Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) Dr.Momo


Dr.Momo
tag

Csákó!
Az a lüke ötlet jutott az eszembe, hogy túl sok szabadidőm miatt, (meg kéne már lassan valami diploma munkát is írni) összehozok egy vezeték nélküli összeköttetést az egyetem területén. Jó lenne, ha irna olyan emberke aki foglalkozott ilyen dolgokkal, esetleg használt 3com és más cuccokat (Access pointok, wireless Lan kártyák - PCMaCI, ISA, PCI stb. ) . Mik a tapasztalatok, mekkora területet tudtak lefedni, stb. Amiket a termékekhez írnak spec. annak szerintem a fele se igaz... Előre is THX. Csákány!

(#2) Flashcash


Flashcash
Közösségépítő

[L]http://prohardver.hu/rios2_uzenetek.php?from=4293[/L]

(#3) Tompo válasza Dr.Momo (#1) üzenetére


Tompo
aktív tag

Hát amit itthon elérhető áron kapni az nem igazán bírja a távolságot, tégla ház, khárom fal után kb 35-38%-ra esik vissza a jelerősség, igaz ezek egyszeű ezközök. Szerintem ezekkel nem igazán lehet hálót csinálni, de szakdogához elég :))

(#4) supercow válasza Tompo (#3) üzenetére


supercow
őstag

''igaz ezek egyszerű ezközök.''

A ''nem egyszerű'' eszközöket a szolgáltatók használják :) Azt meg mink akik itt vagyunk nem tudjuk megfizetni.

A jelerősséget növelheted, de nem a végtelenségig. Ennek a HIF határozza meg az értékét, ezeknél a nem engedélyköteles eszközöknél 100mW lehet a sugárzási teljesítmény. Ez pedig nem sok, épp annyi amit a gyártók ideális körülmények között elérhetőnek hazudnak. A legtöbb kártya beltéren (falak, tetők, irodák stb) 100m, kültéren közvetlen rálátással 450m-t visz. Ha a kártya és az antenna közé beiktatsz egy kétirányú erősítőt akkor jobb lesz, de el ne kapjon a HIF :D és ha elkapnak akkor nem én mondtam... Illetve az antennával is variálhatsz.

sc.

In nomine Pasta, et Fusilli, et Spaghetti Sancti. Ramen.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.