Hirdetés

2024. március 29., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Videokártyák  »  Videokareszt vennék, de milyet? (téma lezárva)

Hozzászólások

(#1) Pala


Pala
veterán

Ajánljatok valami jó videokártyát ( a jövő héten vennék), lehet akár ATI, akár NVidia, a kritériumok a következők:
- megbízható legyen!! (ne fagyjon miatta a gép, stb.)
- a 2D képe szép legyen (nem muszáj Matrox Parhelia minőség, de azért ne is TNT2 szintű desktopja legyen)
- az alábbi játékok 1024x768x32-ben gond nélkül fussanak: Q3, Q3 Team Arena, UT, UT2003, Medal of Honor, Serious Sam 1/2, RtCW, Soldier of Fortune 2, Swine, C&C Generals, Moto Racer 3
- max bruttó 35e Ft legyen
- a jó tuningolhatóság nem szempont!!!!!

(#2) Pala


Pala
veterán

Ja, és még az is fontos, hogy teljes körűen DirectX 8-as karesz legyen!!
Várok minden ajánlatot, tapasztalatot!!!!

(#3) Kígyó válasza Pala (#1) üzenetére


Kígyó
senior tag

Hi! Szvsz ezért a pénzért a legjobb kártya egy 64 megás Ti4200-as, és a követelményeknek is megfelel!

(#4) Pala válasza Kígyó (#3) üzenetére


Pala
veterán

Jobb volna inkább valami 128 megás kártya, mert ki tudom használni azt a plusz 64 megát!!!

(#5) Kígyó válasza Kígyó (#3) üzenetére


Kígyó
senior tag

Zárójelben azért megjegyezném, hogy a konfigod nem nyom neki elég kakaót! :(
Ha nem akarsz alá erősebb gépet adni, akkor spórolj 15 ropit és vegyél egy Radeon 8500Le-t!

(#6) Pala válasza Kígyó (#5) üzenetére


Pala
veterán

Igazad van , ez azért fontos szempont, szóval olyan kártya kéne, amit azért a gépem meg tud hajtani, ugyanis nem tervezem, hogy a közeljövőben procit cserélnék, a Celeron teljesítménye tökéletesen elég! Egy GF2-ből már biztosan ki tudom hajtani a maximumot, de azért ennél gyorsabb kéne. Mondjuk a Radeon nem rossz választás. De miért mindenki a 8500Le-t ajánlja?! Én speciel rögtön egy 9000 Pro 128MB-ra gondolnék, azt miért nem dicsőíti senki?

(#7) Kígyó válasza Pala (#4) üzenetére


Kígyó
senior tag

Nincs túl sok lehetőséged, ha okosan akarsz dönteni! :(
Ha nVidiát akarsz, akkor Ti4200, viszont 128 megával kifutsz a keretből!
Az alatt viszont asszem nincs dx8-as kártya, a g3 ti200 meg amúgy sem túl yo vétel.
ATI vonalon pedig a r9100/8500Le vagy a 9000pro jöhet szóba. Ezekből már tudsz venni 128 megásat is.

(#8) Pala válasza Kígyó (#7) üzenetére


Pala
veterán

Ja valszeg a 9000 Pro 128-as jó lenne
Tény, hogy a 128 megás Ti4200 már drágább, de a GF3 Ti200 128MB szerintem belefér a 35 ezerbe!! Mi a baj vele? Talán lassabb a 9000 Pronál? Mert anno nagyon nagy sláger volt ez a kártya!

(#9) Pala válasza Kígyó (#7) üzenetére


Pala
veterán

De ha már a 64 megás Ti4200 is belefér, akkor mondj valami márkát, ami árban ilyen szinten van!

(#10) Kígyó válasza Pala (#6) üzenetére


Kígyó
senior tag

Szerintem egy darab dx8-as kártyát nem tud kihajtani a celeronod! :))
Valami egységből kétszerannyi van benne, mint a 9000proban (valami okos biztos kisegít, hogy miből, de te is utána tudsz nézni, bár szerintem nem lényeges)

(#11) Pala válasza Kígyó (#10) üzenetére


Pala
veterán

Jó figyelj, most nem is az a lényeg, hogy tényleg fullon kihajtsa a gépem a kártyát, hanem hogy a leírt kritériumoknak megfeleljen!
De gondolom akkor a 8500LE/8500/9000Pro hármasból a 8500-as a legjobb vétel, mert az még picit gyorsabb is a LE-nél. Mennyi most egy ilyen BBA??

(#12) Kígyó válasza Pala (#9) üzenetére


Kígyó
senior tag

http://www.freesector.hu/htmllistak/video.htm
Nem tom milyen ez az Eagle, kérdezz utána.
Bár lehet, hogy valahol jobb márkából is van ti4200 ennyiért. Engem az nVidia vonal nem mozgat. :(

(#13) Kígyó válasza Pala (#11) üzenetére


Kígyó
senior tag

8500-ast már nem forgalmaznak, max használtan kapsz, passz mennyiért. De szerintem az is ''csak'' annyival jobb, hogy jobb ramok vannak rajta, tehát jobban lehet húzni, ami nálad nem szempont.

(#14) Pala válasza Kígyó (#12) üzenetére


Pala
veterán

Hát az Nvidiát lehet hogy én is ejtem, mert ennyiért csak ultragagyit lehet kapni, a márkás 128 megásak (ti4200) pedig 40e felett vannak (Asus, Leadtek, MSI)!
De most nézem, lehet hogy egy Rad8500-al már 25-27-ből kijövök, BBA szinten! Mondjuk én még továbbra is preferálom a 9000 Pro-t, mert bizonyos progikban azért gyorsabb a 8500-nál, persze hol az egyik, hol a másik gyorsabb!

(#15) thailander


thailander
csendes tag

Hali!
Én is szeretnék vidikártyát cserélni.
Most egy Nvidia geforce2 mx400-am van?
Nem szánnék rá túl sokat, csak azt nem tudom érdemes-e egy
geforce4 mx460 128-ra cserélnem.
Ettől többet ugyanis nem szánnék rá.

(#16) Pala válasza thailander (#15) üzenetére


Pala
veterán

Miért nem veszel te is inkább Radeon 8500LE/9000Pro-t??? Ugyanannyiba kerül, mint egy MX460, de szerintem egy picit gyorsabb!

(#17) thailander


thailander
csendes tag

Nem csak a márkát kell megfizetni ha radeont veszek?

(#18) Pala válasza thailander (#17) üzenetére


Pala
veterán

Hát ha már olyan Nvidia cuccost keresel, ami ténylegesen egy szinten van ezekkel a Radeonokkal (feature-ök terén is!!), akkor csak a Ti200, Ti500 jöhet szóba, az MX semmiképp se ér föl vele!!!

(#19) Kígyó válasza Pala (#14) üzenetére


Kígyó
senior tag

Jól teszed! Azt viszont még hozzátenném, hogy nem arról van szó, hogy nem hajta ki fullon, hanem elég sokat hagy benne! Kb. egy 2000+-os athlon xp proci (ami elég rendesen leálaz egy 2gh-es cerkát) és ddr ram kell egy 8500 alá is. Szóval nem érdemes 40 ropit költeni egy ti4200ra, nem lesz gyorsabb szerintem semmi!

(#20) thailander


thailander
csendes tag

Ha jól gondolom ezek a ti-vel kezdődő cuccok elég drágák.
Mi a hiba a Radeonnal ha mx árkategóriában kapható és azt mondod többet tud?
Mert valami bibije csak van?!

(#21) Kígyó válasza Pala (#18) üzenetére


Kígyó
senior tag

Hé-hé! :DD
A ti200/500 csak dx7-es!

(#22) simbazz válasza Pala (#1) üzenetére


simbazz
aktív tag

Hát ja. ATi frontról nemtok nyilatkozni, de egy 128 megás GF4Ti4200 tényleg nem fér bele. A 128 megás GF3Ti200 jó vétel, legtöbbje szana széjjel húzható, GF3Ti500 szint fölé is :(

Többi gámával nem hinném, hogy gond lenne, a GF3Ti200 simán visz mindent. Persze ha jó vas van alatta :P

Elektromos abakusz

(#23) thailander


thailander
csendes tag

Ha jól gondolom ezek a ti-vel kezdődő cuccok elég drágák.
Mi a hiba a Radeonnal ha mx árkategóriában kapható és azt mondod többet tud?
Mert valami bibije csak van?!

(#24) Kígyó válasza thailander (#20) üzenetére


Kígyó
senior tag

Hi! Gf4 mxet csak akkor érdemes venni, ha 10-12E körül van. Mondjuk egy 64megás mx440. Ekkora teljesítményű kártyáknál parasztvakítás a 128mega meg a 8x agp, és ezekért kérnek sok pénzt! Nálad is az az alapvető kérdés, hogy mi hajtaná!

(#25) KTompi


KTompi
aktív tag

Hi!

Én is épp most cserélném a kártyámat...
Szerintetek mennyit nyomna a latban egy ATI 9100 64MB VIVO a mostani GF4MX460Pro 64 VIVO-val szemben? (Szőrt-szőrén cserélném el a kártyát).
Jelenleg kerek 5000 pöttyöt teljesít 3DMark 2k1 alatt a gépem.
(Mellesleg a GF3 Ti200/500 DX8.1-es kártya...)

KTTech névre váltottam...

(#26) thailander


thailander
csendes tag

Itt egy Athlon 1600+ ketyeg egy Mercury kt266-os lapon.
Nem várok én csodát.
Kis pénz, kis foci alapon.

(#27) Kígyó válasza simbazz (#22) üzenetére


Kígyó
senior tag

''A 128 megás GF3Ti200 jó vétel''
:DD :DD :DD :DD :DD :DD :DD :DD :DD :DD :DD :DD :DD :DD :DD :DD :DD :DD :DD :DD :DD :DD :DD :DD :DD :DD :DD :DD :DD :DD :DD :DD :DD :DD :DD :DD :DD :DD :DD :DD :DD :DD :DD :DD :DD :DD :DD :DD :DD :DD :DD :DD :DD :DD :DD :DD :DD :DD :DD :DD :DD :DD :DD :DD :DD :DD :DD :DD :DD :DD :DD
Egy ilyen teljesítményű kártya, dx7-es (asszem 9nél tartunk!) ennyi pénzért? :(

(#28) simbazz válasza KTompi (#25) üzenetére


simbazz
aktív tag

Megéri. 9100 némileg gyorsabb, képe meg sokkal jobb... Az MX-nél mit takar a Pro? simbazz a tudatlan :)

Elektromos abakusz

(#29) simbazz válasza Kígyó (#27) üzenetére


simbazz
aktív tag

Pedig megéri. Valakinek az a 10e HUF is számít, és nincs olyan egetrengetően nagy különbség GF3Ti200 és GF4Ti4200 között...

Elektromos abakusz

(#30) Kígyó válasza simbazz (#29) üzenetére


Kígyó
senior tag

Persze, hogy számít, nekem is :))
Én arra gondoltam, hogy milyen szinten marad el mondjuk néhány hasonló árú radeontól!

(#31) Kígyó válasza KTompi (#25) üzenetére


Kígyó
senior tag

''(Mellesleg a GF3 Ti200/500 DX8.1-es kártya...)''
Ne viccelj már!

(#32) Peat;)


Peat;)
veterán

A g4ti4200-őt az alacsony proci is mozgatja,800-as duronnal még tavaj 6600 körüli ponokat kaptam 3dmark2001se-ben!! Ha meg később vesz valaki procit nem kell kidobni a vidkártyát. Az ati is király,de a g4ti4200-őt pl. innovision olcsó és minőségi cucc felhúzva 4600-ra már gyorsabb jóval,mint a 9100 húzva!!(bár az ati meg olcsóbb,de pont ezért)

(#33) Varagh


Varagh
csendes tag

ha te ut2003-ban 1024x768x32-ben nem akarsz akadást, sehol sem, még 10 embernél, nagy pálya közepén sem, javaslok neked egy radeon 9700 pro-t, 2000 mhz-es procival

(#34) Kígyó válasza Varagh (#33) üzenetére


Kígyó
senior tag

Érdekes, nálam nincs, pedig csak 1600MHz-es procim van, meg r8500-am. Furcsa. De azért örülök. :t

(#35) Kígyó válasza Peat;) (#32) üzenetére


Kígyó
senior tag

''A g4ti4200-őt az alacsony proci is mozgatja,800-as duronnal még tavaj 6600 körüli ponokat kaptam 3dmark2001se-ben!! ''
Én azért nem örülnék, ha a 6600-at hozna a gépemben az a kártya, ami húzás nélkül tizenezerre képes! :( :( :( :( :( :( :( :( :( :( :( :( :( :( :( :( :( :( :( :( :( :(

(#36) Pala válasza Kígyó (#21) üzenetére


Pala
veterán

FATÁLIS TÉVEDÉS!!!!!!!! :O:O:O:O:O:O
A GF3-széria mindegyik tagja TELJESEN DX8-as!!!!

(#37) simbazz válasza Pala (#36) üzenetére


simbazz
aktív tag

Ííííígy igaz, GF3Ti DX8-as. Valószínű megtévesztette Kígyót az, hogy a GF4MX széria meg csak DX7-es :P

Elektromos abakusz

(#38) jenicel


jenicel
tag

Jajám! Úgy emléxem, már a Voodoo3 is Dx7-es volt!

Tisztelem az egyenes embereket.

(#39) KTompi válasza simbazz (#28) üzenetére


KTompi
aktív tag

A Pro jelzés a megemelt sebességű GF4MX procit és a gyorsabb memóriát takarja. Ez alapban 300/550MHz, de nálam teljesen stabil 375/600MHz-en a kártya. (NV17-es chip).

KTTech névre váltottam...

(#40) bdav válasza Kígyó (#34) üzenetére


bdav
őstag

Naigen, bejött az hogy a felbontás+színmélység nem jelent semmit :))

hát a kötött árkategóriában 8500-9000-9100 jöhet szóba, gf4ti4200-at ha kapsz azis jo. a gf4mx-ek nagyon gagyik ne vegyetek olyat. esetleg érdemes lehet kicsit többet rászánni (+10k huf kb.) és 9500/pro-t venni, azok nagyon nagyon ott vannak, de Atiék cserélik őket ahogy tudják (nem tudom meddig lehet még kapni). azok a karik a ti4200-nál is jobbak, ráadásul dx9-et is küldik (nem mintha ez kéne még, de később jól jöhet). gf3ti-ket alig lehet már csak kapni, ha jó áron hozzájutsz (ami valószínűtlen), akkor jó lehet, különben ati 8.5-9.1k inkább.

10 féle ember van a világon. Aki ismeri a kettes számrendszert és aki nem. ''A név nincs hosszabb páncélszekrény''

(#41) DrSoul válasza Pala (#1) üzenetére


DrSoul
őstag

Szia!
Nincs értelme, hogy 128 Mb-os kártyát vegyél, ma még nem tudom, mire jó, de nem igazán értem, amikor azt mondod, kihasználnád azt. Ugyanis tudomásom szerint játék közben, amikor a gép betölti a texeleket, azokat a gép ramjaiba tölti elöször, és nem a kártyáéba. És ott az SDRam-tól talán akadozna, de azért 512Mb nem rossz. Azért jobb lenne, ha DDR lenne. Tehát a videokártya szempontjából szerintem még nem fontos az a 128 MB. De valami okos biztos jobban elmondja...
És sokan azt mondják, hogy a 8500-as (még ha LE is, de ha jó ram van rajta, pl. 3,6 v. 3,3 nanosec.) jobb is, mint a 9000Pro, főleg a 128-asnál, mert azon lassú ramok vannak. Azért nem mindegy, mennyi idő alatt válaszol az a ram... :DD
A géped nem rossz (az enyémnél jobb...), de nem érdemes egy r9100=8500/8500Le gyorsabbat venni. Ugyanis a Celeron már szerintem nagyon kevés ma, nézd meg a cache-ét, és hasónlísd össze akár egy AMD 1700+ -ével. Azért az számít...

Mindig az X jelöli a pontot...

(#42) Kígyó válasza Pala (#36) üzenetére


Kígyó
senior tag

Igaz, kicsit belezavarodtam ezekbe a verziószámokba!
De a lényegen nem változtat!

(#43) -=V3rthil=-


-=V3rthil=-
őstag

Nem tudom, hogy mi bajod a Ti200-assal, nekem az van, és semmi gondom nincs vele (nem is volt). Minden rendesen fut rajta, alacsony az ára, jól húzható. Kell több ebben a kategóriában? Igen, 8500-as, de ez más kérdés:) Ne húzd le csak azért, mert van jobb vétel is (ami mellesleg nem olyan sokkal jobb). GF4MX-eknél egyértelműen jobb, és ha jól tudom, még az FX5200-t is veri... Akkor még volt értelme NV kártyát venni...

hey-ho-let's-go

(#44) Kígyó válasza -=V3rthil=- (#43) üzenetére


Kígyó
senior tag

Ne haragudj, nem akartalak megbántani! Nem akartam lehúzni a kártyát, csak amíg van jobb vétel, addig a szememben a többi le van húzva. Én is gondolkoztam gf3ti vásárlásán, de csak azért, mert sok rosszat hallottam akkoriban a sapphire és a powermagic kártyákról, és ezeket tudtam volna városomban beszerezni. Szerencsére haverom eladta a Powercolor 8500le-jét 8500-össé alakítva. Gyorsabb is és a Tv-képe is jobb, mint a gf-nak. Tudom, hogy nagy szám volt anno a gf3, de már amikor megjelent a gf3ti500, már akkor kikapott a r8500-tól!

(#45) DrSoul


DrSoul
őstag

Mostanába sokat olvastam Radeon kártyákról: mindig azt mondják, hogy szebb a képe, mint aznVidiának. De ez miben nyilvánul meg? Aki ezt mondja, látja egymás mellett a két képernyőn? Vagy annyira nagy a különbség, hogy váltásnál az ember rögtön látja?
Csak mert Radeon kártyát szándékozok venni, jelenleg csak DiamondV550-em van... :DDD

Mindig az X jelöli a pontot...

(#46) DummyBoy válasza simbazz (#29) üzenetére


DummyBoy
senior tag

''Nincs olyan egetrengető különbség GF3TI200 és GF4TI4200 között ...''

Jézusom ... ezt hol hallottad? MediaMarktban?
Húúú ... ez kemény kicsit ...

Akkor nem is értem miért nyomják annyira ... hiszen egy kis tuninggal mindenki tudna a tizenezer forintos GF3Ti200-ból TI4200-est csinálni ...

Ugye érzed az iróniát ... Az a nem olyan egetrengető különbség az akkora mint az Empire State Building ... (És direkt nem WTC-t mondtam, mert az már tényleg nem olyan egetrengető ... :)

Life is shor...

(#47) simbazz válasza DummyBoy (#46) üzenetére


simbazz
aktív tag

Érted is amit mondasz? :)

Figyi, tesztelgettük haverarcoknál mindezt, és GF2Ti-től a saját vasamon keresztül GF3Ti200-on át egészen GF4Ti4200-ig tényleg nincs olyan nagy különbség. Miért is? Mert ugye sokan nem konyítanak a ''lágyabb'' tuninghoz sem, egyesek felteszik a mellékelt nv drivert a zsírúj GF4Ti4200-asukhoz és örülnek, hogy íme, én vagyok a jani, segítség nélkül be tudtam üzemelni a kártyát, mások meg szénné optimalizálják a GF2Ti-t meg az alaplapot (új nv driver, új directx, rivatuner, bios és registry túrás, stb.) és rögtön lecsökken az erőfölény. És akkor még a húzásról nem is ugattam. Idéznék egy GF4Ti4200-as ismerőst, amikor meglátta haver dettó ugyanolyan gépét, csak vidkarcsi tért el, GF2Ti volt: ''Hm, én nem látok semmi különbséget''. Wolf, medal of honor, ut2003, stb.-t nézegettek pedig.

Marhára örülnék, ha elgondolkodnál ezen, mégegyszer hangsúlyozom, ezek tesztelt eredények, tapasztalat :DDD

Mondtam én, hogy a GF4MX nem tuningolt GF2(MX) lenne? Ezt többségünk tudta eddig is :D

Elektromos abakusz

(#48) beeboy válasza thailander (#26) üzenetére


beeboy
addikt

A legjobb ár-telj. viszony occsóban a 8500 valóban.

Nem vagyok intelligens. Én AMDligens vagyok...

(#49) Heinrich Himmler


Heinrich Himmler
csendes tag

Pala!

Ut 2003 1024*768, max detail bruttó 35e HUF-ért??? Háááát, lehet, hogy nem fog sikerülni. Az biztos, hogy nekem egy 9700 pro-m van-ez volt a hivatalos tesztkártyája a gaménak-, és ezen frankón megy is. Tudom, hogy sok pénz egy ilyen card, de 35e-ért sztem max valami ti4200-t kapsz, ami valjuk be nem nagyon pumpálja az fpst. Nehéz helyzetben vagy. Ne dönts elhamarkodottan.

sutty, elsuttyant...

(#50) Heinrich Himmler


Heinrich Himmler
csendes tag

Ja, és 8500-öst ne vegyél szerintem. Az most már eléggé lassú. Én kb. két hónapja adtam el az enyémet.

sutty, elsuttyant...

Útvonal

Fórumok  »  Videokártyák  »  Videokareszt vennék, de milyet? (téma lezárva)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.