Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Videokártyák  »  Vga-t nem ismeri fel a driver. hardverhiba? (téma lezárva)

Hozzászólások

(#1) erdoke


erdoke
titán

Radeon 9700 3 hét hibátlan működés után produkálja ezt. NTFS fájlrendzer sérülése után formázott HDD-re feltett XP Pro alatt a gyári driver (7.83=Catalyst 3.1?) aszongya: Device not found. :(((
Ebből már nyilvánvaló, hogy maga a kártya még él, hiszen képet ad a monitorra, annak alapbeállításain (majd' kifolyik a szemem).
A kártyát nem húztam igazán (korábban 301 MHz-en futott egy keveset a GPU, ami 324-en megy alapon a PRO-ban, problémás időszakban alapon ment), elméletileg a 180 körüli FSB-ből sem érezhetett semmit, mert aszinkron 66-on tartottam az AGP-frekit. Másik gépben uaz a hiba, tehát tutira nem a gép a hibás.
Szerintetek garanciális javítás/csere (magyarul pechem volt), vagy vmit nem tudok?
Előre is kösz a segítséget.

A legjobb aláírás a héten

(#2) CharlieDrop válasza erdoke (#1) üzenetére


CharlieDrop
veterán

Öh, másik oprencarral sem próbáltad??

Nem használok AD-blockert a PH! oldalain!

(#3) erdoke válasza CharlieDrop (#2) üzenetére


erdoke
titán

Nem, mert 3 hétig tökéletesen ment XP alatt, és először gond nélkül ment fel a driver. Haverom gépén is XP volt, de nála már jó ideje stabil a rendszer.
Talán megér fél órát, hogy kipróbáljam 2k alatt is, de nagyon nem úgy tűnik, mintha szoftveres lenne a hiba. Olyan, mintha a kártya mást mondana magáról a drivernek, mint amit az szeretne. Kérdés, hogy meghibásodás v más miatt.

A legjobb aláírás a héten

(#4) CharlieDrop válasza erdoke (#3) üzenetére


CharlieDrop
veterán

Hmm, érdekes....

Bár próbának inkább 9x-es platformot javallénék (a 2K Nt-s mivolta miatt)

Nem használok AD-blockert a PH! oldalain!

(#5) erdoke válasza CharlieDrop (#4) üzenetére


erdoke
titán

Pont az NT-s mivolta miatt gondoltam rá, mert a legstabilabb Microfos OS, amivel asztali gépen találkoztam. Kék halál=fehér holló. (:)))

A legjobb aláírás a héten

(#6) erdoke válasza erdoke (#5) üzenetére


erdoke
titán

Más ötletek esetleg?
Senki nem hallott hasonlóról?
Marad a csere? :(

A legjobb aláírás a héten

(#7) erdoke válasza erdoke (#6) üzenetére


erdoke
titán

Na jó, majd visszanézek este, hátha addig akad vki aki találkozott már hasonlóval.
Hétfő előtt úgyse tudom visszavinni. :o

A legjobb aláírás a héten

(#8) Sanyo válasza erdoke (#7) üzenetére


Sanyo
senior tag

Nem lehet hogy vmi DirectX-et hianyol? Lehet hulye kerdes, de volt mar ilyen tapasztalatom Ati kartyaval. Dx8.1 alatt nem ment fel neki egy ujabb driver, de akkor csak az miatt nyavajgott. Legutolso driverrel is probaltad?

(#9) Dr.Burn


Dr.Burn
őstag

Esetleg dobj le a readon drivert és tedd vissza.
Vagy egy win reinstall. Lehet hogy telepités közben valami gubenc lett a winel. Nekem is szokot néha szorakozni a win.

"Later Nerd!"

(#10) Male


Male
nagyúr

Tedd fel újra a Win-t (lehetőleg egy másik verziót), mert szoftveres hiba is lehet: nekem a WinMe egyszer eljátszotta ezt (a driver kiírta, hogy nem találja a videokártyát), csak kiírta, hogy monitor sincsen csatlakoztatva a géphez (a szerinte nemlétező videokártyára nem kötöttem rá a monitort?) -> persze ha úgy tudja, hogy nincsen monitor rákötve a gépre, akkor minek írja ki? :))

(#11) erdoke válasza Male (#10) üzenetére


erdoke
titán

Csontváznak is: Kösz a tippeket, de amint említettem, egy másik (jó ideje stabil) gépben is ugyanezt mutatta. Az enyémben most 1 kölcsön GF2 megy hibátlanul, még egy ok, hogy a kártya hibájára gyanakodjak.

A legjobb aláírás a héten

Útvonal

Fórumok  »  Videokártyák  »  Vga-t nem ismeri fel a driver. hardverhiba? (téma lezárva)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.