Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) Daniel


Daniel
tag

Sziasztok!!

Ma vettem egy ThermalTake Thunderblade 80MM-es hazventit.
Kek LED-es, szep darab. Bedugtam, megy szepen, minden ok, de ahogy fut a gep, eszrevesek egy alacsony, berrego hangot. Azt hittem hogy eloszor a HD-m az (Seagate, nem a leghalkabb modell, de mint kiderult, az uj venti csinalja. Amikor lezartam a gepet, ugye a venti nem egybol all le, hanem meg porog egy kicsit, es akkor tisztan lehetett hallani.

Normalis hogy berreg az uj venti? Vagy be kell kicsit ''jaratni''?

Egy ev gari van ra, ugyhogy max visszavihetem ha hibas :(

Egy masik kerdes:

Van ugyszinten egy szimpla, fekete, nevtelen ventim is, es azt csinaltam, hogy felraktam a haz ajtajara, de ugy, hogy a processzorral egymagassagban legyen, es a levegot ne szivja, hanem fujja.
A proci hutom kulonben egy Spire LionStream IV-es.

Ez tud kart tenni a proci hutoben? Vagy tudja csokkenteni a huto venti teljesitmenyet?
Egyaltalan erdemes-e ugyhagynom?

Elore is koszonom a segitseget es sorry hogy ilyen lama kerdeseket teszek fel, de legalabb igy tanulok :))

(#2) Zeck


Zeck
aktív tag

Aztat irják 21decibeles, egy átlag prochütő mellett nem kellene meghallanod, ha csak nem nagyon más a hangtartománya. Sztem okoskodás meg kalkulácio helyett aza legjobb ha megnézed milyen meleg a géped mielött elkezded bütykölni és ha utána melegebb lett akkor vissza az egész. Egyébként nagyon sok mindentől függ a hömérséklet. Ha belekever az oldalsó venti az előlről-hátra légáramba, lehet, hogy még melegebb lesz. Ezért mondom, hogy a legegyszerübb mindig ellenörizni átalakitás után.

"két lábon járó növényevő szarkészaurusz"

(#3) Daniel válasza Zeck (#2) üzenetére


Daniel
tag

Koszi a gyors valaszt. Ugy csinaltam ahogy javasoltad :DD

(#4) electrician


electrician
tag

Kicseréltem a procihűtőt mivel baromi hangos volt. Titan-t spire whisperrockra. Ez jó is, de a régi 4800-at pörgött mig ez most 2800-at. Csere után viszont nem indult a gép valszeg kevésnek érzékelte a bios a fordulatot, mivel a cpu fan-t a boisban ignore-re állítottam így megy. Így viszont nem figyeli a fordulatot?
Mit kell tenni, hogy ismét figyelje? A lap A7S333-as.

(#5) KRi2 válasza electrician (#4) üzenetére


KRi2
aktív tag

énnekem is siipolna a bios ,ezért éniss ignore-ra raktam iigy nem zaklat induláskor.
de nekem a windowsos progik mutatják hogy mennyit pereg (asus pcprobe ,speedfan)

||| | || ||||| | ||| ||

(#6) KRi2


KRi2
aktív tag

Kicsit más tészta kérdés ,de nem nyitok új topicot.

Valaki elárúlhatná hogy minek kell a ventikhez ventirács??

Én levettem mindegyikről a fémrácsot ,nem kutakszok a gépbe ,a vezetékek szépen elvannak rendezve ,ragasztva ,nem csörömpöl semmi.
Akkor meg minek? szélzajt csapni szerintem tudnak...

[Szerkesztve]

||| | || ||||| | ||| ||

(#7) Zeck válasza KRi2 (#6) üzenetére


Zeck
aktív tag

Én se kutaxok, de eccer egy hozzáér(t)ö kollega kinyirta a procihütömet a kisújjával menet közbeni szereléssel, azóta inkább beteszem a rácsot. Egyébként télleg felesleges, de ártani nem árthat.

"két lábon járó növényevő szarkészaurusz"

(#8) KRi2 válasza Zeck (#7) üzenetére


KRi2
aktív tag

müködés közbe nem turkálunk ,ez alapszabály.

de szerintem csökkentheti a légáramlatot ,mégiscsak az útban van ,és ezért a szélzajt is teremthet.
mindezt persze elenyészö törpe mértékben.

||| | || ||||| | ||| ||

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.