Hirdetés

2024. április 23., kedd

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) simonzé


simonzé
addikt

Kerestem ilyen témát, de nem találtam, ha mégis volt, valaki linkelje be, és zárható a téma. Az információ közérdekű, hátha jól jön majd pár embernek.

Az imént kaptam egy emailt egy ismerősömtől, az igazságtartalmát nem áll módomban leellenőrizni, de elég érdekes, és asszem minden mobilost érinthet

''Névtelen olvasó írta az alanti levelet, ráadásul egy mással megtörtént esetrõl, mégis közöljük, merthogy utánanéztünk és a jelenség tényleg veszélyes az apró betût átugró mobiltelefon-tulajdonosokra. Egy aránylag újfajta SMS-játéktípusról van szó, aminek az a lehúzás a lényege, hogy nem az elküldött, hanem a hetente több alkalommal kapott üzenetek után kell fizetni darabonként több száz forint plusz áfát, amíg az ember le nem mondja. További részletek az alant olvasható levél után.

Minap egy ismerõsöm mondott egy sztorit, s kicsit botrányos az egész, így gondoltam, hogy szûk mail-címlistámon lévõk zömének elküldöm. Úgy indult, hogy az illetõ poénból kipróbált egy ilyen tv-s emelt díjas kvízt (tudta a jó választ), ám, persze nem jött be neki: nem nyert, ami itt nem is lett volna baj, van ez így... ennyi.... Ám hozzájárulása nélkül utána naponta küldtek neki reggel egy sms-t hogy további kérdésekre válaszolva újra nyerési esélye van... persze nem élt vele minden nap kitörölte... ez kicsit bosszantotta kb. 2 hét után, ám remélve hogy lejár vagy nem zaklatják nem foglalkozott vele... A ''Slusszpoén'' az, hogy kijött a T-Mobile-os elõfizetõi tel.számlája amin szerepelt egy olyan tétel, hogy ''14 db ''Emelt díjas fogadott SMS'', ''ára 7000.- + Áfa''(!!!), persze nyomban hívta a T-mobile ügyfélszolgálat, ahol elmondták, hogy van ilyen dolog, ám, hogy nem tájékoztatta õt a tv-s kvíz cég (és biztos, hogy senki mást sem), ez nem az õ dolguk... megérti de nem tud mit tenni...

A Tv-s kvízcég kinyomozott infóvonala meg azt mondta a károsultnak, hogy kell írni egy, a ''stop'' szót tartalmazó SMS-t s akkor nem küldik többet. (A cég által a játékosnak küldött SMS-eket kell ''csak'' kifizetni (a játékos által visszaküldött sms-t meg a cégük fizeti).

Mindez persze nem lett volna gond mondjuk az én szemszögömbõl, aki csak meghallgatta, ám azért jó tudni hogy van ilyen dolog is. Ebbõl felbuzdulva felhívtam egy T-mobile-nál dolgozó ismerõsöm, aki ugyanazt mondta hogy létezik ilyen dolog, de ezért szokták bekapcsoltatni (már aki tud róla s aki kéri) az ''emelt díjas fogadott SMS-ek korlátozását''. Amit most azonnal megtettem én is...

Szóval én nem szoktam ilyen baromságokban részt venni, de azért ezt letiltattam, mert ha vmilyen más cég megszerzi a számod(hogy s milyen ürüggyel), s egyszer csak azt látod, hogy fogadott emelt díjas sms ára... akkor benned is felmegy a pumpa...

A Névtelen olvasónak az utóbbi veszély miatt nem kell aggódnia, ugyanis az ilyen típusú szopáshoz alapfeltétel, hogy az ember elküldjön egy indító SMS-t, amivel ''feliratkozik''. Szûk hónapja írt cikket a témáról a HVG, onnan a tények: az új típusú SMS-játékoknál a felületes fogyasztó ugyan azt hiszi, hogy egy kvízkérdésre küld választ, de az aktussal valójában feliratkozik egy potenciálisan végtelen ''elõfizetéses'' játékra, ami azt jelenti, hogy onnantól heti négy kérdést kap SMS-ben. Tökmindegy, hogy ezekre válaszol-e, ugyanis innentõl a fogadott üzenetek után kell 500 vagy több forintot fizetnie. Míg le nem iratkozik. A trükköt a Netsize Szolgáltató Kft. hozta be Magyarországra. Ilyen célokra az 1786-as és 1787-es SMS-számot használják. A lehúzás a Pannon és a T-Mobile hálózatán folyik egyelõre. A HVG információja szerint a Netsize mellett több más cég - az IKO-New Media Szolgáltató Kft., a Telefor Kft., a Digitania és a Telemédia Kft. is készül ilyesmire. Az isten irgalmazzon a felszínes, gyanútlan kiskorú és rövidlátó öreg mobilosoknak.''

Kommentár 1. - Hülye aki emelt díjas számot hív / SMS-t küld rá - ezt eddig is tudtuk

Kommentár 2. - A magyar embert ott veszik hülyére, ahol csak tudják. Szalmonellás hús, egeres kalács, emelt díjas SMS, stb...

Kommentár 3. - akik mégis hívják az emelt díjas játékokat, azok igazzá teszik a mondást: ''A Földön az IQ pontszám állandó, csak egyre többfelé oszlik'' :((

I don't fit in. I fit out.

(#2) parandroid válasza simonzé (#1) üzenetére


parandroid
nagyúr
LOGOUT blog

Újabb médiabotrány vagy urban legend? :D

Láttam a homáron is, de hiszem is meg nem is.

p

I talked to that computer at great length and explained my view of the Universe to it and then... it commited suicide.

(#3) Versus82 válasza parandroid (#2) üzenetére


Versus82
aktív tag

hát pedig így van.... nem urban legend. ott húznak le ahol tudnak.

''In stand up position I think I'll kill You...''-CroCop ........ Üt, rúg, hazabattyog....

(#4) Viktor0610 válasza parandroid (#2) üzenetére


Viktor0610
MODERÁTOR

Max. médiabotrány lesz, urban legendnek nem hinném, mert a HVG is cikkezett róla.

Samsung Galaxy A54

(#5) simonzé


simonzé
addikt

Az a csúnya benne, hogy ez legális.

Én azt hittem, hogy az én káromra csak írásos szerződés, meg apró betű alapján csinálhatnak ilyet.

I don't fit in. I fit out.

(#6) deedee


deedee
őstag

sajnos magyarországon vagyunk,tehát simán megtörtéhhetett ez is...Én eltudom hinni...sajnos...

régebben nekem is jöttek játékra felszólító sms-ek/nem tudom honnan szerezték meg a számomat és kinek az engedélyével használták.../,de kitöröltem őket símán...

(#7) sasa311 válasza simonzé (#1) üzenetére


sasa311
veterán

hol és hogy is lehet ezt letiltani (T-Mobilnál)

Én ugyan nem küldök ilyen sms-t de biztos, ami biztos:DDD

Es mondd, a passzatszelet szemelyesen fingtad, vagy csak iranyitottal?

(#8) parandroid válasza Versus82 (#3) üzenetére


parandroid
nagyúr
LOGOUT blog

Akkor viszont itten csúnya büntik kellene, hoyg legyenek, meg kártérítési perek.

Ami valójában lesz az pedig nyilván egy ejnye-bejnye valami baleknak, akinek amúgy nem sok köze volt hozzá, pár százezer forintnyi bírság, és senki nem fogja visszakapni a pénzét. Mert hát ugye 7000 forintért perelni... Legrosszabb esetben gondolom kiderül, hogy ez valóban legális, és igazából senkit nem zavar, tehát nyugodtan folytathatják. Hm, igazából nagyon meg sem lepődnék...

p

I talked to that computer at great length and explained my view of the Universe to it and then... it commited suicide.

(#9) deedee


deedee
őstag

az is csak urban-legend,hogy valaki nem is telefonált külföldre és mégis számlát kap róla....Pedig egy közeli ismerősöm a vodával szívta így meg:dél-afrikába telefonált elvileg párszor...Ki is kellett fizetnie,hiába reklamált....Az adott hívási időpontokban egyébként május elsején a majálison volt kint az erdőben a gyerekével,a telefon a nyakában lógott....Na ilyenkor mi van??

(#10) Viktor0610 válasza deedee (#9) üzenetére


Viktor0610
MODERÁTOR

Amennxiben igaz, előfordulhat, h. lemásolták a kártyáját (amenyiben kiadta a kezéből), így jelen lehetett (a rendszer számára) kétszer a SIM.

Samsung Galaxy A54

(#11) BlackWoOd


BlackWoOd
aktív tag

Ha ez véletlenül nem urban legend, akkor a Dominosokat érintheti?
Csak ezért, mert ezt az emeltdíjas sms tiltást csak előfizetők számára teszik lehetővé a TréMobilnál...
Bővebben: link :U

< ..kevés az ember, sok az emberszerű lény... >

(#12) deedee válasza Viktor0610 (#10) üzenetére


deedee
őstag

hááát ő nem az a telefon-kölcsönadós típus....De talán így eshetett meg a dolog....

(#13) adalbert1 válasza parandroid (#2) üzenetére


adalbert1
veterán

Ilyen tényleg létezik sajnos.



Dögöljön meg, aki így húzza le a tudatlan szerencsétleneket. (mondjuk aki olyan hülye, hogy játszik telefonos játékon, az meg is érdemli vmilyen. szinten)
Sajnos még mindig nem csatlakoztunk az eu-hoz, csak névben.

(#14) And válasza Viktor0610 (#10) üzenetére


And
veterán

Hi! SIM-''klónozásról'' (inkább szimulációról, mert egy komplett pc volt mellette) már évekkel ezelőtt lehetett olvasni a neten, de - amennyire én tudom - két tökegyforma SIM nehezen kapcsolódhatna egyidőben ugyanarra a GSM-hálózatra. Talán még elvileg sem lenne lehetséges, az eset hasonló lenne egy feketelistás IMEI-számú telefon bejelentkezési kísérletéhez.

(#15) Viktor0610 válasza And (#14) üzenetére


Viktor0610
MODERÁTOR

Igazad lehet, csupán egy tipp volt részemről, h. hogyan is történhetett...

Samsung Galaxy A54

(#16) lapa


lapa
veterán

tudtam, hogy durvábban sz**patják a népet, mint 1 x 240+áfa huf, csak nem tudtam hogyan. most már ez is megvan.

(#17) Lortech


Lortech
addikt

Fel nem foghatom, hogy lehet az legális, hogy valakit akaratán kívül így lehúzzanak. Azzal, hogy küldök egy sms-t, elfogadok valamiféle szerződést (bár már ez a kifejezés is kész röhej, sms meg szerződés, együtt...), vagy hogy tehetik ezt meg? Nem fér a fejembe komolyan mondom. :(((

szerk: mikor megkapom az sms-t, akkor van valami választási lehetőség, hogy elfogadom-e vagy csak jön azt fizetem is? Mert akkor ennyi erővel küldhetnének annyit és annyiért amennyit és amennyiért nem szégyelnek.

[Szerkesztve]

Thank you to god for making me an atheist

(#18) Snoop-y


Snoop-y
veterán

Ezzel a kóddal már tilthatjátok is:

+EDSMST

kell küldeni a 1230 ra. :C

New level... Advertising has us chasing cars and clothes, working jobs we hate so we can buy shit we don’t need

(#19) Loretto válasza Snoop-y (#18) üzenetére


Loretto
veterán

Remek ez a dolog, de soha nem foglalkoztam ilyennel.

Bocsi nem válasz akart lenni

Soirée...

(#20) Viktor0610 válasza Lortech (#17) üzenetére


Viktor0610
MODERÁTOR

Apróbetüs rész rulez... :(((
Tudják, h. azt soha senki nem olvassa el (max. utólag)... :(((

Samsung Galaxy A54

(#21) parandroid válasza Snoop-y (#18) üzenetére


parandroid
nagyúr
LOGOUT blog

Ez minden emelt díjas SMS-t letilt, vagy a fogadást csak? Ugye az első részét tudod menedzselni manuálisan is, a második rész problémás...

És mi van például az SMS-re kólát adó üdítő-automatákkal?

p

I talked to that computer at great length and explained my view of the Universe to it and then... it commited suicide.

(#22) Viktor0610 válasza parandroid (#21) üzenetére


Viktor0610
MODERÁTOR

Mivel az üzenet fogadásáért is az EDSZ-egyenlegből vonja/vonná le a pénzt, ha nincs EDSZ, nem tudja miből levonni.
Legalábbis pannonéknál így van...

Samsung Galaxy A54

(#23) parandroid válasza Viktor0610 (#22) üzenetére


parandroid
nagyúr
LOGOUT blog

Ez vagy nem válasz a kérdésemre, vagy nem értem.
Tudok küldeni emelt díjas SMS-t, miután ezt a kódot elküldtem, vagy nem?

p

I talked to that computer at great length and explained my view of the Universe to it and then... it commited suicide.

(#24) sasa311 válasza Snoop-y (#18) üzenetére


sasa311
veterán

Ez a válasz jött:Az előfizetésével ön nem jogosult a szolgáltatás igénybevételére, üdvözlettel: T-Mobil..


ó hogy az any...:(((#&@#&@#& hét szentségit az aranykártya már nem is jó?:Y

Es mondd, a passzatszelet szemelyesen fingtad, vagy csak iranyitottal?

(#25) Viktor0610 válasza parandroid (#23) üzenetére


Viktor0610
MODERÁTOR

Nem ismerem 100%-osan a rendszert, de PGSM-éknél, EDSZ-tiltás után nem tudsz, mert nincs egyenleged, amiből levonja...
Így már okés??? :DD

Samsung Galaxy A54

(#26) parandroid válasza Viktor0610 (#25) üzenetére


parandroid
nagyúr
LOGOUT blog

Szóval arra nincs megoldás, hogy ezt a bejövő sz*rt tiltsam, de én tudjak küldeni? És az SMS-ben fizetett parkolójegy? És januártól az autópályadíj? És az említett üdítős példa? Szívás.

p

I talked to that computer at great length and explained my view of the Universe to it and then... it commited suicide.

(#27) Snoop-y válasza parandroid (#26) üzenetére


Snoop-y
veterán

Gondolom lehet aktiválni is. Letiltani kb 20mp volt már jött is a válasz sms hogy tiltva.

[Szerkesztve]

New level... Advertising has us chasing cars and clothes, working jobs we hate so we can buy shit we don’t need

(#28) parandroid válasza Snoop-y (#27) üzenetére


parandroid
nagyúr
LOGOUT blog

Azért ezt nem érzem jó megoldásnak... :U

Legalább vezessenek be egy megerősítést, hogy ''Figyelem, Önnek emelt díjas SMS-e érkezett, fogadásához adja meg pin-kódját'', vagy ilyesmi. Amíg ez nincs, addig az egész g*ciség.

p

I talked to that computer at great length and explained my view of the Universe to it and then... it commited suicide.

(#29) Snoop-y válasza parandroid (#28) üzenetére


Snoop-y
veterán

Nem én találtam ki én csak egy vagyok a sok t-mobile juzer közül....

New level... Advertising has us chasing cars and clothes, working jobs we hate so we can buy shit we don’t need

(#30) deicide


deicide
veterán

és az apróbetűs részben az van leírva, hogy: ''kedves játékos, amennyiben elküldi nekünk a megfejtést tartalmazó sms-t, abban az esetben beleegyezik abba, hogy az ön telefonszámára, napi/heti/havi rendszerességgel emeltdíjas sms-eket küldjünk, hangyányit megnövelve ezzel telefonszámláját?'' mert akkor jogos, ha küldenek nekem pénzért sms-t, de minden más esetben jogorvoslatért lehet fordulni az illetékes szervekhez.

Live fast - On high - Repentless - Let it ride

(#31) vicces válasza Viktor0610 (#25) üzenetére


vicces
addikt

mi ez az edsz egyenleg?? én is pannonos vagyok, de csak lesek, hogy mire jó.

:)

(#32) parandroid válasza vicces (#31) üzenetére


parandroid
nagyúr
LOGOUT blog

Fogalmam sincs, bár egyszer kaptam egy SMS-t, hogy akkor mostantól ilyenem is van (asszem 3 hónap után - de rég volt). Elvileg az emelt díjas szolgáltatásokat erről veszed igénybe, de én sem értem pontosan...

Alighanem ezittaz: Bővebben: link

Szerk: átolvastam, de továbbra sem értem. :D Ha jól értelmezema lényegét, akkor 3 és 6 hónapos előfizuval 2500, 6 hónapnál régebbi előfizuval 7500 forintig vehetsz igénybe emelt díjas szolgáltatásokat, utána valahogyan fel ekll töltened ezt az EDSZ egyenleget. Gondoloma számla rendezésével. EZ (ha tényleg így van) azért jó, mert ezek szerint 7500-nál többre nem vághatnak meg... :D De mi van, ha ennél nagyobb értékben akarsz sms-eket küldözgetni? :F

p

[Szerkesztve]

I talked to that computer at great length and explained my view of the Universe to it and then... it commited suicide.

(#33) veecaa


veecaa
csendes tag

Azért remélem kezditek már kapisgálni miről ugat nektek a MI.P!!!
Vajon kik állnak a Netsize Szolgáltató Kft mögött?!
Moderálva. - Grafiqs

(#34) vicces válasza parandroid (#32) üzenetére


vicces
addikt

tehát ez kb egy 2. számla..
jó, mert nekem 7500 pénz van rajta, de nem töltöttem fel egy fillért se, mgéis van valahonnan. vagy én nem értem ezt az egészet.

:)

(#35) parandroid válasza vicces (#34) üzenetére


parandroid
nagyúr
LOGOUT blog

Ez a 7500 ez automatikus, olyan, mint egy hitelkártya-számla. Csak akkor fogy, ha használod, és akkor kiszámláznak annyit amennyit elhasználtál. Remélem jól értem... :F Nincs itt Pannonos?

p

I talked to that computer at great length and explained my view of the Universe to it and then... it commited suicide.

(#36) vicces válasza parandroid (#35) üzenetére


vicces
addikt

nem rossz, nem rossz. tehát végülis le vagyok korlátozva. de azt hiszem ezt le fogom mondani, hogy mgé ennyit se lehessen legombolni rólam.

:)

(#37) Grafiqs válasza veecaa (#33) üzenetére


Grafiqs
őstag

Ez már a második alkalom hogy hasonlóan nyilvánulsz meg. Most figyelmeztetlek. A következőnél automatikus ban.

És még mindig nem fogja, vagy nem akarja felfogni. Hihetetlen. A Föld tényleg a Naprendszer elmegyógyintézete lenne?! by Bon3ss

(#38) simonzé válasza veecaa (#33) üzenetére


simonzé
addikt

Ha nem haragszol, szólok, hogy hülyeséget beszélsz. :U
Valami ilyesmit: ''Drágul a teleszkópos fogkefe - én megmondtam, hogy ez a Castro nagyon veszélyes...''

I don't fit in. I fit out.

(#39) Viktor0610 válasza parandroid (#35) üzenetére


Viktor0610
MODERÁTOR

Így van... Lehetőség van ezen ''szla'' tiltására, így nem tudnak ezen a vonalon lehúzni.

vicces:
Az EDSZ-egyenleg pannonnál feltöltősöknek automatikus, előfizetéseseknek pedig 3 hónap után aktiválják, ami azt jelenti, h. 7500 Ft-ig tudsz küldeni/fogadni emelt díjas dolgokat.

Samsung Galaxy A54

(#40) rdi


rdi
veterán

ügyfélszolgálaton keresztül le lehet mondani az ilyen szarokat.
De!!!
Csak nemn értem, hogy a tisztelt szolgáltatók, miért nem letiltott funkcióval adják az előfizetést, vagyis ne lemondani kelljen az iulyesmit, hanem engedélyezni!
Nem mindegy, ez bizony a szolgáltatók sara! Tetszik nem tetszik, nekik is érdekük, mert pénz kapnak érte, hogy megszopassák a felhasználót.
Szerintem ez megérne egy állampolgári jogok biztosa állásfoglalást...

Fej! Tor! Potroh!

(#41) Viktor0610 válasza rdi (#40) üzenetére


Viktor0610
MODERÁTOR

A szolgáltatóknak az az érdeke (mint minden, a kereskedelemben/szolgáltatásban részt vevőé), h. a fogyasztó (nevéhez híven) fogyasszon, ergo, nem kapcsolják ki az EDSZ-t. Inkább azt mondják, h. olvasd el az apró betűt, mielőtt elküldesz bármilyen üzenetet...

Samsung Galaxy A54

(#42) L3zl13


L3zl13
nagyúr

Az mindenesetre biztos, hogy én fogyvéddel indítanék...
Szerencsére nem használok ilyen emelt díjas szarokat ezért feltehetőleg nem is lesz erre szükségem...

Aki hülye, haljon meg!

(#43) Shalala válasza sasa311 (#24) üzenetére


Shalala
senior tag

En is elofizeteses vagyok, es siman le lehet mondani, csak ne a snoopy fele sms-sel probald, hanem webshopban/vagy ugyfelszolgalatot hivd fel.
En most tiltottam le, bar nem hivok ilyen sz@rokat, de jobb a biztonsag.

(#44) adalbert1 válasza veecaa (#33) üzenetére


adalbert1
veterán

Nem az a lényeg, hogy kik állnak mögötte, hanem hogy milyen tevékenységet folytatnak. Csak sejtem, hogy milyen nép/vallási csoportot írtál oda, ami ki lett moderálva, de gondolj bele, mi lenne, ha te is annak születtél volna? Akkor is a MI.P-re szavaznál?

(#45) parandroid válasza adalbert1 (#44) üzenetére


parandroid
nagyúr
LOGOUT blog

Kérlek benneteket ne reagáljatok a provokációra. Ha valaki ilyeneket ír, az már általában meggyőzhetetlen, azaz csak parttalan vitát generálnánk. Nincs rá szükség, és főleg nem itt.

Köszönöm,

p

I talked to that computer at great length and explained my view of the Universe to it and then... it commited suicide.

(#46) parandroid válasza L3zl13 (#42) üzenetére


parandroid
nagyúr
LOGOUT blog

''Szerencsére nem használok ilyen emelt díjas szarokat ezért feltehetőleg nem is lesz erre szükségem...''

Ne rögtön a játékokra asszociáljatok az emelt díjas SMS-ek kapcsán. Mint említettem, más célra is használhatók ezek:

- Parkolójegy-vásárlás.
- Üdítőital vásárlás.
- Január 1-től autópálya használati díj fizetése.
- És nem tudom emlékeztek-e a tavalyi árvíz kapcsán adományként lehetett küldeni az emelt díjas sms-eket,a amik után a szolgáltatók utalták a pénzt egy bankszámlára (hogy ezt mennyire etikusan és önzetlenül teték, abba ne menjünk bele).

Ezek a már használható, vagy hamarosan elérhető lehetőségek, amire tudod használni az emelt díjas sms-eket. Legalábbis én eddig csak ezekkel találkoztam, de persze más is lehet. Ezek ezentúl mind veszélyeztető tényezők lesznek? Azaz ha ezeket használni akarod, ls ezért nem tiltod le az emelt díjas sms-ek küldését/fogadását, akkor ha valami jóakaród megszerzi a számodat, már küldhet is neked emelt díjas sms-t, amit te fizetsz?

A megoldás egyszerű, külön kell választani az emelt díajs sms küldését és fogadását. Nem hiszem, hogy ez annyira bonyolult feladat. A kérdésem az, hogy ez így ebben a formában létezik-e?

p

I talked to that computer at great length and explained my view of the Universe to it and then... it commited suicide.

(#47) WN31RD válasza parandroid (#46) üzenetére


WN31RD
addikt

''A megoldás egyszerű, külön kell választani az emelt díajs sms küldését és fogadását. Nem hiszem, hogy ez annyira bonyolult feladat. A kérdésem az, hogy ez így ebben a formában létezik-e?''
Domino-nál (elvileg, remélhetőleg működik is) le lehet tiltani az emelt díjas SMS-ek fogadását külön.
(1777 hívása után az automatával)

''... we as consumers want our content free (as in Freedom) and if we don't get it, we'll take our content free (as in beer).''

(#48) WN31RD


WN31RD
addikt

Szerintem olyan lehetőségnek, hogy az SMS automatikus fogadásáért külön fizetni kell, egyszerűen nem lenne szabad léteznie. Hogy létezik, az elsősorban a mobilszolgáltató sara.
Ez egészen egyértelműen az emberek lehúzásáról szól.
Ha valaki fizetős szolgáltatásokat akar igénybe venni, akkor küldjön emelt díjas SMS-t, azaz legyen minden egyes esetben ő a kezdeményező. Vagy esetleg legyen lehetőség arra, hogy minden egyes emelt díjas SMS-t még a fogadása előtt vissza lehessen utasítani.

Leköpni (szvsz börtönbe zárni) való szemét gazember, aki ezt ilyen formában bevezette... :(((

''... we as consumers want our content free (as in Freedom) and if we don't get it, we'll take our content free (as in beer).''

(#49) Lortech válasza WN31RD (#48) üzenetére


Lortech
addikt

Tökéletesen egyetértek veled, és azt is kategórikusan elutasítom, hogy bármilyen apróbetű el nem olvasása miatt bárkit így lehúzhatnak. Mégha 10centis betűkkel írnák ki a képernyőre, akkor sem tudnám elfogadni. Egy bizonyos mértékig nem sajnálom azokat, akik tv-s nyereményjátékokon részt vesznek, igénybe akarnak venni egy szolgáltatást, és tudják, hogy ezért fizetniük kell, de amiről itt szó van, azt szerintem senki nem érdemli meg, és nem is hiszem, hogy bárki igénybe akarna venni egy ilyen szolgáltatást.
Az is érdekelne, hogy a szolgáltató részéről hogy van ez. Gondolom nem küldhet bárki olyan sms-t, amely a fogadónak emelt díjas sms-ébe kerül, feltételezem, ehhez kötnek egy szerződést a műsorral, hogy ők kezdeményezhetnek ilyen sms-eket, csak az nem tiszta számomra, hogy hogyan bírálják el azt, hogy valaki valóban szeretne-e ilyen sms-eket kapni.

[Szerkesztve]

Thank you to god for making me an atheist

(#50) adalbert1 válasza parandroid (#46) üzenetére


adalbert1
veterán

Ok, többet nem reagálok rá, csak eléggé felidegelt ez a szöveg.

Az emelt díjas sms általad írt alternatív felhasználási lehetőségeit viszont jó ötletnek tartom. (Habár így könnyen elszaladhat a telefonszámlánk).

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.