Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Hálózat, szolgáltatók  »  Vezeteknelkuli net megosztas (téma lezárva)

Hozzászólások

(#1) dr42


dr42
tag

sziasztok!
gondolom van amr iylen tema, bocsi hogy ujat inditok, de segitseg kellene. adott a pecsi pollack kollegiuma. mi kb 100-150 meterre lakok a kolesztol legvonalban, sajnos fel eve nem kepes a matav a biztos pontot bekotni hozzank, es uj net-eleresi mod utan nezunk. arra gondoltunk, hogy a kolesz x-edik (7 jo magas) emeletere kiteszunk egy ilyen ado-t, a mi hazunk tetejere meg egy vevot, es a koleszbol mintegy atkuldjuk a netet hozzank. sztetek ez megoldhato lenne, ha igen mivel es milyen aron...
koszi a segitseget elore is!

(#2) dr42


dr42
tag

hmm. persze a kezolapon csak 2 iylen topicot talaltam... bocsi a balfaszkodasom miatt. torolhetitek ha gond. de valaszolhattok is:)

(#3) dr42


dr42
tag

vegigolvastam a tobbi topicot, kicsit okosabb vagy. ha lehetne konkret otleteket varok. 150m tokeletes ralatas stb. minel olcsobbban, lehetoleg minel gyrosabban.(a megosztando net gerinc szal megy rendesen). presze kerdes, h meglehet e ugy h az ado-nak nincs gepe, csak az ado, vagy esetleg vmi lerobbant 333-as cerka...

(#4) L3zl13 válasza dr42 (#3) üzenetére


L3zl13
nagyúr

Felrakhatsz az adónál Wireless Bridge-et, vagy egy AP-t ami tud bridgeként működni.
Pl egy ilyet: D-Link DWL-810+ [L]http://www.dlink.com/products/?model=DWL-810%2b[/L]

Aki hülye, haljon meg!

(#5) fofi


fofi
csendes tag

Jó ötlet, de szerintem a távolság miatt jobb, ha 802.11g standardos készüléket választasz.

pl: http://www.d-link.de/docs/datenblatt/DWL2000AP+-01.pdf

(#6) supercow válasza dr42 (#3) üzenetére


supercow
őstag

ha nincs adó gép akkor AP (access point)-t kell venni. Érdemes WEP kódolást használni, hogy ne az egész utca ott netezzen. Ha van gép akkor legolcsóbban 2 USB adapterrel tudjátok megoldani.

In nomine Pasta, et Fusilli, et Spaghetti Sancti. Ramen.

(#7) hezso válasza dr42 (#3) üzenetére


hezso
aktív tag

De jó valakinek(ingyennet a koleszból) :DD

Hogyha biztos, és jó kapcsolatot akarsz akkor az sem árt, ha nem a cuccok belső antennáját használod, hanem veszel/csinálsz külsőket, de ezt már megtalálod a többi ilyen topicban.
Külömben gép a koleszba(mint ''netosztó'')nem rossz ötlet, hisz neked ingyen van(kolesz villanyán megy), és meg lehet csinálni letöltőservernek, amit otthonról beállítasz éjjelre, a géped lekapcsolod, reggel meg kb. 6MBPS-el áthúzod a gépedre.
És ha tudsz olcsón gépet szerezni(vagy ha van valami régi) akkor 12-15Kból megúszod 2USBadaptert. Ha meg gyönge lesz a szignál, akkor max. +2K-ért még összehozol 2homemade antennát.

[Szerkesztve]

(#8) dr42


dr42
tag

ejha.biztatobbakat irtatok mint amire szamitottam:)
azthittem, min 50k lesz a cucc:) szoval, kiderult a kovetkezo problema. a koleszba csak ugy kap az ember halozati elerest, ha megadja a halokartya fizikai cimet, azt beallitjak a szerveren, es akkor mehet a gep a halora. gondolom ennel az esetnel muszaly h legyen az adonal is gep nem? es ha ott egy gep, akkor halokartyaba bele az utb kabel, de azt onnan hogy adom tovabb az adonak? vagy ez megy igy h kozbeiktatok egy gepet? bocsi ha hulyesegeket beszelek:) az acces point az milyen arban van? mert az megis emberibb lenne ha csak az ablakba lenne egy kis cucc neme gy egesz gep duborogne ott a aszobaban:)

(#9) hezso válasza dr42 (#8) üzenetére


hezso
aktív tag

Egy AP 12K körül van, de ha nem akarsz gépet, akkor inkább vegyél sztem egy wireless router-t(+2-5K=14-17K), hogyha esetleg egyszer más is be akarna szállni, és a kolesz nem adna több IP-t.

MAC adress miatt ne félj, van az APnek is, de neked a TE géped majdani wireless hálókarijának/USB adapterének a MACját kell megadnod. Ha esetleg routert vennél, akkor annak a MACját.

Ez valahogy így néz ki:
UTPdrót bele az APba. AP bent a szobaban(mert az ablakban télen megfagy :(( ). Az antennája kint az ablakban. A TE házadról a TE antennád néz a koleszos antennára. A TE antennád hozzá van kötve a TE wireless hálókaridhoz/USB adapteredhez. És te ennek a hálókarinak/adapternek a fizikai címét diktálod be.
Ha ügyes vagy, az egész kijön 20-22Kból.

De írtam, hogy mér lenne jó egy gép a koleszba.





[Szerkesztve]

(#10) dr42


dr42
tag

mondanal konkret termekeket? mert rakerestem az emlitett dlink AP-kre, es hat nem 12-17k korul vannak. egyik helyen volt 2000+ 27k, de mashol 39- ert lattam. azert ez nagy arkulonbozet:) szoval ezek ilyen dragak, vagy amire te gondoltal az vmi masik marka masik termeke?

(#11) hezso válasza dr42 (#10) üzenetére


hezso
aktív tag

BENQ® Access Point IEEE 802.11b AWL700 -wireless router
Én a szlovákiai árakat ismerem, ez nálunk 2090Sk+dph
ami forintban kb 13000Ft+Áfa.

Én ebből indultam ki, pontos magyar árakat nem ismerek.

(#12) supercow


supercow
őstag

Vagy egy celeron vagy p2 gép és Linux, arra felrakod a SoftAP-t és emulálsz egy AP-t :) ezzel megvan a fizikai cím is meg a gép is amit lehet tűzfalnak is használni a net és a wlan háló között.

In nomine Pasta, et Fusilli, et Spaghetti Sancti. Ramen.

(#13) LordX


LordX
veterán

Hm, arra már gondoltál, hogy engedik-e egyáltalán ezt a koliban? Nálunk tuti, hogy nem..

(#14) UHHH


UHHH
senior tag

Melyik kolirol van szo,s melyik varos? ;]

Huawei 4G+ router eladó: https://hardverapro.hu/apro/huawei_b525_s-23a_lte_cpe_cat6_fuggetlen_4g_sim_ka/friss.html

(#15) LordX válasza UHHH (#14) üzenetére


LordX
veterán

Olvasd el az első hozzászólást..

(#16) UHHH válasza LordX (#15) üzenetére


UHHH
senior tag

Hu tenyleg.:)
Gyanus volt... Biztos nem orulne az alhalozati manager...

Huawei 4G+ router eladó: https://hardverapro.hu/apro/huawei_b525_s-23a_lte_cpe_cat6_fuggetlen_4g_sim_ka/friss.html

(#17) dr42


dr42
tag

hat nem is szandekoztam megkerdezni a rendszergizdat:) remelem nem olvas itt:) csak szolunk h van gep a szobaban, megadjuk a fizikai cimet beaktivalja es meg odarakom az ablakba az AP-t... nemkell tobbet tudnia:)
psszt. elne aruljatok

(#18) UHHH válasza dr42 (#17) üzenetére


UHHH
senior tag

Ra fog jonni, mivel a wireless eszkoznek ''kicsit'' mas MAC addyja van, mint barmilyen mezei halokartyanak... :)
En rogton kiszurnam, szerencsed, hogy en _csak_ a szomszedban vagyok alhalo manager... ;]

Huawei 4G+ router eladó: https://hardverapro.hu/apro/huawei_b525_s-23a_lte_cpe_cat6_fuggetlen_4g_sim_ka/friss.html

(#19) nofene


nofene
aktív tag

Hali Mindenkinek!

Gondoltam ebbe a topicba írom a próoblémám mer' ide illik na. :D Dzóval nálunk nem lehet ADSL de a kb. 10m-re lévő szomszédnál igen megbeszéltük, hogy megrendelünk egy 512-es netet én felezzük a költségeket és mindenki happy (matáv meg le van szarva :DDD). Namost ezt kéne ugye megoldani és lehetőleg wireless eszközökkel hamár betört a technika ugye.

Ha jól gondolom kéne egy router aminek az egyik portjára kerül a szomszéd gépe a másikra meg az enyém. Dehogy kombináljuk nálunk 2 gép van és mindekettőre kéne net. Tehát elvileg router egyik portjába acces point a mi 2 gépünkbe 2 wless hálókari a router másik portján a szomszédunk és kész.

1. Amit leírtama az így működne-e???
2. Ez így baromi drága nincs esetleg egyszerűbb olcsóbb megoldás??? (routerestől ki kéne jönnie 25-30k körül de minél kevesebb annál jobb.)

A két ház között semmi akadály nincs tehát a sebesség elvileg okés a 10m-es távolság ablaktól ablakig és kb. értendő.

Előre is kössz a segítséget.

[Szerkesztve]

(#20) And válasza nofene (#19) üzenetére


And
veterán

Hali!
Felesleges külön router és egyik portjára AP. Egy wlan router kell nektek, ami egyben AP is. Biztosan olcsóbb is egyben.

(#21) TexT-BoY válasza nofene (#19) üzenetére


TexT-BoY
addikt

nálunk ugyan ez van!

itt egy hubbal elosztottuk a jeleket igy:
adsl cable-->hub aplinkba-->onnan 3gépre szét és minden kirájul megy a kábelt meg majd beássuk.

igy kijösz 6K-bol

HAAAAAKUNA BATATA "Mert ha nekem szar, neked jó, tipikus ember morál..."

(#22) Den válasza nofene (#19) üzenetére


Den
veterán

két gépbe egy egy wlan kártya és a gépek osztják a netet, így olcsóbb de a gépeknek menni kell.

www.simson4t.hu

(#23) And válasza TexT-BoY (#21) üzenetére


And
veterán

Ha a Te szolgáltatód vagy a szerződésed megengedi hogy egyszerre 3 kapcsolatod legyen, akkor ok. Ha viszont nem, akkor nem biztos hogy túl sokáig fog így működni a megosztás.

(#24) TexT-BoY válasza And (#23) üzenetére


TexT-BoY
addikt

ezt a szolgáltato 1nek látja

HAAAAAKUNA BATATA "Mert ha nekem szar, neked jó, tipikus ember morál..."

(#25) Blendof


Blendof
csendes tag

Szia!Nekem is hasonló volt a gondom:( De sikerült megoldani :C Ha érdekel, tudok olcsón ilyen készüléket. D-Link Di-614+ és DWL-120+
Ez egy router és egy USB portos vevő. Áfa nélküli ár alatt.30e-ért a kettőt együtt.Teljesen új,bontatlan,gyári csomagolásban van.Az antenna hatótávolsága házon belül 100m,szabadban 400m.:) Ha ez kevés,gyárthatsz saját antennát,vagy vehetsz még rá erősebbet.Ha érdekel a dolog,írj egy mailt: blendof@freemail.hu

(#26) dr42


dr42
tag

szomszedban?:)
ez mit takar??
ertem amit mondasz az adressrol, de kicsit elobb irta vki, hogy a vegso gep addjat kell megadni, az AP ugy fog mukodni mint ha csak jo hosszu kabel lenne...
vagy felreertelmeztem?

(#27) Szuri


Szuri
tag

Otthon nekem is a fenti dlink cuccok vannak (céges ajándék:) ). Az utcánkban tőlünk kb. 200-300 méterre van egy cég wireless-es hálózattal és annak a jelét egész jó minőségben veszem, persze nem próbálok betörni hozzájuk:) (ha van egy kis eszük akkor kódolják is a kapcsolatot).

Szerintem érdemes kölcsön cuccokkal tesztelni, pár Mbit/s-es egész megbízhatóan működhet a koli és a házatok közt. Mondjuk mi otthon átálltunk drótra, mert házon belül (elég sok vastag fal van az útban) is tapasztaltam hibát hálózatban megosztott fájlok 22 Mbit/s-es másolásánál, meg így 5-ször gyorsabb ez.

(#28) UHHH válasza dr42 (#26) üzenetére


UHHH
senior tag

Ma /is/ dumaltam a rencergizdatokkal... ;]
Jah, de nem ez volt a tema... :)

Szal, ha routert teszel ra, akkor a router addresset kell megadni, az AP-nak is szokott lenni kulon cime, mivel managelhetoek,stb. /zsir draga cisco-ra gondolok most pl ;]/

Huawei 4G+ router eladó: https://hardverapro.hu/apro/huawei_b525_s-23a_lte_cpe_cat6_fuggetlen_4g_sim_ka/friss.html

(#29) dr42 válasza UHHH (#28) üzenetére


dr42
tag

ejha. nincs kedved a rencergazdinkat ''megsimogatni''(erteeed, nem uuugy, hanem szolni egyket jo szot a lekes prohardver olvaso-tars erdekeben), hogy belemenjen ebbe a dologba?:) megis jobb lenne mint illegalba csibnalni:)

[Szerkesztve]

(#30) UHHH válasza dr42 (#29) üzenetére


UHHH
senior tag

AAAAAAAaaaaaaaaabbszolute nem! Sot, nem is javaslom, hogy megcsinaljad, nincs kedvem fegyelmire jarni... :I
Tenyleg eszre lehet venni konnyeden!!!
Sot, nem is a helyi gizda veszi, hanem ''feljebb''...

Huawei 4G+ router eladó: https://hardverapro.hu/apro/huawei_b525_s-23a_lte_cpe_cat6_fuggetlen_4g_sim_ka/friss.html

(#31) nofene


nofene
aktív tag

Köszönöm a segítséget mindenkinek. Asszem lassan megoldódni látszik a probléma (Egy DLink 604+ személyében) thx. mégegyszer!

Útvonal

Fórumok  »  Hálózat, szolgáltatók  »  Vezeteknelkuli net megosztas (téma lezárva)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.