Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) zsiriháji


zsiriháji
csendes tag

Sziasztok!

Feltettük az XP-t a gépemre és állandóan az alábbi hibaüzenetet adja: via bus Ide master driver és új hardvert jelez.A viaarena.com-ról már letöltöttem a legfrisebb drivert(remélem jól),de nem történik semmi.Az alaplap típusa azza p4x2-ad. ha valaki tud kérem segítsen,előre is köszi szépen.

Nyugalom a hosszú élet ritka!

(#2) Polesz válasza zsiriháji (#1) üzenetére


Polesz
addikt

Töltsd le a legeslegújabb 4.49-et is ;]

Link a hírek közt.

Elméletileg nincs különbség elmélet és gyakorlat között. Gyakorlatilag van.

(#3) Polesz válasza zsiriháji (#1) üzenetére


Polesz
addikt

Szerintem egy BIOS frissítés kellene neki, de sajnos az AZZA úgy megszűnt mint a huzat :( Valszeg hibás is marad a drága...

Elméletileg nincs különbség elmélet és gyakorlat között. Gyakorlatilag van.

(#4) zsiriháji válasza Polesz (#3) üzenetére


zsiriháji
csendes tag

Szia!

Köszi,hogy ilyen gyorsan írtál.Letöltöttem de nem történt változás.

Milyen problémát okozhat ez(pl.DVD író nem megy rendesen).Tudok e mást tenni mint hogy eldobom az alaplapot.Be kell valljam fogalmam sincs mi az a BIOS frissítés.

Köszi

Nyugalom a hosszú élet ritka!

(#5) Polesz válasza zsiriháji (#4) üzenetére


Polesz
addikt

A legjobb megoldás ebben az esetben, ha Win98-at tolsz fel. Az nem fog sírni ezek miatt a hibák miatt nagy valószínűséggel. Amúgy igen a lap eldobandó ha mindenképpen XP kell, bár lehet, hogy van valami elegáns megoldás. Mondjuk tudni kellene, hogy melyik lapról van koppintva ez és akkor talán annak a frissített BIOS-át bevenné. De ez csak olyan feltevés és mivel nem értessz hozzá inkább nem szóltam :t

Elméletileg nincs különbség elmélet és gyakorlat között. Gyakorlatilag van.

(#6) zsiriháji válasza Polesz (#5) üzenetére


zsiriháji
csendes tag

Az a baj hogy egy három gépes hálózatom lesz és mindegyiken xp van jó lenne ezen is,eddig egyébként 2000 prof volt fenn.Ha el kell dobnom tudsz tanácsot adni milyen alaplapot vegyünk mert a barátom gépe is ilyen.Mivel jár ha alaplapot cserélünk? P4 1500 mhz procink van benne.

Nyugalom a hosszú élet ritka!

(#7) Polesz válasza zsiriháji (#6) üzenetére


Polesz
addikt

Hát én egy olcsó lapban gondolkodnék a helyetekben. Ez lehet az Asus régebbi deszkája is. Ha nem kellenek az új ficsőrök akkor olyan 16 körül meg lehet úszni a cserét vagy még olcsóbban is. Drágább lapot akkor érdemes venni, ha későbbiekben nagyobb fejlesztést is szeretnétek eszközölni. Valószínű azonban, hogy mire fejlesztenél már teljesen új alaplap+proci páros lesz a nyerő ezért inkább most egy olcsóbb deszka.

Elméletileg nincs különbség elmélet és gyakorlat között. Gyakorlatilag van.

(#8) Jano válasza Polesz (#7) üzenetére


Jano
senior tag

Vagy esetleg egy ABIT Springadle, esteleg I845-ös lap.

A tudás érték!!!

(#9) zsiriháji válasza Polesz (#7) üzenetére


zsiriháji
csendes tag

Kösz a segítséget!

Nyugalom a hosszú élet ritka!

(#10) Polesz válasza zsiriháji (#9) üzenetére


Polesz
addikt

Mindjárt felsorolok egy-két deszkát azért :)

Elméletileg nincs különbség elmélet és gyakorlat között. Gyakorlatilag van.

(#11) Polesz válasza Polesz (#10) üzenetére


Polesz
addikt

ASROCK i45D DDR/SD 4xAGP 533FSB DDR333
ASUS P4S8X-X SIS 533FSB 8xAGP DDR333
Abit SA7 SIS64DX 533FSB 4xAGP DDR333

Ezek olcsó és jó választásnak tűnnek.

Elméletileg nincs különbség elmélet és gyakorlat között. Gyakorlatilag van.

(#12) Grafman válasza zsiriháji (#1) üzenetére


Grafman
aktív tag

Hmmm...jól hallom egy P4X266 chipsettes alaplapról van szó?
Tudod e, hogy legendás az alaplapod? /Na ki tudja miért, okosok:t?/
De ezt most hadjuk!
A helyedben még várnék egy pöttyet, modjuk a leggöltségkímélőbb megoldás ugyebár még mindíg az volna, ha feltudnád ébreszteni a régi (mostani) alaplapodat! Mondjuk BIOS-frissítés esetén, a következővel próbálkoznék:
ECS P4VX legutóbbi Biosa!

FIGYELEM! Régi tipusu gumimatrac tulajdonosok előnyben!!!

(#13) Grafman válasza Grafman (#12) üzenetére


Grafman
aktív tag

Uppsz, talán ezzel kellett volna kezdenem:
A Via driverei közül nem mindíg a legújjabbak a legjobbak, ha egy régebbi alaplapról van szó!
Elöszőr a VIA SERVICE PACK valamely korábbi verziójával próbálkozz pl VIA 4in1_1442! Aztán lehet a Bus Master drivereket próbálgatni, de szerintem elég ha csak simán felnyomod a 4in1-t, abban minden benne van!

FIGYELEM! Régi tipusu gumimatrac tulajdonosok előnyben!!!

(#14) Grafman válasza zsiriháji (#9) üzenetére


Grafman
aktív tag

Itt a link hozzá:
[L]http://www.viaarena.com/?PageID=300#old[/L]
és a 4in1 442v(a)p2.zip-lessz az!

Sok szerencsét hozzá!

FIGYELEM! Régi tipusu gumimatrac tulajdonosok előnyben!!!

(#15) zsiriháji válasza Grafman (#14) üzenetére


zsiriháji
csendes tag

letöltöttem,az eszközkezelőben kitöröltem ami hibát jelzett,utána setup az általad javasolt 442v-t.Most nincs hibaüzenetem.Lehet hogy eddig az volt a baj hogy előtte nem töröltem ami hibát jelzett?

Nyugalom a hosszú élet ritka!

(#16) Hókusz-Pókusz válasza zsiriháji (#15) üzenetére


Hókusz-Pókusz
csendes tag

Hi !

Az optikai meghajtók csont nélkül mennek ?

Több szem többet lát, több fül többet hall.

(#17) zsiriháji válasza Hókusz-Pókusz (#16) üzenetére


zsiriháji
csendes tag

Erre csak holnap tudok válaszolni,ma már késő van de kösz a tippet! Ha nem további segítséget kérek!

Nyugalom a hosszú élet ritka!

(#18) Grafman válasza zsiriháji (#15) üzenetére


Grafman
aktív tag

Az álltalad fölvetett problémában leírtak szerint, mivel csak annyi történt, hogy az Windows megfelelő driver hiányában nem telepítette a chipsettedhez a hozzá való illesztőprogramokat, nem is lehetett SEMMIFÉLE HIBA!
Úgyhogy légyszives ne beszélj olyasmiről, hogy a windows hibát jelzet, mert akkor val.szeg valami súlyosabb és TÉNYLEGESEN hiba üzenetet ADNA, vagy az IDE vezérlő hibája esetén még be se bootolna!

Egy sárga kérdőjel az eszközkezelőben még nem jelent hibát, csak azt hogy ráférne már egy kis driverfrissítés a rendszerre, ennyi!

FIGYELEM! Régi tipusu gumimatrac tulajdonosok előnyben!!!

(#19) hobizoli válasza Grafman (#12) üzenetére


hobizoli
nagyúr

OFF

Talan azert, mert az Intel szerint a VIA a licenszdij megfizetese nelkul mereszelte gyartani ezt a chipset-t, holott a VIA megvette szorostul-borostul az egesz hajdani S3-t, aki meg egy, az Intellel kotott korabbi szerzodese alapjan fullra rendelkezett vele...hosszasan ment a vita, hogy az akkor se jelenti azt, hogy az is birtokaba kerult...de igen vs de akkor sem....aztan egy masfel evig csak cibaltak egymas hajat...ekkoriban fordult az Intel az i850 RAMBUS-tol az SDRAM iranyaba, de meg csak SDR rendszer-l tudott elorukkolni...persze addig a birosag felfuggesztette a VIA-val a chip gyartasat...kesobb persze kijott i845 DDR verzioja is...aztan DDR333 is....aztan a i845PE DDR400 is...igy az Intel komoly lepes elonyhoz juthatott...aztan vegul peren kivul megegyeztek...(ettol fogva fejleszthet es gyarthat a VIA ujra P4-hez chipsetet - koszonjuk Intel:O)

ON

:C


hobizoli

több drón kell ;P

(#20) zsiriháji válasza Grafman (#18) üzenetére


zsiriháji
csendes tag

Bocs ha még a kérdés is hülyeség volt de tudd ezt be annak hogy nagybetüs amatőr vagyok.A segítségedet mégegyszer nagyon köszönöm a sárga felkiáltójel eltünt,remélem ez azt jelenti most oké minden.

Nyugalom a hosszú élet ritka!

(#21) Grafman válasza hobizoli (#19) üzenetére


Grafman
aktív tag

Jó feleltél! Kapsz egy pirospontot!:C

FIGYELEM! Régi tipusu gumimatrac tulajdonosok előnyben!!!

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.