Hirdetés

2024. április 20., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Adattárolás  »  Vinyó vásárlás (téma lezárva)

Hozzászólások

(#1) mzperx


mzperx
aktív tag

Jobbakat!

Szeretnék venni valami nagyobb vinyóféleséget, olyan 60-80 Gb méretűt. Kéne tipp, hogy melyik gyártó melyik típusa megbízható, gyors, csendes, strapabíró, jó, stb.

Köszi.

Én csak az ajtót mutatom meg, belépni Neked kell rajta...

(#2) Den válasza mzperx (#1) üzenetére


Den
veterán

Nekem a seagate barracuda ata VI bevállt, nagyon halk (hangtalan), gyors, és személyes tapasztalatom szerint a seagate vinyók megbízhatók (nekem van egy 6 éves-is, hibátlan).

www.simson4t.hu

(#3) mzperx válasza Den (#2) üzenetére


mzperx
aktív tag

Jobbakat!

Mekkora van belőle?

Én csak az ajtót mutatom meg, belépni Neked kell rajta...

(#4) Den válasza mzperx (#3) üzenetére


Den
veterán

Nekem 40-es, de létezik 60-80-as is.

www.simson4t.hu

(#5) guest válasza mzperx (#1) üzenetére


guest
veterán

LEGjobbakat! Csatlakozom az előttem szólóhoz, 60-as barracudám hasítja a habokat, egyszerűen nem hallom hogy megy, hja és Sandra szerint az elvileg papíron ua. quantum és maxtor típusú játékosokra ráver 20 százalékot. Nem semmi. Ha ilyet vennél, 4-5 fokkal melegebb mint az átlagos, de ez nem válik kárára /gyártó cég szerint sem, a hőelosztás belülről korrekt./ Szóval igen, SEAGATE kiráj:):):):):):):):):):

prohardver vendég

(#6) guest


guest
veterán

A szígétet inkább hagyjuk. A régi vinyóik minősithetetlenek voltak, én többet nem kockáztatok meg egy Seagate vinyót. Ellenben a Maxtor-t tudom ajánlani, nekem nagyon bevált. Egy 80 gigás 7200-es Mistral-ban 47 bruttó. Az én gépemben is egy olyan duruzsol... :)

prohardver vendég

(#7) guest válasza guest (#6) üzenetére


guest
veterán

Én ezt értem kedves barátom, de akkor sok értelme van itt kérdéseket feltenni, ha egymásnak ellentmodó szélsóséges ötletek születnek egy-egy rossz tapasztalat kapcsán. Döglött már be Sony Wega tv is, a Challenger űrrepülő felrobbant, satöbbi...De akkor ne vegyetek asus meg abit meg ilyen lapokat meg lg írót mert ezek is szarok...Na szóval a Seagate-t nem bánod meg, ha meg véletlenül kifogsz 100000-ből egy hibásat, garanciát adnak rá... És a sebessége mellett a csend sem utolsó /Barracuda ATA IV. pl. m*****lban/ Üdv ! :-

prohardver vendég

(#8) Den válasza guest (#6) üzenetére


Den
veterán

Nem tudom neked mi a régi vinyó, nekem van egy 1.3-as seagatem is cirka hat éves, és hibátlanúl műkszik, még mai szemmel is gyors, egy ''hibája'' van hogy hangosan kerreg, de szerencsére a mai seagatek kinőtték ezt a hibát.

www.simson4t.hu

(#9) guest


guest
veterán

Havernak 2 év leforgása alatt 3 Szígétje ment tönkre. Az első egy 850-es volt. Pont aznap, mikor vett egy 4.2-eset a 850-es elfelejtett felpörögni (= halál). A 4.2-ese kb. fél év után kattogni kezdett és megpurcant. Garis volt, visszacserélték. Fél év megint - leszakadt a fej... Elege lett, vett egy 15-ös Quantum-ot, azóta minden OK... (Ez volt kb. 1,5 éve)

prohardver vendég

(#10) guest válasza mzperx (#1) üzenetére


guest
veterán

szerintem is seagate de csak barracuda ataIV.

prohardver vendég

(#11) Den válasza guest (#9) üzenetére


Den
veterán

Hát szerintem a 850-es és a 4.2-es között több van mint 2 év. Hibásat mindíg, mindenből ki lehet fogni, Viszont a 3 év _gyári_ cseregarancia elég biztonságot ad.

www.simson4t.hu

(#12) guest


guest
veterán

Az a baj, hogy az elmondásod alapján biztos jó a Barracuda, de nekem marhára elment a kedvem mindenféle Seagate-től. Faterék cégénél 5 éve csak Maxtorok mennek és még soha, egyikkel sem volt baj. Soha... Van 30 gépük, kb. duplaennyi vinyójuk, mind Maxtor... Ezzel szemben még anno mikor Seagate-eket vettek egy héten belül küldték vissza az egész rakományt. Lehet hogy most már nem így lenne, de a fene se kockáztasson... Olcsó és biztos a Maxtor...

prohardver vendég

(#13) turho válasza guest (#12) üzenetére


turho
őstag

Nem biztos hogy jo ha valaki túlzásba esik az ilyen elszólásokkal ''egész szállítmányt''. Akkor a pádék a legnagyobb balf@szok akiket a hátán hordott a főd vinyóvásárlás-ügyileg. Na szóval erős voltam, de ilyen a népmesébe sincsen, ez nem romlott szalámi.:O

(#14) Den válasza guest (#12) üzenetére


Den
veterán

Nekem nyolc, Felőlem mindenki abban bízik amiben akar, én csak a személyes tapasztalat alapján ajánlottam. Egyébként meggyőződésem, ha valaki nem fog ki hibás példányt/szériát bármelyik márka vinyójával boldog lesz.

www.simson4t.hu

(#15) mzperx


mzperx
aktív tag

Jobbakat!

Most aztán már tényleg nem tudok semmit....

Én csak az ajtót mutatom meg, belépni Neked kell rajta...

(#16) turho válasza mzperx (#15) üzenetére


turho
őstag

csak fujitsut meg samsungot meg ibm-et ne, meg régebbi quantumot se. videoállományokhoz tényleg a seagate a legjobb, mert az áztviteli sebessége a legegyenletesebb az egész lemezfelületen. /ezt nem én találtam ki./ A többi adata papíron közepes, élesben nagyon meggyőző. Tehát nem csinál frameeldobást meg ilyesmit, a lemez vége ugyanolyan gyors mint az eleje. Csak melegebb 4-5 fokkal mint pl. a wd.

(#17) guest


guest
veterán

Nem szállítmányt írtam, hanem rakományt, ami jelentett kb. 8 vinyót. Mindegy, majd ha eccer lesz alkalmam rá hogy beteszteljek egy Barracuda-t megteszem, biztos nem ok nélkül dicsérgetitek... Csak hát a rossz előítéletektől nehéz szabadulni...

prohardver vendég

(#18) karib


karib
addikt

Még egyszer felelevenítem, amit már párszor elmondtam :)

Minden gyártónak vannak problémásabb szériái (pl. IBM-nek a 75GXP, de a 60GXP sem egy szent állítólag). Ez van, viszont ettől egy gyártót nem lehet lehúzni, viszont egyes típusokat tényleg célszerű elkerülni.

Seagate esetében az a helyzet, hogy vmikor régen megvették a Conner nevű csúcsalacsony gyártót, és egyszerűen az ő cuccaikat árulták jó ideig low-end Seagate HDD-ként (lásd Medalist-széria). Nos, ezek lassúak és esetenként problémásak voltak - nekem is halt be ilyen.

Viszont a Seagate nagyon durva HDD-ket is gyárt és gyártott, a saját termékeit: Barracuda, Cheetah, azaz a SCSI vonaluk mindig is profi volt. Tehát Seagate HDD-ből olcsót/low-end cuccot nem szabad venni. A mostan U-széria már valszeg nem problémás, csak lassssú. Barracuda ATA IV viszont teljesen más tészta, semmi köze a haldoklós Seagate-ekhez. Szóval csak nyugodtan.

Ajánlataim: ha 100 v. 120 gigában gondolkodnál, akkor Western Digital WD1000BB-SE/1200BB (más néven WD1000JB): a világ leggyorsabb IDE HDD-i. 8 MB cache agyonver mindenkit. Persze nem olcsó, de nincs jobb nála.

Ha nem akarsz ilyen extrém cuccot, akkor Barracuda ATA IV gyors és csendes, Maxtor D740X szintén gyors, de nem mindegyik folyadékcsapágyas (a xxxxJx jelűek azok) - ezek csendesek is. IBM-től én távol tartanám magam, nekem is néha vacakol a 75GXP-m, és állítólag az újabb szériák sem teljesen hibamentesek (120GXP-k pl. napi 8 órára vannak specifikálva...!). WD 7200-es HDD-i is gyorsak, de a Max vagy Sea olcsóbb és kb. ugyanott vagy.

Ja, és olyan helyen vegyél HDD-t, ahol 3 év gart adnak rá. Nem kerül többe tán csak párszáz forinttal.

Department of Redundancy Department

(#19) Den


Den
veterán

Az lesz a vége hogy nyitok egyszer egy topicot ennek a ''folyadékcsapágy'' dolognak.

www.simson4t.hu

(#20) hogyishívnak?


hogyishívnak?
aktív tag

Szisaztok!
A kérdésem az lenne hol lehet 3 év garis wd-t vásárolni (átlagembernek) elfogadható áron? 2 hete rohangálom a várost (Budapest) és telefonálgatok de ahol 3 évet adnak kb plussz 25%-os áron adják. Ha valaki tud ilyen boltot esetleg honlapjukcímét, azt megköszönném.

Tibi

(#21) guest


guest
veterán

Hmmm... Most már télleg kíváncsi vagyok egy folyadékcsapágyas vinyóra... :) Bocsi de ehhez én nem értek. Ha folyadékcsapágyas, az azt jelenti hogy van benne vmi folyadék. Nincs ebben vmi kockázat? Mittomén, elfröcsög ide-oda, stb... :)

prohardver vendég

(#22) 9CS válasza mzperx (#1) üzenetére


9CS
senior tag

Nekem az újabbik (1 éves semmi gondom vele) wincsim Maxtor 7200-as ATA133-as csak amikor felpörög azt lehet hallani, és nagyon gyors.

'' - Tizenkettőt üt az óra, térjenek márrrrgghhhh... ''

(#23) guest válasza turho (#16) üzenetére


guest
veterán

Az 1 év 1 hónapos Quantumom most fog meghalni. Eddig nagyon bíztam bennük és a régebbiek (ue. a gyár) még most is jók (3-4 év). Most vettem egy IBM-et (40G): nekem tetszik: halk, a Chip tesztjében mindenkit lever, és csak kb. 2ezerrel több mint pl. a Maxtor. Én nem fújolom le a többit, de csak ezekkel van tapasztalatom.

prohardver vendég

(#24) karib válasza guest (#23) üzenetére


karib
addikt

Quantumod valszeg javítható, az IBM-ek pedig jók, amíg nem kezdenek el kerregni-kattogni-haldoklani. Lényegében túlérzékenyek a GXP szériás cuccok, tehát normális esetben az idők végéig elmennek, viszont ha pl. kicsit szögletes nálad az áram, pár hét alatt bedobhatják a kulcsot. Szar ügy, az IBM építhetne masszívabb cuccokat is :(

Department of Redundancy Department

(#25) karib válasza Den (#19) üzenetére


karib
addikt

Hát, jó lenne utánanézni. Annyit tudok, hogy Fluid Dynamic Bearing vagy miaszösznek hívja a Seagate, asszem a Maxtor is hasonló.

Nekem végülis tök mindegy, kussban legyen és menjen biztosan, oszt kész. Felőlem hívhatják amőbamembránosnak is, nem a neve érdekel :D

Department of Redundancy Department

(#26) Dorian


Dorian
félisten

Nem tudja valaki, hogy Pécsen hol lehet Seagate BarracudaIV-et kapni? Mindenhol csak IBM meg Maxtor van, ami nem rosz, csakhát annyi jót hallottam már erről, hohy ilyent szeretnék, 1 40 Gb-os példányt. Ugye ez is 7200rpm-es?

Kétfajta ember van. Kerüld mindkettőt!

(#27) Den


Den
veterán

No akkor. A ''folyadékcsapágyas'' vinyó a perasztvakítás iskolapéldája lehetne. Pontosabban az angol elnevezése. Ez az, érdekes név egy hétköznapi dologra, tipikus esete (mint lineárisan feszített napenergiával működő szárítóeszköz -> ruhaszárítókötél ). A fluid dynamic bearing, magyarul folyadékdinamikai (elven működő) csapágy, nem más mint a jóöreg siklócsapágy. A siklócsapágy ugyanis úgy műxik, hogy a tengely és a csapágypersely közti ''hézagot'' folyadék(kenőolaj) tölti ki, ami forgáskor egy nagynomású, néhány mikron vastagságú _egyenletes_ olajfilmet hoz létre, tehát a csap és a persely fémesen _nem érintkezik_, többekközt ezért nagyon csendes és alacson a hőtermelése, valamint nem kelt rezgéseket (sőtt csillapítja azokat). Ezt az elvet formálták firnyákosan, hangzatos névvé, a jó marketingesek.
Ettől függetlenül ez egy nagyon jó megoldás, nem is volna szabad mást alkalmazni vincseszterekben.

www.simson4t.hu

(#28) Den válasza Dorian (#26) üzenetére


Den
veterán

Igen

www.simson4t.hu

(#29) guest


guest
veterán

En meg oda jutottam, hogy lehet, inkabb veszek 5400-as vinyot, mert ezekrol a 7200-asokkal csak a baj van... hiaba van a 3 ev garancia, ha egy ev utan beszarik, az adataim fontosabbak, potolhatatlanok. Persze, ha nagy biztonsagot akarok, akkor ott a RAID, de annyira azert nincs tele a penztarcam...

Joe

prohardver vendég

(#30) FaBatka


FaBatka
aktív tag

Hali Mindenki!

Nem éppen a témához való hozzászólás, de nem tudja valaki, hol kapnék quantum lct10 10gigás vinyóhoz vezérlőelektrónikát?

Mindegy mit csinálsz a Windowsban, a Nagy Kék Halál úgyis ítélkezik feletted...

(#31) Den válasza Dorian (#26) üzenetére


Den
veterán

Igen az is 7200-as

www.simson4t.hu

(#32) Bally válasza Den (#27) üzenetére


Bally
senior tag

Mi sem úgy gondoltuk a folyadékcsapágyat, hogy a csapágygolyót vízből csinálták :DD
(egyébként igazad van)

http://www.illatosut.hu/ - 14 nap az élet? | http://www.pwned.nl/ - cheater?

Útvonal

Fórumok  »  Adattárolás  »  Vinyó vásárlás (téma lezárva)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.