Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) RnJ


RnJ
tag

Hali, vettem egy R8500LE-t, és elég gagyi borda volt rajta, meg vmi sufnituning venti, ezeket lekaptam, és ragasztanék egy nagy bordát a GPU-ra, de kérdés, hogy mivel! Egy helyen szimpla pillanatragasztót javasoltak! Az oké?

Ha elég nagy a hűtőborda, akkor kell még rá venti, vagy megy a nélkül is???



köszi!

funky

(#2) b.bone


b.bone
senior tag

Ezért nem volt kár egyből két topicot is nyitni?:)

na. ragasztás. nem volt még 8500-ös a kezemben de szerintem lehet arra rakni hűtőt normálisan is vagy nem? úgyértem csak vannak ott lyukak a GPU körül ahova lehet pattintani vagy csavarozni egy rendes hűtőt.

inno3d gforce 3 ti-men voltak ragasztva a hűtőbordák a memóriára. sima kétoldalas ragasztóval. mikor egyszer csak leestek bizony csodálkozdtam hogy hogy tették fel. szal szerintem csavar

"guilty until proven innocent" - Artisjus

(#3) b.bone


b.bone
senior tag

ja kezdem érteni asszem. hogy te egy nagyon nagy bordát akarsz rá? ami rajta van a gpu-n és a memóriákon?

"guilty until proven innocent" - Artisjus

(#4) ulmus válasza RnJ (#1) üzenetére


ulmus
csendes tag

Nézd át a - R8500-re ajánljatok halk hűtőt - topicot!

(#5) -=Ghost=-


-=Ghost=-
őstag

radeon 8500 gpu korul nincs se lik se kis kamponak hely amibe beakaszthatod :)

Záróvonal mellett csak az egy nyomvonalon haladó járműveket szabad megelőzni. pl: bicikli, motorkerékpár, úthenger.

(#6) Yutani


Yutani
nagyúr

Én annak idején az R8500LE kártyámra egy CUV2AB rézhűtőt ragasztottam rá a Zalman NB hűtő kétkomponensű ragasztójával. Az rendesen megfogta, a NB hűtőt meg már fel kéne raknom az ASUS alaplapomra, de lehet, hogy inkább veszek egy NF7-et...

#tarcsad

(#7) RnJ


RnJ
tag

Hali mindenkinek!

Vacakolt a netem, azért lett két topic kariblálva!
Szóval nincs lyuk a karin, ragasztani kell, mellesleg egy bazinagy bordát akarok felragasztani, hogy ne kelljen ventit rárakni!

funky

(#8) Viktor77 válasza RnJ (#7) üzenetére


Viktor77
titán

Veszel egy Zalman NB-J32-es bordát, ahhoz jár kétkomponensü ragasztó, 1000ft az egész, és több darabra elég.

Csinálni kell. Kész. Pont.

(#9) Yutani válasza Viktor77 (#8) üzenetére


Yutani
nagyúr

Így van, én is ezt használtam, mint fentebb leírtam.

#tarcsad

(#10) 4nick8


4nick8
őstag

Esetleg veszel egy Arctic Silver ketkomponensu ragasztot.

(#11) PeliScan


PeliScan
addikt

Vagy még:
[L]http://prohardver.hu/rios3_forum.php?mod=40&id=24748&start=#msg10[/L] >> #162

(#12) RnJ


RnJ
tag

Hali,

köszi a hozzászólásokat, a hétvégén nekiestem és barkácsoltam!
Ha teljesen elkészül a kari, csinálok képet és felteszem!

Vettem patex hőálló szpererős ragasztót, de végül a pillanatragasztónál maradtam!

Hűtőzsír középre, meg mindenhova, és négy pötty pillrag a négy sarokra, és kész is! Eddig (koppkoppkopp) nem esett le!

Eleinte elég melegecske volt a borda karihúzás után (249-ről - 283stabil, majs rácsavarintottam egy 586-os prochűtőventit, és jelenleg 293-on megy full stabilan és jéghideg a borda!

Már csak a RAM-okat kell jegelnem, mert azok izzanak! Hyundai!186ről -196-re húztam, ami nagyon gagyinak tűnik! Viszont az AIDA legújabb verziója azt írja ki, hogy VALÓDI órajel: 392Mhz, Effektív óraqjel : 684Mhz! Lehet ez?


funky


(#13) #25954560 válasza RnJ (#12) üzenetére


#25954560
törölt tag

nem :)

(#14) RnJ válasza #25954560 (#13) üzenetére


RnJ
tag

Tenksz! Bakker, pedig erre az van írva, hogy LE, és nem LELE!:(
Akkor megpróbálom hűteni a RAM-okat is, hátha rá bírom őket venni a 210 körüli teljesítményre!

Vagy lehet, hogy azért ilyen lassú alapból, mert VIVO-s?


funky

(#15) Dufresne válasza 4nick8 (#10) üzenetére


Dufresne
addikt

Hol lehet ilyen Arctic Silvert itthon kapni?

(#16) wipes válasza Dufresne (#15) üzenetére


wipes
senior tag

[L]http://www.pixel.hu/ptermekek.php?sub=26[/L]

Nem tudom, pont ez-e az, de itt pl. van hővezető ragasztó.

(#17) Dufresne


Dufresne
addikt

Köszi szépen

(#18) kismedve_hu


kismedve_hu
csendes tag

Hali!

Nekem egy regi NVidia TNT2-es VGA kartyamon faradt el a venti (~ 40x40x10 mm) es rezonal mint allat. A venti alatt egy pici hutoborda van, raadasul olyan ugyesen terveztek, hogy a hutobordat tartalmazo oldala lefele nez. Eddig nem lattam ilyen kis ventiket, ha lehet kapni, akkor hol es milyet erdemes beszerezni? Hutoborda csendesebb megoldas lenne, de nem merek belevagni, mivel ahogy irtam lefele nez az egesz. Otlet, tanacs, tapasztalat?
Thx

Udv

(#19) DrSoul válasza RnJ (#1) üzenetére


DrSoul
őstag

De hogy szedted le? Hogy kell leszedni a bordát, mielött ráraknád az újat? Chipset és GPU bordákra gondolok. Nekem is 8500LE-m van. Szerintem se nagy szám a hűtése, és húzásnál a mem is melegszik rendesen. Van link a 2 komponensű ragasztóról, ill. arról az 1000Ft-os Zalmanról, amit itt valaki említett?
Southbridgre nem kéne valami? Mert azért az is melegszik rendesen! Asus a7n8x

Mindig az X jelöli a pontot...

(#20) Nedudgi válasza RnJ (#14) üzenetére


Nedudgi
aktív tag

A Sapphire 8500LE kártyákon 5.5-ös Hyundai ramok voltak (legalább is én eddig ilyet láttam) ami kalkulálva 182Mhz és gyárilag is ennyin megy(Ez gáz mert a gyári specifikáció 250/250DDR...Egyébként az AIDA nekem is néha duplázott értékeket mutat.A MEM hűtéssel meg nem sokat fogsz elérni mert így is a határon megy a memória de azért próbálkozni lehet. Nekem 295/190-en a gyári bordával meg egy gagyi de csendes 600 forintos ventivel (amit a gyári helyett raktam fel mert már nem lehett meglenni tőle a szobában...kicsit kemény volt beleerőszakolni a bordába) lazán elment és még csak meg se melegszik nagyon.

It took the computational power of three Commodore 64s to fly to the moon. It takes a 486 to run Windows 95. Something is wrong here. -- SC sig file UBUNTU - KDE - Rock'n'Roll

(#21) Nedudgi válasza DrSoul (#19) üzenetére


Nedudgi
aktív tag

A bordát meg úgy kell levenni hogy benyomod a méhűtőbe 12 órára és le kell jönni a bordának...

It took the computational power of three Commodore 64s to fly to the moon. It takes a 486 to run Windows 95. Something is wrong here. -- SC sig file UBUNTU - KDE - Rock'n'Roll

(#22) Nedudgi


Nedudgi
aktív tag

10E9/5.5=181818181,818181......Hz

It took the computational power of three Commodore 64s to fly to the moon. It takes a 486 to run Windows 95. Something is wrong here. -- SC sig file UBUNTU - KDE - Rock'n'Roll

(#23) DrSoul válasza Nedudgi (#21) üzenetére


DrSoul
őstag

És nem megy tönkre a kártya a nedvességtől, ami (ha kiveszed) lecsapodik?
Amúgy 8500LE Radeonon nekem 4ns-os ramok vannak (250/230).

Mindig az X jelöli a pontot...

(#24) Nedudgi válasza DrSoul (#23) üzenetére


Nedudgi
aktív tag

Nem tudom mert nem én csináltam, de nem hiszem hogyha nem rakod be a gépbe azonnal és nem állsz neki üzemeltetni csak ha megszárad. Én inkább a hőtágulás miatt aggódtam de allítólag működik mert a ragasztó melegre térhálósodik de visszafordítható folyamat. Amúgy én Sapphire kártyákról beszéltem de ha 4-es RAM van rajta akkor szerencséd van én eddig csak 5.5-t láttam.

It took the computational power of three Commodore 64s to fly to the moon. It takes a 486 to run Windows 95. Something is wrong here. -- SC sig file UBUNTU - KDE - Rock'n'Roll

(#25) RnJ válasza Nedudgi (#24) üzenetére


RnJ
tag

Hali, mielött betennéd a fagyiba, próbálkozz meg a linóvágóval!
Óvatosan benyomot a pengét a borga és a GPU közé és lassan huzogatod! Nekem pikk-pakkra lejött! Persze egy minimális visszafogott erőkifejtés kell hozzá!

Szívesen megcsinálom neked, a jövő héten, ha átjössz! A budai skálánál lakom! És fel is ragaszthatunk egy újat!

Ragasztás: GPU-t bekenni hűtőzsirral, úgy, hogy a négy sarkára nem teszünk! 4sarokra picicsepp pillragasztó, fel perc enyhe nyomás, vagy még nyomni se muszály és már kész is! Nekem tutira bejött a módszer!

Alaplapi NB venti! 1200a spire venti bordástul a kékhal-nál! 21db - az egész yoo!

funky

(#26) RnJ válasza DrSoul (#23) üzenetére


RnJ
tag

Nekem volt korábban 4ns-es Hynix ramos 8500LE (290/263-on ment!)

funky

(#27) RnJ válasza RnJ (#25) üzenetére


RnJ
tag

Amit elfelejtettem: Egy nagyobbacska socket370-es borda elég, és már kész is a passzív hűtés, persze, úgy nem illik húzni szegénykét!

funky

(#28) haris válasza DrSoul (#23) üzenetére


haris
őstag

Nem megy tönkre, én is (meg még sokan mások itt a PH-n ) így csináltuk.
Azt ne várd, hogy a hűtőtöl le fog esni magától, mert még a hűtés után is kell feszíteni rendesen, de legalább lejön.

A 4ns ramnak bírnia kell a 250-et is ....

(#29) haris válasza DrSoul (#19) üzenetére


haris
őstag

Én a VGA-ra Coolink Cool181-es bordát tettem rá, passzívan is bírja,de mégis rajtahagytam a ventijét amit 5V-on járatok, így nincs hangja.

A memoriákra tehetsz Spire memoria bordát kb 800Ft

A Zalman borda azért jo, mert az ahoz kapott ragasztoval felteszed a VGA-ra a bordát, majd a Zalman bordát felteszed az eredeti north-bridge borrda helyére.

A Zalman borda+ragaszto 1000-1100 Ft

A khővezető ragaszto kb 2500 (igaz több van benne mint amit a Zalmanhoz adnak)

Zalman:
[L]http://www.zalman.co.kr/english/product/nb32j.htm[/L]
Csak ragaszto:
... most nem találom, ha meglesz linkelem...

(#30) haris válasza haris (#29) üzenetére


haris
őstag

Hoppá....
Ahogy Wipes 16-os hozzászolásában megmutatta:
[L]http://www.pixel.hu/ptermekek.php?sub=24[/L]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.