Hirdetés

2024. április 20., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#51) F e Z o válasza Vigneau (#42) üzenetére


F e Z o
veterán

Igen, még régebben ráadásul úgy is volt, ha házat váltasz, majd jelzed nekem, s megegyezünk, igaz azóta eltelt majd 2 év. :D

H2O über alles!

(#52) robogos10


robogos10
aktív tag

srácok 4870 nek elég 1 tápkábel? azaz 1db 6pin es csati vagy kell a 2?

[ Szerkesztve ]

(#53) Vigneau válasza F e Z o (#51) üzenetére


Vigneau
félisten

Helyette valóban házat váltottam, csak épp igazit. ;)

robogos10:
Jó pár képet megnéztem, de a jelek szerint 2 db 6 pines csati kell hozzá.

[ Szerkesztve ]

Te mondd azt, hogy rablótámadás, a te hangod mééélyebb... Blaaah...

(#54) Mercutio_ válasza Vigneau (#3) üzenetére


Mercutio_
félisten

Nyáron ebbe futottam bele :DDD

Ha már a házaink, és azok "beltartalma", mITX alaplapoknál ilyen gondokkal szembesül az ember :B

Eladó/Cserélhető: GERE Kopar faládák, ÓRA:Orient Bambino II Bigsize, FANTASY könyvek, MOSOGATÓGÉP, könyvespolcok, MOSÓGÉP

(#55) smiti válasza Mercutio_ (#54) üzenetére


smiti
addikt

Itt jártál nálunk Martfűn? Csak nem a strandra mentél? :U

(#56) robogos10


robogos10
aktív tag

Na el is vitték a 4850-t
bye-bye giga :O
Holnap jön a 4870 ;]
Nos tudtok segíteni elég neki 1 db 6pines csati?

(#57) smiti válasza robogos10 (#56) üzenetére


smiti
addikt

Nézd csak, Vigneau Itt válaszolt neked. ;)

(#58) Mercutio_ válasza smiti (#55) üzenetére


Mercutio_
félisten

Igen ott, a kérészek miatt mentünk, de új volt a felszerelés, így nem sikerültek túl jól a képek :(

[ Szerkesztve ]

Eladó/Cserélhető: GERE Kopar faládák, ÓRA:Orient Bambino II Bigsize, FANTASY könyvek, MOSOGATÓGÉP, könyvespolcok, MOSÓGÉP

(#59) robogos10


robogos10
aktív tag

Köszönöm a választ!
hehe az enyémet sumákul most az 1X nem adtam oda és van is 1 tartalékba :R :B

(#60) Vigneau válasza Mercutio_ (#54) üzenetére


Vigneau
félisten

Korrekt, picit mintha megállt volna az idő. A környékünkön is van valami hasonló, de még az Asszonynak sem jut eszébe a neve. Holnap megnézzük meló után. :K

Te mondd azt, hogy rablótámadás, a te hangod mééélyebb... Blaaah...

(#61) Vigneau válasza Vigneau (#60) üzenetére


Vigneau
félisten

No, most már hivatalosan kijelenthetem, végérvényesen zárva az ősapró. De a link él és bármikor visszaolvasható - és pontosan ez a lényeg. Megmarad a számunkra mementónak. :K

Te mondd azt, hogy rablótámadás, a te hangod mééélyebb... Blaaah...

(#62) marsu


marsu
addikt

Pacsi földlakók!

Jó estét mindenkinek ...

Press any key to continue ...

(#63) robogos10 válasza marsu (#62) üzenetére


robogos10
aktív tag

Csáó Marsu :))

(#64) marsu válasza robogos10 (#63) üzenetére


marsu
addikt

Pacsi robótlan robogós!

:DDD

Press any key to continue ...

(#65) marsu válasza marsu (#64) üzenetére


marsu
addikt

Pontosabban robogótlan robogós ...

Csak összeakadtak a ujjaim a billentyűzeten.

:U

Press any key to continue ...

(#66) robogos10


robogos10
aktív tag

nah végül 2x1 gb csx 1066 memó mellett és 1 asus 4870 mellett maradt a voksom 8 kor utalom is a pénzt vélemények?

(#67) robogos10


robogos10
aktív tag

[link]
ilyet se láttam még ddr5 ös? hmm érdekes
ez biztos már közel van a 4870 hez :K

(#68) F e Z o válasza robogos10 (#67) üzenetére


F e Z o
veterán

Egy-két gyártó csinált gddr5 memóval szerelt 4850-eseket. Azért teljesítményben sokat számít az a 125MHz a 4850 és 70 között. Nekem is van még egy 70-esem a polcon hever, a biztonság kedvéért, ha bármi történne.

H2O über alles!

(#69) Qru válasza robogos10 (#37) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Huha, ez aztán az oldschool házikó! :) Nekem is volt ilyesmi régen. De szvsz a ház kb utolsó, a gép bele nekem fontosabb volt minidig. Inkább legyen több ram/jobb vga/proc mintsem egy csicsa ház és benne vmi ótvar P4.

sephi: Nem gyenge! Nem porosodik nagyon?

smiti: Nagy bejövős, pot az esetem. Visszofogott szelid de tetszetős. Grat!

Amúgy mijen ez a Fuji gép amivel féynképeztel? Meg vagy vele elégedve?

robogos10: VTX csinált ilyet ja, kis tuninggal 4870-et szinten van.

marsu: Pacsi neked is. :)

To all: KGFB fordulótok mikor van? Figyeljetek rá, teesék újrakötni. Lehet spórolni, nekem 6k-val lett kevesebb (/év term).

#nincsbennetarcsi

(#70) Vigneau válasza Qru (#69) üzenetére


Vigneau
félisten

Nekem akkor, amikor a központi forduló volt régen is. Szerintem maradok az Allianznál. 16k lesz az egész évesem, 1k-ért nem fogok átmenni máshoz. :N

Te mondd azt, hogy rablótámadás, a te hangod mééélyebb... Blaaah...

(#71) Qru válasza Vigneau (#70) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Mert? Kb 2 kattintás és 1,5 sör kijön belőle. Ha olcsó helyre mész akár 2 is. :D

#nincsbennetarcsi

(#72) smiti válasza Qru (#69) üzenetére


smiti
addikt

Ez egy Finepix 2980 vagy micsoda, teljesen alapgép. Nem igazán vagyok megelégedve vele,éppen elmegy kategória.Nem beszélve róla, hogy 3 hónapos és optikai hibával javíttatni kellett. A KGFB-t már elintéztem, 6640 ft. lesz az éves díjam.

(#73) Vigneau válasza Qru (#71) üzenetére


Vigneau
félisten

Mert bennük nem kellett eddig csalódnom, más biztosítóról viszont már hallottam érdekességeket. Természetesen a fent taglalt összeg magában foglalja a baleseti adót is.

[ Szerkesztve ]

Te mondd azt, hogy rablótámadás, a te hangod mééélyebb... Blaaah...

(#74) Mercutio_


Mercutio_
félisten

Skacok, ipponyon nincs ma szuperszerda, vagy már le is maradtam az extra akciós cuccról? :U

[ Szerkesztve ]

Eladó/Cserélhető: GERE Kopar faládák, ÓRA:Orient Bambino II Bigsize, FANTASY könyvek, MOSOGATÓGÉP, könyvespolcok, MOSÓGÉP

(#75) smiti válasza Vigneau (#73) üzenetére


smiti
addikt

Azt nem nézted meg esetleg, hogyha ugyanott újrakötöd akkor is olcsóbb?

(#76) F e Z o válasza Vigneau (#70) üzenetére


F e Z o
veterán

Havonta takarítom, azért összeszedi a port rendesen néha. Egyébként mindig is szerettem volna, egy a házban lévő radis gépet, amit bárhova vihetek. Ez anno megvalósíthatatlan vol, mikor külső radim volt.

(#71) Qru : Nálunk az 4-5 sör. ;)

(#73) Vigneau : Az igaz, hogy náluk a cégnél meg nincs biztosítás a kocsikra? Bár nem vagyok gk-s már, de azért eléggé aggasztó ezt hallani.

[ Szerkesztve ]

H2O über alles!

(#77) Qru válasza Vigneau (#73) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

KGFB-nél hulla mindegy melyiknél vagy mert nem te szívsz, hanem akit összetörtél. Annak nem fog fizetni (lsd: MÁV ÁBE esete) vagy kevesebbet azt meg "pont lesz@rom" eset.
Casco-nál viszont tényleg nagyon nem mindegy melyiknél vagy.

smiti: Pont kerestem ilyen alapgépet ősöknek. Nicon Coolpix-et vettem de kettőzött a lelkem a Fuji meg eközött. De akkor jól döntöttem.

mod:

sephi: Az jó! Nálunk 600huf egy üveggel a kocsmában. És nem is Erdinger, Edelweiss vagy Hoegaarden, hanem sima HB ami kb a közép kategória legalja. :(
Persze Aranyászokból kijönne nálunk is több üvegcse, de az kb nem sör, amit kukorica graízzel ízesítenek/kezelnek.

[ Szerkesztve ]

#nincsbennetarcsi

(#78) szasanyi válasza Vigneau (#70) üzenetére


szasanyi
félisten

Biztos, hogy csak 1k-t lehetne nyerni éves szinten a biztosító váltással? :U Én a Wabard-ot választottam ahol az éves díj 10.905 (összesen, baleseti adóval együtt! B10 esetén). Jó biztosító-e? Nem tudom, de nem is nagyon érdekel mert nekem az ár számít. Sokan vannak így, mivel egyrészt ez egy kötelező kiadás amit mindenki szeret minimalizálni. Másrészt te hiába fizeted a "legjobb" és legdrágább kötelező biztosítást, azt sosem te veszed igénybe hanem adott esetben a másik fél. Viszont ha ő tényleg "szar" biztosítással rendelkezik az neked nem lesz jó, de attól sem ha te a legdrágábbat fizeted. :(
Egyébként pedig mindenkinek van biztosítós cimborája, ismerőse úgyhogy szinte semmit sem kell tenni - csak szólni kell neki és mindent elintéz, a legvégén pedig csak egy aláírás kell. :) Persze te tudod, de ezt érdemes azért átgondolni és/vagy utánakérdezni.

(#79) Vigneau válasza smiti (#75) üzenetére


Vigneau
félisten

Az igazat megvallva annyira nem foglalkoztam vele. Minden biztosításom az Allianznál van. Régen valóban ugráltam a biztosítók között - netrisk, később otthoni kötő -, de sokszor a kötés után az új papírok alig akartak megérkezni és még utána is kellett futkároznom. Elegem lett az ilyen dolgokból.

sephi:
Így van, jól tudod. Magad felelsz, valamint van valami központi alap, ha jól emlékszem. De kötelező nincs a kocsikon. Külsős igénybevételek előtt meg valami nyilatkozatot is aláíratnak a sofőrrel a diszpécserek.

[ Szerkesztve ]

Te mondd azt, hogy rablótámadás, a te hangod mééélyebb... Blaaah...

(#80) Qru válasza szasanyi (#78) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Wabard az ok, nekem múlt évben ott volt a biztim. Semmi gond nem volt velük. Most Aegon-hoz mentem és B7-ben 16k-ról 10k-ra ment le a éves díjj (adóval együtt). A kisvas az már B10-ben van arra meg még olcsóbb.

Vigi: Az ilyen "lustákból" élnek jól a biztosítók. Amin megkötöd online a kötvény ott lesz pdf-ben, kinyomtatod és az már elég a rendőrnek. Csekket meg tuti nem felejtik el küldeni, ne félj. ;)

#nincsbennetarcsi

(#81) F e Z o válasza Qru (#77) üzenetére


F e Z o
veterán

Olyan helyre kell menni, ahova az ember nekitámasztja a kerékpárt. Pesten is van ilyen biztos. Nekem a kőbambi a kedvencem, nemhiába Fradi meccseken nőttem fel. Nem szeretem az ilyen idegen söröket.

(#79) Vigneau : Akkor jók az értesüléseim. Habár velünk nem nagyon fordulhat elő bármilynemű közlekedési kihágás is. Hisz alig mozdulunk ki a szertárból, max repülésre, éles lövészetre meg konvojban megyünk. Sajnos az ördög sosem alszik azonban.

[ Szerkesztve ]

H2O über alles!

(#82) Qru válasza F e Z o (#81) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

A sörgyárakat (is) eladták már, ha úgy vesszük mindegyik sör idegen. Néha ha hazamegyeka jászságba veszek Dózsán kézműves sört a helyi főzdéből na az már döfi. Jó kis félbarna köles sör.. Nyamiii. :)

Nálunk van casco de az önrész a tiéd ha van vmi gebasz a szolgálati kocsival. Az sem olcsó, főleg hogy az egyik legdrágább márkaszervízbe hordják őket. :(

#nincsbennetarcsi

(#83) robogos10


robogos10
aktív tag

Sziasztok!
Megint csak jó vételt csináltam :C vettem 1 320gb os wd vinyót 3K ért :DD

(#84) marsu válasza robogos10 (#83) üzenetére


marsu
addikt

Miért nem vettél inkább 320 db 1 gigás winyót 3 ezerért?

:U

Press any key to continue ...

(#85) Vigneau válasza Qru (#80) üzenetére


Vigneau
félisten

Nos, ha váltanék, akkor elvileg a K&H-val nyernék kb. 5-6k-t - velük volt korábban is dolgom. Az Allianz minden körülmény (fizetési mód és időszak) ugyanazt hozta, amit nekem is megküldtek.

Te mondd azt, hogy rablótámadás, a te hangod mééélyebb... Blaaah...

(#86) robogos10 válasza marsu (#84) üzenetére


robogos10
aktív tag

:P

(#87) csigi válasza Vigneau (#85) üzenetére


csigi
addikt

Szintén K&H, és -5K. Úgyhogy újra is kötöttem náluk.
És tényleg el lehet intézni mindent neten, egyszer sem mentem sehová ez miatt.

Ja, és ott dódozik éN79 barétunk! De hogy most mi van Vele.... :(

nofene

(#88) Mercutio_ válasza marsu (#84) üzenetére


Mercutio_
félisten

:C

Skacok meddig lehet kötbizt-ot váltani?

Eladó/Cserélhető: GERE Kopar faládák, ÓRA:Orient Bambino II Bigsize, FANTASY könyvek, MOSOGATÓGÉP, könyvespolcok, MOSÓGÉP

(#89) Vigneau válasza csigi (#87) üzenetére


Vigneau
félisten

Netrisk-en, vagy biztositas.hu-n kötötted?

Te mondd azt, hogy rablótámadás, a te hangod mééélyebb... Blaaah...

(#90) szasanyi


szasanyi
félisten

Hezitáltam, de végül úgy döntöttem csak teszek egy bejegyzést... remélem, nem gond. :) Némi PC ápgréden vagyok túl, gondoltam megosztom az "élményt". Alaplapcsere során megrendeltem a végül leginkább megfelelőnek tűnő ASUS P8H77-M Pro lapot ~27k-ért (a régi topikban aktuálisan volt szó róla, csak akkor még döntöttem). Megjött a lap a PCX-ből csütörtökön, hurrá! Összeszerel majd házba be, végül táp és ugye némi kábelrendezés után kapcs, és voilá.. semmi! Kifogtam egy gyári hibás darabot. :W
PCX szervizes srác visszanézte, eddig senkinek sem volt ezzel a lappal gondja, visszaküldve sem volt - eddig. Most mit mit mondjak, megveregettem a vállam, hogy ez aztán derék, micsoda szerencsés ember vagyok. :U Másnap küldték is a garanciafutárt (még szerencse, hogy előfizettem rá 490 Ft-ért) és ma kaptam meg az új, csere lapot. Kicsit izgultam azért, de ez szerencsére jó. :D Végül ilyen lett:

(#91) marsu


marsu
addikt

Helló Urak!

Van valakinek egy szkennere amit nélkülözni tud egy hétre?

Nekem kellene pár régi fotót digitalizálni a rokonságnak, de csak ezért nem vennék most egy szkennert, inkább kérek kölcsön, ha lehet ...

:R

Előre is köszi!

Press any key to continue ...

(#92) embe válasza szasanyi (#90) üzenetére


embe
nagyúr

Grat az új cucchoz! :C
Sanyi! nem is Te lettél volna ha, nem fogsz ki valami szart így elsőnek. ;] Most már értem miért ózkodsz a "mutyis garis" cuccoktól. ;)
Jó kis szellős ház.... fér bele majd nagyobb vga is. Mert tuti lesz, ahogy ismerlek. :DDD

A ház előlapját nem lehet lepattintani? Csak azért kérdezem, hogy nincs-e hely egy ventinek, ami a hdd-re fújná úgy a levegőt.
Mert az én házamban is az előlapot kell lepattintani, és a mögé szerelni a ventit.
Így néz ki oldalról:

Így leszedett előlappal:

A te házad előlapja is eléggé kiáll. Lehet van mögötte hely.

Eszerint a videó szerint van venti rögzítésre fúrat. Csak kérdés, hogy az előlap mögött van-e hely.

[ Szerkesztve ]

Yamaha RX-A2080 Aventage erősítő, Garmin szíjak eladóak: https://n9.cl/ba3pe

(#93) Mercutio_ válasza marsu (#91) üzenetére


Mercutio_
félisten

Én tavasszal belebuktam az ősrégi scanner új rendszer összehozási kísérletbe, így inkább lefotóztam a képet:)

Eladó/Cserélhető: GERE Kopar faládák, ÓRA:Orient Bambino II Bigsize, FANTASY könyvek, MOSOGATÓGÉP, könyvespolcok, MOSÓGÉP

(#94) marsu válasza Mercutio_ (#93) üzenetére


marsu
addikt

Nekem valami USB-s kellene, esetleg egy Canon. Az már volt régebben, nem kellett hozzá más csak egy USB kábel és gyorsan lehetett vele dolgozni. Valaki elkérte talán, vagy költözésnél eltűnt, de az is lehet hogy odaadtam valakinek ajándékba, mert nem nagyon használtam. Na most meg pont kellene ...

A rendszerem nekem még XP, lassan már ez is ősréginek számít ...

Press any key to continue ...

(#95) szasanyi válasza embe (#92) üzenetére


szasanyi
félisten

Ember, erről beszélek már mióta hát nem értetted!? Most láthatod: Mo-on ember nincs rajtam kívül, aki belenyúlt hibás P8H77-M Pro lapba, nekem ez is sikerült. ;]
Amúgy köszi és igen, ugyanígy le lehet venni, és előre ugyanígy 2 db beszerelhető aminek van elég hely is. Csaba ma vesz nekem a MobilX debreceni üzletében vmi jóféle ArticCooling Coolert (amit kinézett 1.4k-ért, és talált jó tesztet volt is róla itt a PH!-n) de az hátra kell a gyári Chieftec helyett (ami egyébként csak 3 PIN-es) mert az sajna hangos, és hiába állítom a BIOS ventivezérlését az ugyanúgy ~15000 f/min teker.
Egyébként a jó hűtés így is, mert a Noctua levegőztet abból az irányból is, a WD Green és SSD meg nem melegedős fajta, így jó ha van de gond akkor sem lesz, ha esetleg így marad. Egyelőre mindenképpen így marad, mert e célra már többet költeni nem tudok.

(#96) embe válasza szasanyi (#95) üzenetére


embe
nagyúr

Most nekem is csak 2 db. van. Egy 14-es a hdd re fújja a levegőt, a 12-es meg a cpu mögött szívja ki a házból. Elég bőven most ez a kettő.

Yamaha RX-A2080 Aventage erősítő, Garmin szíjak eladóak: https://n9.cl/ba3pe

(#97) Qru válasza Vigneau (#85) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Na az már spórolás. Egy csomó sör kijön belőle. :D K&H-nál voltak ősök is. Normálisak. A biztosító is. :D

Csigi: TÉnyleg nagyon el van tűnve. Pedig anno még meg is látogattam, meg bizniszeltünk is párszor. Sőt ph! sörözésre is jött. Vajon mi van vele?

szasanyi: Mondtam, hogy az Asrockot vedd. Ez a sors büntije volt. :K Am csinos darab.

embe: Ha van furat akkor hely is kell, hogy legyen, mert különben mi értleme lenne oda furatot rakni? :)
Az enyémben még porszűrő is van az első venti előtt.

#nincsbennetarcsi

(#98) embe válasza Qru (#97) üzenetére


embe
nagyúr

"Ha van furat akkor hely is kell, hogy legyen, mert különben mi értleme lenne oda furatot rakni? :)"
Hát csak az, hogy sok ház készül úgy, hogy a "vas" ugyanaz, csak éppen más a körítés, a műanyag burkolat.
Nekem is volt olyan házam. Megvoltak a vason a venti helyek, de a műanyag előlap kialakítása miatt semmiképpen nem lehetett ventit odaszerelni. Még belülről sem. :(

Na megtaláltam: A váltásom anno a 478-as platformról, egy 775-re. Fuji "gyári" ház. Belülről nem lehetett, a burkolatban elől meg a 3 luk az egy csőszerű képződmény volt befelé, amiben kék ledek voltak. Így nem lehetett a műanyag burkolat mögé szerelni.

[ Szerkesztve ]

Yamaha RX-A2080 Aventage erősítő, Garmin szíjak eladóak: https://n9.cl/ba3pe

(#99) csigi válasza Vigneau (#89) üzenetére


csigi
addikt

biztositas.hu -n vagyok... működik rendesen már évek óta. Sőt az aktuális időpont előtt szól is emilben, hogy nézzek rá, le fog járni a régi. Illetve a főbb adatokat meg is jegyzi, nem kell újra minden évben a nulláról töltögetnem.

nofene

(#100) szasanyi válasza Qru (#97) üzenetére


szasanyi
félisten

Lehet, bár nem fogadnék rá! :N Viszont ha mégsem, akkor valszeg szívtam volna memória inkompatibilitás miatt. Azért nem választottam ASRock lapot mert csak a Z77 E4 jött volna szóba - ahol ezt több helyen említik is, ráadásul fölöslegesen drága mivel nem lesz tuning - és memóriákat semmiképpen sem akarok cserélni. Ráadásul már nem is lehet kapni amúgy ilyen Vengeance White@1.35V DDR3-1600 RAM KIT-et, ami egyébként príma!

Ha van furat akkor hely is kell, hogy legyen, mert különben mi értleme lenne oda furatot rakni? - ez igaz is, meg nem is. Xigmatek Asgard II jó példa hasonló paradoxonra. Van furat, van hely is (éppen befér a venti) DE nincs perforáció így szellőzés sem, ti. a venti a ház zárt eleje miatt nem tud levegőhöz jutni. Aki ezt így kitalálta és/vagy megcsinálta, az aranyozott pénisz díjat mindenképp megérdemelne. :P

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.