Hirdetés

2024. április 23., kedd

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) MaxxDamage


MaxxDamage
félisten
LOGOUT blog

Sziasztok,

Szeretnék egy Ventivezérlős témát / topikot indítani, hogy erről is legyen szó külön a fórumon, remélem vannak akik hasznosnak találják ! /jelenleg nem találtam külön ezzel a témával foglalkozó topikot../

Legyen szó ventivezérlő vásárlási tanácsokról, használatról, bármi ami azzal kapcsolatos !

Kezdeném is, hogy milyen ventivezérlőt érdemes vásárolni, ami jól kezelhető / beállítható és megfelelően műkődik is !? Jelenleg egy AeroCool Modern-V -t használok ami nem igazán mondható precíz, jó vezérlőnek.. beáll. szempontból. Korábban volt egy Scythe Kaze Master Flat 5.25" is ami nagyon jól szuperált , megfizethető áron természetesen :K

L

[ Szerkesztve ]

◄►Clevo® X170SM-G "DTR" Laptop *i9-10900K @ 5GHz (AIO Water System)*4x16GB=64GB 3200MHz CL20 RAM*RTX 2080 Super 8GB MXM 200W+ *4x2TB=8TB M2 SSD -_- LG® V30+ ThinQ DS 4/128GB "Blue"►Samsung® S20 Ultra 5G◄SM E80 3.5mm Jack►"Szép, a kinek esze nincs, de még szebb, a kinek van."◄►

(#2) tornas


tornas
őstag

Én ezt a ventivezérlőt építettem meg és nekem bevált.[link]

És ebből a 12 V-osat szabályozom vele.[link]

[ Szerkesztve ]

"Az oroszlánbőr alól is kilátszik a szamárnak a füle."

(#3) MaxxDamage válasza tornas (#2) üzenetére


MaxxDamage
félisten
LOGOUT blog

Értem, akkor ez saját építésű cucc igaz ? ;)
Képet esetleg tudnál a "kinézetéről" megosztani ? :R
/kiváncsian várom, ha beépíthető 3.5" helyre persze/

L

◄►Clevo® X170SM-G "DTR" Laptop *i9-10900K @ 5GHz (AIO Water System)*4x16GB=64GB 3200MHz CL20 RAM*RTX 2080 Super 8GB MXM 200W+ *4x2TB=8TB M2 SSD -_- LG® V30+ ThinQ DS 4/128GB "Blue"►Samsung® S20 Ultra 5G◄SM E80 3.5mm Jack►"Szép, a kinek esze nincs, de még szebb, a kinek van."◄►

(#4) tornas válasza MaxxDamage (#3) üzenetére


tornas
őstag

Igen, ez egy házi barkács cucc. Lényegében ez egy 12 V-os PWM-es fordulatszám-szabályozó, amivel a két vezetékes egyenáramú motorokat, ventiket lehet fokozatmentesen szabályozni. Némely ventinél 100 RPM alatti fordulatszám is megvalósítható vele. Egy molex-en kapja a szuflát és két molex-re kötött ventit tud egyszerre szabályozni, mert ez csak "1 csatornás". Egyszerre több molex-el több venti is vezérelhető vele.

Mérete alapján egy 3,5-es helyre beépíthető lenne, amihez célszerű lehet az előlapi műanyag takarólapot is felhasználni. De én teljesen máshol fogom használni viszont a PC-s felhasználása nem kizárt.

Most nincs a közelembe a cucc, de amint lehet rakok fel egy-két képet. Dobozt kell még neki csinálnom és egy próbapanelon lett összerakva (mivel abszolut amatőr vagyok, szerintem egy kicsit "csúnya" lett a panel).

[ Szerkesztve ]

"Az oroszlánbőr alól is kilátszik a szamárnak a füle."

(#5) MaxxDamage válasza tornas (#4) üzenetére


MaxxDamage
félisten
LOGOUT blog

Maga a panel az mind1, lényeg, hogy célnak megfelel és használható ! ;)
A kijelző / keret részt meg kilehet építeni / megvásárolni akár külön is (bár az kicsit macerásabb munka)

L

[ Szerkesztve ]

◄►Clevo® X170SM-G "DTR" Laptop *i9-10900K @ 5GHz (AIO Water System)*4x16GB=64GB 3200MHz CL20 RAM*RTX 2080 Super 8GB MXM 200W+ *4x2TB=8TB M2 SSD -_- LG® V30+ ThinQ DS 4/128GB "Blue"►Samsung® S20 Ultra 5G◄SM E80 3.5mm Jack►"Szép, a kinek esze nincs, de még szebb, a kinek van."◄►

(#6) oroborus


oroborus
újonc

Sziasztok!

Hianypotlo topiknak erzem (bar en mas cimet adtam volna neki ;))
En bennem 2-3 hete vetodott fel a gondolat, hogy beszerzek egy fan controller-t. Mivel nem vagyok ezermester, igy elkezdtem kutatni/nezelodni a kesz termekek kozott. Igazabol a fent emlitett Scythe Kaze Master Flat volt a kiszemelt, ami megfelelt volna az elvarasaimnak, de sehol nem leltem.
Azonban ha minden igaz kb. 2 heten belul elerheto lesz a utod, mint "alternativa" (Flat II). Ha megerkezik, majd jelzek mennyire valt be. :) (bar sokra ne szamitsatok tolem, pusztan egy lelkes amator vagyok, ez lesz az elso ilyen eszkozom. ;))

Minden esetre erdekel a tema, szivesen olvasgatok, ha addig is masok megosztanak a tapasztalatukat.
[gyakorlatilag UP :)]

(#7) tornas válasza MaxxDamage (#3) üzenetére


tornas
őstag

Íme a képek és viszonyításképpen ott egy normál méretű öngyújtó is.

Egy megfelelő méretű, fekete színű műszerdobozba fogom még betenni és a kábeleket is teljes hosszában zsugorcsövezni fogom.

"Az oroszlánbőr alól is kilátszik a szamárnak a füle."

(#8) MaxxDamage válasza oroborus (#6) üzenetére


MaxxDamage
félisten
LOGOUT blog

Reméljük beindul és úgy érzem, hogy sok ember használ, vagy használna (venne) ilyen eszközt (vagy csinálna mint kolléga) :P am. sok gyártó által kínált ilyen termék megtalálható :K /Scythe biztosan egy remek gyártó, mert nekem is volt az általad is említett és nem volt rá panasz énáltalam se/

(#7) tornas: remek kis szerkezet, ezzel hány ventiláror vezérelhető ? (ahogy nézem 1db vezérlő van rajt, de áramfelvétel határozza meg a ventik számát, vagy tévedek?) :) /már látom 3db molex van rajt , 1 az áramfelvétel 2db a ventik molex csatija és egy vezérlővel szabályozható ;) /

L

[ Szerkesztve ]

◄►Clevo® X170SM-G "DTR" Laptop *i9-10900K @ 5GHz (AIO Water System)*4x16GB=64GB 3200MHz CL20 RAM*RTX 2080 Super 8GB MXM 200W+ *4x2TB=8TB M2 SSD -_- LG® V30+ ThinQ DS 4/128GB "Blue"►Samsung® S20 Ultra 5G◄SM E80 3.5mm Jack►"Szép, a kinek esze nincs, de még szebb, a kinek van."◄►

(#9) tornas válasza MaxxDamage (#8) üzenetére


tornas
őstag

Szerintem ez a vezérlő 10 A-os terheléssel 12 V-on (ami 120 W) simán használható nagyobb melegedés nélkül is, akár tartósan is. Azt a 3,3 A-os (cirka 40 W) NIDEC ventit 20-30 percen át járattam vele max. fordulaton és a FET szinte semmit sem melegedett, lényegében hideg maradt. Vagyis 40 W-ig a FET-re, lehet még hűtőborda sem kell, de biztos ami tuti.

Szóval elég sok ventit lehet vele meghajtani jelenlegi formájában is. A két molex-et átalakítókkal tovább lehet elosztani. Az azért nyilvánvaló hogy egy átlag gépbe legtöbbször 20 W alatti az átlagos venti fogyasztás (a ventik hangossága az részben szubjektív dolog is, meg gépház-elrendezésfüggő is), vagyis ez a cucc eléggé "túl van méretezve".

Felső határnak én a 8 A-t tartom, ugyanis az 1 db betáp molex-nek a 2 db sárga vezetéke 1 db pin-re jut. Egy pin a molex-en úgy kb. 8 A-t bír el tartósan komolyabb melegedés nélkül (valamennyit már melegedni fog ilyenkor is).

"Az oroszlánbőr alól is kilátszik a szamárnak a füle."

(#10) tornas


tornas
őstag

(#11) pixelshader


pixelshader
tag

Helo! Van egy Kobian KOB KT266a FDSX nevű alaplapom, egy AMD Athlon XP 1900+ proci van benne.
Annyi a probléma hogy a processzor ventillátora folyamatosan maxon pörög, 3100rpm-en. Speedfan nevű programmal próbáltam alacsonyabbra venni, de nem sikerül. Szerintem ekkora hűtés nem kell a procinak, mert stabil 30fokon megy folyamatosan. Biosban se lehet állítani rajta.
A videókártyával is ugyanez volt, geforce 6600 gt, ha bekapcsolom a gépet azis maxon pörög, de azt windows alatt lejjebb tudtam venni rivatunerrel.
Lehetséges hogy az alaplap nem tudja szabályozni a ventillátor sebességét? Nincs valami program amivel meglehetne csinálni? Lenne egy másik venti amit rárakhatnék, de az meg nem hűtené rendesen. Csak azért zavar mert így meg nagyon hangos.

(#12) MaxxDamage válasza pixelshader (#11) üzenetére


MaxxDamage
félisten
LOGOUT blog

Talán a SpeedFan progival (ezt szokták javasolni, de én nem ismerem, mert még nem használtam)
Ajánlott a ventivezérlő használata (megvétele) amit a PC házba beépítve (1x5.25" vagy 2x5.25" -os)
sok-sok fajta kapható , pl. Scythe , AeroCool, Zalman , Akasa , Alpenföhn , Xigmatek , stb... Itt a link alatt van sok választható type: [link] (Merlinnél pl. sok fajta kapható... csak a száll. költség kerül sokba - szerintem - :U /

L

[ Szerkesztve ]

◄►Clevo® X170SM-G "DTR" Laptop *i9-10900K @ 5GHz (AIO Water System)*4x16GB=64GB 3200MHz CL20 RAM*RTX 2080 Super 8GB MXM 200W+ *4x2TB=8TB M2 SSD -_- LG® V30+ ThinQ DS 4/128GB "Blue"►Samsung® S20 Ultra 5G◄SM E80 3.5mm Jack►"Szép, a kinek esze nincs, de még szebb, a kinek van."◄►

(#13) pixelshader


pixelshader
tag

Köszi a linket! Speedfannal már próbáltam, de nem megy. Az nembaj hogy hűti a procit, csak ne volna ilyen hangos. :W
Ezek a venti vezérlők elég drágák, de ha nem találok jobb megoldást talán veszek 1et.

(#14) MaxxDamage válasza pixelshader (#13) üzenetére


MaxxDamage
félisten
LOGOUT blog

"csak ne volna ilyen hangos" --> gondolom azért hangos, mert maxon megy végig (nincs "szabályozva" :( )
nekem az alaplapi vezérlők is szabályozták (de nem megfelelően) így csak a CPU ventik vannak a CPU -s csatira kötve.. többi venti mind a ventivezérlő egységre van kötve (AeroCool Modern-V) így tökéletes!
nem mind1, hogy pl. a 2000rpm-es venti 1000-en pörög vagy maxon... :U

L

◄►Clevo® X170SM-G "DTR" Laptop *i9-10900K @ 5GHz (AIO Water System)*4x16GB=64GB 3200MHz CL20 RAM*RTX 2080 Super 8GB MXM 200W+ *4x2TB=8TB M2 SSD -_- LG® V30+ ThinQ DS 4/128GB "Blue"►Samsung® S20 Ultra 5G◄SM E80 3.5mm Jack►"Szép, a kinek esze nincs, de még szebb, a kinek van."◄►

(#15) Speed® válasza pixelshader (#11) üzenetére


Speed®
HARDVERAPRÓD

Vágd el a venticsatlakozónál a fekete-piros szálat (tehát csak a sárga maradjon rádugva a lapra, amin a fordulatszámot közli a lappal) és kösd össze színazonosan egy szabad floppytápcsati szálaival pl. Gyakorlatilag direk 5V kötés. Így halk lesz, 1600rpm körüli fordulat mellett.

Ha a VGA vezérelhető rivával, menni fog atitoolsal is..lehet profilozni és hozzárendelni a fordulatot..aztán beállítani, hogy géppel úgy induljon.

(#16) tornas


tornas
őstag

(#17) MaxxDamage válasza tornas (#16) üzenetére


MaxxDamage
félisten
LOGOUT blog

Köszönjük a beillesztéseket / linkeket ! (remek darabok) :R

L

◄►Clevo® X170SM-G "DTR" Laptop *i9-10900K @ 5GHz (AIO Water System)*4x16GB=64GB 3200MHz CL20 RAM*RTX 2080 Super 8GB MXM 200W+ *4x2TB=8TB M2 SSD -_- LG® V30+ ThinQ DS 4/128GB "Blue"►Samsung® S20 Ultra 5G◄SM E80 3.5mm Jack►"Szép, a kinek esze nincs, de még szebb, a kinek van."◄►

(#19) deadwing


deadwing
addikt

Jó hogy lett ilyen topic, talán tudtok segíteni.
Vásároltam egy Aerocool X-vision vezérlőt, ami hibás. A 2-3 slot fordulatszám érzékelői között galvanikus kapcsolat van, 2kOhm-ot mérek rajtuk, emiatt a 2 venti nem képes egymástól függetlenül működni. No, ezzel még nem is lenne baj, pénteken vettem, gariba vissza és probléma megoldva.
DE.
A panelen az egyik csavar olyan szinten szét van gányolva, hogy már a csillag forma sem látszik rajta!
Hangsúlyoznám, a termék bontatlan fóliás volt, így nem hinném, hogy az üzletet /Ipon/ terhelné a felelősség, de ha ezt beviszem, tuti elhajtanak...
Megjegyezném, továbbá, hogy nem én okoztam a hibát, miért is nyúlnék hozzá egy garis termékhez? Ráadásul műszerész vagyok, ilyen gányt még saját magam által épített eszközben sem vétenék, nemhogy egy garanciás terméken.
Mit tehetek szerintetek?

60Hz = lakossági frissítés :) Jabarkas!

(#20) MaxxDamage válasza deadwing (#19) üzenetére


MaxxDamage
félisten
LOGOUT blog

Szép..
nos én mindenképp bevinném és cseréltetném, majd az újat ott a szemük láttán kibontanám és ellenőrízném, hogy megfelel-e az igényeimnek.. amennyiben nem akkor vagy választanék másik gyártó által forgalmazott terméket vagy a pénzt kérném vissza, ha ebbe nem mennek bele (vagy bármelyik dologba a folyamat során) akkor megemlíteném nekik a fogyasztóvédelmet is.. és akkor hátha.. sok sikert ! ;) /nem szabad annyiba hagyni.../

L

◄►Clevo® X170SM-G "DTR" Laptop *i9-10900K @ 5GHz (AIO Water System)*4x16GB=64GB 3200MHz CL20 RAM*RTX 2080 Super 8GB MXM 200W+ *4x2TB=8TB M2 SSD -_- LG® V30+ ThinQ DS 4/128GB "Blue"►Samsung® S20 Ultra 5G◄SM E80 3.5mm Jack►"Szép, a kinek esze nincs, de még szebb, a kinek van."◄►

(#21) deadwing válasza MaxxDamage (#20) üzenetére


deadwing
addikt

Teljesen korrektek voltak Iponban, vagy csere vagy javítás. Nekem mindegy, de ez a vezérlő kell nekem, semmi más. Remélem nem lesz gond :)

60Hz = lakossági frissítés :) Jabarkas!

(#22) MaxxDamage válasza deadwing (#21) üzenetére


MaxxDamage
félisten
LOGOUT blog

Biztosan sikerül elintézni / megegyezni velük, főleg ha személyesen viszed vissza (megint) :B :K

L

◄►Clevo® X170SM-G "DTR" Laptop *i9-10900K @ 5GHz (AIO Water System)*4x16GB=64GB 3200MHz CL20 RAM*RTX 2080 Super 8GB MXM 200W+ *4x2TB=8TB M2 SSD -_- LG® V30+ ThinQ DS 4/128GB "Blue"►Samsung® S20 Ultra 5G◄SM E80 3.5mm Jack►"Szép, a kinek esze nincs, de még szebb, a kinek van."◄►

(#23) deadwing válasza MaxxDamage (#22) üzenetére


deadwing
addikt

Ne fessed az ördögöt :) Nagyon remélem, hogy jót kapok vissza...

60Hz = lakossági frissítés :) Jabarkas!

(#24) MaxxDamage válasza deadwing (#23) üzenetére


MaxxDamage
félisten
LOGOUT blog

20-as HSZ.-be leírtak szerint cselekedj és nem mész el onnan elégedetlenül (gondolok az ottani kibontás / egyéb instrukciókra) ;)

L

[ Szerkesztve ]

◄►Clevo® X170SM-G "DTR" Laptop *i9-10900K @ 5GHz (AIO Water System)*4x16GB=64GB 3200MHz CL20 RAM*RTX 2080 Super 8GB MXM 200W+ *4x2TB=8TB M2 SSD -_- LG® V30+ ThinQ DS 4/128GB "Blue"►Samsung® S20 Ultra 5G◄SM E80 3.5mm Jack►"Szép, a kinek esze nincs, de még szebb, a kinek van."◄►

(#25) tornas válasza tornas (#2) üzenetére


tornas
őstag

Kicsit tovább fejlesztett ventivezérlő LM555-tel: [link]

Update: a korábban általam megépített ventivezérlő kapott még egy védődiódát (HFA15TB60), valamint a betápra egy 1000mikroFarad, 25 V-os elkot is a fenti linkelt rajz alapján. Eleddig néhány ventinél és motornál furcsa rángatózások és berregések voltak észlelhetőek. A dióda berakása óta ezek megszűntek.

[ Szerkesztve ]

"Az oroszlánbőr alól is kilátszik a szamárnak a füle."

(#26) tick válasza tornas (#25) üzenetére


tick
aktív tag

Üdv!
[félig off]
Megmondanátok milyen néven keressek ventillátorhoz 12v - > 5 vagy 7 volt átalakítót? Esetleg hogy hol lehet kapni? (nem vezérlőt)
Köszi

Everything that has a beginning... has an end

(#27) tornas válasza tick (#26) üzenetére


tornas
őstag

Az 5 V-ot le tudod venni a tápról közvetlenül is, de a 7 V létrehozása a 12 V és az 5 V együttes használatával az erősen ellenjavallt megoldás.

"Az oroszlánbőr alól is kilátszik a szamárnak a füle."

(#28) tick válasza tornas (#27) üzenetére


tick
aktív tag

3 pin-es ventillátor kábelre gondolok, az alapból 12-es, nem?

Everything that has a beginning... has an end

(#29) tornas válasza tick (#28) üzenetére


tornas
őstag

Így van...

"Az oroszlánbőr alól is kilátszik a szamárnak a füle."

(#30) tick válasza tornas (#29) üzenetére


tick
aktív tag

szerintem félreértettél :) 12-ből szeretnék kevesebbet csinálni, van erre egy kis kábel amit sok ventilátorhoz alapból is adnak, ennek keresem a nevét és esetleg hogy hol tudnék venni.

Everything that has a beginning... has an end

(#31) tornas válasza tick (#30) üzenetére


tornas
őstag

Szerintem ilyen kábelt nem nagyon fogsz kapni. Már eleve a 12 V-os ventiknek 5 V-on szint alig van "erejük", némelyik meg el sem indul.

Ilyen kábelt legfeljebb házilag tudnál csinálni. Veszel egy ilyen normál átalakítót (sok helyen kapható), majd a molex sárga vezetékén lévő venticsatlakozó piros drótját átforrasztod a molex pirosára. Így nem 12 V-ot kap a venti, hanem 5 V-ot. Csak az a kérdés, hogy a ventid menni fog-e egyáltalán.

A 7 V is megoldható, de nem írom le hogyan kösd be mert veszélyes lehet a PC-d többi alkatrészeire nézve. Ha a venti meghibásodik, akkor a 12 V rá kerülhet az 5 V-ra és ilyenkor a nagy eséllyel (táptól is függhet erősen) a winyód meg fog dögölni.

[ Szerkesztve ]

"Az oroszlánbőr alól is kilátszik a szamárnak a füle."

(#32) tick válasza tornas (#31) üzenetére


tick
aktív tag

ennek a nevét keresem, azon kívül hogy ellenállás :) kép
noctua ventikhez is adnak

Everything that has a beginning... has an end

(#33) tornas válasza tick (#32) üzenetére


tornas
őstag

Ezt sem igazán lehet külön kapni. Mert az ellenállás értéke nem egy adott érték, hanem függ magától a ventitől is. Nemcsak attól, hogy hány V-ot hagyjon meg a ventinek.

Ezt is inkább házilag lehet kikisérletezni 40-60 ohm körüliekkel és minimum 2 W-osakkal.

[ Szerkesztve ]

"Az oroszlánbőr alól is kilátszik a szamárnak a füle."

(#34) joe979 válasza tick (#32) üzenetére


joe979
aktív tag

Noctua adapterset néven futnak. :) és kapató külön is .

Szissz

(#35) tick válasza joe979 (#34) üzenetére


tick
aktív tag

közben megvan, 7v adapterként található meg

Everything that has a beginning... has an end

(#36) tornas válasza tick (#35) üzenetére


tornas
őstag

És az is ilyen ellenállásos vagy a 12 V és az 5 V együtteséből állítja elő?

"Az oroszlánbőr alól is kilátszik a szamárnak a füle."

(#37) tick válasza tornas (#36) üzenetére


tick
aktív tag

Nem, ez az alaplap 3 pin-es 12v-os kimenetéből csinál 7v-os 3 pin-est ventillátornak. (fordulatszám és a hangszint csökken így)

Everything that has a beginning... has an end

(#38) Grózi


Grózi
veterán

Üdv Urak!
A kérdésem a következő lenne:
Használ valaki ilyent és ki mennyire tartja veszélyesnek az alaplapra nézve?
[link]

[ Szerkesztve ]

Szakmai kérdéseket fórumon tedd fel légyszíves,ne privátban!!!!Így másnak is hasznos lehet. 475+3 pozitív 0 negatív

(#39) MaxxDamage válasza Grózi (#38) üzenetére


MaxxDamage
félisten
LOGOUT blog

Nem próbáltam, de első ránézésre korrekt cuccnak nézem és biztosan megéri a vételt ! (jobb táp megléte előny lehet) :K az ára is korrekt ! (nemhiába a Merlinnél kapni) :C

L

◄►Clevo® X170SM-G "DTR" Laptop *i9-10900K @ 5GHz (AIO Water System)*4x16GB=64GB 3200MHz CL20 RAM*RTX 2080 Super 8GB MXM 200W+ *4x2TB=8TB M2 SSD -_- LG® V30+ ThinQ DS 4/128GB "Blue"►Samsung® S20 Ultra 5G◄SM E80 3.5mm Jack►"Szép, a kinek esze nincs, de még szebb, a kinek van."◄►

(#40) Grózi válasza MaxxDamage (#39) üzenetére


Grózi
veterán

Én csak attól félek,hogy kiüti az alaplapi aljzatot-6 venti egy csatlakozón... :U

Szakmai kérdéseket fórumon tedd fel légyszíves,ne privátban!!!!Így másnak is hasznos lehet. 475+3 pozitív 0 negatív

(#41) MaxxDamage válasza Grózi (#40) üzenetére


MaxxDamage
félisten
LOGOUT blog

Csak nem... :U vedd meg és csinálj róla egy tesztet és oszd meg pl. logout bejegyzéseid közt ! (hasznos lehet) :K

L

◄►Clevo® X170SM-G "DTR" Laptop *i9-10900K @ 5GHz (AIO Water System)*4x16GB=64GB 3200MHz CL20 RAM*RTX 2080 Super 8GB MXM 200W+ *4x2TB=8TB M2 SSD -_- LG® V30+ ThinQ DS 4/128GB "Blue"►Samsung® S20 Ultra 5G◄SM E80 3.5mm Jack►"Szép, a kinek esze nincs, de még szebb, a kinek van."◄►

(#42) Grózi válasza MaxxDamage (#41) üzenetére


Grózi
veterán

Logout-hoz se időm se kedvem,veszek egyet de tuti hogy 2 napig valami régebbi gép alaplapjára kötöm 6db nagy teljesítményű ventivel.Jobb ha azon üti ki az aljzatot mint az én alaplapomon.Majd beszámolok!!

Szakmai kérdéseket fórumon tedd fel légyszíves,ne privátban!!!!Így másnak is hasznos lehet. 475+3 pozitív 0 negatív

(#43) MaxxDamage válasza Grózi (#42) üzenetére


MaxxDamage
félisten
LOGOUT blog

Biztosan nem lesz vele gond ! ;)

L

◄►Clevo® X170SM-G "DTR" Laptop *i9-10900K @ 5GHz (AIO Water System)*4x16GB=64GB 3200MHz CL20 RAM*RTX 2080 Super 8GB MXM 200W+ *4x2TB=8TB M2 SSD -_- LG® V30+ ThinQ DS 4/128GB "Blue"►Samsung® S20 Ultra 5G◄SM E80 3.5mm Jack►"Szép, a kinek esze nincs, de még szebb, a kinek van."◄►

(#44) tornas válasza Grózi (#40) üzenetére


tornas
őstag

Egy csatlakozón a legnagyobb terhelés 1 A. Afölött már lehetnek gondjaid. Vagyis annyi ventit köthetsz rá, amik nem összesen nem lépik túl az 1A-t!

"Az oroszlánbőr alól is kilátszik a szamárnak a füle."

(#45) Grózi válasza tornas (#44) üzenetére


Grózi
veterán

Akkor az max. 4db-pedig 5-t kéne rákötnöm... :W

Szakmai kérdéseket fórumon tedd fel légyszíves,ne privátban!!!!Így másnak is hasznos lehet. 475+3 pozitív 0 negatív

(#46) tornas válasza Grózi (#45) üzenetére


tornas
őstag

Nézd, meg hogy pontosan mennyi annak az 5 ventinek az áramfelvétele. Illetve az alaplapod kézikönyvében is megnézheted a FAN pin-ek terhelhetőségeit is, mert ez laponként is változhat.

Egyes deszkákon a 2 A / csatlakozó is engedélyezve van. De azt sem szabad elfelejteni, hogy az összes FAN csatlakozónak is van egy max. összesített terhelhetősége. Pl. hiába van neked 6 db FAN csatlakozód 2 A / csati terhelhetőséggel, legtöbbször nem engedélyezett a 6 db 2 A-os venti bekötése, mert a legnagyobb terhelhetőség nem 12 A lesz összesen, hanem mondjuk a fele, de ez is változhat laponként.

"Az oroszlánbőr alól is kilátszik a szamárnak a füle."

(#47) Grózi válasza tornas (#46) üzenetére


Grózi
veterán

Szerintem meg nem kísérletezem,mert 0,25A a ventik darabja.Megoldom inkább pár y-kábellel.A H440 átka hogy ventivezérlőt nem tudsz bele tenni.

Szakmai kérdéseket fórumon tedd fel légyszíves,ne privátban!!!!Így másnak is hasznos lehet. 475+3 pozitív 0 negatív

(#48) Grózi válasza tornas (#46) üzenetére


Grózi
veterán

És erről mi a véleményed?Mert ez ugye külön molex ágról kapja a tápot...
[link]

Szakmai kérdéseket fórumon tedd fel légyszíves,ne privátban!!!!Így másnak is hasznos lehet. 475+3 pozitív 0 negatív

(#49) MaxxDamage válasza Grózi (#48) üzenetére


MaxxDamage
félisten
LOGOUT blog

Nekem ezekkel csak az a bajom, hogy a ventik amik rá vannak kötve. Nem szabályozhatók így maxon pörögnek és 5db ventinek alapba maxon pörögve, van már hangja! (+ még az alaplapi ventik, ha van, de az jobb esetben megfelelően szabályozható(k) is.)
Anno és is a 4db házventivel a 20dba alatti zajkibocsájtás alattira törekedtem előlapi ventiszabályzóval és a 2 ventis Phanteks is ezt a célt szolgálta /összességében megérte az erőfeszítéseket, berúházást/ :K

L

◄►Clevo® X170SM-G "DTR" Laptop *i9-10900K @ 5GHz (AIO Water System)*4x16GB=64GB 3200MHz CL20 RAM*RTX 2080 Super 8GB MXM 200W+ *4x2TB=8TB M2 SSD -_- LG® V30+ ThinQ DS 4/128GB "Blue"►Samsung® S20 Ultra 5G◄SM E80 3.5mm Jack►"Szép, a kinek esze nincs, de még szebb, a kinek van."◄►

(#50) Grózi válasza MaxxDamage (#49) üzenetére


Grózi
veterán

Elméletileg szabályozhatók hiszen 4 pin-s az elosztó amit linkeltem-ez is lenne a cél.

Szakmai kérdéseket fórumon tedd fel légyszíves,ne privátban!!!!Így másnak is hasznos lehet. 475+3 pozitív 0 negatív

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.