Hirdetés

2024. április 24., szerda

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#22) Hequila


Hequila
őstag

És a bibliai világvégével nem is foglalkozik senki? Még a nyáron volt szerencsém beszélgetni egy bibliát jól ismerő emberrel, és beszélgetni egy kicsit a dolgokról. A világvége is szóba jött, meg hogy 2000-ig a sátán irányította a földet, de innentől kezdve az Isten veszi át az irányítást, stb. Ő mondta azt is, hogy a bibliában benne van a világvége időpontja is, de nem dirket, hanem relatív címzéssel :).
Na tehát ez a világvége pontosan nem meghatározható időpontra esik, de az okosok azt mondják, hogy nemsoká (értsd, még a mi generációnkban) be fog következni. Jehova tanúja ugyan nem vagyok, de én is várom már ezt a pillanatot.

Egy kicsit más.
Szerintem az egész emberi fejlődés egy büntetés (nem mondom, hogy Isten büntetése, mert valaki még rámfogja, hogy nagyon vallásos vagyok). Gondoljunk csak bele. Mit csinál az ember az új találmányokkal? Gyógyít vele, vagy segít vele bármit is jobbá tenni? Nem. Arra használja, hogy pusztítson vele. Pl: atombomba, különböző lőfegyverek, stb. Még azokat a találmányokat is pusztításra használják, ami eredetileg nemes cél érdekében lett létrehozva. Ott van pl. a guiotin. Ezt George Guiotin (remélem, hogy jól írom a nevét) tervezte, aki orvos volt. Azért hozta létre, hogy amikor a betegnek amputálni kell valamilyen végtagját, akkor nem kell fűrésszel nyiszálni, hanem egy csapás, és már kész is. Sokkal kevesebb vérveszteség, sokkal kevesebb fájdalom. És az okosok kitalálták eme találmánynak a másik fajta felhasználását is, de ezt szerintem nem kell részleteznem... (többek között Guiotint is saját találmányával végezték ki).
Úgy gondolom, hogy azt az embert kellett volna felfalatni egy kardfogú tigrissel, amelyik először kőbunkót vett a kezébe. Mennyivel boldogabbak lennénk most, ha nem fejlődött volna az agyunk, és állati szinten élnénk. Láttatok már szomorú állatot? (Az állatkertben élők nem tarotznak e szelektáció elemei közé). Mert én még nem. Lehet, hogy keményebb lenne az életünk, de az fel sem tünne, mert ahhoz lennénk hozzá szokva. Meg hogy hamarabb meghalnánk? Na és? Akkor mi van? Nem lenne stressz, egész nap azt csinálnánk, ami az ösztönünkben van (de mivel ez ösztön, nem pedig tanult tulajdonság, nem tekintenénk munkának -> örömmel csinálnánk). Szép lenne a környezet, semmi műcucc, nyáron langyos eső, télen egy kics hó, meg hasonlók. Én bármit megadnék, hogy ha visszamehetnék az időben, és minden egyes embert, aki bunkót vesz a kezébe, likvidálhatnám. De hát ez van, ezt kell szeretni.

Talán egy kicsit hosszú lett, de hát ez van.

''Nem kell hajó, nem kell repülőgép, | Van mit ennem, van hol aludnom még!'' Tankcsapda

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.