Hirdetés

2024. március 28., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Hűtés, házak, tápok, modding  »  Vinyó csöndesítése?! (téma lezárva)

Hozzászólások

(#1) Bogyó bá'


Bogyó bá'
nagyúr

Volna egy meredek kérdésem:

Jól sikerült hétvégi házhütés moddom után a gépem leghangosabb alkatrésze a magas hangon sipitó 7200 RPM-es 20 GB-os Quantum vinyóm.

Lehet-e ezen vmilyen módon csöndesiteni?

Sima beburkolás a melegedés miatt nem tünik megfelelőnek....:(
Rugalmas felfüggesztés esetleg?

Ha bárkinek van használható ötlete, bevált megoldása, akkor kérem segitsen.
A vizhütéssel rendelkezőknek biztosan vannak jó tippjei!

Galilei halott! Már Einstein sem él! ...és én is nagyon szarul érzem magam...

(#2) Polesz válasza Bogyó bá' (#1) üzenetére


Polesz
addikt

Legbiztosabb a csere. Nagyon nem fogod elhalkítani. Én egy IBM vinyót üldöztem el a gépből ez miatt ;]

Elméletileg nincs különbség elmélet és gyakorlat között. Gyakorlatilag van.

(#3) Fawkes válasza Bogyó bá' (#1) üzenetére


Fawkes
őstag

Mivel a vízhűtés arra való hogy ne a venti forogjon hanem a víz follyon[ezt jól megaszontam] ezért mi nem tudunk legalábbis a vízhűtés ezen nem tud segíteni!bocs de nem tudok segíteni!

(#4) Bogyó bá' válasza Polesz (#2) üzenetére


Bogyó bá'
nagyúr

Nagyon elszomorit a válaszod......:(((
Rámjött a beteges moddolhatnék, azt hittem , ezen a kézenfekvő megoldáson kivül valami mást is lehetne tenni esetleg....

Galilei halott! Már Einstein sem él! ...és én is nagyon szarul érzem magam...

(#5) Bogyó bá' válasza Fawkes (#3) üzenetére


Bogyó bá'
nagyúr

Csak azért gondoltam, hogy a vizhütősöknek esetleg van megoldása erre, mert egy szokvány léghütés mellett a vinyó hangja szinte fel sem tünik, mig ha defaultból csöndes a géped, akkor biztosan zavarhat egy átlagosnél hangosabb vinyó.

Galilei halott! Már Einstein sem él! ...és én is nagyon szarul érzem magam...

(#6) Fawkes válasza Bogyó bá' (#5) üzenetére


Fawkes
őstag

Értelek!

(#7) Keitaro


Keitaro
addikt

Esetleg

[L]http://prohardver.hu/rios2_hir.php?id=3716[/L]

Bár azt nem értettem miért csökkentené annyira a zajt...

(#8) twollah válasza Bogyó bá' (#1) üzenetére


twollah
nagyúr

Füldugó alkalmazása.
HDD eladása, és új vétele ami nem sivít olyan hangosan.

(#9) Fawkes válasza Keitaro (#7) üzenetére


Fawkes
őstag

Ilyet már lehet kapni?

(#10) Keitaro válasza Fawkes (#9) üzenetére


Keitaro
addikt

Fogalmam sincs őszintén szólva :)
Nekem még ezeréves Quantum lctim vannak lassúak, de nem is túl hangosak, úgyhogy még nem foglalkoztam ilyennek. Pedig meg tudnék barátkozni egy párszáz GB-s Seagate-el vagy WDvel :U

(#11) Bogyó bá' válasza Keitaro (#7) üzenetére


Bogyó bá'
nagyúr

Max azért, mert tök passzivan hűti a HDD-t, esetleg elmaradhat egy házventi előle... más tippem nincsen

Galilei halott! Már Einstein sem él! ...és én is nagyon szarul érzem magam...

(#12) Keitaro válasza Bogyó bá' (#11) üzenetére


Keitaro
addikt

Ez igaz :))

(#13) b0rZ


b0rZ
aktív tag

en nem csavarozom be a winyot, hanem a gep aljaba, illetve a fiokokba egy szivacslapra helyezem oket, igy a haz nem veszi at a hangjat. nekem bejott, csendes.

(#14) Fawkes válasza b0rZ (#13) üzenetére


Fawkes
őstag

Ezt nem ajánlanám Pl.:egy Wd-vel![tudom hogy az övé qvantum tudom!]

(#15) Keitaro


Keitaro
addikt

Anno voltak ezek a nem csavaros rőgzítések amikor valami bőrben vagy gumira lehetett rakni a vincsit, hogy ne vegye át a ház a rezgését. Erről tud valaki valamit?

(#16) [amne] válasza Bogyó bá' (#1) üzenetére


[amne]
senior tag

Polifoam, és parafa a magasfrekvenciát jól elfojtja sípiolást nem fogsz hallani de a fej mozgásának hangja csak vmilyen gumibakra szerelés után fog megszűnni.

(#17) wipes


wipes
senior tag

Esetleg egy ilyen?



Nem tudom, mennyit számít ez a rugós felfüggesztés, de csak csökkenti a rezgést valamennyire. Ha ne kötöd be a ventit, még halk is. Mondjuk amennyibe kerül, jobban megéri ha a vinyót cseréled le.

(#18) PeliScan


PeliScan
addikt

Nah, van gyári megoldás is, de az többnyire (a gumis) csak a 'kerregéstől' szabadít meg, az esetleges sípolástól nem. De ha gondolod keress rá; SilentDrive.

Vagy, válsszd a piros tablettát :DDD >>

A ház szerves részeként...

:P) kellékei, már kivágás után, de még beépítés előtt...




p.s bocs a képekért, de nem nagyok, remélem nem okoz senkinek bosszúságot.

([L]http://prohardver.hu/rios2_uzenetek.php?from=13964[/L])

(#19) Keitaro válasza wipes (#17) üzenetére


Keitaro
addikt

Mint egy kis űrhajó hátulról :D

(#20) Keitaro válasza PeliScan (#18) üzenetére


Keitaro
addikt

wow elolvastam a topicodat látom a házat is kibélelted :)
Nem semmi

(#21) Bogyó bá' válasza PeliScan (#18) üzenetére


Bogyó bá'
nagyúr

Na, valami ilyesmire gondoltam.....de nem lesz túl melege benne a vinyónak?

Köszi a képeket! :)))

Galilei halott! Már Einstein sem él! ...és én is nagyon szarul érzem magam...

(#22) Bogyó bá'


Bogyó bá'
nagyúr

Nabazz', frenetikus tag lettem?! :DDD

Galilei halott! Már Einstein sem él! ...és én is nagyon szarul érzem magam...

(#23) Bogyó bá' válasza [amne] (#16) üzenetére


Bogyó bá'
nagyúr

Nem kattog, hanem egyszerüen a motorja visít/sipol....Megpróbálok tényleg polifoamból valamit összeszenvedni, de meg kell oldani, hogy legalább egy kicsit szellőzzön is. /Bár ez a Quantum nem melegszik annyira, mint a haverom Maxtorja/

Galilei halott! Már Einstein sem él! ...és én is nagyon szarul érzem magam...

(#24) PeliScan válasza Bogyó bá' (#21) üzenetére


PeliScan
addikt

Nem... ha megnézed a másik topicban névő képeket, látod a ház végében tenyésző ventit. nah össz at hajtja rá kb 1000RPMel a levegőt, de csak alig langyos egy Win reinstall után is. Jók rajta a bordák, tényleg nagyo sokat számítanak! (amúgy az egyém egy 6.4es Sea, szóval sípol rendesen ő is:P)

(#25) biga válasza Bogyó bá' (#1) üzenetére


biga
senior tag

Húzd le a tápkábelét. Akkor nagyon halk lesz! :))

''Fiatalok! Tiétek a jövő! Régebben úgy volt, hogy a miénk lesz. (Sándor György)'

(#26) twollah válasza biga (#25) üzenetére


twollah
nagyúr

Na ja, és ha a HDDn levő adatokat el szeretné érni akkor arra az időre rádugja a tápkábelt a HDDre.

(#27) QQRIQ válasza Bogyó bá' (#1) üzenetére


QQRIQ
tag

Szerintem max. annyit tehetsz, hogy a haz belsejet valamifele hangszigetelo anyaggal beboritod, hogy az tompitsa a vinyo hangjat. Miutan amit hallasz, az a vinyo ''vinnyogasa'' :)), igy nemigen fog segiteni a gumibakos felfuggesztes vagy hasonlo megoldas, mert itt szerintem nem rezgesrol van szo - egesz egyszeruen ilyen a HD hangja.
Sajnos, nem tudom pontosan, milyen anyagokat szoktak PC-k eseteben alkalmazni - az en tippem valami hasonlo dolog lenne, mint pl. a Dynamat, amit auto-hifi hangszigetelesre szoktak hasznalni. Masok, akik jobban otthon vannak ebben a temaban, biztos tudnak majd valami inkabb ''PC-specifikus'' megoldast javasolni.

(#28) Goose-T válasza Bogyó bá' (#23) üzenetére


Goose-T
veterán

Szerintem az is szóba jöhet, hogy mondjuk vékony mübôr darabokat teszel a vinyó oldala és a keret közé, amit kilyukasztol és így át lehet csavarozni azon keresztül. De ez lehet, hogy hülyeség. A vinyó-ól egy kissé meredeknek tünik.

Eladó gitáros cuccok: http://tinyurl.com/94uy6j9b *** Rockbandám: https://fb.me/scharlotterhodes *** Gitárelektronikai műhelyem: https://www.fb.me/goosetgitar

(#29) Bogyó bá'


Bogyó bá'
nagyúr

Ma este, meló után, az alábbi szörnyűséget követtem el: anyaga 3mm vastag átlátszó szilikongumi lemez, hatékonysága.......hmmm.....jobb is lehetne. A vinyó kattogása (fejmozgatás) egyáltalán nem hallható, viszont a motorjának sipitása csak egy kicsit gyöngült. :DD

Galilei halott! Már Einstein sem él! ...és én is nagyon szarul érzem magam...

Útvonal

Fórumok  »  Hűtés, házak, tápok, modding  »  Vinyó csöndesítése?! (téma lezárva)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.