Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Videokártyák  »  Videoszerkesztés (téma lezárva)

Hozzászólások

(#1) o.steve


o.steve
csendes tag

Sziasztok!
Videószerkesztéshez keresek egy erre megfelelő kártyát. Ki tud ilyet ajánlani? Bele kéne tudni dugni a digit videót. Az Excalibur 9600 All in Wonder-t ajánlották és ez árban is jó lenne. Jó lesz ez valóban?

(#2) Dilikutya válasza o.steve (#1) üzenetére


Dilikutya
félisten

Talán videódigitalizálásra gondoltál? Nem kell ahhoz All in Wonder kártya, egy sima VIVO-s is megteszi. Az All in Wonder annyival tud többet, hogy TV tuner is van benne. Ha ilyened már van, vagy nincs rá szükséged, akkor VIVO-s kártyát vegyél.

Nem vagyok perverz, csak haladok a korral. (Még mindig: Rock&roll feeling baby, rock&roll feeling.....)

(#3) o.steve


o.steve
csendes tag

És ezen is van VIVO? Vagy ehhez nem kell?

(#4) Dilikutya válasza o.steve (#3) üzenetére


Dilikutya
félisten

A VIVO az Video-In/Video-Out. Egészbiztos van.

Nem vagyok perverz, csak haladok a korral. (Még mindig: Rock&roll feeling baby, rock&roll feeling.....)

(#5) Kepi p4 630


Kepi p4 630
tag

Szaisztok! Lenne egy olyan problémám, hogy egy angol feliratos avi video-hoz szereztem magyar feliratot. A magyar felirat külön srt file-ban van! Az angol feliratot kéne kigyílkolni a videóbol mert így egyszerre jelenik meg mind2 szöveg és elég idegesítő! Hogy tudnám ezt megoldani? Előre is THX

(#6) PPeter válasza Kepi p4 630 (#5) üzenetére


PPeter
addikt

Az angol felirat tehát nem külön állományban van, hanem ''beégetett'' (a film képének szerves része)? Akkor azt nem veszed le onnan semmilyen eszközzel. :DDD

PPeter - Privátokat van hogy hetekig nem olvasom. Éjszaka és vasárnap ebédidőben ne hívjon senki a DVD-írós problémájával, köszi! A BURN.HU már nem az én oldalam!

(#7) Kepi p4 630 válasza PPeter (#6) üzenetére


Kepi p4 630
tag

Igen! Beégetett! :O Szóval a 20 perces videó 28800 képkockáját kéne kiretusálnom hogy jó legyen? :O Biztos nincs megoldás?

(#8) Kepi p4 630


Kepi p4 630
tag

Az mindkét felirat fehér! A magyar szöveget mondjuk pirosra kéne színezni és jobban el lehetne különíteni! Hogy lehet szerkeszetni az srt filét?

[Szerkesztve]

(#9) Kepi p4 630 válasza Kepi p4 630 (#8) üzenetére


Kepi p4 630
tag

Up! THX :R

(#10) Pompi válasza Kepi p4 630 (#9) üzenetére


Pompi
MODERÁTOR

Olyan progival rakd rá a feliratot a filmre amin be lehet állítani, hogy fekete boxba rakja a feliratot (pl BSPlayer), így a feketeség kitakarja a filmből az eredeti feliratot. Más megoldásod nemnagyon van. Vagy levágsz a film aljából annyit amennyin az eredeti felirat van.

Feel Good Inc.

(#11) Kepi p4 630 válasza Pompi (#10) üzenetére


Kepi p4 630
tag

Oké! Köszönöm szépen! Mégvalami! Melyik programmal tudom a videót képkockákra szedni és szerkeszteni azokat?

(#12) Pompi válasza Kepi p4 630 (#11) üzenetére


Pompi
MODERÁTOR

Pl: VirtualDub - File menu / Save image sequence...

[Szerkesztve]

Feel Good Inc.

(#13) Kepi p4 630 válasza Pompi (#12) üzenetére


Kepi p4 630
tag

Köszönöm a segítséget! :))

(#14) Sonny C. válasza Kepi p4 630 (#9) üzenetére


Sonny C.
tag

Szia! Szerintem próbáld meg a VirtualDub logoaway filterével. Ez elméletileg a TV csatornák logoit hivatott eltüntetni, de el tudod mozgatni bárhová illetve tudod állítani az áttűnés mértékét is, a teljesen átlátszótól a fekete háttérig. Ha ezt rámozgatod a beégetett feliratra, ki tudod takarni és utána már olvasható a magyar felirat! De ehhez sajnos a filmnek legalább a videórészét űjra kell tömöríteni, mert direct stream copy-ban nem lehet filtereket használni, csak a full processing módban. A hangot viszont nem kell újra tömöríteni.

(#15) jani0625


jani0625
aktív tag

sziasztok!

keresek egy olyan programot amivel videókat egyszerűen lehet darabolni több kis darabra.
írnátok ilyeneket?

köszi

(#16) Pompi válasza jani0625 (#15) üzenetére


Pompi
MODERÁTOR

Ha avit akkor pl VirtualDub, ha mpeg akkor TMPGEnc.

Egyébként észrevettétek, hogy EZ a topic video szerkesztő kártyáknak jött létre?
Dunát lehetne rekeszteni egyéb olyan topicoknak ahova az elmúlt nap hozzászólásai sokkal inkább beférnének!

Feel Good Inc.

(#17) jani0625 válasza Pompi (#16) üzenetére


jani0625
aktív tag

és divx,xvid stb?

(#18) Pompi válasza jani0625 (#17) üzenetére


Pompi
MODERÁTOR

A divx, xvid codeccel tömörített videók is AVI fájlok, tehát VirtualDub.

Feel Good Inc.

(#19) jani0625 válasza Pompi (#18) üzenetére


jani0625
aktív tag

thx

(#20) [pod]Diablo


[pod]Diablo
őstag

Az lenne a kérdésem hogy:
Tud valaki egy jó video felvevő programot?A Fraps-en kívül,mert ha azzal veszek fel videót akkor akadva veszi fel.

Előre is köszönöm.

Sorry ha nagyon nem tarrtozik ebbe a témába.Csak nem igen találtam másik topicot ahova beírhattam volna.

"Sült hal, Tom Jones, délutáni tea, rossz kaja, mégrosszabb idő, kibaszott Mary Poppins, LONDON!" // ...when i get sad.i stop being sad and be awesome instead...

(#21) (Bundás) válasza [pod]Diablo (#20) üzenetére


(Bundás)
addikt

Játékot szeretnél felvenni? Ez esetben lehet nem elég neki a Ceruza! ;)

mod: Esetleg a HyperCam nevű programot is megpróbálhatod

[Szerkesztve]

(#22) [pod]Diablo


[pod]Diablo
őstag

Thx a választ.Meg sikerült oldanom ezt a problemet.Most az lenne a kérdésem hogy aki már több video készítő progit is használt aszerint mejik a legjobb.Mert én most sony Vegassal dolgozok,de láttam olyan videókat amikbe vannak olyan efektek amiket vegassal enm tudok megcsinálni.

Előre is köszönöm

"Sült hal, Tom Jones, délutáni tea, rossz kaja, mégrosszabb idő, kibaszott Mary Poppins, LONDON!" // ...when i get sad.i stop being sad and be awesome instead...

(#23) LeC


LeC
addikt

Nem tudja vki hogy az megoldható-e hogy 2 avi fájlból úgy csináljak 1-t hogy a 2 videot egyszerre játszom le egymás melett. Tehát szinkronba menjen a 2 video :)

◄► !!! FIGYELEM !!! E-MAILT ÍRJ!!!! Nem tudok a privikre válaszolni!!!!!! ◄►                     ◄► [Eladó Hardverek: www.LeC23.atw.hu] ◄► TEL: [06-20/520-48-93] ◄►

(#24) GerMe2


GerMe2
csendes tag

Sziasztok!

Megvettem a Jézus Krisztus Szupersztár DVD-t abban a reményben, hogy felújították a hang és képminőségét. Persze ugyan azt a ratyi minőséget adták ki újra, ami már a felvételkor is fosadék munka volt! :O :W Így elhatároztam, hogy feljavítom legalább emészthető formára. A hangja teljesen frankóra sikerült, de az videó része NAAAGY szopás. Ahány kamera, annyi féle képminőség... A kontraszt, fényerő, szaturáció beállításokat meg tudom csinálni, de akad egy probléma, amit nem tudom, hogy hívnak, ezért fogalmam sincs hogy keressek rá a neten. Előre bocsátom, TELJESEN amatőr vagyok képszerkesztés terén, úgyhogy kérek mindenkit, hogy így olvassa amit leírok, és ha lehet, ennek figyelembevételével válaszoljon. Előre is kösz!

A jelenség, aminek nem tudom a nevét az, hogy ha a kamera nagy lassú fordulatot tesz, vagy hosszúan mozog egyenes irányban, akkor a kép nem egyenletesen halad, hanem „döcög”.

Ha valaki tudja mi ennek a jelenségnek a neve, netán tudja, hogy lehet erre szűrni, esetleg akkora májer, hogy még az avidemux filterei között is tudja, mit és hogy kell alkalmazni, akko ne tartsa magába! ;)

És még valami. A filmet az elkészülte után közkinccsé fogom tenni. Elvégre is minden idők legjobb rockoperájáról van szó! :) :)

(#25) elistvan válasza GerMe2 (#24) üzenetére


elistvan
senior tag

Simán remeg a kép? Azt szerintem egy corel videostudio tudja szűrni (vannak a pro mercalli effektek azok között van videostablizálás). Ha csak a rosszul felvett anyag miatt szellemképes akkor pedig a deinterlace filterre van szükséged, avidemuxban nem tudom hol van, de pl egy xvid4psp 5 -ben megcsinálja a szűrést a program.

Minőségi angol humor magyar felirattal: http://goo.gl/5kvyBr

(#26) KubanitoS


KubanitoS
veterán

Sziasztok!

A gépemen lévő X264-es mkv-t szeretném aviba konvertálni. Nem többgigás fullhdról van szó, hanem egy párszáz megás fájlról, amely "az avi utódja" (elnézést mindenkitől, tudom hogy ez egy baromság, de számomra csak így maradt meg a dolog), remélem érthető.

A tévéhez csatlakoztatott dvd lejátszó csak az avit hajlandó lejátszani.

Melyik videoszerkesztő program lenne erre a legmegfelelőbb? Valami egyszerű, de jó program kellene, nem szeretnék én belemenni a legbonyolultabb beállításokba, a cél mindössze az lenne, hogy viszonylag veszteségmentesen tudjam átalakítani az adott fájlt és meg tudjam nézni a családdal a tévén. Szóval valami noob-friendly program kellene, ami ajánlott. :)

Előre is köszönöm!

Nothing will stand in our way. I will finish what you started.

(#27) gcsikos


gcsikos
tag

Szia. Egy SJCam M20-as sportkameráról van szó és kérdezem tőletek, hogy a gépem (i3, 2350M, 2.3 GHz, 4.GB RAM) alkalmas-e a 4K (3840 X 2160) 24FPS és/vagy a
2K (2560 x 1440) 30FPS videók egyszerű szerkesztésére. Vágás, esetleg cím beírásáról lenne szó. Most PowerDirector 8-as van fenn és telefon meg Sonya6000-es fájljait "foglalkoztatom" vele. Köszönöm előre is a segítséget.

(#28) radi8tor


radi8tor
MODERÁTOR

Téma lezárva, mert van erre másik téma: [link]

⭐ Stella

Útvonal

Fórumok  »  Videokártyák  »  Videoszerkesztés (téma lezárva)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.