Hirdetés

2024. április 24., szerda

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) Xeon_Zeg


Xeon_Zeg
csendes tag

Sziasztok!
Van egy JVC GR-FXM37-es VHSC(pal) kamerám. Szeretném az felvett filmeket átvinni számítógépre.
Hogyan lehetséges ez?

A4-es hófehér gyári állapotban lévő papírlapomat lecserélném hasonló paraméterekkel bíro Audira!

(#2) vati válasza Xeon_Zeg (#1) üzenetére


vati
senior tag

Well, a VHS digizése nem egyszerű feladat, bár annak látszik. Lehet jól meg rosszul csinálni, drágán meg olcsón, rengeteg függ attól, hogy milyen minőségű a kiinduló anyag.
Elsőre 4 lehetséges módot látok.

1. TV-tunerkártyák, vivo-s vidkártyák. Igazából ezekkel is lehet próbálkozni, de akárki akármit mond, ezek NEM vhs-jelre (instabil szinkronjel) lettek tervezve,
hanem TV-adást grabelni. Semmi garancia a hangelcsúszás, mákosodás stb. ellen. Másik hátrány, hogy régen rossz, ha szoftveresen kell tömöríteni, felvétel közben.

2. asztali DVD-felvevő: állítólag jó minőségben lehet velük (különösen ha TBC áramkör van bennük) ezirányú tapasztalatom nincs. Hátrány, hogy ez MPEG2-be vesz föl, ami nem egy szerkesztőbarát formátum.

3. A/D konverter kártyák vagy külső egységek, ''digitalizáló eszköz'' néven futó cuccok. Külsőből csak firewire-t tudót szabad, USB felejtős, a sávszél csak gagyira elég. A tapasztalatok vegyesek. Érdemes a hwsw.hu fóruman körülnézni, írnak oda nálam tapasztaltabb emberkék.
Én egy ilyen, hardveresen MPEG2-be tömörítő, PCI-os csatolófelületű A/D célkártyával dolgozok 1.5 éve. Eleinte nagyon nem akart menni, rengeteget szívtam a bugos szemét hulladék driverek miatt. Mostanra elviselhető minőséget adó HOWTO-t dolgoztam ki magamnak, bár a dinamikatartománnyal nem vagyok megelégedve: szemmel láthatóan kissebb a bitmélység mint az analógon. (beégő fehérek vagy feketék)
Mégis, ezen céleszközöknek megvan az az előnye, hogy a VHS specialitásait figyelembe veszik, tkp. arra vannak tervezve. Persze van 15 ezer meg 60-120 ezer forintos is. Én mai ésszel egy 50-es Canopust vennék (ez külső eszköz ld. pl. gaia.hu) ha ezt a digizési módot választanám, és csak DV-be vennék föl. Ez a 60 ezres kategória.

4. Video input -> DV out felülettel rendelkező miniDV kamera. Ez is elvileg erre van kitalálva, többek szerint nagyon szépen digitalizál. Hátrány: ezek a kamerák 120 ezer körül kezdődnek. FireWire kártya is kell a gépbe, ha az alaplapba nincs integrálva. Mai ésszel ezt próbálnám ki először, de 1.5 éve nagyon nem volt zsetonom ilyenre.

Ui.: érdemes nyomozni a neten.
MOD: van egy magyar fórum, ami erről a digziésről szól, és elég advanced emberkék írnak oda. Csak itt és most nem találom az URLt. Próbáld megkeresni

[Szerkesztve]

Asus TUF Gaming A17 / Ryzen7 6800H / 16GB / 512+1024 GB SSD / GeForce RTX 3050Ti "Vízen járni is könnyű, ha az ember tudja, hol vannak a cölöpök..."

(#3) Batman


Batman
őstag

Bővebben: link

Itt van pár topic, nézzd át őket.

A Rák ellen az Emberért a Holnapért! - "..ez csak azt bizonyítja, hogy a Firefoxtól maximum a pöcsöd érzed nagyobbnak, de ugyanolyan hüje maradsz a számítógéphez..." by moonman

(#4) Vangelis válasza vati (#2) üzenetére


Vangelis
nagyúr

Nekem vivos karim van, és én is szeretém egy grundig kövületről leszedni a z anyagot vhs-s természetesen.


a hagot hogy kössem be a hagkarira, mivel mono?!

@@@@ https://armegoszto.hu/deals/new

(#5) Zofren válasza Xeon_Zeg (#1) üzenetére


Zofren
aktív tag

ha van rajta firewire csatlakozo, akkor sztem azzal a legegyszerubb. ha van a gépben is akkor már csak kábel kell. ha nincs veszel egyet és még video vágó progit is adnak mellé.(van olyan is hogy nem adnak)

''Próbálj ne sikeres, hanem értékes emberré válni.'' - Albert Einstein

(#6) vati válasza Vangelis (#4) üzenetére


vati
senior tag

Bekötöd az egyik csatornára. Aztán 1/ vagy monósítod a végtermék média hangformátumát, 2/ vagy demuxolod a hangot WAV-ba, hangbuzeráló programal lemásolod egyik (értékes) csatornát a másikba, visszamuxolod. 3/ ha divx+mp3 kell, ez utóbbi folyamatot röptében is lehet a VirtualDubMod hangsáv szerkesztőjével.

Nekem soha nem sikerült ''hardveresen'' sztereó jelet csinálni a monóból, pedig biztos lehet valahogy. Ha össze volt a két csatorna kötve, eltűnt a jel.

Asus TUF Gaming A17 / Ryzen7 6800H / 16GB / 512+1024 GB SSD / GeForce RTX 3050Ti "Vízen járni is könnyű, ha az ember tudja, hol vannak a cölöpök..."

(#7) Vangelis válasza vati (#6) üzenetére


Vangelis
nagyúr

Aham, esetleg nincs msn ed, ha voln még kérdésem?!?!

mert nem csináltam még, csak jó voln már elmenetni a cuccokat.

@@@@ https://armegoszto.hu/deals/new

(#8) vati válasza Vangelis (#7) üzenetére


vati
senior tag

msn-em nincs, a mélcímem valódi, meg ide is írhatsz. Talán ez utóbbi a legközhasznúbb.
persze ha a moderátorok ragaszkodnak hozzá, átmehetünk egy másik, fél éve döglött topikba is.

Asus TUF Gaming A17 / Ryzen7 6800H / 16GB / 512+1024 GB SSD / GeForce RTX 3050Ti "Vízen járni is könnyű, ha az ember tudja, hol vannak a cölöpök..."

(#9) Vangelis válasza vati (#8) üzenetére


Vangelis
nagyúr

Aham mert vettem valami hangjkariu csatit, amin szélesebb az érintkező rész.

@@@@ https://armegoszto.hu/deals/new

(#10) vati válasza Vangelis (#9) üzenetére


vati
senior tag

Ugye hangkártyákon jack-bemenet szokott lenni, a régi kamerákon RCA-kimenet.
Létezik kb. 300 Ft-ért RCA-jack konverter, Auchan, Cora, MM, stb. árulja.
Ezen van 2 rca bemenet és 1 stereo jack kimenet, így már össze lehet dugni.
jól értem a problémát?

Asus TUF Gaming A17 / Ryzen7 6800H / 16GB / 512+1024 GB SSD / GeForce RTX 3050Ti "Vízen járni is könnyű, ha az ember tudja, hol vannak a cölöpök..."

(#11) vati


vati
senior tag

Na itt egy videodigitalizálós fórum:
http://www.nethirlap.hu/forumengine.php?par=8&topic=671
Bővebben: link

Asus TUF Gaming A17 / Ryzen7 6800H / 16GB / 512+1024 GB SSD / GeForce RTX 3050Ti "Vízen járni is könnyű, ha az ember tudja, hol vannak a cölöpök..."

(#12) Szakinet


Szakinet
csendes tag

Erről mi a véleményetek?
Plextor ConvertX PVR PX-TV402U
http://depo.hu/?page_number=6&id=22051&lid=1&csid=77

(#13) Vangelis válasza vati (#10) üzenetére


Vangelis
nagyúr

Nekem olyan van hogy : 1 rca bemenet és van egy jack kimenet. (ami érdekes módon ugy néz ki, hogy vastagabb az érintkező rész mnt a sioma jack dugókon, mintha össze lenne kötve két csatorna.)

de akkor ahogy olvasom összeköthető sima átalakítóval is. stereo rca ---> jack -ra

@@@@ https://armegoszto.hu/deals/new

(#14) oregharcos


oregharcos
csendes tag

Sziasztok!
Vettem egy PCI-buszos,Snazzi digitalizáló kártyát.
Olyan gondom van, hogy az XP-nem fogadja el, mert a V-one-t nem tudja aláírni.
A 98-as- nál meg az a baj, hogy a 98-as CD-n nem találja a V-one-hez
szükséges file-t.Tehát a program felmegy mind a két helyre, de a driver nem.
Kerestem a neten driver-t, de eddig nem sikerűlt találni.
Használtan vettem, az ''apronet'' hírdetésből.
Ha tudnátok valamit tanácsólni, nagyon megköszönném!
Helo!

(#15) ssolitude


ssolitude
őstag

Egy ilyen [link] videokazettához keresek adaptert,amivel normál VHS lejátszóba tudnám lejátszani.Leginkább győri segítség érdekelne,néhány perces dologról van szó,csak le kellene digizni,ami rajta van.Előre is kösz.
(ssolitude@freemail.hu)

''If I could start again \ A million miles away \ I would keep myself \ I would find a way...'' from Hurt by Johnny Cash

(#16) ssolitude


ssolitude
őstag

UP!

''If I could start again \ A million miles away \ I would keep myself \ I would find a way...'' from Hurt by Johnny Cash

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.