Hirdetés

2024. április 24., szerda

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) nagyimi


nagyimi
csendes tag

Sziasztok!

A következő a problémám: hozzájutottam egy 700Mhz-es Celeronos géphez. Feltelepítettem a win98-at, és szerettem volna (a megfelelő codekek telepítése után) videofilmket lejátszani vele - de sajnos élvezhetetlenül lassú. Tulajdonképpen a következő történik: a hang 5 perc után 1 perc előnybe kerül a képhez képest, ami azért túlzás... :(

Próbáltam a GeexBox Linuxot is (a gép minden tekintetben felette van a megkívánt hardvernek), de nem megy; tulajdonképpen az van, hogy megjelenik a kép és ha megnyomok egy billentyűt, akkor ugrik egy nagyobb részt.

A teljes képhez hozzátartozik, hogy biztos, hogy valami hardverprobléma lehet, mert próbáltam feltelepíteni a BeOS-t, de rogtön az elején 'kernel panic'-al kiakad...

A gép a következő alkatrészekből áll: egy Acorp slot1 alaplap, egy 700mhz-es processzor átalakítóval, 1db 256Mb-os SDRAM 1db 128Mb-os SDRAM (memóriákat egyesével is próbáltam) ABIT Geforce Mx tv kimenettel, új CD meghajtó, új floppy, és egy ősrégi ISA-s hangkártya (esteleg ez terhelné be a rendszert? :F )

Szóval, egy ilyen gépnek tudnia kellene videót lejátszani (szerintem :))

Mit dobjak ki belőle?

(#2) Gorneck válasza nagyimi (#1) üzenetére


Gorneck
titán

Másik kódek?!

Gorneck#1239

(#3) nagyimi válasza Gorneck (#2) üzenetére


nagyimi
csendes tag

hát nem tudom - K-Lite Codek Pack-ot tettem fel - ezzel eddig minden működött ( de ugye ott e GeexBox is, ami szinte ugyan ezt produkálta). Amit nem mondtam, hogy a rendszer teljesen normálisan-gyorsan működik bármilyen programmal, de akár a BS Playet, akár Crystal playert nagyon hosszú idő alatt nyitja meg 20-30mp (tehát csak a programot, film nélkül!)

(#4) mormota válasza nagyimi (#3) üzenetére


mormota
senior tag

és itt is csak azt tudom mondani próbáld ki a sok sz@r codec helyett a linuxos mplayer-t win-re forgatva

www.mplayerhq.hu

ingyenes
nem kell neki codec (bele van forgatva)
majdnem mindent visz

és létezik grafikus verziója is:
http://mplayer.sunset-utopia.homeip.net/

[Szerkesztve]

Illusztrálok, tehát vagyok

(#5) nagyimi


nagyimi
csendes tag

na kérem szépen, megvan a megoldás!

a hangkártya lassította be a dolgot, bármilyen hihetetlen; ezt kicserélem egy PCI-osra és kész :)

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.