Hirdetés

2024. április 18., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Hálózat, szolgáltatók  »  Videokonferencia - na de milyen? (téma lezárva)

Hozzászólások

(#1) LorantTus


LorantTus
csendes tag

Sziasztok! Videokonferenciás rendszert szeretnénk a közeljövőben beszerzni, de sajnos csak félinformációkra tudunk alapozni, és szokás szerint rengeteg választási lehetőség adott. Az eddig megszerzett infork alapján a Tandberg Cisco háttérrel tűnik a legjobbnak, de egy ilyen jellegű kiadásnál nem hogy 100%-ra de 1000%-ra akarunk menni. Milyen tapasztalataitok vannak etéren, illetve konkrétan a Tandberg termékekkel kapcsolatban?

(#2) bupemko válasza LorantTus (#1) üzenetére


bupemko
senior tag

Szia,

Nálunk van Cisco/Tandberg C20/C60/EX60/Movi/VCS/TMS/MCU és egyéb gyártók megoldásai is. Sok gyártó termékét teszteltem már, úgyhogy van némi tapasztalat. Egy ilyen beszerzésnél sok kérdés felmerülhet, én inkább a műszaki kérdésekben tudok segíteni. Első körben mondjuk jó lenne látni, hogy mi a cél (egy csoportos végpont vásárlása vagy több tucat végpontot kiszolgáló videokonferencia hálózat kiépítése nem egy kategória) és mennyi forrás áll rendelkezésre. Ha ezek nagyságrendileg megvannak, akkor szívesen segítek annak a kiválasztásában, hogy nektek mi lehet jó megoldás.

Üdv,
BP

(#3) LorantTus válasza bupemko (#2) üzenetére


LorantTus
csendes tag

Szia!
Ez nagyon jó, köszönöm a visszajelzést! Akkor felvázolom az elképzeléseinket. Több külső irodában/disztribúciós helyszínen videokonferenciára alkalmas állomások létrehozása és emellett a székhelyen pedig egy központi és pár kisebb alállomás létrehozása. A külsős irodákban fontos lenne a mobilitás is. Időközben láttam, hogy a Cisco-nak pont az SX szériás videókliensei nagyon könnyen telepíthetőek és már meglévő eszközökön is futtathatóak, minden platformot támogatnak (LCD tv, monitor, mobil eszközök), így ezekre valószínűleg ideális lenne. A központban pedig lehet, hogy a EX60/90 lenne megfelelő, ha a Tandberg/Cisco-ban gondolkozunk.

(#4) club1 válasza LorantTus (#3) üzenetére


club1
veterán

Videokonferenciás topic már van egy pár, ilyenkor a fórumszabályzat értelmében nem hozunk új topicot létre!

Útvonal

Fórumok  »  Hálózat, szolgáltatók  »  Videokonferencia - na de milyen? (téma lezárva)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.