Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Egyéb hardverek  »  Video-DVD (téma lezárva)

Hozzászólások

(#1) ppat


ppat
csendes tag

Sziasztok! A problema(i)m, mely(ek)hez segitseget ill. tanacso(ka)t kernek a kovetkezo(k):
szeeretnek video-dvd-t kesziteni, pontosabban dvd-re rakni a kameraval felvett anyagot. Hogyan kezdjek hozza? Eloszor is dvd-r vagy dvd+r? Az ujrairas nem erdekel. Masodszor milyen meghajto? Harmadszor milyen szoftver a dvd-keszitesre? /Adobe Premiere-ben vagok/. Negyedszer hany perces anyag fer egy dvd-re? Egyelore teljes a sotetseg ez ugyben. Szeretnem, ha picit kitisztulhatna a kep... Ehhez kerem a segitseget. Elore is kosz.
ppat

ppat

(#2) Szeni válasza ppat (#1) üzenetére


Szeni
aktív tag

Üdv!
Először is egy kérdés: Érdemes DVD-re rakni a felvett anyagot? Mármint a felvétel minősege miatt.
A DVD-R és +R között még nem dőlt el, hogy melyik lesz a befutó, de úgy tűnik, hogy a +-os felé hajlik a mérleg.

(#3) ppat válasza Szeni (#2) üzenetére


ppat
csendes tag

Hello!
Ez is egy megvalaszolatlan kerdes. Minosegileg a felvetelell nincs gond /digitalis Canon XL1-essel keszul/, viszont szerintem a dvd-nek mindenkeppen jobb minoseget kellene produkalnia mint a vhs-nek. Tevednek?

ppat

(#4) rog válasza ppat (#3) üzenetére


rog
addikt

arra gondolt, hogy cd-re is siman felvehetned, es toredekebe kerulne, a minoseg meg pont ugyanaz

(#5) Den válasza ppat (#3) üzenetére


Den
veterán

Dvd+rw. Ez lesz a jövő formátuma, az ilyen meghajtók mident olvasnak, és elég sok gyártó nyomul ebben a formátumban (már vannak asztali készülékek is), tehát biztosnak tűnik hogy ez lesz a nyerő, ráadásul az ára is drasztikusan esik. Kérdés hogy megéri-e neked most 100k+ forintot beruházni egy meghajtóba ami rövid időn belül sokkal olcsóbb lesz ráadásul a lemezek sem olcsók. Ha családi felvételek akkor azok valszeg nem hosszabbak fél óránál (egy esemény értékes felvételei) az akár cd-re is ráfér, ha hosszab kell akkor pedig a divx már elég jó minőséget ad ahoz hogy az ember némi kompromisszumot kössön.

Ha viszont mindenképp dvd, akkor dvd+rw.

www.simson4t.hu

(#6) ppat válasza rog (#4) üzenetére


ppat
csendes tag

gondoltam. keszitettem is svcd-t, csakhogy idoben keves fer ra egy cd-ra /max. egy ora, de az is mar eleg rossz minosegben/. a dvd-tol remelnem a megvaltast. szerintem jobb minosegnek kellene lennie a dvd-nek. az ar nem is annyira lenyeges...

ppat

(#7) rog válasza Den (#5) üzenetére


rog
addikt

na igen. tulajdonkeppen en is ezt akartam mondani.


:)

(#8) Den válasza ppat (#6) üzenetére


Den
veterán

Na ha az ár nem lényeges:

[L]http://www.mistral.hu/uj/admin/leir/out.phtml?termek=2003499[/L]

www.simson4t.hu

(#9) ppat válasza Den (#5) üzenetére


ppat
csendes tag

Egyelore csak hobbi-''videos'' vagyok, de gondolkodom, hogy esetleg amatorkent megrendelesre is videozzak. Mar 2 baratom lagzijat en videoztam, s itt bizony osszjon vagva is vagy harom es fel ora...

ppat

(#10) Den válasza ppat (#9) üzenetére


Den
veterán

Heh, igen a lagzi nálam is másfél óra körül van, igaz az csak video-8-al készült. szal cd elég volt neki.

Hát ha üzletszerűen nyomod akkor megéri, pláne hogy ezzel olyan lemezt is tudsz csinálni, amit az asztali dvd-k is lejátszanak.

www.simson4t.hu

(#11) ppat válasza Den (#10) üzenetére


ppat
csendes tag

Ezt elfleejtettem: lenyeges lenne az asztali lejatszas. Egyelore meg nem nyomom uzletszeruen, de erosen gondolkodom rajta. Latok benne fantaziat, s hajlando lennek befekteni...

ppat

(#12) Den válasza ppat (#11) üzenetére


Den
veterán

Na akkor nézzed meg a linket, vagy nem műxik? ott azt írja hogy tud dvd-vel lejátszható lemezt és az ára sem horror (annyira).

www.simson4t.hu

(#13) ppat válasza Den (#12) üzenetére


ppat
csendes tag

megneztem. ok-nak tunik. viszont meg mindig nem tudom, hogy mennyi anyag megy egy dvd-re, s a mellekelt szoftware tud-e video-dvd-t es hogy milyen formatumokat tamogat. Amugy en HP-ben gondolkodtam eloszor...

ppat

(#14) Den válasza ppat (#13) üzenetére


Den
veterán

Hp is ok, a philipset csak páldának írtam.

A melékelt progiról itt:

http://www.mydvd.com/

www.simson4t.hu

Útvonal

Fórumok  »  Egyéb hardverek  »  Video-DVD (téma lezárva)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.