Hirdetés

2024. április 19., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) maross


maross
veterán

lenne nekem egy 250es wd hattertarolo vinyom, xp sp2 oprendszer, 80as particiok, ntfs filerendszer. a problemam az, hogy ma is epp meg akarom nezni jol megerdemelt anime sorozatom kov reszet, erre az elso 5db nem olvashato/masolhato/athelyezheto, gondolom torolni sem lehet. checkdisk nem dob ki hibat. mar nem az elso eset, hogy ilyen elofordult. legutobb egy konyvtar valt hasznalhatatlanna, meg mindig nem tudok belepni abba a konyvtarba...valami otlet?

eladó 100+ új/használt társasjátékom: https://tinyurl.com/tarsasjatekok

(#2) maross


maross
veterán

az ok meg mindig nem vilagos, de rauszitottam a getdatabacket a particiora. 20perc szoszoles utan vegzett, meg tudtam nyitni a videokat a getdatabacken belul. kivulrol ugyanolyanok maradtak...csak regisztralt verzio javitja meg vegleg, vagy en nem talaltam valamit? koszi.

eladó 100+ új/használt társasjátékom: https://tinyurl.com/tarsasjatekok

(#3) liksoft válasza maross (#2) üzenetére


liksoft
nagyúr

Bizonytalanul működik a géped. Túlhúzás, hibás driver, memória, stb... A GDB fizetős. Valamint nem javít, hanem a regisztrált változat másol. Arra viszont Neked kell figyelned, hogy másik drive-ra másoljon. A forrás és cél drive soha nem lehet ugyanaz. Különben felülírod pont azt, amit mentesz.

Murphy él és dolgozik (Ami el tud romlani, az el is romlik). hdd-mentes.hu

(#4) maross válasza liksoft (#3) üzenetére


maross
veterán

koszi. ehhez ket megjegyzes. a gepem huzva van, tegyuk fel az lenne a hiba oka. de:

1) volt mar olyan, hogy elvittem haverhoz, es ott mar nem latott egyes konyvtarakat. gep nincs huzva, hotstabil, eleg sok vinyo volt mar benne, soha egyiknek sem lett baja. valamint elotte nalam fel evig hibatlanul ment, ki se mozditottam a gepbol. ilyen volt mar 2x is, nem lehet a veletlenre fogni.
2)oks, gdb megtalalja, atmasolom, mindenki orul. mi lesz az eredeti fileokkal? hogy toroljem le oket, hisz nem engedi. (gdbvel meg nem probaltam torolni, van ott ilyen opcio?)

[Szerkesztve]

eladó 100+ új/használt társasjátékom: https://tinyurl.com/tarsasjatekok

(#5) liksoft válasza maross (#4) üzenetére


liksoft
nagyúr

Nem kell törölni. Format. Hiszen a mentendő file-okat úgyis másik winyóra / partícióra írod. Ugyanarra ugyanis tilos !!!!

Murphy él és dolgozik (Ami el tud romlani, az el is romlik). hdd-mentes.hu

(#6) maross válasza liksoft (#5) üzenetére


maross
veterán

valami elengansabbra gondoltam :D. eleg sok giga egy menteshez, de persze ez lesz ha nincs jobb. koszi.

eladó 100+ új/használt társasjátékom: https://tinyurl.com/tarsasjatekok

(#7) A_ScHuLcZ


A_ScHuLcZ
addikt

Légyszi segítsetek, nagy bajban vagyok!

Nagyon meg akar halni a zenewinyóm, ami nagyon nemjó, mivel a zene az életem, kb 10 év gyűjteménye található rajta! Egy 250es samsung pata csurig tele zenével!
A winyó 3 hónapos!

Szóval a probléma az, hogy ma elvittem külső usb keretben a notihoz, de nem akart működni, nem tudtam rámenni a meghajtóra. Mondom nembaj, majd otthon. Betettem a gépbe IDE kábellel, scandisc elindult, csomó hibát kijavított, majd leállt egy olyan hibaüzivel, hogy a mesterfájltábla sérült, és nem tud tovább futni.
Windows felbootol, továbbra sem működik a meghajtó...

Ötlet? formaton kívül... (most fut a getdataback elemzés, de nemtudok hova kimenteni 250gb-t) :(

"I'd tell you a joke about UDP, but you probably wouldn't get it."

(#8) zsoi válasza maross (#4) üzenetére


zsoi
senior tag

HDD vagy memória hibának tűnik...
Szerintem:
- memória teszt,
- adat mentés,-> gyártó diag szoftverét futtasd a diszkre

A PC olyan mint a nő: nem lehet kiszámitani hogy reagál 5 perc múlva... :)

(#9) liksoft válasza maross (#6) üzenetére


liksoft
nagyúr

Igazad van. Diskeditorral is átírhatod a sérült (és ezért törölhetetlen) adminisztrációt tartalmazó szektorokat. Ez szebb lenne. :D

[Szerkesztve]

Murphy él és dolgozik (Ami el tud romlani, az el is romlik). hdd-mentes.hu

(#10) maross válasza liksoft (#9) üzenetére


maross
veterán

:DDD

eladó 100+ új/használt társasjátékom: https://tinyurl.com/tarsasjatekok

(#11) levis4


levis4
tag

Sziasztok!

Van egy 200Gb-s Seagate winyóm.
Havernak kölcsönadtam. A gépében többszöri kísérletezés után sem indult el.
Fel sem ismerte a gépe.
Utána hazahoz és a saját gépem már csak 32Gb-snek ismeri fel.
Partíció törlés újraformázás után is.

Mi lehet a gáz? :F

(#12) Thulcandra válasza levis4 (#11) üzenetére


Thulcandra
senior tag

A winyón van egy olyan jumper állás ami limitálja a kapacitást 32GB -ra :DDD

Azt lehet nem kellet volna piszkálni...

" Ride away from falling ground, ride away from the big black cloud, ride away until the day come that we all live in a 2 wheel nation "

(#13) levis4 válasza Thulcandra (#12) üzenetére


levis4
tag

Kölcsön volt!

Lehet, hogy úgy maradt?

Mit lehetne tenni?

(#14) Hequila válasza levis4 (#13) üzenetére


Hequila
őstag

Visszarakod a jumpert az eredeti master/slave állásba.

''Nem kell hajó, nem kell repülőgép, | Van mit ennem, van hol aludnom még!'' Tankcsapda

(#15) levis4 válasza Hequila (#14) üzenetére


levis4
tag

Kösz, de ne nézz madárnak!
Ezt már régen megtettem!
(Nem azért írtam, hogy úgy maradt mert a jumpert nem tettem vissza hanem maga az elektronika maradhatott ''zárt'' állásban és így a jumpert akárhova rakom mindig csak a korlátos 32Gb-ot emgedélyezi.)

Más ötlet?

[Szerkesztve]

(#16) macilaci78


macilaci78
nagyúr

Nekem olyanom van, hogy két fájlt egymástól külön helyen (a fa struktúra kellően távol álló ágain) nem tudott törölni a rendszer. Megnyitni sem, áthelyezni, átnevezni, egyszóval semmit. A fájlok sérültek voltak. A vége az lett, hogy a vinyót learchiváltam, majd format és csók. Hiba nincs, a scan, diagnosztika nem talált, csak nem értem. Mitől lehetett? A vinyó egy külső USB-s keretben használ 2,5''-os 80GB-os Samsung. Másban soha nem járt.

Ha minden kötél szakad, nem kell félni az akasztástól!

(#17) liksoft válasza macilaci78 (#16) üzenetére


liksoft
nagyúr

Vigyázat! Valószínűleg kevés tápfeszültséget kap a winyó. A file-rendszernél találtál hibát, de ez előfordulhat a file belsejében is! A külső winyókat csak és kizárólag a hátfali alaplapra forrasztott USB csatlakozóból szabad meghajtani. Sőt, ajánlatos a dupla tápellátás (két USB portról veszi a tápot, de csak az egyiken keresztül kommunikál az alaplappal). Mint ahogyan a HWB leírásában is olvasható [link] az USB csati 500 mA terhelést köteles 5%-os feszültségeséssel biztosítani. A 4,75V a winyóknak határérték, így íráskor már lehet gond amit csak a visszaolvasáskor lehet észrevenni. Ezért adják a plusz tápkábelt vagy a dual csatisat a külső winyóházakhoz. Az alaplapra csatlakozóval kapcsolódó előlapi USB csatlakozónál a belső csatlakozó miatt nagyobb lehet a feszültségesés.

[Szerkesztve]

Murphy él és dolgozik (Ami el tud romlani, az el is romlik). hdd-mentes.hu

(#18) mr_ricsi válasza levis4 (#15) üzenetére


mr_ricsi
veterán

''Más ötlet?''
Zerofillel letörölni az egész vinyót, aztán újra megformázni. (És nem adni dilettánsok kezébe.)

Sokkal kellemesebb úgy hibát keresni, ha tudod, hogy másban kell!

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.