Hirdetés

2024. április 24., szerda

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Videokártyák  »  Videokari dilemma! (ati v nvidia) (téma lezárva)

Hozzászólások

(#1) Flashback


Flashback
addikt

A probléma a következő:
Viedokarit szeretnék venni főleg játékra, és egy kis Studio Max-re. Van 2 célpontom:

ATi Radeon 9600-Pro 128MB, TV-Out+DVI, Sapphire
Geforce FX 5600 256MB

Én az előbbit választanám, de a 256MB elégé csábító! Szóval ki mit mond!?!?

U.I.:Nem akarok flame-et! :)

Bocs nincs hosszú ö, ü és néha az á is ä :)

(#2) V_Zoli


V_Zoli
tag

Hali! Én nem vagyok nagy ATI rajongó de szerintem azzal jobban jársz :)

''Teljes gázt húzok, ameddig csak lehet és ha fékezni kell, akkor az életemért fékezek, mert vége az útnak.''

(#3) e-biza


e-biza
őstag

sztem az FX-böl csak 1 jo létezik az 5900 ultra :) de az 5600 nem biztos hogy jo választás. ami elönye van a geforcenak az atival szemben. nem tudom a studio max mit takar, netán a discreet 3d studio max-ra gondolsz? nos annak vannak gondjai az ati kártyákkal, elég erösen. bizonyos müveleteket nem jelenit meg, bizonyos szögböl nem látod amit kéne, s a legérdekesebb,hogy úgy tudom dx9 shaderek sem nagyon megjelnni normálisan ati kártyán. persze az a ati fire gl volt amit leteszteltek.nos az a kártya elvileg kimondottan 3d-s dolgokra fejlesztették ki. de megnyugathat az a tudat is,hogy csi alatt is elöhoztak problémákat vele. talán az alias - maya alatt nem volt baj vele. szoval ehhez egáltalán nem ajánlom az ati kártyát.
játék? jo kérdés. í fent emlitett probléma érdekes lehet. ha egy, nem gyakran frissülö programhoz nem tudnak normális drivert irni akkor mi lehet ezen a téren. de megnyugato a helyzet. igaz az ismerösömnek csak r9000pro-ja van, de meg volt elégedve, pl a nolf demo a g4 mx-en bugos volt. lila micsodák, stb, mig az r9000-esen szépen futott. szoval játékok alatt a hirek szerint jo az ati. driver gondjai sincsenek itt már. teljesitményben nem tudom, de sztem az ati jobb. mostanra rájöttem az fsaa annyira nem számit. egy 2x fsaa 4x aniso szper. (nvidián quincux). úgy gondolom ezt azért az ati tudja teljesiteni, söt az anisoja mindig jo volt, tehát egy 2-4x fsaa mellett lehet erölködni vmi 8x anisoval.
ha a játékot részesited elönybe, akkor ati, ha a 3ds világot, akkor nézz szét javult-e a helyzet az elmúl 2-3 honapban vmit vagy sem.

Liƒє is too short. - http://www.lowcostdomain.eu

(#4) e-biza válasza e-biza (#3) üzenetére


e-biza
őstag

nem csi az más :) xsi ;]

Liƒє is too short. - http://www.lowcostdomain.eu

(#5) Vitus válasza Flashback (#1) üzenetére


Vitus
őstag

Ezek közül az ati! De inkább vadász egy 9500Pro-t ha nem szánsz rá több lóvét.

Jobb ma egy túzok, mint holnap!

(#6) nokamiki válasza Vitus (#5) üzenetére


nokamiki
senior tag

Bocs hogy offolok!
OFF!
Vitus te mit mondasz az én dilemmámra?
ON!

Szerintem az Atival jobban jársz ilyen szempontból mert míg az nvidiánál eléggé a játékok a szempontok addig az Atinál gondoltak a professionális alkalmazásokra is!

V2 rider - Yamaha MT-01

(#7) Yutani válasza Flashback (#1) üzenetére


Yutani
nagyúr

Mindenféleképpen a 9600PRO kártyát vedd meg, azt csak az 5600Ultra tudja megfogni, az 5600 soha! Főleg játékra, jobban jársz.
Mellesleg a 9600PRO nagyon jól húzható, 400MHz-ről 500MHz körülire a core, és a RAM is kb 10%-kal feljebb tornászható. Ha nem lenne elég az alap teljesítmény... :)

#tarcsad

(#8) Power válasza Flashback (#1) üzenetére


Power
senior tag

Nem is lehet összehasonlítani a ketőt!
Annyival jobb a 9600PRO, hogy csak na!
A 256 megával meg jópár évig úgyse tudsz mit kezdeni, csak porhintés.

Power

(#9) aurum


aurum
senior tag

Namost en vettem egy r9500-at hogy r9700-at csinaljak belole. Sajna atvert a szallito es igy csak 9500pro-t sikerult. A lenyeg ati kartyat csak build by ati-t szabad venni. A tobbi gany. Ez enyem connect3d, es lcd monitoron szinezodnek a karakterek, a tv kimenete pedig moslek.

I fuck the corner of your mouth, my dear Alexander!!

(#10) SLayerS_Csusza


SLayerS_Csusza
csendes tag

nVidia --> Fx5600 Ati --> RadeOn 9500

''RPG, StarCraft & PC Forevva''

(#11) Power válasza aurum (#9) üzenetére


Power
senior tag

Hülyeség.
pl. egy Sapphire nem nevezhető gánynak.
És még van pár gyártó ami legalább olyan jó, mint az eredeti ATI.
Az, hogy neked egy gány jutott az a te bajod, de ettől még nem kellene általánosítani. A lényeg az, hogy nem mindig a legolcsóbb, a legolcsóbb.

Power

(#12) aurum válasza Power (#11) üzenetére


aurum
senior tag

hat 50k-nem neveznek olcsonak. Egybekent masok egybahangzo velemenye es sajat tapasztalaim alapjan is csak echte ati-t szabad venni.

Masreszt nem az en bajom, neten rendeltem csomagkent jott 8 napon belul indok nelkul visszakuldtehetem es a le csorog vissza. Es ma van a 8. nap, ugygy ma megy vissza.

I fuck the corner of your mouth, my dear Alexander!!

(#13) Keitaro válasza aurum (#12) üzenetére


Keitaro
addikt

Beszállok én is. Nem igaz, hogy csak BBA-t lehet venni, vannak nagyon jó minőségű gyártók. Nekem az egyik kedvencem PBA-ban a HIS, de a Sapphire, Connect3D sem rossz pl.

(#14) Vitus válasza nokamiki (#6) üzenetére


Vitus
őstag

Szerintem fölösleges ennyi topicban ugyanazt kérdezni. :) Vedd meg az egyiket mind1 melyiket és kész. Egyikel sem jársz rosszul. A professzionális dolgot meg szerintem hagyjuk :)

Jobb ma egy túzok, mint holnap!

(#15) aurum válasza Keitaro (#13) üzenetére


aurum
senior tag

a connct3d nem gagyi?? Lehet, hogy nincs osszehasonlitasi alapod. Azt, hogy a karakterek ne szinezodjenek egy 2000ft-os s3 is tudja. Az ati oszalyozza a csipeket a jo megy a sajtaba, esetleg valamelyik nagy gyartohoz pl gigabyte, a tobbi meg megy a gagyitronba.

Van egy regi aiw r128-am bba, zongorazni lehet a kulonbseget. Sajna csak agp1-et tud a lap meg csak 4-tol felfele :(((( Peig ez a kartya mpeg2-be ugy vesz fel, hogy a tv-n nem lehet lani a kulonbseget az eredeti es felett musor kozott. Dehat mindenki azt vesz amit akar... en tutira csak eredetit.

I fuck the corner of your mouth, my dear Alexander!!

(#16) Keitaro válasza aurum (#15) üzenetére


Keitaro
addikt

Volt szerencsém egy C3D 9100hoz. Megteszi tapasztalatnak?

(#17) Keitaro válasza aurum (#15) üzenetére


Keitaro
addikt

Volt szerencsém egy C3D 9100hoz. Megteszi tapasztalatnak?

(#18) aurum válasza Keitaro (#17) üzenetére


aurum
senior tag

Nem. En ugy ertettem, hogy eredeti ati kartyat nem hasznaltal meg.

I fuck the corner of your mouth, my dear Alexander!!

(#19) Keitaro válasza aurum (#18) üzenetére


Keitaro
addikt

több mint fél éve egy BBA kártya van a gépemben. Egyéb? :)

(#20) aurum válasza Keitaro (#19) üzenetére


aurum
senior tag

akkor ennek orulhetsz

I fuck the corner of your mouth, my dear Alexander!!

(#21) pengin válasza Flashback (#1) üzenetére


pengin
csendes tag

Szia

Nekem 9500pro van, es most is max5-el dolgozom vele.
A 3.4 catalistal mar rendben mennek a dolgok.
Dx9-re meg nincs felkeszitve a max ugyhogy ezmiatt felesleges dx9-es kalrtyat venni.
A maxnal inkabb az szamit, hogy milyen gyors OpenGL-be a kartya, marpedig ez erossen driverfuggo.
Nekem az a tapasztalatom, hogy az nvidiara gyorsabb OpenGL-be:
Volt egy mx 440-em ami kb ugyanolyan gyors volt mint egy 8500le, DE EZ CSAK MAXba, minden mashol jobb szebb stb volt az ati.
Ha jatszani es Maxozni akarsz akkor en a 9600pro-t ajanlom.

udv.

b.

(#22) Keitaro válasza aurum (#20) üzenetére


Keitaro
addikt

Egyébként a nem drága gyártók közül szerintem Sapphire vagy HIS, szóval C3D csak ezek után jön nálam.
AIW-k jó kis cuccok. Mondjuk sajna én nem tudnám kihasználni, de azért meg tudnék szokni egy AIW 9800 Pro-t :)

(#23) rudi válasza Flashback (#1) üzenetére


rudi
nagyúr

Egyértelmű az ATI mert a 9600pro-val csak az 5600Ultra veszi fel a versenyt az meg árban közel van a sima 9800hoz. A 9500/9700 sorozat szállítása már hetek óta akadozik szóval elég nehéz szerezni, majdnem elfogytak.
Magicompban van olyan hogy Sapphire fekete nyákos 2,8ns RAMos 9600pro 128MB brutto 45.000 körül. Ha elég bátor vagy akkor kereshetsz használt 9700at 50K körül (könnyen megeshet hogy BIOSflashelt 9500at adnak el 9700ként mert nem lehet őket megkülönböztetni).

Resistance Is Futile. You will be assimilated!

(#24) rudi válasza rudi (#23) üzenetére


rudi
nagyúr

Ja még valami: aki bedszunkázta a sapphiret és a connect3d-t annak üzenem:
1. Sapphire gyártota sokáig a BBAs cuccokat
2. Connect3D első helyen van az ATI ajánlási listáján a weboldalán
3. A hiperszuper tombrájderedisön akciót is sapphire kártyákkal csinálja az ATI

Resistance Is Futile. You will be assimilated!

(#25) [lAyCsI] válasza rudi (#23) üzenetére


[lAyCsI]
addikt

...ahogy én is besz*ptam egy ilyen zsugát.
vigyázni kell az ilyen dolgokkal marhára, merhát
a jómagyar kiskereskedő könnyen vérszemet kap:((
(tisztelet a kivételnek)

-= No way back from Here =-

(#26) aurum válasza rudi (#24) üzenetére


aurum
senior tag

a jervani radio jelenti :)

I fuck the corner of your mouth, my dear Alexander!!

(#27) Atlantis válasza rudi (#24) üzenetére


Atlantis
veterán

Erről az ajánlási listáról nyomhatnál egy linket! Nem kellene keresgetnem.

>>>>>>>> Creo Parametric ; Allplan Engineering ; McLaren F1 Team <<<<<<<< "A gondolkodás a lehető legkeményebb munka, valószínűleg ezért gyakorolják oly kevesen." - Henry Ford

(#28) aurum válasza rudi (#24) üzenetére


aurum
senior tag

#2. Connect3D első helyen van az ATI ajánlási listáján a weboldalán

Ez erdekes... en a nem tudtam az id alapjan beazonositani a gyartot. Lehet, hogy kicsereltek a kartyat a dobozban? Semmilyen felirat sem volt rajta, csak annyi, hogy 9500/128M. A nyak piros es 9500pro. A c3d oldalan az r9500 a 9700-as nyakjaval szerelpel (L alaku ram elrendezessel). Az agp csatit megneztem mielott beraktam nem volt karcos. Persze lehet, hogy paranoias vagyok..de a mai magyar hw piacon ez normalis imho :)

I fuck the corner of your mouth, my dear Alexander!!

(#29) Keitaro válasza Atlantis (#27) üzenetére


Keitaro
addikt

[L]http://www.ati.com/support/partner/list.html[/L]

Tessék. Azért hozzá kell tenni, hogy a Connect3D csak az abc sorrend miatt van az elején :)

(#30) aurum válasza rudi (#24) üzenetére


aurum
senior tag

#2. Connect3D első helyen van az ATI ajánlási listáján a weboldalán

hehe mert abc sorrendben vannak :))) ez nem jelent semmit :)

http://www.ati.com/support/partner/list.html

I fuck the corner of your mouth, my dear Alexander!!

(#31) h4ndsp1k3n


h4ndsp1k3n
tag

Szerintem a Hercules sem a gagyiról híres pl...

Ha a kacsa nem tud úszni nem a víz a hülye!

(#32) erdoke válasza h4ndsp1k3n (#31) üzenetére


erdoke
titán

Mostanában semmi különös szvsz, és ez az extra lé mellett dühítő.

A legjobb aláírás a héten

(#33) rudi válasza aurum (#30) üzenetére


rudi
nagyúr

OK tényleg ABC sorrend miatt van elöl, de elég hogy ott van a giga, hercules, a ledzsunkázott BBAgyártó Sapphire, HIS, Tyan, FIC, visiontech társaságában!

ATI works closely with leading industry partners to ensure quality assurance, performance and hardware/ software compatibility with our full range of products.

A neves Elsa, Triplex, Creative és a club3d (nem annyira neves csak nehogy egy lapra vegye valaki ez előző 3al) is csak a további szereplők listán van. Még erre a listára sem fért fel PowerMagic, talán ők a dzsunka, habár a legelső 8500as sorozatuk állat volt és a 9500asaik is gyakran modolhatóak 9700ra.

Díjasznám ha elnézést kérnél vagy visszavonnád a 26ost!

Resistance Is Futile. You will be assimilated!

(#34) Keitaro válasza rudi (#33) üzenetére


Keitaro
addikt

Hát PW-t azért nem vennék... Ráadásul az a cég még egy rendes weboldalt se tudott kiköhögni magából... Amikor azért az már minimum lenne. nVidia fanoknál azért nincs ilyen probléma mert nincs BBnV :)

(#35) rudi válasza Keitaro (#34) üzenetére


rudi
nagyúr

Szerintem BBA is csak elvileg van. Tuti valamelyik ''társuk'' gyártja a kártyákat. Honnan is lenne (és minek) egy grafikus processzorokat tervező cégnek kártyagyára?! Szerintem ők csak terveznek és másokkal gyártatnak, VPU-t nyák-ot kártyát egyaránt.

Resistance Is Futile. You will be assimilated!

(#36) bdav válasza rudi (#35) üzenetére


bdav
őstag

szerintem elképzelhetö tényleges BBA is, mivel az Ati régebben (annyira nem is rég) még csak maga gyártott kártyákat, és azok a gyártosorok még meglehetnek nekik.

eredeti kérdésre válaszolva: csak játékos szemmel nézve a 9600Pro a jobb választás, a 3d max-ot meg ilyeneket passzolom.

10 féle ember van a világon. Aki ismeri a kettes számrendszert és aki nem. ''A név nincs hosszabb páncélszekrény''

(#37) GigabyteFan válasza Keitaro (#29) üzenetére


GigabyteFan
aktív tag

pont ezt akartam írni :))

Az AMD lehet, hogy olcsóbb és jobb... én azért mégis intelt használok...

(#38) GigabyteFan válasza rudi (#35) üzenetére


GigabyteFan
aktív tag

Az ATI nak már csak Kanadában van egy kis üzeme...

Az AMD lehet, hogy olcsóbb és jobb... én azért mégis intelt használok...

(#39) aurum válasza rudi (#33) üzenetére


aurum
senior tag

#OK tényleg ABC sorrend miatt van elöl, de elég hogy ott van a giga, hercules, a #ledzsunkázott BBAgyártó Sapphire, HIS, Tyan, FIC, visiontech társaságában!

Naes?

#ATI works closely with leading industry partners to ensure quality assurance, #performance and hardware/ software compatibility with our full range of #products.

Akkor az en kartyam miert szar?

#A neves Elsa, Triplex, Creative és a club3d (nem annyira neves csak nehogy egy #lapra vegye valaki ez előző 3al) is csak a további szereplők listán van. Még erre #a listára sem fért fel PowerMagic, talán ők a dzsunka, habár a legelső 8500as #sorozatuk állat volt és a 9500asaik is gyakran modolhatóak 9700ra.

#Díjasznám ha elnézést kérnél vagy visszavonnád a 26ost!

Muhaha neked valami bajod van :) Mi vagy te dzsunka ugynok ? :)

Vettem egy kartyat, szar volt, ennyi. Szetneztem mindenkinek van vele valami baja.

mellekesen:

1. ha szinezodnek a karakterek arrol a dzsunkagyarto nem tehet, mert ez idozitesi problema es a chip-en belul van a hiba.

2. ha moslek a tvout errol a dzsukagyarto nem tehet, mert a tv-out szinten a chip-en belul van megvalositva.

3. a dzsukagyarto az ati altall kiadott (referencia) nyaktervet hasznalja, ezert lehetett modolni a 9500-at 9700-ra tobbek kozott.

ergo: ahogy mas gyarto is, az ati is osztalyozza a chip-eit, a jo megy sajatba esetleg egy masik nagy gyartohoz a kevesbe jo meg a gagyitronba.

(mint irtam elobb is)

Roviden, aki nem szereti a zsakbamacsakat az vegyen bba-t, ahogy en is teszem.

Lehet errol meg napokig vitatkozni de ez akkor is igy van. Reszemrol ennyi.

I fuck the corner of your mouth, my dear Alexander!!

(#40) Flashback


Flashback
addikt

Szóval akkor jó ez a Saphire vagy vegyek inkább más PBA-s karit?
A BBA-s-ban én is jobban bízom de az 10E-vel drágább :(

Bocs nincs hosszú ö, ü és néha az á is ä :)

(#41) GigabyteFan válasza Flashback (#40) üzenetére


GigabyteFan
aktív tag

ha tuti jót akarsz vegyél Gigabyteot .. biztos nem csalódsz .. és a 9600Pro hoz jár 3 teljes játék + PowerDVD 5

Az AMD lehet, hogy olcsóbb és jobb... én azért mégis intelt használok...

(#42) Cane válasza GigabyteFan (#41) üzenetére


Cane
őstag

OFF
Én is vettem már ajándék cds cumót a géphez. Ami a dobozra rá volt írva proggi, az már a csomagoláson belül már nem volt. Vajon hol veszett nyoma a cdknek?
ON

▫■ Ω Sēctσr - Γhē lαsτ lιηē σf dēfēηsē ▪□

(#43) GigabyteFan válasza Cane (#42) üzenetére


GigabyteFan
aktív tag

sajnálom, hogy így jártál ... :((

Magyar országon vagyunk meg kelll nézni mit vesz az ember ... legközelebb nézz bele a dobozba .. sajnos jobbat/tobbet nem tudok mondani

Az AMD lehet, hogy olcsóbb és jobb... én azért mégis intelt használok...

(#44) LordX válasza Cane (#42) üzenetére


LordX
veterán

Már bocs, de miért nem nézted meg a boltban?
Sőt, inkább csak olyan helyen vegyél bármit, ahol meg is mutatják, mi van benne...

(#45) LordX válasza Flashback (#40) üzenetére


LordX
veterán

Nyugodtan vedd meg a Sapphire kártyát, ugyanis a Sapphire gyártja le a BBA kártyákat is. Csak tudják akkor, hogy hogyan kell Radeont összerakni...

(#46) Flashback válasza LordX (#45) üzenetére


Flashback
addikt

thx! mINDENKINEK! (hülye caps lock)

Bocs nincs hosszú ö, ü és néha az á is ä :)

(#47) Atlantis


Atlantis
veterán

Érdekes,hogy az ASUS NV-kről senki nem írt. Szerintem kategóriájában van olyan,mint az Ati.

>>>>>>>> Creo Parametric ; Allplan Engineering ; McLaren F1 Team <<<<<<<< "A gondolkodás a lehető legkeményebb munka, valószínűleg ezért gyakorolják oly kevesen." - Henry Ford

(#48) aurum válasza LordX (#45) üzenetére


aurum
senior tag

Mindegy ki gyratja, mert ugynaaz a nyak. A kavaras inkabb a chip-ekkel van. Mondjuk a sapphire-rol rosszat meg nem hallottam. De az igazai , ha ki lehet probalni. Vagy rendeld csomagban es akkor 30 napon belul visszajon a penzed, csak elbukod a postat, stb kb 5khut-ot.

I fuck the corner of your mouth, my dear Alexander!!

(#49) aurum


aurum
senior tag

tenyleg... mit vegyek a visszalon a le?

ilyen (allitolag) bba arak vannak:

ATI RADEON 9500 128MB DDR TV 32480 40600
ATI RADEON 9600 128MB DDR TV 28720 35900
ATI RADEON 9600 PRO 128MB DDR TV 36560 45700
ATI 9700 128 MB DDR TV 49120 61400
ATI 9700 PRO 128 MB DDR TV 72800 91000
ATI 9800 128 MB DDR TV 55920 69900
ATI 9800 PRO 128 MB DDR TV 88000 110000

A 9700-at lehet pro-ra moddolni? Esetleg 9800-ra? 9500-rol mar hallottam vegulis ugyanaz a nyak meg a chip is...

I fuck the corner of your mouth, my dear Alexander!!

(#50) erdoke válasza aurum (#12) üzenetére


erdoke
titán

Milyen az az echte ATi? Szerintem ATi nem sok videokártyát gyárt, amit te úgy veszel, azok jó részét is más gyártó csinálta, pl. Sapphire.

A legjobb aláírás a héten

Útvonal

Fórumok  »  Videokártyák  »  Videokari dilemma! (ati v nvidia) (téma lezárva)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.