Hirdetés

2024. április 19., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Adattárolás  »  Vincsi ramok (téma lezárva)

Hozzászólások

(#1) Keitaro


Keitaro
addikt

Csak érdekességképpen nézegettem, sok teteje nincs, de gondoltam, hátha érdekel valakit :))

(#2) PeliScan válasza Keitaro (#1) üzenetére


PeliScan
addikt

Igen, érdekes, az én Seagate vinyómon PONTOSAN ugyanolyan modul van, mint a 9000PRO káryámon! Csak azon 8 db. :DDD

(#3) Keitaro válasza PeliScan (#2) üzenetére


Keitaro
addikt

Az se rossz :)

(#4) engusz


engusz
veterán

Az okos emberek azt mondják, hogy a videókártyán lévő memóriát simán rá lehetne forrasztani a wicheszter elektronikájára, az eredeti modul helyére. Én még nem láttam ilyen kezdeményezést.

Nézzék meg közelebbről! Mert minél közelebb hiszik magukat, annál kevesebbet fognak látni.

(#5) PeliScan válasza Keitaro (#3) üzenetére


PeliScan
addikt

Effélék. :)

(#6) Keitaro válasza PeliScan (#5) üzenetére


Keitaro
addikt

3.3-as? Nem semmi :D

(#7) KZT válasza Keitaro (#6) üzenetére


KZT
tag

Meg kellene kicsit húzni. :D HDD tuning...

(#8) steveetm válasza engusz (#4) üzenetére


steveetm
őstag

Megnéznék egy vinyót pölö 32mega kess el:D
Üdv.: steveetm

(#9) engusz válasza steveetm (#8) üzenetére


engusz
veterán

Én először arra lennék kiváncsi, hogy működik-e? :F

Nézzék meg közelebbről! Mert minél közelebb hiszik magukat, annál kevesebbet fognak látni.

(#10) PeliScan


PeliScan
addikt

Ház igen, szép lenne, de ez a VGA RAM. Nem tudom, h a HDDn is 3.3as van-e... szétkapni meg nincs kedvem, bocs. :t

(#11) Keitaro válasza PeliScan (#10) üzenetére


Keitaro
addikt

Gondolom az ET csak nem DDR és nem 3.3. Azért az kicsit furcsa lenne. De akkor tényleg jönne a HDD tuning :DDD

(#12) steveetm válasza engusz (#9) üzenetére


steveetm
őstag

Keresek vállalkozó szellemü egyént akinek van fölösleges 200 gigás vinyója, és hasonló típusu 32 megás memória modulja kölcsönbe:))
Üdv.: steveetm

(#13) PeliScan válasza Keitaro (#11) üzenetére


PeliScan
addikt

Nem is nagyon lenne értelme, tekintve h az IDE133 sem tudná kiszolgálni adattal. :)

(#14) PeliScan válasza steveetm (#12) üzenetére


PeliScan
addikt

Nem a gigán múlik, ez pl 120GB, csak 8mb kess van benne. :) Amúgy 32mb-os mudult szerintem elkérheted Jam.-tól akit átvertek azzal a Technokolos ATival. :o

(#15) steveetm válasza PeliScan (#14) üzenetére


steveetm
őstag

najó, de mennyivel jobban üt mondjuk egy 200 gigás vinyó 32 kessel(netán 64:) ) mint egy szar kis 120 as?:)
Üdv.: steveetm

(#16) engusz válasza steveetm (#15) üzenetére


engusz
veterán

Először szeretném tudni, hogy tulajdonképpen milyen szerepet is tölt be a cache a winyóknál!?

Nézzék meg közelebbről! Mert minél közelebb hiszik magukat, annál kevesebbet fognak látni.

(#17) Den válasza PeliScan (#13) üzenetére


Den
veterán

meg a mechanika is lassú nagyobb és gyorsab keshez.

www.simson4t.hu

(#18) launcser


launcser
senior tag

én vettem 2db 7200.7-es 8 mega keses 120-as szigétet, egyiket magamnak egyiket havernak
egyiken winbond volt, másikon hynix
nagynehezen a winbondot válaszottam :)

tütüü

(#19) PeliScan válasza Den (#17) üzenetére


PeliScan
addikt

Régebben voltak kiegészítő-kártyák... 8 és 16mb kessel... tök jó ötlet. Kéne. :D

(#20) steveetm válasza engusz (#16) üzenetére


steveetm
őstag

pl a vinyó mehanikája éppen melózik elivleg nem tud kérést fogadni, ellenbe a cpu leteszi a parancsot a kess be, és dolgozik tovább, a vinyó ha tudja végrehajta a parancsot, és amit kapott adatott visszateheti pl kessbe, ha proci ráér kiveszi. Ezt sok paranccsal eljáccva jelentős gyorsulást tud hozni(persze nagy fileoknál, és folyamatos átvitelnél nem sokat dobhat...)
Üdv.: steveetm

(#21) PeliScan válasza launcser (#18) üzenetére


PeliScan
addikt

Júj, a kis számító... amúgy mindkettő jóféle, szóval télleg nehéz döntés lehetett. :)

(nem néznél má' be ide, hátha köll vmi :D >> [L]http://prohardver.hu/rios3_forum.php?mod=40&id=26443&start=#msg1[/L])

(#22) PeliScan válasza steveetm (#20) üzenetére


PeliScan
addikt

Nemnem, nem parancsokat, hanem tényleges fájlokat és adatokat pakol a kessbe! Különben minek kéne 8mb?! :) A hárombetűs parancsokanak..? :D

(#23) steveetm válasza PeliScan (#22) üzenetére


steveetm
őstag

nono, pakol az parancsokat is hidd el. TCQ?:)
Üdv.: steveetm

(#24) Keitaro


Keitaro
addikt

Maxtor 20GB Hynix 7ns :)

(#25) engusz válasza PeliScan (#22) üzenetére


engusz
veterán

Akkor valóban jó lenne egy 64 MB-os vagy esetleg egy 128-as. Csak tényleg kérdés, hogy kezelné-e...

Nézzék meg közelebbről! Mert minél közelebb hiszik magukat, annál kevesebbet fognak látni.

(#26) steveetm válasza PeliScan (#22) üzenetére


steveetm
őstag

egyébként meg igazándiból nem is fileokat, hanem ha a kérés után egy adott tracket, scotrt pakol be cachebe, és ha az újabb kérés közeli pozicióra irányul, akkor nem löki újra oda a fejet olvasni hanem cacheből kiszedi.
Üdv.: steveetm

(#27) PeliScan válasza steveetm (#23) üzenetére


PeliScan
addikt

Világos, persze, de azért ahhoz nem kéne még 2mb kess sem. :)

(#28) Flashcash


Flashcash
Közösségépítő

Az új Hitachi/IBM 7K250-en Infineon ramok vannak. Az újabb Seagate-eken Micron ram van ha jól emlékszem.

Azt nem tudom mit szólna a vinyó ha hirtelen ráforrasztanátok egy 32 MB-os modult. :)

(#29) PeliScan válasza PeliScan (#27) üzenetére


PeliScan
addikt

mármint Kbyte, persze. :B

(#30) steveetm


steveetm
őstag

Jó de a kérdés az volt mire való a kess, arról nem volt szó, hogy lehet ennyi tök fölös hozzá:t
Üdv.: steveetm

(#31) joghurt


joghurt
addikt

Seagate Barracuda 7200.7 80 GB: W98161BH-6 (Winbond)

És pár adat a nosztalgia-szekcióból:
WD Expert 136BA: LGS GM 71C18163T5
Quantum Fireball lct 20.6: LC384161CT-12 (Sanyo)
Quantum Fireball EX 3.2: LC384161CT-15 (Sanyo)

A HDD-tuning ötletre: nem csak a memóriát kellene overclockolni, hanem motorból is egy gyorsabban pörgőt, de főleg a szervómotorokat kellene gyorsabbra cserélni. :DDD

A tej élet, erő, egészség.

(#32) anaqer válasza Flashcash (#28) üzenetére


anaqer
veterán

Szerintem nem indulna el. :)
Nincsen ugyanis 32 Mbyte-os modul, csak esetleg 32 MBit-es. Ki kellene deríteni, hogy milyen széles buszon keresztül címezi a HDD azt az egy szem memóriachipet, utána lehetne bármi ilyesmin gondolkozni.

Az viszont biztos, hogy súlyosan hardkór egy mod lenne, kb. mint anno az átlátszó vinyófedél. :D

And As It Is Such, So Also As Such Is It Unto You

(#33) karib


karib
addikt

Én is gondolkodtam már azon, hogy miért nem csinálnak nagyobb cache-sel HDD-ket, elvégre filléres az SDRAM, ez a 2-ről 8-ra váltás sem volt valami nagy ugrás.

Ellenben nemrég volt az Xbitlabson 2,5'' HDD teszt, ahol a 16 MB-os Toshibákat leverte a 8 MB-os Seagate. Sok múlik tehát a cache használatán, a stratégián is.

Anno valamelyik témában volt arról vita, hogy milyen típusú DRAM-okat használnak a HDD-ken cache-nek. Akkor utánanéztem a feliratok alapján (IBM Deskstar 75GXP), és valóban SDRAM.

Department of Redundancy Department

(#34) Keitaro


Keitaro
addikt

Íme két elhalálozott vinyóm memóriája :
Quantum Fireball Plus KX 13.6 Sanyo memóriákkal (ilyet se láttam az előtt :) )
Ha a 12-es a végén ns-t akar jelölni akkor annyi :)
Maxtor D740X-6L 20GB Hyundai 7ns

Ezeknek vajon hány bites adatsínük van? 8? Mert akkor utóbbi pl elvileg 143MB/Sec-re képes. Igaz, egy akkori (meg egy mai) vinyónak is ez bőven elég :)

(#35) Flashcash válasza karib (#33) üzenetére


Flashcash
Közösségépítő

Régen használtak ilyet.
winchester cache vezérlőnek hívták a cuccot, és normál ram modulokkal működött.

(#36) Goose-T válasza Flashcash (#35) üzenetére


Goose-T
veterán

Ja, valahol olvastam róla. Azt írták, hogy 80186-os proci volt a kártyán, meg hogy egy erôsebb 486-os már gyorsabb volt szoftveres cache-sel.

Eladó XBOX: https://tinyurl.com/mvjdennu *** Rockbandám: https://fb.me/scharlotterhodes *** Gitárelektronikai műhelyem: https://www.fb.me/goosetgitar

(#37) demagóg válasza Keitaro (#34) üzenetére


demagóg
aktív tag

Ezek SD RAMok, és általában 16 bites adatvonallal rendelkeznek. Kisebbet még nem láttam. Nincs is értelme, mert a fedélzeti DSP-k is minimum 16 bitesek, de inkább több, SCSI-n nem ritka a 32 bites DSP. A régebbi vinyókon még sztatikus ramok voltak, azokkal is jól lehetett barkácsolni. A mostani SD RAMok amatőr felhasználása már bonyolultabb. Senki nem fog ezekből RAM modult építeni magának. Főleg, hogy ezek a lassú változatok. Egy vinyó processzorának külső órajele 33-50MHz körül van, oda nem is kell több.

-De ez hogy lehet? ... Tegnap még működött! ...

(#38) joghurt


joghurt
addikt

Szerintem jó esély van rá, hogy ezek a RAMok teljesen ugyanolyanok, mint a máshol (pl. videokártya) található ugyanilyen típusúak. Ja, ha valakinek nem esett volna le, hogy miért gondolom így: Ezek a hardvergyártók mocskos kapitalisták; azt csinálják, ami jobban megéri nekik. Egy nagyobb tételben gyártott és vásárolt alkatrész tipikusan olcsóbb, mint ugyanaz kis tételben. Mi például azért használunk 2 megás flash-t, mert az olcsóbb, mint az 1 megás. Szóval könnyen előfordulhat, hogy anyagi megfontolásokból (is) került videokártyákba is elég gyors RAM a vinyókra.

A tej élet, erő, egészség.

(#39) demagóg válasza joghurt (#38) üzenetére


demagóg
aktív tag

A vinyó gyártónak meg megéri, hogy a videokártyába, memória modulba már nem megfelelő paraméterű példányokat bagóért vásárolja fel. Hiszen neki így is tízszeres tartalékai maradnak.

-De ez hogy lehet? ... Tegnap még működött! ...

(#40) joghurt válasza demagóg (#39) üzenetére


joghurt
addikt

Így valahogy.

A tej élet, erő, egészség.

Útvonal

Fórumok  »  Adattárolás  »  Vincsi ramok (téma lezárva)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.