Hirdetés

2024. március 28., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) Mellors


Mellors
csendes tag

[Imdb]

[Season 1 trailer]

[Vikings main theme music]

Egy kis info a sorozatról:

"A sztori Ragnar Lothbrok élettörténete, akit a wikipédia a legismertebb skandináv hősnek tart, bár mi ettől még csak akkor hallottunk róla először amikor a History Channel bejelentette, hogy sorozathőst farag belőle. Ragnar arról volt híres, hogy ahelyett, hogy a mai dán partokon fekvő lakhelyétől keletnek hajózott volna, mint az korában (793-840 körül) tették általában a kollégák, inkább nyugatnak ment, bár hogy ez a sorozatban mikor következik be, azt nem tudjuk.

A pilotot elnézve az írók nem nagyon sietik el a történetmesélést, a tízrészes első évad nem csak annyi lesz, hogy Ragnak hajóra ül, és mint minden rendes viking, szíjat hasít annak a hátából, aki a túlparton várja. Aki tehát Spartacust vár a sorozattól, csalódni fog, a karakterépítés mellett a csatorna eredeti célja is világosan előbújik az egyébként szépen fényképezett pilotban: mutassuk meg, hogy a vikingek nemcsak vérszomjas gazemberek voltak, hanem rendes feudalizmusban éltek, ahol egy parókás-műbajuszos király gyakorolta a végrehajtó hatalmat.

A viking mindennapok (ítélkezés, bulizás, bevásárlás, otthon hagyott nők megerőszakolásának kísérlete, majd véres orral/kiontott béllel való távozás) persze csak háttérnek jók, a történet középpontjában Ragnar vágyai állnak a nyugati kalandot illetően, ami persze az uralkodó terveivel szöges ellentétben áll, de ez már csak így szokott lenni az ilyen történelmi konfliktusos sorozatokban. Ragnar haverja, a Prodigy forntemberére, Keith Flintre kísértetiesen hasonlító Floki azonban hajóépítéssel foglalkozik, amikor éppen nem belez ki valami jóravaló földművest, és majd ők ketten összehzzák a flottát, ami elindul nyugatnak [...]"

[Főbb karakterek]
Nevük felülről lefelé sorrendben: Ragnar, Floki, Rollo, Bjorn és Gyda, King Aelle, Siggy és Haraldson jarl, Lagertha, Athelstan

És egy (számomra) örömhír a végére: [2. évad berendelve]

(#2) Mellors


Mellors
csendes tag

Nagy Trónok harca fan vagyok, de ez a sorozat teljesen letaglózott.. ma leszedtem az egész első évadot és egyszerűen nem tudom abbahagyni.

Mondjuk, engem alapjáraton borzasztóan vonz az északi kultúra/mitológia, így nem volt nehéz dolga a sorozatnak függővé tennie engem.

Vikings for the win! :)

[ Szerkesztve ]

(#3) Mellors


Mellors
csendes tag

Mellékszereplők terén érdekességképp érdemes megemlíteni Vladimir Kulich (Eric) illetve Jouko Ahola (Kauko) nevét.

Előbbi a 13. harcosban játszotta pazarul Buliwyf karakterét, míg utóbbi a Mennyei Királyságban Odo-t, a nyílvesszővel nyakon lőtt, és még úgy is küzdő harcost.

(#4) attiati


attiati
veterán

éppen most találtam rá, elkezdem nézni az első részt :)

(#5) attiati válasza attiati (#4) üzenetére


attiati
veterán

végeztem is az első évaddal, nagyon jó sorozat

(#6) po1son


po1son
addikt

Elkezdtem nézni a sorozatot és eddig minden percét élvezem. Eddig 5 részt láttam, de szerintem hétvégén befogom fejezni a maradék részeket. Ahogy néztem annyira még nem felkapott ez a sorozat, pedig szerintem nagyon profin megvan csinálva. :)

STEAMID/WOT nick: po1son_

(#7) kapeti07


kapeti07
senior tag

Kiváló sorozat, végeztem az első évaddal. Annyira lekötött, hogy 3 nap alatt végeztem az egésszel. (kb. 4-5 éve nem volt ilyen nálam).

Nagyon jók a karakterek, fordulatos a történet, külön tetszik, hogy a Vikingek szemszögéből látunk mindent és végre nem csöcsökkel akarnak eladni egy sorozatot (mondjuk vét itt is van bőven :) ).

Nekem jobban bejön mint a Trónok harca, ajánlom mindenkinek akik szeretik a történelmi filmeket.

[ Szerkesztve ]

Xbox: kapeti

(#8) Dumas


Dumas
csendes tag

A végén az a "The Storm is coming" kicsit trónok harca szagú, de majd elkezdem nézni azért. :) Remélem jobb lesz mint a trónok harca, mert az nekem nagyon nem jött át. :( Trailer alapján ez jónak tűnik. :)

(#9) Dumas


Dumas
csendes tag

Elkezdtem nézni én is.... Hát....

Mikor jön már a második évad?!?! :D Még nem néztem végig, de lassan elfogy. :P

(#10) Dumas


Dumas
csendes tag

Jön szinkronosan, a viasat 6-on. Vagy 3-on nem tudom, egyiken. :D

(#11) RawrRr


RawrRr
tag

Durván jól indult a 2. évad gyerekek.. Ragnar arckifejezéseivel a mai napig nem tudok betelni, baromi jól játssza Travis Fimmel a szerepét, szerintem az eddigi legjobban.

Ha fele olyan jó lenne a marketingje mint a Game of Thrones-nak vagy a The Walking Dead-nek megkockáztatom, hogy sikeresebb lenne, a TWD-nél biztosan.

[ Szerkesztve ]

Eladó Lenovo A660 -> http://goo.gl/A4vitG (Garanciális, kártyafüggetlen)

(#12) kisfer


kisfer
aktív tag

Sziasztok.

Én most leltem erre a remek sorozatra,nagyon tetszik.
Nemtom feltűnt-e még valakinek h Eric-et játszó színész ugyanaz mint a 13. harcos című filmben Eric a harcosok vezére. :DD

Informatikai hálózattelepítő és üzemeltető és Számítástechnikai szoftverüzemeltető állást keres!

(#13) tboy93


tboy93
nagyúr

De kihalt ez a topik, senki nem várja a 4. évadot? :D

(#14) HUAFBANDITA válasza tboy93 (#13) üzenetére


HUAFBANDITA
tag

hádehogynem mikó?

(#15) tboy93 válasza HUAFBANDITA (#14) üzenetére


tboy93
nagyúr

Februar 18.-an adjak az elso reszt az uj evedbol :)

(#16) leslieke válasza tboy93 (#13) üzenetére


leslieke
Jómunkásember

Mindenki inkább a Sorozatok topikban nyomja.

A sörben az a jó, hogy legyél bárhol a világon, kizárólag az első háromnak fáj az ára!

(#17) mlacko1111


mlacko1111
csendes tag

Sziasztok! Szép estét mindenkinek! :-)

(#18) mlacko1111


mlacko1111
csendes tag

Nemrég "kattantam rá" a sorozatra és nagyon tetszik! Már a 4. széria részeit nézem de szeretném megkérdezni, hogy esetleg van-e valakinek infója további szériáról/szériákról?

(#19) leslieke válasza mlacko1111 (#18) üzenetére


leslieke
Jómunkásember

Készül az 5. évad is.

A sörben az a jó, hogy legyél bárhol a világon, kizárólag az első háromnak fáj az ára!

(#20) mlacko1111 válasza leslieke (#19) üzenetére


mlacko1111
csendes tag

Köszönöm szépen! :-)

(#21) batai15


batai15
félisten

az eggyik legjobb sorozat ! vikings4ever!

(#22) leslieke válasza batai15 (#21) üzenetére


leslieke
Jómunkásember

+1!

Az utolsó pár részt viszont még nem volt időm megnézni.

A sörben az a jó, hogy legyél bárhol a világon, kizárólag az első háromnak fáj az ára!

(#23) batai15 válasza leslieke (#22) üzenetére


batai15
félisten

szerintem az egyik legjobb évad lett , igyekezz vele. ajánlom még a fekete vitorlákat is.

(#24) leslieke válasza batai15 (#23) üzenetére


leslieke
Jómunkásember

Sajnos kevés időm van, màs sorozatokkal is el vagyok maradva.

A sörben az a jó, hogy legyél bárhol a világon, kizárólag az első háromnak fáj az ára!

(#25) batai15 válasza leslieke (#24) üzenetére


batai15
félisten

én most még melette a lángoló chicagora vagyok függve, tűzoltóként szakmai szemmel is nagyon bejön .

(#26) kenwood3


kenwood3
őstag

Bakker nem gondoltam volna, hogy egy ilyen sorozatnak mint ez, ennyire halott legyen a topikja. Van ez olyan jo szvsz mint a GOT vagy akarmelyik masik sorozat, sot uram bocsassa talan meg jobb is mint a GOT...

[ Szerkesztve ]

Az esetek 99%-ban mobilról vagyok fent, ìgy a helyesìràsom nem tökéletes, és ékezeteket se hasznàlok mobilról soha!

(#27) leslieke válasza kenwood3 (#26) üzenetére


leslieke
Jómunkásember

Inkább a sorozatok topik pörög rajta.

De egyetértek, nagyon jó sorozat ez. Nem mondjuk a GoT is tetszik.

A sörben az a jó, hogy legyél bárhol a világon, kizárólag az első háromnak fáj az ára!

(#28) kenwood3 válasza leslieke (#27) üzenetére


kenwood3
őstag

Abba annyira omlesztve vannak a sorozatok, hogy nincs erom kovetni olyan topikot aminek a 90%-a erdektelen szamomra. Nekem jobb lenne ha itt lennenek megbeszelve a dolgok a sorozattal kapcsolatban.

Volna is 1 kerdesem. Mikor jon a kovetkezo evad? :D

Az esetek 99%-ban mobilról vagyok fent, ìgy a helyesìràsom nem tökéletes, és ékezeteket se hasznàlok mobilról soha!

(#29) leslieke válasza kenwood3 (#28) üzenetére


leslieke
Jómunkásember

Idén valamikor. Szerintem ősszel várható.

A sörben az a jó, hogy legyél bárhol a világon, kizárólag az első háromnak fáj az ára!

(#30) leslieke


leslieke
Jómunkásember

S04E16-18 lassan, de biztosan sikerül a végére érnem. Ez a 3 rész remekül előkészítette a finálét.

A sörben az a jó, hogy legyél bárhol a világon, kizárólag az első háromnak fáj az ára!

(#31) leslieke


leslieke
Jómunkásember

Parádés hírünk van a Vikingek sorozat kedvelőinek

A sörben az a jó, hogy legyél bárhol a világon, kizárólag az első háromnak fáj az ára!

(#32) _drk


_drk
őstag

Ragnar nélkül kíváncsi vagyok mit fognak össze hozni.
De Floki-t még mindenképp meg kell nézni mi lesz vele, ott várok egy nagyobb misztikus hatást. Ami az előző évadokra már nem volt jellemző.

(#33) leslieke válasza _drk (#32) üzenetére


leslieke
Jómunkásember

Remélem jó sok csatát hoznak, mert Ragnar után abból volt bőséggel.

A sörben az a jó, hogy legyél bárhol a világon, kizárólag az első háromnak fáj az ára!

(#34) kenwood3


kenwood3
őstag

Na, mar csak par nap. Kivancsi leszek milyen lesz ragnar nelkul, remeljuk osszehoznak nelkule is valami nezheto szintet, bar nagyon vegyesek az erzeseim. Csak ne olyan legyen mint a szex gumiban , jo, jo de mehse az igazi :D

[ Szerkesztve ]

Az esetek 99%-ban mobilról vagyok fent, ìgy a helyesìràsom nem tökéletes, és ékezeteket se hasznàlok mobilról soha!

(#35) leslieke


leslieke
Jómunkásember

5x01: na ez kezdetnek jó volt. :K

A sörben az a jó, hogy legyél bárhol a világon, kizárólag az első háromnak fáj az ára!

(#36) leslieke


leslieke
Jómunkásember

5x02: jól sikerült a folytatás is. :K

A sörben az a jó, hogy legyél bárhol a világon, kizárólag az első háromnak fáj az ára!

(#37) leslieke


leslieke
Jómunkásember

5x03: ez volt az eddigi legjobb rész, jó sok csatával. :C

A sörben az a jó, hogy legyél bárhol a világon, kizárólag az első háromnak fáj az ára!

(#38) kenwood3


kenwood3
őstag

Nekem nagyon hianyzik belole Ragnar. :N

Az esetek 99%-ban mobilról vagyok fent, ìgy a helyesìràsom nem tökéletes, és ékezeteket se hasznàlok mobilról soha!

(#39) leslieke válasza kenwood3 (#38) üzenetére


leslieke
Jómunkásember

Szerintem majd mindenkinek. Bár a szenvedős részei nekem nem annyira.

5x04: egyre jobb és jobb.

A sörben az a jó, hogy legyél bárhol a világon, kizárólag az első háromnak fáj az ára!

(#40) kenwood3 válasza leslieke (#39) üzenetére


kenwood3
őstag

Na eddig ez a resz tetszett a legjobban.

Spoiler:

Björn hazatereset is jokorra idozitettek. Az elrabolt csajszi ugy latszik, hogy meg mindig huseges Laghertahoz. Floki karaktere mar egyaltalan nem tetszik. Kivancsi leszek a harc kimenetelere, bar valszeg Harald nyer mivel o lesz a tortenelem elso norveg kiralya. Kezd izgalmas lenni

Az esetek 99%-ban mobilról vagyok fent, ìgy a helyesìràsom nem tökéletes, és ékezeteket se hasznàlok mobilról soha!

(#41) leslieke


leslieke
Jómunkásember

S5xE5-7: egyre jobb lesz szerintem. Még a mellékszálakat is érdekessé tudták tenni.

A sörben az a jó, hogy legyél bárhol a világon, kizárólag az első háromnak fáj az ára!

(#42) leslieke


leslieke
Jómunkásember

A 8. rész volt az eddigi legjobb. :K

A sörben az a jó, hogy legyél bárhol a világon, kizárólag az első háromnak fáj az ára!

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.