Hirdetés

2024. április 23., kedd

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) ZeUS2140


ZeUS2140
aktív tag

Sziasztok!

1. hogyan lehet egy venti forgási irányát megváltoztatni? esetleg kapcs. rajzot tudna valaki küldeni nekem emilben, vagy egy linket?

2. világítós ventiknél is megoldható? Mert gondolom a led is a tápról kapja az áramot. nah' ez egy értelmes megállapítás volt :F

Ugyanis a ''tény és valószág'', hogy vettem 2 db AeroCool Centaurus III (fekete) ventit, mert azzal szerettem volna a gépház tetejébe applikált radiátorról lehúzni/kihúzni a hőt fölfelé. Na most ez a ''drhágaszág'' ez szív, nem pedig fúj.

5leteket várom :U ne kelljen már lecserélnem! :O
Úgy megálmodtam és hát az ember ragaszkodjon az álmaihoz :U

hülye ember nincs, csak keveset kérdez...

(#2) Csepy válasza ZeUS2140 (#1) üzenetére


Csepy
senior tag

Fordítsd meg a ventit!
Ennyire egyszerű! :DDD

Regards: Csepy

UI: Nem poén, ez most komoly!!!

Regards: Csepy

(#3) -Jackson- válasza Csepy (#2) üzenetére


-Jackson-
őstag

mondjuk sztem ez alap...:DDD

الله أكبر | [J][A][K] [10][Q]

(#4) Bil Géc válasza ZeUS2140 (#1) üzenetére


Bil Géc
csendes tag

Ha a kijövő madzagok polaritásának felcserélése nem megoldható (pedig ez a kézenfekvő megoldás) akkor fordítsd meg a ventilátort

Rajz:

[+].....[-]
|.........|
\......../
\...../
X
/..\
/....\
/......\
|.+...-.|
--(M)--

[Szerkesztve]

Kényszerítettek, hogy ezt írjam.

(#5) ZeUS2140 válasza Csepy (#2) üzenetére


ZeUS2140
aktív tag

Szerintem is alap, ezért is nem okozott volna gondot, de mivel AeroCool Centaurus III a típusa a szerencsétlennek, elég ''modern'' lenne megfordítva :((

Nem kellene egyből a lámát keresni az ember-fiában :(

Ime egy kép a ventiről: [kép]

Peace ;)

hülye ember nincs, csak keveset kérdez...

(#6) Sanyo válasza ZeUS2140 (#1) üzenetére


Sanyo
senior tag

Ha megváltoztatod a forgásirányt, lesz két műanyag akármid ami minden mást csinál, csak nem mozgatja a levegőt. :) Ahogy már írták előttem, fordítsd meg őket és azt csinálják majd amit annyira szeretnél elérni. :DDD

(#7) ZeUS2140 válasza Bil Géc (#4) üzenetére


ZeUS2140
aktív tag

Hmm. nem vagyok egy elektro-műszerész, de ezt már anno pelenkás koromban megtapasztaltam, hogy ez nem kismotor :)
Hiába fordítod meg, úgy nem müxik.

Vagy a mostani ventik már működnek? Régen még nem mentek a molex-os időkben... :)

hülye ember nincs, csak keveset kérdez...

(#8) And válasza Bil Géc (#4) üzenetére


And
veterán

A pc-ben használt ventinél a vezetékek megfordítása nem ér semmit, mert úgy a belső elektronika működésképtelen.
Mod. #7-re: ''Vagy a mostani ventik már működnek?''
Nem a mostaniak sem szeretik.. ;).

[Szerkesztve]

(#9) vtechun válasza ZeUS2140 (#5) üzenetére


vtechun
veterán

nem lehet szétszedni? mert a forgásíránymegváltoztatással szerintem is nagyot csökkenne a teljesítménye..mert a lapátok egyik irányban való forgásara vannaka kiképezve...

(#10) Szalma válasza ZeUS2140 (#7) üzenetére


Szalma
őstag

(Jól látod, most sem fog menni... Reméljük azért az elektronikáját védi legalább egy dióda... ;] )

Szeretettel:
Szalma

(#11) ZeUS2140 válasza vtechun (#9) üzenetére


ZeUS2140
aktív tag

az a baj, hogy szét lehet szedni (mindent ember rak össze :) ), de nem lehet fordítva visszatenni :( Már nézegettem. Nagyon sokat romlana a hatásfoka?
Legalább már tudjátok, hogy miért nem rakom fel fordítva a ventit :U
Reggel van még :)

hülye ember nincs, csak keveset kérdez...

(#12) ZeUS2140 válasza Szalma (#10) üzenetére


ZeUS2140
aktív tag

[OFF] én is így gondoltam :) de hátha már akkorát fordult a világ, hogy lehet fordítgatni, ahogy tanult kolléga is megemlítette ötletében :)

[Szerkesztve] [OFF]


#11 :( tévdtem. nem lehet szétszedni. a hülye mérnökök úgy álmodták meg, hogy bele legyen ragasztva a keretbe az alja, mint a' állat :(

Belső megfordítás stornó.
Venti megfordítás nem szép (fínoman szólva)
Csak az elektronika maradt :( Sokat rontana a hatásfokon? Kb ?% ?


[Szerkesztve]

hülye ember nincs, csak keveset kérdez...

(#13) Flashy válasza ZeUS2140 (#12) üzenetére


Flashy
veterán

azt írták hogy nem működik fordítva, úgyhogy sokat rontana :)

(#14) Szalma válasza ZeUS2140 (#12) üzenetére


Szalma
őstag

(Valahogy vágd ki a keretből. Ne érdekeljen a ventillátor, annyira nem nagy szám, ahogy most utánanéztem... Aztán egy akármilyen 8 centis keretnélkülit (levágni a francba a fölösleget) bele lehetne ragasztani a jó irányba.

Elektronikát meg lehet hackelni (pontosabban kidobni és csinálni egy újat), de nagyon zajos lesz, minimális légszállítással...)

Szeretettel:
Szalma

(#15) ZeUS2140 válasza Szalma (#14) üzenetére


ZeUS2140
aktív tag

köszi mindenkinek!
Ez tiszta beszéd volt. Barkács, vagy máshova rakom és ide normál 8cm-es venti megy.

Oksa!

Byez all! Részemről megtudtam amit akartam!

hülye ember nincs, csak keveset kérdez...

(#16) zLegolas válasza ZeUS2140 (#15) üzenetére


zLegolas
őstag

Nem kell megfordítani, vagy kívülre rakod, vagy a csavarlikakhoz csinálsz 4 távtartó csövet, oszt mehet így ahogy van... (nem'tom merre fú a drága...)

Én normális vagyok! Megmondták a hangok is a fejemben!

(#17) ZeUS2140 válasza zLegolas (#16) üzenetére


ZeUS2140
aktív tag

lefele. a sík felülete felé fúj.
nekem most úgy van, hogy a gépház teteje alatt van közvetlen a radiátor. a gépház tetején meg lett volna ez a 2 venti és így húzta volna össze a radiátort a gépháztetővel.
Az a baj, hogy ennek a ventinek muszáj lenne szívni, mert különben a radiátor melegét is a gépházba nyomná. az meg ugye nem jó :(

A távtartót valahogy nem értem :(
ahogy a kép van: lefelé ( a sík rész felé) fúj, a karmok felől.

hülye ember nincs, csak keveset kérdez...

(#18) mr_ricsi válasza ZeUS2140 (#1) üzenetére


mr_ricsi
veterán

''1. hogyan lehet egy venti forgási irányát megváltoztatni?''
Én már csináltam ilyet. Teljesen szét kell szedni, kiszedni azt a nyákot is, amin a tekercselés (is) van.
Itt a 3 tekercskivezetés közül 2-t fel kell cserélni, és akkor fordítva forog a venti.

Az átalakításnak nincs értelme, mert fordított forgásnál iszonyatosan lecsökken a légszállítás, tehát a venti értelmét veszti. (Én is visszacsináltam)

''2. világítós ventiknél is megoldható?''
A fent leírt módszer a LEDes ventiknél is műxik, de ugyanolyan értelmetlen.

''szerettem volna a gépház tetejébe applikált radiátorról lehúzni/kihúzni a hőt fölfelé. Na most ez a ''drhágaszág'' ez szív, nem pedig fúj''
Meg kell fordítani a ventit, hogy a cimkés fele legyel felfelé.

Sokkal kellemesebb úgy hibát keresni, ha tudod, hogy másban kell!

(#19) Jim Tonic válasza ZeUS2140 (#1) üzenetére


Jim Tonic
nagyúr

Szvsz. vegyél másik ventit, ami szimmetrikus.

[Szerkesztve]

Alcohol & calculus don't mix. Never drink & derive.

(#20) fasyrt


fasyrt
őstag

Vagy egész egyszeűen tedd be a gépházba a ventiket, és úgy fújják a levegőt! Átmegy a radin ki a gépből, nemtetszik? :))

(#21) vtechun válasza ZeUS2140 (#17) üzenetére


vtechun
veterán

szerintem ha a levegőt nem tudja befujni a házba, tehát nem nyitott ott a ház akkor nyugodtam lehet úgy ahogy van, nézd meg, hogy mennyire romlik a hatásfoka így, és egy sima ventivel mennyivel másabb...

(#22) mr_ricsi válasza ZeUS2140 (#5) üzenetére


mr_ricsi
veterán

Ez a csoda(venti) merre fújja a levegőt?

Sokkal kellemesebb úgy hibát keresni, ha tudod, hogy másban kell!

(#23) Hequila válasza mr_ricsi (#22) üzenetére


Hequila
őstag

Azt hiszem, hogy lefele fújja, amerre az észszerűség diktálja. Szóval szó sincs szívásról (gy.k. úgy fújja a levegőt, hogy procihűtőre is rá leet rakni, és még szépen is néz ki).
El tudom képzelni, hogy hogyan akarta a topicindító megvalósítani a hűtést, csak sajnos azzal a nagyon egyszerű ténnyel nem számolt, hogy ez a venti bizony nem arra pereg, amerre akarja. Megfordítani a forgásirányt tényleg nem érdemes, szerintem legalább 40-50%-ot vesztene a hatásfokából.

''Nem kell hajó, nem kell repülőgép, | Van mit ennem, van hol aludnom még!'' Tankcsapda

(#24) Hequila válasza Hequila (#23) üzenetére


Hequila
őstag

Van még egy ötletem:
Vágd le azokat a műanyag szarokat a tetejéről, akkor már meg tudod fordítani...

''Nem kell hajó, nem kell repülőgép, | Van mit ennem, van hol aludnom még!'' Tankcsapda

(#25) Sanya válasza ZeUS2140 (#1) üzenetére


Sanya
nagyúr

a választ egy parasztbácsitól kérdeztem meg, aki teljesen részeg volt, és nem is járt iskolába:

fordítsd meg a ventit!

A bortól bolondokat gondol az ember, DE A PÁLINKÁTÓL MEG IS CSINÁLJA!!!

(#26) Sanya válasza Sanya (#25) üzenetére


Sanya
nagyúr

vagy semmi

A bortól bolondokat gondol az ember, DE A PÁLINKÁTÓL MEG IS CSINÁLJA!!!

(#27) ZeUS2140


ZeUS2140
aktív tag

Na egy picit besokkaltam :(

Kedves drága emberek! Nem vagyok paraszt. Nem ez az első komolyabb modolt gépházam. Attól, hogy valaki nem rakkja fel ide az ötleteit, házait, munkáit, attól még lehet modder. Bocsánat, de egy kicsit ilyen érzésem volt :(

Peace ;)

A venti a ''karmos'' rész felől szív a sík része felé. Mint ahogy logikus is.

Így akartam a dolgot:
[kép]
odaírtam mindenhez, hogy mi-mi. a ''félreértések, vagy a végignem olvasás miatt''.

Az a gépház teteje alá berakom, hátha kiér a karmos rész, azt megpróbálom. Így most nem tudom elképzelni. :U

byez

hülye ember nincs, csak keveset kérdez...

(#28) Kobe


Kobe
veterán

elég érdekes forma ...de ha minden áron meg akarja fordítani ...sztem vegyen egy olyan hűtésrásegítő csövet, amit a bordára kell rakni és arra a ventit...kisebb átalakítással (a műanyagcsőt) sztem megoldható hogy megfordítja ...de minek egyáltalán ?

[Szerkesztve]

(#29) Hequila válasza Kobe (#28) üzenetére


Hequila
őstag

Ne csináljátok már szegény Zeussal! Nem tudom, mit nem lehet ezen megérteni!?! A pontos vázlat így néz ki!:
[kép]

Bocs Zeus

Hogy fordítsa meg a ventit, amikor a tetején ot vannak azok a műanyag karmok? És ha befele fújja a levegőt az azért nem jó, mert ugye a meleg levegő felfele száll, így meg viszanyomná a házba a meleget a venti. Ennyire egyszerű a dolog.

''Nem kell hajó, nem kell repülőgép, | Van mit ennem, van hol aludnom még!'' Tankcsapda

(#30) ZeUS2140 válasza Hequila (#29) üzenetére


ZeUS2140
aktív tag

Vazz'eeeeeeeeeee'!
Gondolkodó elme :C

Végre! Valaki megértette, hogy mi a problémám a venti fizikai megfordításával :D

1. fizikailag nem tudom megfordítani a ventit (hányadék kinézet...)
2. elektronikailag nem érdemes, mert nem fog működni a légszállítás.

marad az elpasszolom és veszek normál szimetrikus ventit.

Részemről zárható a topic!

Üdv all!

Hequila: köszi, hogy meg akartál érteni :DD

U.i.: a jogvédő iroda meg fog keresni. nincs ott a közölt képen, hogy ''forrás:...'' :D

hülye ember nincs, csak keveset kérdez...

(#31) Szalma válasza ZeUS2140 (#30) üzenetére


Szalma
őstag

(Hélo! Más is felfogta ám!!! Mi ez a diszkrimináció? ;] )

Szeretettel:
Szalma

(#32) mr_ricsi válasza ZeUS2140 (#30) üzenetére


mr_ricsi
veterán

''marad az elpasszolom és veszek normál szimetrikus ventit.''

És amit Hequila írt, hogy ha levágnád róla a ''felesleget''?

Sokkal kellemesebb úgy hibát keresni, ha tudod, hogy másban kell!

(#33) Kobe


Kobe
veterán

akkor már csak egy kérdsem volna....minek is megfordítani a forgásirányt ?

(#34) mr_ricsi válasza Kobe (#33) üzenetére


mr_ricsi
veterán

Ha a ház tetejére tesz ventit, akkor annak felfelé (a házból kifelé) kell fújni.

Ez a venti meg befelé fúj.

[Szerkesztve]

Sokkal kellemesebb úgy hibát keresni, ha tudod, hogy másban kell!

(#35) Max6


Max6
tag

:C:C:C
Most olvastam végig a topikot, hát megérte.

(#36) ZeUS2140 válasza Max6 (#35) üzenetére


ZeUS2140
aktív tag

gondolom! :D
:U

hülye ember nincs, csak keveset kérdez...

(#37) Kobe


Kobe
veterán

lehet én látom át a dolgot rosszul...de ...az ábra alapján a radin van egy takarólemez...namármost a takarólemezen nem hiszem h átszívja a levegőt, ergo k*rva mindegy hogy milyen irányba forog a venti ...legalábbis az ábra alapján

(#38) Hequila válasza Kobe (#37) üzenetére


Hequila
őstag

[kép]

Mosmá jó?

[Szerkesztve]

''Nem kell hajó, nem kell repülőgép, | Van mit ennem, van hol aludnom még!'' Tankcsapda

(#39) Kobe válasza Hequila (#38) üzenetére


Kobe
veterán

hiába válaszolsz ilyen flegmán, akkor ezek szerint mégiscsak nekem volt igazam, hiszen az ábra volt hibás...

(#40) Zordkaszás válasza Kobe (#39) üzenetére


Zordkaszás
senior tag

Az attól függ hol ''vágod'' el a radiátort a keresztmetszet megrajzoláásához. :))
Mindkét ábra helyes csak máshol van a keresztmetszet síkja :P

█ Egyszer elmegyek érted!! Érted? █

(#41) ZeUS2140 válasza Kobe (#39) üzenetére


ZeUS2140
aktív tag

Hi!

Én még belekötnék abba is, hogy a radi lamellái között nagy a hézag, és így nem jó a hatásfoka. Az egy 1 perces corel vázlat (Hequila kiegészítésével ;) ).

Ne hisz10!

Megoldódott a problémám, megköszöntem mindenkiek a válaszát, felejtsd el és ne ezen agyalj!

''Én kérek elnézést...''. Nem gondoltam volna, hogy emberek még fél 3-kor is az én elcseszett vázlatom miatt nem tudnak aludni :Y

Uff! szóltam...

hülye ember nincs, csak keveset kérdez...

(#42) Kobe válasza ZeUS2140 (#41) üzenetére


Kobe
veterán

van jobb dolgom is mint éjszakáig rágódjak a skiccen, csupán felvetettem, hogy mivel én vizuális típus vagyok és az ábra alapján képzeltem el, nem csoda hogy nehezen volt érthető amit mondtatok ha már az ábra is alapból necces volt

(#43) tive92


tive92
csendes tag

Honnan lehet tudni, milyen iranyba fogja fujni a levegot (es melyik iranybol szivni) egy ventilator? [LINK] peldaul.

(#44) 14adam válasza tive92 (#43) üzenetére


14adam
addikt

a lapát dőlésétől függ. Ennél fentről fog lefele. Mert a lapátok úgy vannak döntve

Máskor ezeket a kérdéseket valami másik ventilátoros topicba mert ehhez már 6 éve szóltak utoljára

[ Szerkesztve ]

(#45) Brutforsz válasza tive92 (#43) üzenetére


Brutforsz
aktív tag

A linkelt ventilátor a bal felső sarokból a jobb alsó sarokba irányuló légmozgást tesz lehetővé. Ez a legkönnyebben onnan vehető észre, hogy a lapátrendszert tartó rudak ezen az oldalon vannak.

Te sejted, kik vagyunk, mi tudjuk, ki vagy.

(#46) jones965 válasza tive92 (#43) üzenetére


jones965
Modder

A lapátok állásából, meg bekapcsolod és megtudod. De valahogy a sírgödör legmélyéből hoztad ezt a topikot fel.
Nem tudom nézted-e, hogy pont 6 éve nem írt ide senki.

(#47) SkyZoFrame válasza mr_ricsi (#18) üzenetére


SkyZoFrame
csendes tag

Miért is fontos a venti forgásirányának megfordítása?

Nekem a home made propfan hajtómű rekonstruálása végett kell.

köszönöm a segítséget!

- 42 -

(#48) SkyZoFrame


SkyZoFrame
csendes tag

Sokan nem értik a kérdést! Értsd jól a kérdést, mielőtt válaszolnál rá!
Megfordítani a forgásirányt, az airflow irányának megváltoztatása nélkül?

- 42 -

(#49) Mikika


Mikika
aktív tag

Sok videókártyán a ventillátor bekapcsoláskor visszafelé indul el néhány másodpercig így kifujja a lerakódott port magából sőt az asztali iMac is ilyen ha diagnosztikát futtatsz rajta

Forever Apple

(#50) #00988160


#00988160
törölt tag

Vizhűtés beépitáse AIO Versa H18 házba? mivel 240 es radiátor csak előre fér be így az előre kifelé fújja a levegőt, na már most akkor a felső és a hátsó ventiket forditva kell betenni ,hogy ne hátul és felül kifelé hanem befelé fújja? és igy előre menjen ki a meleglevegő.?

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.