

(#1) behappy


behappy
aktív tag

Haliho!

Lenne egy elég sürgősen megoldando problémám: az egyik vinyom, amin az XP van, erősen haldoklik, ki kéne cserélnem elég gyorsan, de ugy, hogy XP-t ne kelljen ujraraknom. Ez egyáltalán nem megoldhato, mivel fentvan egy olyan progi, ami érzékeli ha uj rendszer van, és az ujratelepitésére egyáltalán nincsen mod, és eddig kb fél év munkája van benne...de ezt ne részletezzük, ezzel kapcs. nem is várok 5leteket, hogy ''mé nem lehet azt ujrarakni?'' meg hasonlok, a lényeg, hogy nem lehet. Tehát ugy kéne az uj vinyora átrakni a jelenlegi tartalmát (vagy legalább az XPt, az a biz. progi nem ezen van), hogy ne kelljen ujrarakni a rendszert, tehát az XP észre se vegye a cserét. A gépben más nem lenne változtatva, minden alkatrész marad a régi. Hallottam, hogy a Norton Ghost vmi ilyesmi progi... ez igaz? És ha igen, akkor hogyan kell használni. Rontási lehetőség nincs. :( Előre is köszi az 5leteket! Bye, happy

(#2) Vitus válasza behappy (#1) üzenetére


Vitus
őstag

Utána kéne nézni, hogy raid-en nem e tudnád tükrözni

Jobb ma egy túzok, mint holnap!

(#3) sh4d0w válasza behappy (#1) üzenetére


sh4d0w
nagyúr
LOGOUT blog (1)

Csinálsz egy image-állományt a mostani rendszerről, kiírod CD-re. Kicseréled a vinyót, majd az újra visszateszed az image-et. Mielőtt azonban visszateszed az image-et, az új vinyón hozzál létre filerendszert. Ez összesen (persze partíciómérettől függ) mondjuk max. 30 perc.

Az image-et elkészítheted a Norton Ghosttal, vagy még inkább javaslom a Drive Image Pro nevű programot a PowerQuest-től.

Sok sikert!

https://www.coreinfinity.tech

(#4) behappy válasza sh4d0w (#3) üzenetére


behappy
aktív tag

és az uj vinyora honnan másolom rá az IMG filet? kell rendszer, amiről beindul?

(#5) sh4d0w válasza behappy (#4) üzenetére


sh4d0w
nagyúr
LOGOUT blog (1)

Ha az image-et elkészíted, a Drive Image Pro-n belül el tudod készíteni a szükséges (DIP-et tartalmazó) boot-lemezeket is. Azt ne felejtsd el, hogy nem árt egy egér- és egy CD-ROM-driver is a bootfloppykra... :))

https://www.coreinfinity.tech

(#6) sh4d0w válasza behappy (#4) üzenetére


sh4d0w
nagyúr
LOGOUT blog (1)

Az image állományt pedig felpakolhatod mondjuk CD-re, a DIP-en belül be lehet állítani, hol darabolja az image-et, ha nem férne rá egy CD-re. Tömöríteni is lehet az adatokat és elég szép eredményeket lehet vele elérni, mindamellett a megbízhatósággal sincs gond.

https://www.coreinfinity.tech

(#7) mura81


mura81
senior tag

norton ghost 2003 for dos nevű progi tökéletesen áthúzza az xp-t én is pont 2 hete csináltam egy ilyen manővert.

Controlling: ''In God we trust! - All others will be monitored''

(#8) Vitus válasza mura81 (#7) üzenetére


Vitus
őstag

És ha ntfs file rendszer azzal mit kezd a for dos? :)

Jobb ma egy túzok, mint holnap!

(#9) behappy


behappy
aktív tag

ok, thx, megprobálom, de előtte egy másik gépemen, hogy biztosan menjen. :)

(#10) mura81 válasza Vitus (#8) üzenetére


mura81
senior tag

át tudja rántani az hogy for dos az annyit jelent hogy dos boot lemezről kell futtatni, és bitről bitre mindent átir ha akarod. Tiszta király az a progi

Controlling: ''In God we trust! - All others will be monitored''

(#11) sh4d0w válasza Vitus (#8) üzenetére


sh4d0w
nagyúr
LOGOUT blog (1)

NTFS for DOS... :)

https://www.coreinfinity.tech

(#12) Dr. Balage


Dr. Balage
csendes tag

Én Drive Image 2002-t használok, kb. 2 hetente lementem vele az XPt! :)
kb. egy éve installáltam utoljára az XPmet, mert ha vmit elbaszott/basztam, akkor csak visszatöltöm!!! :DDD

ASUS P4G8X-Deluxe,Intel P4 3.06@3.45GHT+Zalman 7000CU,Sapphire Atlantis Radeon 9800pro 128 DDR (380@425/680@720)+Thermaltake Giant II+CoolLink 92mm (2700RPM),Infineon 2x256MB PC2700(300MHz),Creative Sound Blaster Live 5.1,80GB Maxtor 7200RPM ATA133,60GB Maxtor 7200RPM ATA100, 2x80mm+120mm venti

(#13) behappy válasza Vitus (#8) üzenetére


behappy
aktív tag

attol még tudhatja, hiszen ghostolni fogok, nem csak simán pl parancssorbol másolgatok...szvsz ghost ugy van megcsinálva, hogy mennie kell...remélem nem tévedek. :)

(#14) mura81 válasza behappy (#13) üzenetére


mura81
senior tag

a ghost megy de figyelj hogy tapasztalatom szerint csak a 2003-as verzio viszi át az xp-t

Controlling: ''In God we trust! - All others will be monitored''

(#15) sh4d0w válasza Dr. Balage (#12) üzenetére


sh4d0w
nagyúr
LOGOUT blog (1)

Drive Image tökéletes ilyen célra. Amikor felpakoltam az XP-t és fent voltak a driverek, gyorsan csináltam egy image-et, ha gáz lesz, majd onnan 5 perc alatt visszahúzom... :DD

https://www.coreinfinity.tech

(#16) Tompo válasza behappy (#1) üzenetére


Tompo
aktív tag

Xp-nél nem tudom működik-e de 98/me-vel biztosan: simán át kell másolni a vinyó teljes tartalmát és utána az első indítás előtt aktívvá tenni a particíót rajta. Szerintem itt is megy max egy fixmbr parancssal kell megfejelni.

(#17) Vitus


Vitus
őstag

szerintem ha rárakod egy HP raid controllerre a 2 winyót az újat beállítod mirroring módba és start processing oszt lesz valami ártani nem árthat :DD

Jobb ma egy túzok, mint holnap!

(#18) shtml válasza behappy (#1) üzenetére


shtml
őstag

Nem kell feltétlenül image-et gyártanod, mert a Ghostban lehet közvetlenül partíciót partícióra másolni. Mindez a DOS-os indítólemezről megy. A másolás után az új winchestert beteszed a régi helyére és észre sem veszed a különbséget. Én ezt tettem pár hete, amikor egy nagyobb HDD egy partíciójára másoltam át az oprendszert.

A szak­ember olyan barbár, akinek tudatlansága nem terjed ki min­denre. (Stanislaw Lem: Az Úr hangja)

(#19) biga válasza shtml (#18) üzenetére


biga
senior tag

Ugyenezt +csinálja a PQMagic 8: Partició másolása (a másikon ne legyen partició!) ''kis'' idő és kész. Olyanlesz, mint az eredeti. Ennyi. (Végül is a Ghost is ezt csinálja:) )

''Fiatalok! Tiétek a jövő! Régebben úgy volt, hogy a miénk lesz. (Sándor György)'

(#20) misimagaki


misimagaki
aktív tag

A DriveImage-ban is van egy Disk To Disk funkció. Szerintem ez biztosabb, mint az image file-ba kiírni, majd vissza egy másik HDD-re.

Murphy mondja: "Ha nem megy erőltesd, ha eltörik, akkor úgy is ki kellett volna cserélni."

(#21) ocso


ocso
tag

Hi!

Csak a 2003-az verzió kezeli az XP-s NTFS-t , ha jól tudom. De tényleg király egy progzi az biztos, főleg, hogy elég egy DOS -os boot floppy is hozzá. :C

(#22) moho_bogarpattinto


moho_bogarpattinto
csendes tag

Hali!

A fenntebb említett módon az XP-t én is átmásoltam Ghos-tal a másik partícióra, kiadva a FIXMBR DEVICEHARDDISK0 parancsot, a rendszer már bootol is róla :). Eddig minden jónak néz ki, DE az új rendszerpartíció betüjele D:, a rendszer úgyan erről indul, de minden mást a C:-ről tölt még be, ugyanis a registri beállítások enm változnak meg!!! Hogy lehet a két partíció betüjelét megváltoztatni?? Nektek eddig hogy sikerült működtetni a másolt partíciókat???

Arthur Dent

(#23) kymco


kymco
veterán

A Norton Ghost 2003 tökéletesen megoldja a problémát. Többször cseréltem így vinyót. Bootolsz a másolandó vinyóról, miután rádugtad a gépedre az új vinyót. Ha feltelepítetted NG-ot windózos felületen elindítod a disk átmásolását az egyik vinyóról a másikra. A program újrabootolása után megkezdi a másolást. Hihetetlenül rövid idő alatt működőképessé teszi az új vinyót. A PM8-at erre a célra nem ajánlom. Megszivatott többször is.

www.refujvaros.hu

(#24) ocso válasza moho_bogarpattinto (#22) üzenetére


ocso
tag

Hi!

Mindig úgy szoktam csinálni, hogy 1. partícióra install,majd ghosttal átmásolom a 2. partícióra.Majd törlöm az elsőről az eredetit még mielőtt bebootolnék a másodikról, mert akkor annak a cuccait akarja használni. Ez így tovább... Elsőre install és utána másolás a 3. partícióra és törlés. Ghost a legjobb erre a célra.

Üdv.:

(#25) moho_bogarpattinto válasza ocso (#24) üzenetére


moho_bogarpattinto
csendes tag

Hy!

De én már a régi partícióról használok mindenféle installált programot! Nekem a megoldás az lenne, ha meg lehetne CSERÉLNI a két partíció betüjelét. Csakhogy az XP nem hagyja magát...
Mert: - Ha a régi C: meghajtó betüjelét megváltoztatom, akkor az megváltozik (az, hogy kiad egy üzenetet, miszerint pár progi nem indul, sebaj), de újraindításig nem tudom a C-t hozzárendelni másik partícióhoz.
- But! ha nincs C partíció, a gép nem indul el!
Erre adjatok megoldást! :)

By

(#26) FaBatka


FaBatka
aktív tag

Norton Ghost a te embered.
forrásvinyó be, célvinyó be, lemezről indít, copy partition. Hamarabb megvan mintha elszívnál egy cigit:)
Tudtátok, hogy több gépre is lehet ghostolni egyszerre?

Mindegy mit csinálsz a Windowsban, a Nagy Kék Halál úgyis ítélkezik feletted...

(#27) Sipi


Sipi
addikt

A Partition to Partition másolásnál vigyázzatok! Szépen átviszi a régi rendszert az új vinyóra, de ha ez megvan, azonnal kikapcs, és ki kell venni a régi vinyót! Ha a két vinyó bent van, és így indítod a gépet, érzékelni fogja a kát rendszert, és előfordulhat, hogy a másik vinyón lévő swap-file-t veszi alapnak. Ezután hiába veszed ki a felesleges vinyódat, többé nem indul el az OS, mert a már nem létező vinyón keresi majd a swap-et. Helyreállítani tudtommal nem lehet, igen jó cég műszaki szakembere is így járt, amikor a garis vinyómat kellett cserélni...
Szerencsére megvolt még a régi, és még egyszer át kellett húzni Ghost-tal a rendszert.

Sipi

Mont-joie! Saint Denis! Je trépasse si je faiblis!

(#28) tybaa


tybaa
csendes tag

Én PMagic-et szoktam használni, ha egy teljes vinyót kell lemásolni, eddig még nem szívtam vele, egy hete csináltam utoljára (XP, NTFS), ez is működik. Az se gond, ha a célmeghajtó nem ugyanolyan méretű, mert a partícióhatárokat is lehet vele tologatni. És a partíciók betűjele sem gond, lehet azt is cserélgetni. Beállítod a végrehajtandó lépéseket, azután hátradőlsz, és vársz. Nagy vincsinél eltart egy darabig, ráadásul néha a számláló, ami mutatja, hogy hol tart, meg se moccan, nagyon megnyugtató. :)

(#29) moho_bogarpattinto válasza tybaa (#28) üzenetére


moho_bogarpattinto
csendes tag

Köszi, ma este megpróbálom PMagic-cal, hátha úgy már végre jó lesz!

(#30) amargo


amargo
addikt

nem olvastam végig a választokat, de
norton ghost al kimented a patriciót, vagy másik vinyóra mert xp nem fér fel CDre :)
és utána csak ghostal ismét kitömőríted az újra
ha vki írt már hasonlókat akkor csöndben maradok :)

“The workdays are long and the weekend is short? Make a turn! Bike every day, bike to work too!”

(#31) amargo


amargo
addikt

jajj beleolvastam, már vannak megoldások
akkor ennyi

“The workdays are long and the weekend is short? Make a turn! Bike every day, bike to work too!”

(#32) kymco válasza behappy (#1) üzenetére


kymco
veterán

Sikerült? :DD

www.refujvaros.hu

(#33) Genialis válasza behappy (#1) üzenetére


Genialis
aktív tag

Ha van egy linuxos géphez hozzáférésed akkor az egész ennyi:
cat /dev/hdazavinyóamiarégiésmingyámegdeglen > /dev/hdazújésszépvincseszter
vagy
dd if=/dev/hdazavinyóamiarégiésmingyámegdeglen of=/dev/hdazújésszépvincseszter
Slőn működni fog. Utána nem árt pqmagiccal kihúzni az utolsó partíciót, mert feltételezem hogy nagyobb vinyót veszel mint ami most van.

in4m8ion 1ts 2 B 3

(#34) nbi


nbi
tag

Nem tudom leírta-e valaki ugyanazt, de én így szoktam. Norton Ghost ghostpe.exe fájlt egy dos boot lemezre teszek. Létrehozok egy Fat16 v. 32-es partíciót, vagy ha van akkor arra mentem a ghost imidzsét. Leghostolom imidzsbe, majd vissza. ennyi

3athlon - swim, bike, run

(#35) L3zl13 válasza Genialis (#33) üzenetére


L3zl13
nagyúr

linuxnál a cat-es és vagy dd-s megoldásnál nem számít a lemez geometriája meg ilyenek?
elvileg itt ugye megadható egy file is kimenetnek, és akkor egy sima bináris image-et kapok?
Nem tudja valaki több fizikai lemezes LVM-nél is működik ez a módszer? (Akár image-be, akár közvetlenül új LVM-re?)

Aki hülye, haljon meg!

Útvonal

Fórumok  »  Adattárolás  »  Vinyocsere xp telepítése nélkül? (téma lezárva)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.