Hirdetés

2024. április 24., szerda

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) Marharepa


Marharepa
csendes tag

Sziasztok, AMD rendszert szeretnék összeállítani és szeretném tudni mibe érdemes ma belefektetni. Milyen chipsetes lapot érdemes venni, vannak e bajok valamelyik chipsettel, érdemes e a 333 as DDR t választani, esetleg elég e még egy jó ideig a 266 os is?

Véleményeteket várom, előre is köszönettel!

Kinek a pap, kinek a paplan !

(#2) zozi


zozi
tag

HI!

Befektetni nem érdemes a pénzed a számítástechnikába, de ha gyors gépet akarsz viszonylag olcsón, akkor szerintem vegyél egy VIA KT266A csipes alaplapot, ha tuningolni akarsz akkor márkásat (Epox,Asus,Abit,Shuttle), RAM-ot pedig szintén ez alapján ajánlanám: 266Mhz-est ha nem tuning, 333Mhz-es ha tuning célra lesz. Ha olcsó alaplap kell 2év garival 20800+Áfa áron már van, és ezt is lehet húzni. Ha pontosabban érdekel valami, küldj e-mailt.

(#3) motor


motor
tag

Helo Marharépa
Minek a 333-as ha memória úgy sem kapható hozzá.
Van egy tippem, Shuttle Ak31(2) KT266A
nincs fölösleges RAID, viszontnt AMDhez kiráy
na kb. annyi mert a shuttle nagyon jól tuningolható,
stabil alaplappot épített, a via köré különben meg nézz körül a nemzetközi-internet-hálózaton és majd megtudod.

Hejhóóó!

(#4) BobMaster válasza motor (#3) üzenetére


BobMaster
senior tag

Honnan veszed, hogy nem kapható??? :)) Mondjak árat?

A tényleges szűk keresztmetszet a júzer.

(#5) BobMaster válasza BobMaster (#4) üzenetére


BobMaster
senior tag

256 PC2700 : 22.990 + ÁFA,
512 PC2700 : 40.425 + ÁFA

A tényleges szűk keresztmetszet a júzer.

(#6) motor


motor
tag

És hol_

Hejhóóó!

(#7) motor


motor
tag

egyébként jó a shuttle nem?

Hejhóóó!

(#8) BobMaster válasza motor (#6) üzenetére


BobMaster
senior tag

Minden jobb helyen :) Mohácson nálam, más városokat illetően dunsztom sincs (Pesten talán Magic*mp ?)

A tényleges szűk keresztmetszet a júzer.

(#9) BobMaster válasza Marharepa (#1) üzenetére


BobMaster
senior tag

Neked még nem írtam: a KT266A eleve javított chipset, relative olcsó lapok vannak vele, SZVSZ jó minőségű (AMD-hez mindenkinek ilyet ajánlok először). A KT333 a nevével ellentétben nem sokkal gyorsabb a KT266A-nál, viszont érdemes rásasolnod az ASUS A7V333-U-jára. Nyálcsorgatós jószág.
Mekkora procit tennél rá? Duronhoz halálfelesleges a 2700DDR. Vagy mennyit költenél rá most, és milyen lépésekben bővítenéd? Mennyit szánsz rá a későbbiekben? Mire kell?

A tényleges szűk keresztmetszet a júzer.

(#10) Marharepa válasza BobMaster (#9) üzenetére


Marharepa
csendes tag

Igazság szerint jó alap, ha jó a lap, alaplapot megint nem fogok cserélni egy darabig és gondoltam a további dolgokra is nyitott legyen a lehetőség, ezért gondoltam a 333DDR re. Most ugyan csak egy 700 as TB m van, de ezt használtan vettem olcsón, amíg nem lesz meg a pézem az XP re vagy akkor már lehet, hogy Thorougbrbbrbrbbr-re, vagy valami ilyesmire :-). a 333DDR pedig már 25 bruttó a 256 os, tehát nem gond a vétele. Csak kérdéses, hogy érdemes-e. Én a Soltek SL75-DRV5 re voksoltam, nagyon érdekelne mi a véleményetek, milyen és pontosan melyik alaplapot ajánljátok?

Nagyon köszönöm!

Kinek a pap, kinek a paplan !

(#11) MM


MM
őstag

Hol lehet kapni ezt a Shuttle lapot?
még sehol sem láttam.....

(#12) guest válasza MM (#11) üzenetére


guest
veterán

Szia MM!!! Nézzél szét Nyíregyházán vagy Pesten a driveb (www.driveb.hu) KFT. foglalkozik vele.

prohardver vendég

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.