Hirdetés

2024. április 24., szerda

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Videokártyák  »  Videókártya gondok (téma lezárva)

Hozzászólások

(#1) Arnold2


Arnold2
őstag

Először is,bocs,hogy nem nagyon keresgéltem,de eléggé sürgős.

Nos akkor kezdeném a hiba ismertetésével: játszom mondjuk a BF2-vel és úgy kb 5-10perc játékidő után szétesik a kép /artifactol,mintha túlhúznád a memóriát/.
A Black and White 2ben ugyan ez a probléma. A kártya régen volt húzva,de már jó fél éve a standard órajeleken fut. A probléma tegnap jelentkezett először,mert előzöleg mikor játszottam az első játékkal semmi gond nem volt.
Feltettem a legújabb ATI drivert /Command Centerrel/,de a probléma nem szünt.
Egy barátomnak hasonló problémája volt,ő azt tanácsolta (miután számtalanszor újratette a WIN-t),hogy olyan pár verzióval régebbi Catalystot tegyek fel amibe nincs ez az új Contorl Center.
Érdekes módon csak játékokban jelentkezik a probléma az összes többi területen semmi gond. A B&W2 -ben van egy fura dolog: a vidikártya mintha ''küzdene'' ellene:szétesik egy kicsit a kép és egy átvezető animáció után újra minden szép és jó.
A kártya GexCube 9600XT Extreme (gyárilag emelt órajel)
Remélem csak szoftveres a probléma,mert most nagyon nincs pénzem új kártyára.
Remélem tudtok segíteni.

(#2) dermedt válasza Arnold2 (#1) üzenetére


dermedt
aktív tag

Szerintem szereld ki a kártyát a gépből és nézd meg , hogy a hűtőbordák nincsenek-e eltömődve porral.Akkor is szokott így hibázni ha tulmelegedik , ami bekövetkezhet a hűtőrendszer elkoszosodása miatt is.;)

........mindent szabad ,ami nem TILOS......

(#3) várnarancs válasza Arnold2 (#1) üzenetére


várnarancs
addikt

format, reinstall, 5.7-es Catalyst.

Várnarancs= Háborús DéliGyümölcs

(#4) Manitou válasza Arnold2 (#1) üzenetére


Manitou
addikt

Vedd ki a kártyát és nézd át alaposan, lehet valami elpukkant rajta, bár nem hinném.Alaposan takarítsd le. Majd tedd vissza próba újból. Ha továbbra is csinálja, akkor driverrel próbálkozz másikkal,. Majd végső megoldás , formet reinstal. 3DMark lefut?

(#5) Arnold2 válasza Manitou (#4) üzenetére


Arnold2
őstag

Kivettem a kártyát és egy felületes áttekintés után nem láttam,hogy bármelyk memóhűtő is elmozdult volna. a GPU is minden ok. De akkor most egy nagyobb áttekintőbb és alaposabb tisztítást kap.
De az elején én is a hűtésre gyanakodtam és még megtámogatdtam +3 ventillátorral. De ugyan úgy csinálta.

Nem marad más mint a format és az 5.7es Catalyst.

De nyugtassatok meg,ha valami fizikai gond lenne a kártyával akkor nem csak a játékokban csinálná a problémát és nem csak 10 perc után.

A 3DMarkot nem probáltam,de gondolom ugyan azt csinálná...

(#6) Arnold2


Arnold2
őstag

UP!

(#7) Manitou válasza Arnold2 (#6) üzenetére


Manitou
addikt

Másik Catalistet próbáltál az 5.7 helyett? Próbáld ki egy régebbivel.Ha úgy se megy akkor reinstal. Valakinél nem tudod kipróbálni a kártyát?

(#8) Arnold2 válasza Manitou (#7) üzenetére


Arnold2
őstag

Ja azt még nem írtam,hogy miután láttam,hogy nem jó az 5.9es driver,uninstaláltam a Control Centert és feltettem újból az 5.7est,de nem lett jóbb (habár ezt gondoltam).
Ezek a driverek vannak meg: 5.5;5.6;5.7;5.9 ill jópár 4es szériájú. Még nem csináltam semmit mert töltők le pár adatot ami legrosszabb esetben 2nap múlva lejön és utána format majd 5.7es.

De az a gond,hogy csak úgy hip-hop jelentkezett a probléma és CSAK játékoknál.
Ezt nem értem...

(#9) Moddingfan válasza Arnold2 (#8) üzenetére


Moddingfan
senior tag

Nem akarlak elkeseríteni, de ha szemetel a kép, az valszek hűtés probléma. Szerintem azért csak játék közben kezd szemetelni, mert azok izzasztják meg annyira, hogy túlmelegedjen. Próbáld kicserélni a mag és hűtőborda közti szilikont frissre, és támogasd meg egy jókora ventivel, + még a ramokra is lehet plusz hűtőbordát (pár száz forint csak) ragasztani akkor biztos jó lesz :) Sok sikert!:)

Sex is like pizza: when its good its real good,when its bad its still pretty good!

(#10) Arnold2 válasza Moddingfan (#9) üzenetére


Arnold2
őstag

Hát köszönöm a tippet. Az elsőt kipróbálom.
A kártya olyan,hogy mindnen van hűtés gyárilag. (nézz utána ha érdekel: GexCube 9600XT Extreme) A hátlapon is a ramokon és az előlapon is egy nagyobb blokk a ramokon és a GPU-n.
Annyira nem merem leszedni mert ilyen szallagos dologgal van fölragasztva.Pontosan nem tudom hogy mi az,körbeírom:Péglaszínű és 2réteg van belőle a kártyán,1-1db vastagsága kb mint egy postásgumi,talán picit kissebb. Nos nem tudom,ha leszedem az elülső ''blokkot'' akkor mi lesz,azaz,hogy újra visszatapadnak-e meg ilyesmi,de majd megpróbálom.
Én is a hűtésre gondoltam,de mikor játszottunk akkor kb +3venti fújta rá a levegőt +ugye a saját kis ventije.De azért megpróbálom majd valahogy a pasztázást.
Meg utánaérdeklődtem,egy Zalman hűtésnek,csak nem merem megvenni mert ha ne add Isten valami Hardveres gond van akkor már nem tudnék új kártyát venni...
De eddig,úgy néz ki hogy valahol szoftveres és talán némi hűtési probléma áll fönn.

(#11) Arnold2


Arnold2
őstag

UP!

(#12) Arnold2


Arnold2
őstag

Lefuttattam a 3DMark 2003at.
Minden jól ment míg el nem jött a CPU Test2 ónanntól a már említett probléma.
Addig szépen fut,de utána megadja magát és elkezd szemetelni.
Komolyan nem értem mi van ezzel a kártyával...:(

(#13) Grafiqs válasza Arnold2 (#1) üzenetére


Grafiqs
őstag

Nincs bocsánat főleg egy nem kezdőnek.
Ide tedd a kérdésed: Bővebben: link

És még mindig nem fogja, vagy nem akarja felfogni. Hihetetlen. A Föld tényleg a Naprendszer elmegyógyintézete lenne?! by Bon3ss

Útvonal

Fórumok  »  Videokártyák  »  Videókártya gondok (téma lezárva)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.