Hirdetés

2024. április 23., kedd

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) Imy


Imy
veterán

A vezeték nélküli riasztokról lenne szó ebben a topicban.

(#2) Imy


Imy
veterán

Sziasztok!

Ki használ vezeték nélküli riasztót? És amit használ, az milyen? Mik a tapasztalatok? Mit és honnan érdemes rendelni?

(#4) Andris_2


Andris_2
aktív tag

Sziasztok! Ezt a riasztót ismeri valaki? Pénzkidobás vajon?
[link]

Külsőre pont úgy néz ki a központi egysége, mint az említett Fisotech, úgylátom ezt több márkanév alatt árulják.

További kérdésem az lenne, hogy ezek a komponensek kompatibilisek egymással? Pl. veszek egy ilyen érzékelőt, akkor az jó lesz a fenti központhoz?

(#5) Imy válasza Andris_2 (#4) üzenetére


Imy
veterán

Én ahogy nézem, csak a központ hasonló, de kicsit másképpen néz ki, pl a LED-ek funkciója más-más.

(#6) T 1000 válasza Andris_2 (#4) üzenetére


T 1000
aktív tag

Nekem volt hasonlóm, de voltak vele gondok. A vezeték nélküli rendszer rákfenéje az érzékelőkben lévő elem. Az a baj, hogy ha merül az elem, beriaszt a riasztó. Elvileg van rajta jelzőfény, ha merülne az elem, de nem igazán működött. A másik gond, hogy elég nehezen bővíthető, jumperes érzékelő, stb...ráadásul a nyitás érzékelőben egy elég ritka (értsd, nem pl ceruza elem) való, ami annyira nem olcsó. Én is a Digoo-t nézem most, az elvileg tud jelezni alacsony elemszint esetén, a mozgásérzékelőbe ceruza elem kell, a nyitás érzékelőbe meg mezei 2030-as elem. Könnyen bővíthető és nem egy noname cucc: [link]

(#7) Imy válasza T 1000 (#6) üzenetére


Imy
veterán

Nekem a korábban elmített riasztó, amit vettem eddig bevált. De nem az igazi, azért kicsit gagyi.

(#8) T 1000 válasza Imy (#7) üzenetére


T 1000
aktív tag

Konkrétan mi a bajod vele?

(#9) Imy válasza T 1000 (#8) üzenetére


Imy
veterán

Nincs néma riasztás, csak úgy, ha kiveszem belőle a hangszórót.
Élesítéskor, ha nem a távirányítóval élesíted, akkor nagyon hangosan csipog, éjszaka tömbházba nem igazán előnyös.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.