Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Videolejátszás probléma (téma lezárva)

Hozzászólások

(#1) bcs


bcs
aktív tag

Sziasztok, az lenne aproblémám, hogy egyes videókat nem tudok megnyitni sem mediaplayerrel sem mdvd playerrel, mert ''a program hibákat generál'', szükséges codecek fent vannak, de ha leszedem őket akkor sem codecért reklamál, hanem ezt csinálja továbbra is. Érdekes módon egyre több videonál jön elő, olyanoknál is, amiket eddig meg tudtam nézni, és azóta nem piszkáltam semmit, se plusz codec, se plusz program se semmi, vírus sincs. Így látatlan mi lehet a probléma? Win2K van. Mit kellene újratelepíteni? (Ha nem szükséges, akkor az egész gépet nem akarom, mert több felhasználó van rajta.) Amúgy minden működik rendesen, nem szokott lefagyni semmi.

Kösz.

(#2) twollah válasza bcs (#1) üzenetére


twollah
nagyúr

Vírusirtóval próbálkoztál?

(#3) bcs válasza twollah (#2) üzenetére


bcs
aktív tag

''vírus sincs.''

Friss nav szerint legalábbis.

(#4) Nedudgi


Nedudgi
aktív tag

És másik lejátszóval esetleg máshol megy ugyanaz a video mert ha nem akkor maga a video is lehet hibás.

It took the computational power of three Commodore 64s to fly to the moon. It takes a 486 to run Windows 95. Something is wrong here. -- SC sig file UBUNTU - KDE - Rock'n'Roll

(#5) bcs válasza Nedudgi (#4) üzenetére


bcs
aktív tag

A video jó, máshol működik, sőt ugyanezen a gépen is működtek régebben.

(#6) Nimrod válasza bcs (#1) üzenetére


Nimrod
addikt

Talán a regisztrációs adatbázist kellene újratenned, ha van valamerre biztonsági másolata.

(#7) KovacsUr válasza bcs (#5) üzenetére


KovacsUr
addikt

Csak egyféle codec-et használó filmek fagynak, vagy mindenféle vegyesen?

So it goes… We stand alone by standing stones and turn them into circles.

(#8) bcs


bcs
aktív tag

Regisztrációs adatabázisról sajnos nincs mentésem.

Többféle kodekel is csinálja. De ugyanolyan kodekes filmek közül is van, amit le tudok játszani, van, amit nem.

(#9) KovacsUr válasza bcs (#8) üzenetére


KovacsUr
addikt

Akkor valószínűleg directx hiba. Lehet még ludas a hang/vga driver is, illetve (természetesen) hardver: RAM, vinyó/cd, kábel.

So it goes… We stand alone by standing stones and turn them into circles.

(#10) Nimrod válasza KovacsUr (#9) üzenetére


Nimrod
addikt

Kétlem. Hasonló volt nekem is. De nekem frissítés után csinálta. Biztos, hogy szoftverhiba.

(#11) bcs


bcs
aktív tag

Én is szoftverhibára gyanakszom, megpróbálkozok akkor egy directx + driver frissítéssel.

(#12) KovacsUr válasza bcs (#11) üzenetére


KovacsUr
addikt

Ha már ott tartasz, újratelepítheted a windows media playert is :)

So it goes… We stand alone by standing stones and turn them into circles.

(#13) bcs válasza KovacsUr (#12) üzenetére


bcs
aktív tag

Gondoltam rá, de más lejátszó is ugyanezt csinálja, ugyanazoknál a videoknál. (És hétről-hétre többnél...)

(#14) KovacsUr válasza bcs (#13) üzenetére


KovacsUr
addikt

Még valami: CD-ről vagy vinyóról játszod le a hibákat okozó filmeket?

So it goes… We stand alone by standing stones and turn them into circles.

(#15) bcs válasza KovacsUr (#14) üzenetére


bcs
aktív tag

Vinyóról.

(#16) KovacsUr válasza bcs (#15) üzenetére


KovacsUr
addikt

Akkor ha az újratelepítések sem segítettek, scandisk felület-ellenőrzéssel, és sajna lehet, hogy megbetegedett a vinyód... :(

So it goes… We stand alone by standing stones and turn them into circles.

(#17) Nimrod válasza bcs (#13) üzenetére


Nimrod
addikt

Mert azok csak amolyan felszínek. Mind más programokét használják. Amik nem: Playa (DivX), Media Player, Xing (legalábbis ezekről tudom).
Ja meg a Real Player, illetve a Quictime, de azok inkább a saját formátumukat szeretik. Milyen a formátuma a filmeknek?

(#18) bcs válasza Nimrod (#17) üzenetére


bcs
aktív tag

divx, meg xvid

(#19) Nimrod válasza bcs (#18) üzenetére


Nimrod
addikt

Akkor DivX újrainstall. Playa-val játszod le?

(#20) bcs válasza Nimrod (#19) üzenetére


bcs
aktív tag

Divx-et próbáltam már újrarakni, de a probléma maradt, és ha nincs fent a kodek, akkor is ezt csinálja, nem pedig kodekért reklamál. Nem playavál játszom le, mplayer-rel, meg mdvdplayerrel próbáltam.

(#21) McJames válasza KovacsUr (#16) üzenetére


McJames
senior tag

Nem valószínű, hogy HDD hiba lenne. Inkább lejátszó és/vagy codec. (Amúgy megjegyzem Nimoval rosszabb volt, de nem állítanám, hogy ez a pack hibája, mert másik vason, más alkatrészekkel meg ez volt a jobb.)
Nekem is csinálja néha, XP alatt, főleg a RadLight-tal. Érdekes módon egy Logoff-->Logon után megint működik.

Aki a villamos alatt fekszik, annak nem természetes a mosolya.

(#22) KovacsUr válasza McJames (#21) üzenetére


KovacsUr
addikt

De azt mondta, több codec-kel és lejátszóval is csinálja... ezért gondoltam a következő rétegre: directx, aztán driver, aztán hardver.

So it goes… We stand alone by standing stones and turn them into circles.

(#23) KovacsUr válasza McJames (#21) üzenetére


KovacsUr
addikt

Ja persze, ha feltesz mindenféle ''codec pack'' meg hasonló szemetet, akkor az is bezavrhat. De azt is mondta, hogy leszedte a codec-eket, szóval gondoltam, ért hozzá ennyire

So it goes… We stand alone by standing stones and turn them into circles.

(#24) bcs válasza KovacsUr (#23) üzenetére


bcs
aktív tag

Ja, azért nem vagyok ám kezdő, csak itt elakadtam :-) (szakmában dolgozok)

(#25) bcs


bcs
aktív tag

Hát frissítettem videodrivert, hangkártyadrivert, újratelepítettem a directx-et, a kodeket, meredt minden a régiben. Asszem nincs más hátra: reinstall windows...

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Videolejátszás probléma (téma lezárva)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.