Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) reewer


reewer
aktív tag

csá
az a gondom hogyha átrakom a felbontást 1024*768ba elsőtétül a kép!a gép megy nem fagy le, tölt a játék megy a zene, de nincs kép
-ha visszamegyek a windowsba 1280*1024 akko visszajön a kép
-eddig 1024 ben mentek a játékok,most meg csak ugy magától nem megy
NEMÉRTEM help!

Si vis pacem, para bellum.

(#2) @aMoRF


@aMoRF
tag

Milyen oprendszert használsz?
Mert szerintem a gond a következő:
- A monitor 1024x768 tul magas képfrisétési frekit kap és nem tudja megjeleniteni... Távolitsd el a monitor tipusát és válasz valami álatalánost...
pl.: Plug&Play monitort majd vedd vissza a felbontást 1024-re... Ha igy nem megy akkor passz.. :D egyelőre...

A cél szentesíti az eszközt, de csak úgy, ha elérik.

(#3) reewer válasza @aMoRF (#2) üzenetére


reewer
aktív tag

windows xp
monitorom 17''os TFT zölden világit a gomb szal kap jelet
75Hz en megy eddig indig ugy nem volt vele gond
-akkor megpróbálom eltávólítani a mnitort és ujra felismertetni
-majd irok

Si vis pacem, para bellum.

(#4) reewer válasza @aMoRF (#2) üzenetére


reewer
aktív tag

érdkes 1024*768 ban csak 60Hz en megy
1280*1024 ben 75hz-en
na erre sosem gondoltam volna magamtól KÖSZI
ZÁRHATÓ

Si vis pacem, para bellum.

(#5) khalim


khalim
csendes tag

hello szagerto urak kene egy kis segitseg, halas lennek barmi jo otletert

lecsereltem a gef 4200ti kartyamat egy msi nx6600gt-re, ami azonban eleg problemasan hajlando csak mukodni:

1. nagyobb eroforrast igenylo dolgok mellett (jatek pl), bar egyertelmuen lathato, h hozza azt, ami elvarhato tole (effektek etc), viszont iszonyatos szaggatasba kezd, neha fagynak meg kilepnek a programok, ill egyes esetekben ocsmany kepi hatasokat produkal (nem rajzol ki texturakat, minden fekete v eppen fenyes, ilyesmi)). a 4200 ti-vel, bar nyilvan alacsonyabb beallitasok mellett, de gond nelkul szaladtak ezek a dolgok.
2. ha az uj kartya van a gepben, altalanossagban is lassabb, kell neki a gondolkodasi ido h elindotson programokat (bongeszo, akarmi)

driverek teren vegigjatszottam az osszes elkepzelheto kombinaciot, nem hinnem h ezzel lenne a baj

ket dologra gyanakszom, de sajnos nem ertek hozza annyira h ezt meg is tudjam allapitani:
1. az alaplapom ugy ket eves, es 4x-es agp-s, a kartya ugye 8x, bar ez a 4200-nel is igy volt
2. talan keves neki az eroforras, mert ugye ker sajat madzagot a tapbol. a tapom 400-as, a min requirement a kartyahoz hivatalosan 350, lehet h nem eleg neki a kakao?

persze barmi mas is lehet, nem vagom annyira a hardware temat.

elore is koszi barmi segitsegert es infoert

(#6) khalim


khalim
csendes tag

vki?:)

(#7) anaqer válasza khalim (#5) üzenetére


anaqer
veterán

Nem lehet, hogy leállt a hűtés a kártyán, és túlmelegszik?

And As It Is Such, So Also As Such Is It Unto You

(#8) khalim válasza anaqer (#7) üzenetére


khalim
csendes tag

nos ez kapasbol gyari hiba lenne mert 2 napja van bent a gepben:)
hol tudom ezt megnezni?

(#9) anaqer válasza khalim (#8) üzenetére


anaqer
veterán

Hát, ha csak nincs külön HWmonitor a kártyához (ami alghanem már régen riasztott volna) akkor vedd le a ház oldalát, és kukucskálj be. :)

And As It Is Such, So Also As Such Is It Unto You

(#10) khalim válasza anaqer (#9) üzenetére


khalim
csendes tag

:)
nos kukucskaltam, porog ahogy illik
egyeb otlet?:)

(#11) forceberg válasza khalim (#5) üzenetére


forceberg
veterán

Nem írtad, hogy milyen géped van. RAM legalább 512 van? A 4x AGP nem gond.

http://www.flickr.com/photos/4ceberg

(#12) khalim válasza forceberg (#11) üzenetére


khalim
csendes tag

p4 2.4, 512 ram, semmi nincs huzva

(#13) Geree válasza khalim (#12) üzenetére


Geree
senior tag

esetleg IRQ ütközés? bár akkor a másik karival is xarakodna. De ki tudja... Van valami a PCI Slotokban? Milyen alaplap?

a friend in need is a friend indeed

(#14) khalim válasza Geree (#13) üzenetére


khalim
csendes tag

asus p4pe alaplap, utkozest nem jelez sehol semmivel

(#15) Geree válasza khalim (#14) üzenetére


Geree
senior tag

akkor passz... :( talán mégis a táp? :F

a friend in need is a friend indeed

(#16) finest


finest
őstag

Szerintem is táp. Nézd meg az Asusprobe-bal a feszejeket játék közben (lehet vele folyamatosan rögzíteni a History fül alatt, ha jól emlékszem)!

“Don’t shoot, I’m Globish.”

(#17) reewer


reewer
aktív tag

NAh megint akars egy kis gond!
Az a baj hogy ha felrakom a vidikari driverét(9700pro)nem tölt be a windows--->
amikor bejönne az üdvözlő képernyő elsőtétül a kép(elmegy a jel majd egy összeomlott hibával teli kép jön be)


-ha vga mod engedélyezésével belépek(megy,valami hiba a driverrel)-->akkor megy de ha átállitom a felbontást ugyanez lessz

-ha leszedem a drivert tökéletesen megy 1024ben és 1280 ban (nem hibázik)
-régebbi drivert is probáltam egyanez volt

MI LEHET A GOND????? :F :F

[Szerkesztve]

Si vis pacem, para bellum.

(#18) reewer


reewer
aktív tag

:F

Si vis pacem, para bellum.

(#19) reewer


reewer
aktív tag

MI A F@@@@@@@@@@@ß?????????
Driver vélkül nem sokat lehet csinálni

Si vis pacem, para bellum.

(#20) reewer


reewer
aktív tag

up
nagyon sz@r igy :O

Si vis pacem, para bellum.

(#21) reewer


reewer
aktív tag

Ezt irja ki:
Az ATI vezérlőpult nem inicializálodott,mivel az illeszőprogram nincs telepitve vagy nem megfelelően működik.
Az ATI vezérlőpult most kilép!

Si vis pacem, para bellum.

(#22) reewer


reewer
aktív tag

senki nem tud segiteni ??

Si vis pacem, para bellum.

(#23) Johnnys válasza khalim (#14) üzenetére


Johnnys
csendes tag

Hali Khalim!

Nálam is ugyanez a helyzet mint nálad....:))

Játékokban minden csilivili :DDD gyönyöruen néz ki, de nemhozza a várt teljesitményt, lassuak a játékok, surun szaggattnak...:(

3dmark tesztekben sem hozza még az átlagpontszámot se ami elvárhato lenne.

Alaplapom és procim lényegében ugyanaz mint neked:
ASUS P4PE-X/TE 2.4GHz (alaplap ugyanugy 4X agp)
MSI NX6600 GT AGP VIVO
768 ddr 400 /266 mhz/

Na a lényeg h ez igy nem állapot , holnap visszaviszem az uzletbe mert joval eredményesebben kéne muzsikálnia a kártyának...

Sztem tedd te is ezt , vagy ha esetleg megoldodott közben a problémád tudasd velem is hogy hogyan... :C

thx

Jah és táp nekem is 400 W
Ütközés sehol, legtöbb driver szintén kiprobálva:O

[Szerkesztve]

(#24) reewer


reewer
aktív tag

nah már aszittem hogy valaki tud segiteni :O

-szerintem nem veszik vissza inkompatibilitás miatt nem szokták

Si vis pacem, para bellum.

(#25) Johnnys válasza reewer (#24) üzenetére


Johnnys
csendes tag

És mi nem kompatibilis mivel???
Vagy mire gondolsz???
Nem értem...

(#26) reewer válasza Johnnys (#25) üzenetére


reewer
aktív tag

bocs félreolvastam

Si vis pacem, para bellum.

(#27) Plebi


Plebi
senior tag

Sziasztok!
Lenne egy nagy problémám. Most vettem egy inoo3d geforce 5700 ultra videokártyát de folyamatos gondjaim vannak vele. Játékok alatt egy idő után vagy rögtön a képen piros csikok vonalak jelennek meg esetleg olykor még ki is akad. Windowsba vissza tudok lépni és ott nincs ez. kiprobáltam a legújabb drivert de nem segített, volt windows reinstall az sem segített. Kiprobáltam egy radeon 9600xt azzal nem volt semmi gond de a geforce-val meg máshol semmi gond nem volt. Plz help!!!!!!
A konfigom ecs k7s5a, 2400+ xp(thorton), 512 ddr ram, 40 gigás vinyo, új codegen ház 300w, lg dvd író. Egyedi modding.

Ha tudtok légyszives segítsetek.

Gigabyte B450 Aorus Pro; Ryzen 5 3600; 16GB DDR4 3200 HyperX Predator, Sapphire Pulse 6600, SSD-k+HDD; NZXT H510 Elite; CM Silent Pro M2 620W; NZXT X62 Kraken; Dell 2311H; XSX; PS5

(#28) reewer válasza Plebi (#27) üzenetére


reewer
aktív tag

ha csikoz és hibázik akkor memoria hiba legvalószínűbb (szerintem)
3d mark simán lefut hiba nélkül??

Si vis pacem, para bellum.

(#29) reewer


reewer
aktív tag

Valaki segitsen nekem miért romlik el ha felteszem a drivert???

Si vis pacem, para bellum.

(#30) reewer válasza Plebi (#27) üzenetére


reewer
aktív tag

a k7s5a az 4*agp
az 5700ultra meg 8*-os ugyhallottam ez is lehet gond
(másik gépbe milyen alaplap volt?)

Si vis pacem, para bellum.

(#31) reewer


reewer
aktív tag

Most alapértelmezett beállitások mellett felismertettem 9700pro-ra(nem driver install-al hanem megadtam neki a file-ok helyét!

-ujrainditottam,csak alpértelmezett beállitások 640*480mellett tölt be
és ha átállitok valamit pl a felbontást vagy a színmélységet összeomlik a kép és beáll
EZ A GOND mit lehet ilyenkor tenni??

Si vis pacem, para bellum.

(#32) Plebi


Plebi
senior tag

Sziasztok! Jó reggelt!

A haverom gépében abit nf7s version 2 van nála nm volt a gef 5700u val baj. A 3dmark sem futott le hiba nélkül. Érdekes texruták menüben piros csíkok. Képet is tudok küldeni ha lehet. CS:source piros menü igen király :( igy is megy csak nekem nem jön be a hupilila.

Gigabyte B450 Aorus Pro; Ryzen 5 3600; 16GB DDR4 3200 HyperX Predator, Sapphire Pulse 6600, SSD-k+HDD; NZXT H510 Elite; CM Silent Pro M2 620W; NZXT X62 Kraken; Dell 2311H; XSX; PS5

(#33) gézu válasza Plebi (#32) üzenetére


gézu
őstag

A havernak mekkora tápja van?

If you can't be a good example, then you'll just have to be a horrible warning.

(#34) Plebi


Plebi
senior tag

400w-os van neki


[Szerkesztve]

Gigabyte B450 Aorus Pro; Ryzen 5 3600; 16GB DDR4 3200 HyperX Predator, Sapphire Pulse 6600, SSD-k+HDD; NZXT H510 Elite; CM Silent Pro M2 620W; NZXT X62 Kraken; Dell 2311H; XSX; PS5

(#35) reewer válasza reewer (#31) üzenetére


reewer
aktív tag

SENKI?

Si vis pacem, para bellum.

(#36) gézu válasza Plebi (#34) üzenetére


gézu
őstag

Akkor sejted mit kéne még megpróbálni...

If you can't be a good example, then you'll just have to be a horrible warning.

(#37) gézu válasza reewer (#35) üzenetére


gézu
őstag

Előzményekről nem írnál valamit?/mióta jelentkezik a probléma,mi volt
előtte gépben ,win reinstall volt-e,alaplapi bios cserét próbáltál-e,friss chipset- driver volt-e próbálva/

If you can't be a good example, then you'll just have to be a horrible warning.

(#38) khalim válasza Johnnys (#23) üzenetére


khalim
csendes tag

na legalabb latom h nem kifejezetten hibas nalam vmi...:U

ahogy utanaolvastam, leginkabb ugy tunik, h egy 8x agp-s alaplap jot tenne az ugymenetnek

erdekes ugyanakkor, h a hivatalos faq-okban azt olvastam, h az agp visszafele kompatibilis, es ez vonatkozik a verzioszamara is (nalam alaplap 2.0, kartya 3.0). tehat elvben mennie kene a dolognak, max nemileg visszafogottan. akkor most hol az igazsag? nalam annyi a soha nem latott grafikai anomalia h konyvet irhatnek belole:(((

(#39) Plebi válasza reewer (#35) üzenetére


Plebi
senior tag

Reewer milyen alaplapod van?

Gigabyte B450 Aorus Pro; Ryzen 5 3600; 16GB DDR4 3200 HyperX Predator, Sapphire Pulse 6600, SSD-k+HDD; NZXT H510 Elite; CM Silent Pro M2 620W; NZXT X62 Kraken; Dell 2311H; XSX; PS5

(#40) Plebi válasza reewer (#35) üzenetére


Plebi
senior tag

Próbáltad már másik gépben is a karit?

Gigabyte B450 Aorus Pro; Ryzen 5 3600; 16GB DDR4 3200 HyperX Predator, Sapphire Pulse 6600, SSD-k+HDD; NZXT H510 Elite; CM Silent Pro M2 620W; NZXT X62 Kraken; Dell 2311H; XSX; PS5

(#41) reewer válasza Plebi (#39) üzenetére


reewer
aktív tag

ANz ben és NF7 ben probáltam!!!!
reinstall is volt!

Si vis pacem, para bellum.

(#42) Allien válasza Plebi (#27) üzenetére


Allien
veterán

Nekem ECS K7S5A PRO-m volt, abban egy Sapphire 9600 XT FB. Gond nélkül ment, mert bírta kezelni (hivatalossan is) a 4x-s agp-t is (az alaplap max annyit bír). Viszont, ezek szerint az 5700 sajna nem kompatibilis a lapod AGP-s részével! Amúgy is jobb a 9600XT, tehát ha lehet, inkább maradj annál!:))

Battlefield 2142-ben Alien69 ''the ACE'' | -=SoG=-Alien by Battlefield 2 | Hot Jazz Band 20(05). Jubileumi koncert |

(#43) Allien válasza khalim (#38) üzenetére


Allien
veterán

Én nem merném azt állítani, hogy az AGP 3.0-s kártya tutira megy 2.0-n, mert ha jól tudom, mások a feszültség értékek, a kettő között eltérés van, és ha ez így van, akkor nem fog menni normálissan a két cucc, csak ha a vga képes kezelni mind a két verziót.:B
Ami pedig a táp kérdést illeti, NEM mindegy, hogy milyen 400 W-s, tehát, elképzelhető, hogy egy nonames táppal lehet, nem fog menni, hiába 400W-s elvileg! Viszont, ha egy márkás 350W-s táp van benne, lehet azzal is elmenne. Ezt csak próbálkozva lehet kiszűrni.:B

[Szerkesztve]

Battlefield 2142-ben Alien69 ''the ACE'' | -=SoG=-Alien by Battlefield 2 | Hot Jazz Band 20(05). Jubileumi koncert |

(#44) cor válasza Allien (#42) üzenetére


cor
őstag

vagy az ecs lapok k.kik, ilyesmi eset van öcsém gépével is ecsp4vsadx( vagy mi alaplap), át akartam neki tenni az fx5900xt-t s annyira telt h kb 2szer megserdült a venti a vga-n s ennnyi...(a dobozon a 8agp-re az vn irva recommended a vga felöl, alaplap meg csak 4es ugye)

[Szerkesztve]

...gyenge kezdés után erős visszaesés... - Sokkal több repülőgép van az óceánban, mint ahány tengeralattjáró az égen.

(#45) +Bence+


+Bence+
tag

Hi!

Ha mar tenyleg mindent kiprobaltatok, akkor egyszeruen az a baj, hogy az alaplapod nem komálja a videokartyat. Lehet, hogy csak azt, de lehet, hogy a tipust. Amugy ajanlom a Radeon 9600XT-t.
Vidd vissza boltba, csereltesd ki! Ha az sem megy, akkor vegyel masikat! Vagy uj alaplapot. Good luck!

Felhasználói hiba: Kérem cserélje ki a felhasználót és nyomjon le egy gombot!

(#46) reewer


reewer
aktív tag

Én mit tegyek :O :O :O

Si vis pacem, para bellum.

(#47) Plebi


Plebi
senior tag

Megkaptam a 9600xt-t de nem olyan gyors mint ahogy azt hittem, egyáltalán nem gyorsabb mint az 5700u. A hiba abban volt hogy a 5700u csak 8x-es agp-t támogat

Gigabyte B450 Aorus Pro; Ryzen 5 3600; 16GB DDR4 3200 HyperX Predator, Sapphire Pulse 6600, SSD-k+HDD; NZXT H510 Elite; CM Silent Pro M2 620W; NZXT X62 Kraken; Dell 2311H; XSX; PS5

(#48) Allien válasza Plebi (#47) üzenetére


Allien
veterán

Olvasd akkor el a teszteket! Azokra rá lehet fogni, hogy TÉNYEK! Tehát, az 5700 U csak alapbeállitásoknál jobb a 9600XT-nél (meg OpnGL-ben kicsit). De, ki az a hülye, aki nem kapcsolja be ezeknél a kártyáknál a lényeget, mint pl. az élsimitás (magyarul, DirectX9)? Ha viszont egy 5700 U-n bekapcsolod, akkor vagy diavetitésbe kezd, vagy meg sem közeliti azt a minőséget, mint a 9600XT. (Bővebben: link)
EZT meg aztán elejétől végéig megéri átolvasni, megnézni:
Bővebben: link
:B

[Szerkesztve]

Battlefield 2142-ben Alien69 ''the ACE'' | -=SoG=-Alien by Battlefield 2 | Hot Jazz Band 20(05). Jubileumi koncert |

(#49) Johnnys válasza khalim (#38) üzenetére


Johnnys
csendes tag

AGP 8x -os kkártyának KÖTELEZÖ szinten mennie kell 4x SLOTban
feszultség eltérés minimális
teljesitméyn különbség max 1-2 % !!!!!!!!!!!!!!!!!
nem ez a gond
kiprobáltam más alaplappal 8x slotban 2.8as P4 procival ugyanilyen gyatra eredmények szulettek
itt egy link ahol leirom hogyan jártam ma ezzel a kártyával...érdemes elolvasni!!!!!

http://prohardver.hu/rios3_popup.php?mod=40&id=78526&start=2037&len=1

(#50) reewer


reewer
aktív tag

HA felrakom a drivert elabaszodik mit tegyek :O

Si vis pacem, para bellum.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.