Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Adattárolás  »  Vinyó problem! help plz! (téma lezárva)

Hozzászólások

(#1) enzo_ferrari


enzo_ferrari
tag

szasztok,

a problem a köv.: 80gb-s vinyóra a munkahelyemen simán tok másolni, de mikor otthon át szeretném pakolni a másik vinyómra az adatot akkor kattan egy kicsit és lefagy a rendszer.

Ez mi a szösztől lehet?! Megőrülök már, mert innen bentről vagy 40 GB adatot másoltam fel és otthon nem tok vele mit kezdeni...

---== Csajokat a paplan fölé, éljenek a kezek! ==---

(#3) enzo_ferrari válasza Kalandor (#2) üzenetére


enzo_ferrari
tag

maxtor...ez számít?

---== Csajokat a paplan fölé, éljenek a kezek! ==---

(#5) enzo_ferrari válasza Kalandor (#4) üzenetére


enzo_ferrari
tag

egy 300-as tápom van, gondolom nem valami márkás (nem tom) a kékhalnál a házzal együtt adták még egy éve mikor vettem...

Úgy néz ki, hogy amin az oprendszer van az egy SATA vinyó, és a maxtor van a rack-ben. A múltkor még le tudtam szedni az adatokat róla, igaz akkor sem elsőre, de sikerült. Most rögtön lefagy a másolás indításakor. Itt a benti gépben műxik, itt is slave-ként funkcionál. A haverom a múltkor elvitte, mert az adatokat DVD-re kiírta róla, nála sem volt gond...

röviden ennyi...

---== Csajokat a paplan fölé, éljenek a kezek! ==---

(#6) Angie™ válasza enzo_ferrari (#5) üzenetére


Angie™
addikt

milyen és hány más ide eszköz van még a gépedben?? Cd?? Dvd??

⏺︎ Bankot váltanál? Segítek! Küldök meghívót! ⏺︎ Gránit Bank meghívó az ajándék 10.000Ft-ért, belépési bónusz: 10+40e ⏺︎ K&H Bank meghívó az ajándék 10.000Ft-ért, belépési bónusz 10+40e ⏺︎ Részletekért keress priviben! ⏺︎

(#7) enzo_ferrari válasza Angie™ (#6) üzenetére


enzo_ferrari
tag

asszongya, hogy: sorrendben: seagate SATA vinyó, maxtor vinyó, toshiba DVD ROM, plextor cd író...

---== Csajokat a paplan fölé, éljenek a kezek! ==---

(#8) enzo_ferrari


enzo_ferrari
tag

senki? :((

---== Csajokat a paplan fölé, éljenek a kezek! ==---

(#9) enzo_ferrari


enzo_ferrari
tag

halloooooo

---== Csajokat a paplan fölé, éljenek a kezek! ==---

(#10) bcs válasza enzo_ferrari (#9) üzenetére


bcs
aktív tag

próbáld ki, hogy lehúzod a dvd-t, meg a cd írót

(#11) enzo_ferrari válasza bcs (#10) üzenetére


enzo_ferrari
tag

de nincsenek sablon okok, pl, nem lehet, hogy a fentebb említett táp a rossz, vagy gyenge? vagy esetleg a vinyó szart be?..

ha lehúzom és akkor nem fagy le akkor mi a megoldás?

---== Csajokat a paplan fölé, éljenek a kezek! ==---

(#12) Angie™ válasza enzo_ferrari (#11) üzenetére


Angie™
addikt

Még azt elfelejtettem megkérdezni hogy milyen chipset van az alaplapodon..

Mert nálam pl: [I845PE], ha használom, a SATA-t akkor nem tud kezelni 4 ide eszközt, csak 3 at.. nem lehet hogy neked is ilyen problémád lehet???
Szerintem érdemes lenne megnézni, mint már előttem is mondták hogy lehúzod a cd-t és a dvd-t...hátha...:DD

⏺︎ Bankot váltanál? Segítek! Küldök meghívót! ⏺︎ Gránit Bank meghívó az ajándék 10.000Ft-ért, belépési bónusz: 10+40e ⏺︎ K&H Bank meghívó az ajándék 10.000Ft-ért, belépési bónusz 10+40e ⏺︎ Részletekért keress priviben! ⏺︎

(#13) Vagyok válasza enzo_ferrari (#11) üzenetére


Vagyok
senior tag

Így kiderül, hogy nem gyengusz é a tápod (bár szerintem ennyit még éppen bírhatna is). Azt is kiprószálhatod, hogy másik tápcsatira dugod a vinyót hátha a csati rosssssz.

(#14) enzo_ferrari válasza Angie™ (#12) üzenetére


enzo_ferrari
tag

NVIDIA® nForce2 (A7N8X deluxe lap)

---== Csajokat a paplan fölé, éljenek a kezek! ==---

(#15) enzo_ferrari válasza Angie™ (#12) üzenetére


enzo_ferrari
tag

csak 3 ide eszköz van használatban, a 4. SATA...úgyhogy ez kilőve :)

---== Csajokat a paplan fölé, éljenek a kezek! ==---

(#16) Danecay


Danecay
őstag

Hi All! Nos nekem most olyan problémám lenne, hogy a Easy Recovery Professional 6.01 szerint a 40-es Maxtorom partíciói (4db) hibásak.
A következőket írja:
''Recommendations:

Partition test for drive F failed, critical system structure errors have been found. Run the Full Diagnostic Test, from the DriveTests tool, on the drive containing the partition to verify if your drive has any physical problems. If you ARE experiencing a data loss situation, you should run the applicable tools in the Data Recovery category to recover lost data. Also, professional services are available by contacting Technical Support or Data Recovery Services. If you ARE NOT experiencing a data loss situation, use the Windows Check Disk tool or other file system repair utility like Ontrack Fix-It Utilities (TM) to fix the file structure errors. In the case of severely corrupted partitions, you may need to reformat you drive and restore data from a previous backup. NOTE: Reformatting your drive will destroy all data on your drive.''
Miután megcsináltam a javasolt Full Diagnostic Test-et, az eredmény a következő:
''Full Diagnostic Test for drive MAXTOR 6L040J2 passed, no physical drive problems have been found. Run the PartitionTests tool, from the Disk Diagnostics category, on any partitions with data loss, to verify on-disk structures. If you ARE experiencing a data loss situation, you should run the applicable tools in the Data Recovery category to recover lost data. Also, professional services are available by contacting Technical Support or Data Recovery Services.''
No akkor most mi az igazság? Sem a CHKDSK, sem a Norton Utility (igaz a 2002-es), sem a PQ Magic 8 paertícoó ellenőrzője nem találtahibát. A bizonság kedvéért megszüntettem a winyón lévő partíciókat, újraformatáltam az egészet, szektorellenőrzéssel meg minden, utánna újrapartícionáltam, Hogy nehogy úgy járjak mint nemrég, közel 200GB adatvesztés. Miután készen lettem vele, feltelepítettem újból az Easy Recovery-t és úrateszteletem. Az eredmény ugyan az. Beszereztem a javasolt progit az Ontrack Fix-It Utilities-t. Ez, végigmegy a kijelölt partycion, de vizsgáló, és javító procedúrák után, hibát nem jelez, ha viszont ismét leellenőrzöm az Easy Recovery-vel a hiba jelen van.
Mi lehet itt a gond?

(#17) westlake válasza Danecay (#16) üzenetére


westlake
félisten

esetleg ugyanaz lehet a problema, mint anno a settlersnel, hogy a kovcsa disznot gyartott, ha crackelted a jatekot.....:)

[Szerkesztve]

Play nice!

(#18) Danecay válasza westlake (#17) üzenetére


Danecay
őstag

Na most ezt jól megmondtad, csak sajnos a hasonlatot nem értem, pedig ismerem a Setlers-es dolgot.

(#19) Vagyok válasza enzo_ferrari (#1) üzenetére


Vagyok
senior tag

Végkifejlet?

Útvonal

Fórumok  »  Adattárolás  »  Vinyó problem! help plz! (téma lezárva)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.