Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Adattárolás  »  Vinyó baleset (téma lezárva)

Hozzászólások

(#1) Pala


Pala
veterán

Bakker!!!!
Szédszedtem a gépet, mondván portalanítok egyet. Közben megálltam egy kicsit pihenni, a nagy porfelhő közepette. Ülök le a karosszékbe és rákönyökölök a karfára. Egyszercsak hallok egy koppanást: húúú bazz, ez a vinyó volt!!!! Ott volt a karfán.
Kérdés: már dobhatom is ki??? Vagy még műxik?? Mondjuk nem repedt/hajlott meg, de azért majdnem teljes súllyal rátámaszkodtam!

(#2) Don Vittorio válasza Pala (#1) üzenetére


Don Vittorio
őstag

Próba szekerce...

40 éve csillagász akartam lenni, de kiderült, hogy színtévesztő vagyok, így nem lehettem. Az élet furcsa fintora és öröme is egyszerre, hogy mióta emberi lelkekkel és tudatokkal foglalkozom, megtaláltam a sötétségnek azt a fokát, amit csillagászként sose tudtam volna testközelből tanulmányozni.

(#3) iguana


iguana
őstag

..ezt csak úgy tudod meg, hogy kipróbálod :D

14 pár márkás bokazokni. (fícsör:antistatic, 100% pamut, jól szellőző, húzva térdig ér)

(#4) Pala válasza Don Vittorio (#2) üzenetére


Pala
veterán

No jóvan, de lehet ebből később probléma?? (pl. bad sectorok)

(#5) Pala válasza iguana (#3) üzenetére


Pala
veterán

Hja, ezt tudom, de lehet-e később valamilyen működési zavar????
(Más: Mauro Picotto fanatikus vagy???? :))

(#6) Turmoil válasza Pala (#5) üzenetére


Turmoil
senior tag

Leesett, vagy csak rákönyököltél?

1. látszik-e sérülés a nyákon? Ha igen, akkor valszeg el sem indul.
2. ha csak leesett, akkor ált. nincs nagy baj, mert kikapcsolt állapotban nagy az ütésbiztonságuk (Seagate vállal valami 350 g-t)

Aki tud, és tudja hogy tud, az veszélyes. Tőle féljetek. Aki tud, és nem tudja hogy tud, az bölcs. Tőle tanuljatok. Aki nem tud, és tudja hogy nem tud, az okos. Őt tanítsátok. Aki nem tud, és nem tudja hogy nem tud, az hülye. Őt hagyjátok ..

(#7) Pala válasza Turmoil (#6) üzenetére


Pala
veterán

Nem esett le, de mikor rákönyököltem, olyan fura koppanást hallatott (mintha behorpadt volna)!
Egyébként végigvizsgáltam, semmi látható sérülés, se a nyákon, se a fémlemezen!
Szal szerinted van esélyem???

(#8) Turmoil válasza Pala (#7) üzenetére


Turmoil
senior tag

A remény hal meg utoljára, a lepényhal meg először. :)

Azért talán erősebb a borkolata, mintsem így összenyomd. Lehet, hogy nekitoltad valaminek és annak volt a hangja. Szerintem simán túlélheti, de fogadni elvből nem fogok:)

Aki tud, és tudja hogy tud, az veszélyes. Tőle féljetek. Aki tud, és nem tudja hogy tud, az bölcs. Tőle tanuljatok. Aki nem tud, és tudja hogy nem tud, az okos. Őt tanítsátok. Aki nem tud, és nem tudja hogy nem tud, az hülye. Őt hagyjátok ..

(#9) Pala válasza Turmoil (#8) üzenetére


Pala
veterán

Szeretem ha bíztatnak, köszönöm!
Na, majd mindjárt kipróbálom, hogy él-e a még a pórult jár kicsike! :))))

(#10) iguana válasza Pala (#5) üzenetére


iguana
őstag

én rádugnám. ha döglött a vincsi, akkor már tökmind1. kiderül néhány másodperc alatt.
(más: nem, csak van egy ilyen dögöm otthon. zöld leguán :) )

14 pár márkás bokazokni. (fícsör:antistatic, 100% pamut, jól szellőző, húzva térdig ér)

(#11) Pala válasza iguana (#10) üzenetére


Pala
veterán

Tök jó fej lehet, bírom a hüllőket. Ugye nem a gépház az otthona?? :)))

(#12) Turmoil válasza Pala (#11) üzenetére


Turmoil
senior tag

Dehogynem, neki úgyis fel kell melegednie, hogy normálisan működjön, cserébe lehűti a gépet:)))

Aki tud, és tudja hogy tud, az veszélyes. Tőle féljetek. Aki tud, és nem tudja hogy tud, az bölcs. Tőle tanuljatok. Aki nem tud, és tudja hogy nem tud, az okos. Őt tanítsátok. Aki nem tud, és nem tudja hogy nem tud, az hülye. Őt hagyjátok ..

(#13) Pala válasza Turmoil (#12) üzenetére


Pala
veterán

Hehe, ja! Csak be ne bújjon a tápegységbe:)! Kár lenne egy ilyen szép állatkáért!

(#14) Den válasza Turmoil (#8) üzenetére


Den
veterán

A lepény hal először, a remény hal meg utoljára. :P

www.simson4t.hu

(#15) iguana válasza Pala (#11) üzenetére


iguana
őstag

nehezen...másfél méter a kicsike :)) egy gardrób szekrény nagyságú háza van.

14 pár márkás bokazokni. (fícsör:antistatic, 100% pamut, jól szellőző, húzva térdig ér)

(#16) Pala válasza iguana (#15) üzenetére


Pala
veterán

Ez komoly??? Másfél méter?? Az Qrva nagy!! Nem félsz tőle?? :)))

(#17) iguana válasza Pala (#16) üzenetére


iguana
őstag

az :))

14 pár márkás bokazokni. (fícsör:antistatic, 100% pamut, jól szellőző, húzva térdig ér)

(#18) >guest<


>guest<
tag

ha visszatetted a vinyót és még műxik, nem árt először is lementeni a rajta lévő fontosabb cuccokat (pl. CD-re). Osz ha még utána is megy egy hétig bad sect nélkül, akkor OK.

''És boldogan éltek, míg a vinyó meg nem halt''

Na leléptem...

(#19) Darage


Darage
csendes tag

Üdv All!!
Egy olyan problémám lenne, hogy egy 20gb-s winyó valamilyen oknál fogva,
(valszeg egy írás/olvasás közbeni reset miatt(!)) beatta a kulcsot. Semmi nem
égett le, 101% hogy mechanikai hibás.
Ez egy jó öreg Quantum AS-es sorozat oszlopos tagja, csak már nem megy.. :(
Kérdés:
Hol találhat az ember egy olyan céget, ahol garanciális winyókat gyűjtenek össze,
majd visznek ki Írországba (mert a legközelebbi szervize ott van)???
(ugyanis a garancia csak a javításra vonatkozik, a postaköltségre nem, ami
pedig tetemes összeg, több tízezer forint.. :( )

Darage

(#20) Egon válasza Darage (#19) üzenetére


Egon
nagyúr

A carrera foglalkozott régebben ilyesmivel, próbáld őket megkeresni (www.carrera.hu). Csak akkor van esélyed, ha még nincs 3 éves a vinyó a GYÁRTÁSTÓL SZÁMÍTVA!!!

"Bonyolult kérdésre egyszerű választ keresni helyénvaló, de ritkán célravezető megoldás" (Wayne Chapman)

(#21) McJames válasza Darage (#19) üzenetére


McJames
senior tag

Nem több tízezer, hanem max. 1-1,2. Sőt korábban volt 6e HUF is (Quantum, Maxtor).

Aki a villamos alatt fekszik, annak nem természetes a mosolya.

(#22) Spensers válasza iguana (#17) üzenetére


Spensers
aktív tag

Be rakhatnál róla egy fotót :)

Én egyszer majd egy kaméleont fogok venni (nagyon aranyosak) :)

(#23) Pala válasza Spensers (#22) üzenetére


Pala
veterán

Kaméleont ne vegyél, mert nem találod meg!!!! :)

(#24) nap válasza Pala (#1) üzenetére


nap
addikt

Ha nem lapjara esett, kis magassagban van a karfa, vastag szonyegetek van, meg ilyenek, akkor jo eselyed van, hogy meguszta. :)

browser.tabs.insertRelatedAfterCurrent;false | wing32.dll -> Windows\SysWOW64 | január, február, itt a nyár...

(#25) Darage


Darage
csendes tag

Sajnos a Carrera azt válaszolta, hogy ''már nem foglalkozunk a vinyók cseréjével,
mert ezt már kinnt is leállították''?? ezt hogy kell érteni vajon?
Már ha személyesen kivinném Írországba, a gyár akkor sem vállalna garanciális javítást???
Hát ez jó. :(

Darage

(#26) Pala válasza nap (#24) üzenetére


Pala
veterán

Nem esett le, csak rákönyököltem!
Egyébként beüzemeltem, egyelőre műxik, de még várok, mert lehet, hogy elkezd gyártani bad sectorokat......
Az pedig szívás lenne, ha azt hiszem ,hogy semmi baja, és egyszercsak feldobja a bakancsot!

Útvonal

Fórumok  »  Adattárolás  »  Vinyó baleset (téma lezárva)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.