Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) sentinel


sentinel
aktív tag

Ez a mai nap lesz a favorit! A VIA kiadta az új 4in1 meghajtóját VIA Hyperion 4in1 néven, mely eszméletlen (nem jut eszembe más szó) sebességnövekedést eredményez. Megtalálható benne a héten már kijutott AGP 4.40 driver, illetve az új IDE Filter driver 1.20a. A Viaarena oldalán teszteket is láthattok, melyeket én is beszúrtam ide. Akinek VIA chipsetes alaplapja van az TÖLTSE LE!

(#2) sentinel


sentinel
aktív tag

Bővebb infó, letöltés:
http://www.viaarena.com/?PageID=2
Tesztek:
http://www.viaarena.com/?PageID=211

(#3) yeti


yeti
csendes tag

Ez melyik Via chipekhez jo? Csak a KT 400-hoz?

(#4) sentinel


sentinel
aktív tag

Hát ez után nyomozok most én is. Ha valaki tud erről valami, írjon legyen szíves. Szerintem egyébként (mint a többi via 4in1 driver is) mindegyik via chipsettes alaplaphoz jó, és installáláskor a telepítője felismeri a chipkészletedet és a szükséges új driverekt teszi fel a gépedre. Azt tudom, hogy nekem a 4in1 4.43 van fent és betonstabil és qrva gyors a gépem. KT333-as a chipsettem, de lehet, hogy ettől még gzorsabb lenne???

(#5) CsendPenge


CsendPenge
őstag

No igen, ez egy jó kérdés. Csak kt400 vagy fölé jó/érdemes ez a driver, vagy régebbihez is?

Remember the Linux, that's like a wigwam: no Windows, no Gates, just Apache inside. Two minutes of thinking can save hours of unnecessary work.

(#6) sentinel


sentinel
aktív tag

Mondjuk azt sehol nem olvastam, hogy a régebbiekhez nem lehet feltenni. Segítsetek nyomozni: www.viaarena.com

(#7) Lunatic


Lunatic
aktív tag

Users downloading drivers for mainboards with either a VIA Apollo KT400 chipset or VIA Apollo P4X400 chipset are strongly advised to chose the VIA Hyperion 4in1 v4.45 drivers for enhanced performance.

szerintem

L.

Careful with that axe, Eugene! ...

(#8) Turmoil válasza sentinel (#6) üzenetére


Turmoil
senior tag

Marketing rulezik már megint. Nagyon szépek a grafikonok, de ha bármelyikről veszel két összetartozó számot, és elosztod őket, akkor kiderül, hogy a sebesség növekedése sehol sem haladja meg az 1%-ot. Persze nem rossz, de messze nincs akkora jelentősége, mint hogy azt a VIA feltűnteti:DD

Aki tud, és tudja hogy tud, az veszélyes. Tőle féljetek. Aki tud, és nem tudja hogy tud, az bölcs. Tőle tanuljatok. Aki nem tud, és tudja hogy nem tud, az okos. Őt tanítsátok. Aki nem tud, és nem tudja hogy nem tud, az hülye. Őt hagyjátok ..

(#9) yeti válasza Lunatic (#7) üzenetére


yeti
csendes tag

Ennél azért több fajta via chip van, azokkal valyon mi a helyzet?

(#10) CsendPenge válasza yeti (#9) üzenetére


CsendPenge
őstag

Ezen agyalunk jelenleg 3-4-en...

Remember the Linux, that's like a wigwam: no Windows, no Gates, just Apache inside. Two minutes of thinking can save hours of unnecessary work.

(#11) robekri válasza sentinel (#1) üzenetére


robekri
addikt

Hát ez szerintem is csak a KT400-as és társaihoz jó, sajna:O!

Üdv.:Robe

-Tanulok, mert egy idő után a tanulásba fektetett munkám meghozza a gyümölcsét, és mint tudjuk a gyümölcsből pálinkát lehet főzni!

(#12) sentinel


sentinel
aktív tag

Mondjuk nem csak a sebesség számít, hanem a stabilitása, adatátvitel sebessége stb egy ilyen driver felrakása után. Én azt tudom, hogy a különbség a windows-os és a via-s driverek között azért elég nagy. Sokkal gyorsabb lett így a gépem, hogy fent a 4.43-as 4in1 driver. Ja és a windows telepítése után egyből ezzel kell kezdeni, hogy felrakd lehetőleg a legújabb 4in1 drivert.

(#13) Padre


Padre
tag

Nálam 1 órája megy. Tesztelgettem de semmi sebességnövekedést nem látok. KT333-as chipsetes az alaplapom, de a viaarena.com-on is csak a KT400-as chipsetnek ígértek teljesítménynövekedést.
Szóval a lényeg: Semmi változást nem látok KT333-al.

(#14) sentinel


sentinel
aktív tag

Semmi teszt nem mutat többet? És esetleg az adatátvitel? UDMA6-on vagy?

(#15) MrSummer


MrSummer
aktív tag

Hát ja a kt400 driveren van mit javítani... Vsz ahhoz optimalizálták

Anulu Öhö-ö-ö-ö

(#16) Padre


Padre
tag

Nem. Egyik tesztnél se láttam akkora eltérést hogy azt az új driverre lehetne fogni.
Egyébként UDMA6-ban használom a vinyót.

(#17) Crion


Crion
aktív tag

Jó a régiekhez is. Csak ismermi az ujabbakat is:) Olyan ez mint az intel chipset update, csak ezt sürübben fejlesztik :)

(#18) launcser


launcser
senior tag

ja és lejött már valakinek?
nekem csak egy html jön le
máshonnan se jön :)

tütüü

(#19) Jester válasza launcser (#18) üzenetére


Jester
aktív tag

Simán lejött az FTP letöltést választva. Még a proxi miatt sem vacakolt.
A html letöltésnél nekem is csak egy html...

Mehr Licht!

(#20) launcser válasza Jester (#19) üzenetére


launcser
senior tag

ftp el se indul.. :)
nem tennéd fel emvy ftp-jére?

tütüü

(#21) sentinel


sentinel
aktív tag

Használd az FTP oldalt és le fog jönni.

(#22) Jester válasza launcser (#20) üzenetére


Jester
aktív tag

Most próbáltam az FTP oldalt és megy még mindig.
Másra most nincs időm, bocsi de dolgoznom kell.:(

Mehr Licht!

(#23) launcser


launcser
senior tag

DE NEKEM NEM megy
mondom
nem akar bekapcsolodni ennyi
ftp://downloads.viaarena.com/drivers/4in1/VIAHyperion4in1445v.exe
ez a cim tom de akkor se megy akárhogyprobálom
..
vagyis fél óra után eljutott oda hogy már elkezdett kapcsolodni de még nem jutott be.. :)

tütüü

(#24) krila


krila
tag

Megnézem leszedem. szólok, ha fenn lesz az ftp-n!!!!

(#25) launcser válasza krila (#24) üzenetére


launcser
senior tag

kösz .)
bár mostmár halad
aszongya beloginolt de még semmi fájlt meg ilyent nem látok..
sztem a sáv igen kevés

tütüü

(#26) Turmoil válasza launcser (#25) üzenetére


Turmoil
senior tag

Persze, mert sokan beugrottak a grafikonoknak:((
Dupla sebesség, stb... Neveccséges:t

Aki tud, és tudja hogy tud, az veszélyes. Tőle féljetek. Aki tud, és nem tudja hogy tud, az bölcs. Tőle tanuljatok. Aki nem tud, és tudja hogy nem tud, az okos. Őt tanítsátok. Aki nem tud, és nem tudja hogy nem tud, az hülye. Őt hagyjátok ..

(#27) launcser válasza Turmoil (#26) üzenetére


launcser
senior tag

nem dupla
1-2% max
de nekem valmi ősrégi van és akkor már kiprobálom ujat meg minden :)
de baszik beloginolni

tütüü

(#28) Turmoil válasza launcser (#27) üzenetére


Turmoil
senior tag

Tudom, hogy 1%! Én voltam a #8-asban, aki megjegyezte:)
És erre írtam, hogy neveccséges. Így, 2 cs-vel:t
De azért jön ilyen lassan, mert sokmillióan bedőltek neki, és töltenék ezerrel.

Aki tud, és tudja hogy tud, az veszélyes. Tőle féljetek. Aki tud, és nem tudja hogy tud, az bölcs. Tőle tanuljatok. Aki nem tud, és tudja hogy nem tud, az okos. Őt tanítsátok. Aki nem tud, és nem tudja hogy nem tud, az hülye. Őt hagyjátok ..

(#29) krila


krila
tag

Gyün lefele csak qrva lassan!

(#30) launcser


launcser
senior tag

jo nekem még nem jutott el a könyvtárlista megjelenitéséig se. :)

tütüü

(#31) krila


krila
tag

Legyütt!!!!!!!!
mingyán felnyomom az UPDATE mappába!

(#32) krila


krila
tag

Fentvan guys!!!

Bocs a házigazdáktól, ha hülyeséget csináltam!!!!!

De asszem ez odavaló nem?

(#33) launcser


launcser
senior tag

ok kösz az énnevemben :)
sztem odavaló..
driver

tütüü

(#34) launcser


launcser
senior tag

várjál már ez csak 4.43
a legujabb a 4.45!:)

tütüü

(#35) krila


krila
tag

eztet nyomatják a lapon ! de megyek mégeccer!

(#36) krila


krila
tag

Bocs meg..íttam!

de a 4,5 ös nekem is bereccent!

(#37) wittman


wittman
aktív tag

sziasztok. KT266A-s chipsettel próbálta már valaki? Nekem 4.42-es van fent, mert a 4.43-sal szarakodott az EPOX 8KHAL+ alaplap meg a Radeon 8500Le-m

www.vmh59.hu

(#38) wittman


wittman
aktív tag

Ja 98SE-n

www.vmh59.hu

(#39) krila


krila
tag

lenn van végre máris megy fel az ftp-re ez már az

(#40) sentinel


sentinel
aktív tag

Valaki tud mondani valami biztatót?Megnőtt a sebesség, stabilab-e stb...?Régebbi chipseteknél(266,333) számít valamit?

(#41) wittman


wittman
aktív tag

Hiii! Nekem most jött le a viaarena egyik link oldaláról szedtem le. Ott azt írták hogy minden régebbi chipsetthez jó. Majd délután kipróbálom most dolgozok a melóhelyen.

www.vmh59.hu

(#42) launcser


launcser
senior tag

no
mondom felteszem
erre
16 bites windows programot nem lehet futtatni
kiszedtem a kitömöritett cuccot
ezzel se lettem okosabb :))

tütüü

(#43) twollah


twollah
nagyúr

Abit KT7A Ablakok 98 eSE.
Par napja raktam fel még CD írás előtt :).
Kicsit molyolt a gép a frissítéssel, és kész.
Utánna fel a netre, és úgy online megírtam 7 CDt. (A cdre az anyagot nem a netről közvetlenül írtam.)
Közben böngészés, fel-letöltés, mp3 hallgatás, IRC, chat, szóval adtam a rendszernek.
Eddig stabil dee, hogy mit hoz a jövő...

(#44) anulu


anulu
félisten

A7V333 lap melletti Inno3D Gef4 Ti4200 AGP controllját úgy vágta haza, hogy csak nyekkent :( Nagyon csúnyán szétesett a kép, igaz, így 4.45-el +200 pont. De inkább a 4.38-as, mert azzal semmi baj nincs...

"Jelenleg a cloud nem más mint a sales által elhazudott és eladott utópia, egy ígéret, csalánba csomagolt mézesmadzag, amit az üzemeltetés f@$zával vernek" | Feel the power! Intel Core i7 | iPhone 14Pro 256GB | iPad Pro 2017 64GB

(#45) jungleboy


jungleboy
csendes tag

Hali,
Nekem +280pontot hozott a 3DMark 2001SE-ben, igaz nekem KT400-as alaplapom van. 13300-ról 13580 lett.
Üdv

(#46) Il Padrone válasza sentinel (#40) üzenetére


Il Padrone
senior tag

Szia,
biztatlak, stabilnak stabil, de szerintem nem nott meg a sebessege lenyegesen (333), nalam az 1942 meg mindig beszaggat.
De nem is vartam mast, mert ha egy dirver megvaltana a vilagot...
Udv

Il Padrone

(#47) roadside


roadside
csendes tag

H!

A Hyperion drivert minden VIA-s lapkakészlethez lehet használni és sebességnövekedést nem csak az újabb chipsetek esetében lehet tapasztalni. A külföldi fórumokon is megoszlanak a vélemények miért. Sokan az új AGP drivert istenítik, mások szerint valamit nem mondtak el a VIA-s arcok.

Más:
Kedves Sentinel!

Ha más weboldalról ''szó szerint'' idézel hírt, kérlek azt is írd oda, honnan származik.

Köszönöm:

Roadside

-= Nem a szegénység a legnagyobb gond a világon =-

(#48) OrioN


OrioN
csendes tag

Csak egy apró kérdés: létezik-e az, hogy az ABIT KT7a lapomhoz kapott VIA driverrel 2 évig hibátlanul ment a 98SE, majd letakarítottam a gépemet, és utána ezt a Hiperiont tettem fel, és a gépem nem működik olyan megbízhatóan , mint azelőtt? Vagy gyanakodjak inkább a RAM-ra?

Ez egy ilyen nyár...

(#49) twollah válasza OrioN (#48) üzenetére


twollah
nagyúr

Érdekes.
Én a megjelenés után azonnal felraktam a Hiperiont, és semmi baj nem vot vele.
A w!n97+1eSE ugyan olyan stabil maradt mint eddig.
Én a helyedben valami másra gyanakodnék.
Az alaplapom ugyan az mint neked.

(#50) SPeti válasza OrioN (#48) üzenetére


SPeti
tag

Nekem is fent volt a via driver és semmi baj nem volt vele. Persze semmivel sem lett jobb. De ehhez a laphoz az abit max a 4.38asat ajánlja.
Ja és nekem KT7AR van.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.