Hirdetés

2024. április 19., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Adattárolás  »  Vinyó hangosodik? (téma lezárva)

Hozzászólások

(#1) dnacrew


dnacrew
tag

Egy Seagate Barracuda IV 60gb 7200rpm vinyóról lenne szó. Megvettem totál csöndes volt, ez volt egy fél éve, mostanra már pedig halkan ugyan de kezd kerregni. Másnál is előfordult, vagy mind ilyen? Lassulást nem tapasztaltam, de ez kezd zavarni. Remélem ez nem a lassú elkerülhetetlen vég jele? :F

Resist TCPA and Microsoft! Support Open-Source and Scene!

(#2) Den válasza dnacrew (#1) üzenetére


Den
veterán

olvasáskor csinálja ugye? gyanítom, míg üres addig a lemez elejére ír, és olvasáskor nem nagyon kell rángatni a fejet, aztán ahogy tellik a lemez egyre nagyobb utakaT kell ''bejárni'' a fejnek, ezért nő egy kicsit a seek zaj. nálam is ez volt egy kicsint nőtt a seek zaj aztán azon a szinten van egy éve, de így is nagyon halk.

www.simson4t.hu

(#3) Latzee


Latzee
csendes tag

Nekem mondjuk nem olyan vinyom van,de en ugy vettem eszre (mar volt egy par fajta vinyom),hogy szepen lassan minegyik egy ido utan zajosabb lett.
Mostanaban nem vettem,es nem tudom ez a ''tulajdonsag'' a mai vinyokra is jellemzo-e...

(#4) dnacrew válasza Latzee (#3) üzenetére


dnacrew
tag

Na én is erre gyanakszom, mert ilyen már volt régebbi HDD-kel is, hogy lassan elkezdett kerregni. A végén már szabályosan kattogott meg zörgött :(

Amugy Den: tényleg olvasásnál jellemző, de írásnál is jóval hangosabb mint 0km-es korában.

Ha meg lassulni is kezd akkor ez az idő vasfogának a hangja. :(

Resist TCPA and Microsoft! Support Open-Source and Scene!

(#5) Den válasza dnacrew (#4) üzenetére


Den
veterán

na írás/olvasásra gondoltam :) A lényeg hogy ez a seek zaj, ez nem jelent semmi rosszat.

www.simson4t.hu

Útvonal

Fórumok  »  Adattárolás  »  Vinyó hangosodik? (téma lezárva)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.