Hirdetés

2024. április 19., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Alaplapok, chipsetek, memóriák  »  Via kt880 (téma lezárva)

Hozzászólások

(#1) #18538752


#18538752
törölt tag

Sziasztok !!!

Tud esetleg valaki olyan netcímet ahol esetleg teszteltek már VIA KT880-as chipsetes alaplapot.Mondjuk egy NVIDIA NForce2 Ultra400-al való összehasonlítást. Láttam az Abit lassan kihozza a KV7II lapját ami már KT880-as chipsettel van felszerelve.Már nagyon érdekelne hogy mit is tudhat a VIA új chipsete az NVIDIA NForce2 Ultra400-ához képest

(#2) Niquis válasza #18538752 (#1) üzenetére


Niquis
aktív tag

Majd jövőre...tudtommal akkor hozzák ki a kt880-at.

"És ha helyzet van, akkor mindig lépni kell. Ha olyan a helyzet."

(#3) #18538752 válasza Niquis (#2) üzenetére


#18538752
törölt tag

Jövőre mikor jelenik meg a KT880?

(#4) Niquis válasza #18538752 (#3) üzenetére


Niquis
aktív tag

Év elején...vagy valami ilyesmi. Első negyedévben biztos. Nem hiszem hogy túl sokat változtatna az erőviszonyokon, és különben is már beteljesedett platformra érkezik ami 1 év múlva alsókategória, budget lesz... szóval ha arra akarsz gyúrni, ne tedd:)

"És ha helyzet van, akkor mindig lépni kell. Ha olyan a helyzet."

(#5) #18538752 válasza Niquis (#4) üzenetére


#18538752
törölt tag

Szóval ne várjak rá?
Akkor mit vegyek? ASUS A7N8X Deluxe vagy ASUS A7V600?

(#6) Niquis válasza #18538752 (#5) üzenetére


Niquis
aktív tag

Vedd meg a deluxe-ot.

"És ha helyzet van, akkor mindig lépni kell. Ha olyan a helyzet."

(#7) #18538752 válasza Niquis (#6) üzenetére


#18538752
törölt tag

Olvastam a tomshardware.com-on hogy az ASUS A7N8X Deluxe lett az olvasók szavazatai alapján a legjobb lap, de én kicsit visszahúzódó vagyok az NVIDIA driverhibái miatt. Vagy ez az alaplap tényleg jól működik és nincsenek hibái?

(#8) Niquis válasza #18538752 (#7) üzenetére


Niquis
aktív tag

Jajj, ne parázz már annyit! (már bocs:) )
Vannak kint stabil driverek is, amikkel semmi gondod nem lesz. Meg mint korábban írtam, nem kell mindig ész nélkül frissíteni a legújabbra.
Ennek ellenére nem tudom 100% garantálni hogy nem lesz gondod vele, hiszen nem én vagyok a felelős érte, és manapság rizikós hardvert venni: BÁRMIBŐL belefuthatsz hibás darabba! De ezt a kockázatot vállalni kell ha már gépet veszel. (olyan helyen ahol nincs ismerősöd és nem tesztelik le neked jó alaposan...)

"És ha helyzet van, akkor mindig lépni kell. Ha olyan a helyzet."

(#9) Scorpion


Scorpion
tag

Szerinted melyik 1 jó nforceos driver? Asusnak van saját drivere?

(#10) zsoltee10 válasza Scorpion (#9) üzenetére


zsoltee10
addikt

van, de a 3.15-ös nforce driver korrekt.

(#11) nygma válasza Scorpion (#9) üzenetére


nygma
addikt

esetleg a legújabb? :D
nekem semmi bajom vele

(#12) Niquis válasza Scorpion (#9) üzenetére


Niquis
aktív tag

Azt nem tudom, hogy csinál-e saját drivert, de ha igen, akkor szinte biztos, hogy az nvidia saját nforce driverén alapul. Ami jó: bármelyik nforce-os alaplaphoz az nvidia drivercsomag. Abból is a 2.45-ös verzió az ami tutira működni fog, és jól.
3.13 az aktuális ha mindenigaz, de abban az ide driver nem minden cuccal kompatibilis. Szóval érdemes a 2.45-nél maradni amíg ki nem javítják ezt az ide dolgot.

"És ha helyzet van, akkor mindig lépni kell. Ha olyan a helyzet."

(#13) nbi


nbi
tag

Vagy 3-4 hónapja volt gond valamelyik IDE driverrel az Nforce.hoz kiadott csomagban, a többivel semmi baj se volt, legalább is nálam (Abit NF7 v1.0). Semmi bug-ot nem fedztem fel. Nem kell feltenni max. az ide drivert, elég a windows-os. De a mostanában kiadottakban már állítólag javították azt is. Nem kell félni.

3athlon - swim, bike, run

(#14) bdav válasza #18538752 (#5) üzenetére


bdav
őstag

Ez csakis attól függ, hogy mit akarsz kezdeni vele. Ha nagyon tuningolni vágysz, akkor az A7N8X, ha a tuning másodlagos, illetve nem akarod húzni a dolgokat, akkor jó az A7V600 is, a sebességkülönbséget nem fogod észrevenni, ami a memóriavezérlőből adódik, viszont van egy pár dolog, amiben a kt600-as chipkészlet jobb az nForce2-nél (mondjuk valószínű ezeket sem fogod használni: sata / raid elsösorban) [nagyon zárojeles megjegyzés: nForce-os lapokkal hallottam már gondokrol, uj Via chipszetekkel nem igazán, nem tudom mi a valóságalapja a dolognak, de legalábbis elgondolkoztató]. Ha meg egyik szempont se gyözött meg, akkor vedd az olcsobbat.

amugy miért csak Asus lapokban gondolkozol?

10 féle ember van a világon. Aki ismeri a kettes számrendszert és aki nem. ''A név nincs hosszabb páncélszekrény''

(#15) #18538752 válasza bdav (#14) üzenetére


#18538752
törölt tag

Szia!
Kifejezetten nem gondolkozom tuning dolgokban.Egy 2800+ Barton-t és egy Sapphire 9800-at szeretnék beletenni 2x512MB memóriával, azt hiszem hogy most ennél egyellőre nem szorulnék tuningra./Remélem/
Azt figyeltem hogy a sata és raid dolgok nagyon jók a VIA-nál és valóban én sem hallottam még problémás VIA-ról csak NForce2-ről.
Az NForce2 DualDDR-je és sebesség előnye miatt csábít egy kicsit az NVIDIA.
Viszont azt nem szeretném hogy hetenként váltogassam a drivereket, mert hol ez hol az jó.
Úgy hogy lehet hogy KT600 lessz belőle vagy várok a KT880-ra ha nem túl soká jelenik meg.Tényleg nem tudja valaki hogy mikor jelennek meg ezek a lapok?Mert ha januárban vagy februárban kijönne azt lehet hogy megvárnám.
Amúgy nem csak az ASUS lapokat figyelem az MSI is kihozott néhány jó lapot ami tetszik.

(#16) venember83 válasza #18538752 (#15) üzenetére


venember83
nagyúr

Dual DDR es sebesseg? ez vicc akar lenni? max 5-6%-al gyorsabb atlagban az nForce egy single cannel-es alaplapnal, mokusvakitas ezerrel:Y

Útvonal

Fórumok  »  Alaplapok, chipsetek, memóriák  »  Via kt880 (téma lezárva)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.