Hirdetés

2024. április 24., szerda

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Adattárolás  »  Vincsi hiba - smart (téma lezárva)

Hozzászólások

(#1) bizi990


bizi990
senior tag

Pénteken elkezdett kattogni, vinnyogni néha-néha a 60GB-os Seagate-em. Tegnap este is csinálta és néha kicsit szaggatott is az egész rendszer. SMART a következőket adta ki:

Mi ez a Raw Read Error Rate?

Ma szeretnék új vincsit venni (valszeg Seagate vagy Samsung, 80 vagy 120GB-os lesz), van vmi progi, amivel egy az egybe át tudom írni az adatokat ezer install nélkül?

bizi

Mod: persze a képet elszúrtam

[Szerkesztve]

[Szerkesztve]

(#2) Goose-T válasza bizi990 (#1) üzenetére


Goose-T
veterán

A Raw Read Error Rate egyenes fordításban: nyers olvasási hibaarány. Ez azt jelenti, hogy a vinyód döglődik, ugyanis ha sok olvasási hibát vét, akkor nagy valószínűséggel mechanikai baja van. Elszállhatott a fej, a léptetőmotor, esetleg elfáradt a lemez felülete. Azt javaslom, hogy ne használd semmiképpen addig, amíg nem vettél új vinyót, így van esélyed az adatok megmentésére.

Rockbandám: https://fb.me/scharlotterhodes *** Gitárelektronikai műhelyem: https://www.fb.me/goosetgitar

(#3) Flashcash válasza bizi990 (#1) üzenetére


Flashcash
Közösségépítő

A Norton Ghost disc copy-val másolhatod át a teljes vinyó tartalmát a másik vinyóra.

A Raw Read Error Rate 60-70 körül szokott lenni a Seagate vinyóknál nálad 44 és vannak hibás szektoraid is a Reallocated Sector Count paraméternél.

A Temperature/Worst paraméter azt mutatja hogy volt már 58 fokos is a vinyód ami elég sok, mobil rack-ben használtad vagy rossz szellőzésű helyen.

[Szerkesztve]

(#4) bizi990 válasza Goose-T (#2) üzenetére


bizi990
senior tag

Kösz!
Progit nem tud vki?

Most néztem a merevlemezek lemeztelenítve cikket, ott a seagate kicsit alulmarad és sajna samsungról nincs teszt.
Fontos lenne a halk működés is, hitachi milyen?
bizi

(#5) bizi990 válasza Flashcash (#3) üzenetére


bizi990
senior tag

Már úgy kaptam használtam, nálam kb 1 éve van a vincsi. Szvsz nálam nem volt 5x fokos soha, nyáron vírusellenőrzéskor volt max 46 (régebben csak második vinyó volt).

Ez a Raw Read minél kisebb annál rosszabb?

bizi

(#6) Flashcash válasza bizi990 (#5) üzenetére


Flashcash
Közösségépítő

Igen.

A Hitachi 7K250 elég halk, gyors, megbízható tipus. Az e-connect-ben 1 nap alatt hoznak neked 3 év garival.

(#7) bizi990 válasza Flashcash (#6) üzenetére


bizi990
senior tag

Akkor még nagyon nem rossz a vincsim, nem? Tehát pl azt az egy napot meg lehet vele várni?
Hitachit megnézem econnectnél. Ez kb olyan halk, mint a samsung-seagate? Bocs, tudom ez mindenkinél 'más', mindenkinek a sajátja a leghalkabb, de már régen olvasgattam ilyenekről és aki 'képben' van, az ki tudja szűrni a túlzásokat.
bizi

(#8) Flashcash válasza bizi990 (#7) üzenetére


Flashcash
Közösségépítő

Nálam van egy Seagate 7200.7 és egy Hitachi 7K250 vinyó is nem igazán hallom a különbséget egyformán halk mindkettő.

Ilyen vinyóknál nem lehet tudni hogy meddig marad még működőképes, minél hamarabb mentsd le az adataidat a hibás vinyóról.


(#9) bizi990 válasza Flashcash (#8) üzenetére


bizi990
senior tag

Találtam egyet nagyon olcsón 14,900+ÁFA és van raktáron, furcsa, mert mindenhol 4-5eFt-vel drágább volt. Ja, ez Hitachi 120GB 8MB PATA. Remélem nincs benne átverés...
Most már csak Ghostot kell szereznem.
bizi

(#10) Flashcash válasza bizi990 (#9) üzenetére


Flashcash
Közösségépítő

Ha Aqua computeres akkor mindenképpen hagyd ki inkább várj egy napot az e-connectre.

(#11) bizi990 válasza Flashcash (#10) üzenetére


bizi990
senior tag

Cindy: [L]http://www.cindy.hu/[/L]
Mi lehet ezekkel a gond?
bizi

(#12) Robaj


Robaj
addikt

SZVSZ vegyél egy samsung 120gb-os 8mb cache-s vinyó-t!!!
Nagyon halk, gyors, elég olcsó kb 20 rugó ÁFÁ-val.
Azt a vinyót teszteld le az aida-val is, mert a speedfan nem a legjobb!!!

(#13) Flashcash válasza bizi990 (#11) üzenetére


Flashcash
Közösségépítő

Mail-ben megírom neked.

(#14) bizi990 válasza Robaj (#12) üzenetére


bizi990
senior tag

Aida is ugyanazokat az értékeket írja (mit is írna mást), a különbség csak annyi, hogy szerinte ez az érték rendben van. Ez persze sajna nem igaz, mert a hangja és nagyon ritkán jelentkező pillanatnyi 'leállások' nem erről tanuskodnak.

Raptoros cikk szerint a Hitachi a Seagate-el a leghalkabb. Ph-s tesztben a Hitachit csak a Maxtor előzte meg sebességben. Samsungról tesztet nem láttam. Asszem maradok a Hitachinál.

A 8MB cache-es Hitachi és Samsung között árban szinte nincs különbség és 20nettóig szabadon garázdálkodhatok.

De miért olyan olcsó, illetve ebben lehet vmi átverés?

bizi

(#15) bizi990 válasza Flashcash (#13) üzenetére


bizi990
senior tag

Kösz!!!
Garancia 1 év, visszamondtam.
bizi

(#16) Robaj válasza bizi990 (#14) üzenetére


Robaj
addikt

Nekem 40-es maxtorom volt, melyet eladtam és lett samsung 120GB-os-om 8mb cache-el. Hangját sem lehet hallani! A tápom ventijét hallom, a vinyót nem!
Szal halk, gyors, érdemes megvenni.

(#17) bizi990


bizi990
senior tag

Na, e-connect.hu-ról megvettem a Hitachi 120GB 8MB vincsit, mindjárt indítom a mentést.
Kösz mindenkinek!
bizi

(#18) woodpaul


woodpaul
őstag

Sziasztok!

Meg tudná valaki mondani, mi van ezzel a szerencsétlen, 3 hónapos Samsung vinyóval?


Ez ok lehet garanciális cserére?


Androidő

(#19) woodpaul válasza woodpaul (#18) üzenetére


woodpaul
őstag

Amúgy most nézem, hogy nagyon zagyvák ezek az értékek! Ez a vinyó sosem volt 45 foknál melegebb, most is csak 30 fokos... Miért van ez???

Androidő

(#20) woodpaul válasza woodpaul (#19) üzenetére


woodpaul
őstag

A Hardware ECC Recovered micsoda? Nálam rohamosan nő, az Everest szerint már 189618947 az értéke. Kb. 5 perce még csak 189564605 volt... :(

[Szerkesztve]

Androidő

(#21) BOOSTER


BOOSTER
aktív tag

UP
Ez engem is érdekel...
Aki tud válaszoljon Woodpaul kérdésére...

[Szerkesztve]

Mindenki hülye aki nem normális?

(#22) BOOSTER válasza BOOSTER (#21) üzenetére


BOOSTER
aktív tag

Hahó sehol senki????

Mindenki hülye aki nem normális?

(#23) sziszegő


sziszegő
senior tag

Nekem csak annyi a kérdésem hogy az adhat aggodalomra okot ha a speedfan a fittnes-nél csak a feléig kockázza ki a ''csikot'' de a többi érték rendben?

(#24) sziszegő


sziszegő
senior tag

Mondjuk ez a speedfan egy rakás kula mind a 8 seagate HDD-re 43% fittnest hoz ki? A egyik 7 hónapos a másik meg 2 hetes :F Szóval egyszerre döglik meg mind?
Amugy engem nem izgat jöjjön aminek jönnie kell :C

mod: hozzá kell tennem hogy 4 napja megy a gép :C :C :C

[Szerkesztve]

(#25) Dilikutya válasza sziszegő (#24) üzenetére


Dilikutya
félisten

43%? az nemrossz.... de a speedfan tényleg egy idióta, nekem a smartnál mindenre azt mondja, 253, 253, 253..... :D legalacsonyabb hőm. 253, legmagasabb 253... :D újabb verziói mind szarok, egyetlen szenzor van beállitva, hogy kijelezze, a hdd hőmérsékletet, mert ha az összes szenzor be van kapcsolva az még rosszabb a tálcán villogtatja őket sorban egymás után gondoskodva arról hogy nehogy véletlenül leolvashassak bármit is
4 napos uptime nem indokolja a 43%-os fitnesst, az 5 éves quantumom is csak 60-70% körül van :D nade mind1, amig elöl a nagy zöld led világit, nagy baj nem lehet :C:C:C

Nem vagyok perverz, csak haladok a korral. (Még mindig: Rock&roll feeling baby, rock&roll feeling.....)

(#26) TeeJay


TeeJay
félisten

nálam minden tök zöldbe van meg egész jók az értékek a Seagate 120GB vinyónál ami csak 2 hónapos még:D

de azt azé nem értem hogy a 7éves Quantum Fireball-ra ami már zakatol mié kapott kétszer annyi pontot fittségre???

a hőmérséklet nálam korrekt:D
nem mér rosszul hál istennek:D

viszont nekem meg süvít sajna a vinyó amikro még hideg:(

én csapágyra gondolok:(

a hdd ecc recover gőzöm sincs hogy mi de biztos nem túl vészes ha nő az értéke:D

nálam 68 ez az érték !!!

Mixgyűjteményem ---> https://www.mixcloud.com/teejayhouse/

(#27) Dilikutya válasza TeeJay (#26) üzenetére


Dilikutya
félisten

hőmérsékletet jól mér, csak nálam a smart-nál hülyéskedik

Nem vagyok perverz, csak haladok a korral. (Még mindig: Rock&roll feeling baby, rock&roll feeling.....)

(#28) TeeJay


TeeJay
félisten

de akkor olyan verziónak is kell leni hogy rosszul mér de a smart jól írja ki a rossz mérést:D

hát nálam jó
a sok adatot nem tudom mi micsoda de a fontosab dolgokat jó lenen ha a progi is külön jegyezné valahogy:D

na ennyi

Mixgyűjteményem ---> https://www.mixcloud.com/teejayhouse/

(#29) sziszegő válasza Dilikutya (#25) üzenetére


sziszegő
senior tag

Biztos Kelvinbe mér :C :C megközelitőleg :C

Útvonal

Fórumok  »  Adattárolás  »  Vincsi hiba - smart (téma lezárva)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.