Hirdetés

2024. április 23., kedd

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) Pepin bácsi


Pepin bácsi
csendes tag

Szevasztok!

Akarok venni egy 12CM-es ventit, de valami olyat akarok amelyik elég levegőt szállít és e mellet még halk is.
Hallottam a Coolink-ről , de ezek a csöndes ventillátoraik elég alacson fordulatszámmal működnek, nem biztos, hogy nekem ez elég.
Olyan kellene amin van külön ford.szabályzó kivezetés, amit valamilyen előlapi panelre lehet kötni.

Vantec ,Coolink, Cooler master, Thermal Take, Zalman, ezek jöhetnek szóba.
Pénz -olyan nagyon- nem lényeg.

Ajánlhatna valaki valami jó ventit, JA! és hova kell ezeket kötni, közvetlenül a tápra vagy kell még valami csatlakozó?!

''Több sör, kevesebb vesződség...''

(#2) Savanya válasza Pepin bácsi (#1) üzenetére


Savanya
addikt

Zalman is jó ahhoz a csendesitéshez /ford.szám leszabályzáshoz/ egy ellenállásos csatit adnak .

Mobilszámom: 70-516-8068

(#3) Atlantis válasza Pepin bácsi (#1) üzenetére


Atlantis
veterán

Szvsz nem olyan rossz a Collink. Igaz, nincs viszonyítási alapom, de hangtalan üzem mellet is jócskán szállít levegőt.
Mit akarsz vele hűteni? Mondanám, hogy vegyél Vantec Stealth ventit, de az nem biztos, hogy ford.szabályzós. Esetleg nézd meg az Enermax kínálatát,de mondom, szvsz a Coolink is elég lesz.

>>>>>>>> Creo Parametric ; Allplan Engineering ; McLaren F1 Team <<<<<<<< "A gondolkodás a lehető legkeményebb munka, valószínűleg ezért gyakorolják oly kevesen." - Henry Ford

(#6) Barton válasza Kalandor (#4) üzenetére


Barton
senior tag

Spire rulez ...

(#7) _George válasza Kalandor (#4) üzenetére


_George
senior tag

szvsz is eléggé zakatol a zalman 9-cmes, de az ehhez adott ford.szám szabályzóval is...
elég gáz, de szerintem azért mert csúszó és nem golyóscsapágyas....

Az alkohol nem válasz, de legalább elfelejted a kérdést...

(#9) twollah


twollah
nagyúr

Vegyél Coolink ventit, nekem egy 80mmes ventim van ami fordulatszám szabályzós, és nagyon meg vagyok elégedve vele.

(#10) shtml válasza _George (#7) üzenetére


shtml
őstag

A golyóscsapágyas általában nem csendesebb, sőt gyakran hangosabb a csúszócsapágyasnál, ui. a golyók sem hangtalanok.

A szak­ember olyan barbár, akinek tudatlansága nem terjed ki min­denre. (Stanislaw Lem: Az Úr hangja)

(#11) FluID válasza Pepin bácsi (#1) üzenetére


FluID
tag

A coolink VS4 szerintem jó választás. Van hozzá poti is.
2000-es fordulaton mire nem elég?:P

(#12) mura81


mura81
senior tag

YS 120×120×25-ös ultra silent ventiket vettem most és tökéletesek. Alaplapi csatlakozókra dugtam rá és a SpeedFan nevű progival lehet fordulatszámszabályozni minden gond nélkül. Van ennek a cégnek Ultra Silent, Silent, Mega Power kivitelben is a 120 mm-es ventije. A bökkenő hogy asszem itthon nem lehet kapni (legalábbis én kint vettem Bécsben)
Amúgy amik még jók azok a Papst ventik bár abból is van több féle és a kereskedők rendszerint elfelejtik megkülönböztetni a hangosat a halktól. Ilyenkor elé kell kötni egy manuális fordulatszámszabályzót.

Controlling: ''In God we trust! - All others will be monitored''

(#13) mura81 válasza shtml (#10) üzenetére


mura81
senior tag

az lehet hogy nem halkabb de nincs meg annak a veszélye hogy besül mint a csúszócsapágyas. A jó golyóscsapágyas venti viszont sokkal halkabb bír lenni mint a csúszós kivitel.

Controlling: ''In God we trust! - All others will be monitored''

(#14) andorpapa válasza Pepin bácsi (#1) üzenetére


andorpapa
őstag

Mondjuk ez a ''legyen halk, de tolja ezerrel!'' elgondolás nem éppen életképes alternatíva. Tehát definiálni kellene, hogy nagyjából mekkora zajszintet tartasz még elviselhetőnek, és nagyjából mekkora légszállításra (CFM) van szükséged. Ha a két adat megvan, akkor érdemes válogatni. Szerintem nem muszáj feltétlenül potméteres ventit venni, több boltban is kapni önálló potit. Elmondható továbbá az is, hogy nem lehet márkákra lebontani a kínálatot, sokkal inkább típusokban kell gondolkodni, mert mindegyik cégnek vannak jobb és kevésbé jobb (megkockáztatom: szar) típusai.

Vásárlás előtt érdemes kipróbálni pár típust, akkor már lesz viszonyítási alapod és jól tudsz választani.

COOLNESS! - somebody ssssstop me!

(#15) Zoltán válasza Pepin bácsi (#1) üzenetére


Zoltán
őstag

Lenne vagy van is?

(#16) sebela


sebela
aktív tag

Ha sok pénzed van vegyél Vantec Tornadot előlapi szabályozópanellel...
(én néztem 3Tornado8cm+panel kb 15e pénz...)
Az tolja rendesen ha kell...

Ha követnélek egészen hazáig, megtartanál?

(#17) andorpapa


andorpapa
őstag

Ja, és a topic címe javítva: a légmozgató alkatrészt 1 db L betűvel írjuk, tehát ventilátor és nem ventillátor.

COOLNESS! - somebody ssssstop me!

(#18) shtml válasza mura81 (#13) üzenetére


shtml
őstag

Besülés előtt rendszerint alaposan fel szokott hangosodni, aki ezt időben nem hallja meg, az olyan süket, hogy nincs szüksége halk ventilátorra ;]

Az igazán jó (és drága) golyóscsapágyas persze halkabb is. Ez esetben ajánlani lehet egy Papst ventilátort, bár nem éppen olcsó.

A szak­ember olyan barbár, akinek tudatlansága nem terjed ki min­denre. (Stanislaw Lem: Az Úr hangja)

(#19) Pepin bácsi


Pepin bácsi
csendes tag

Thermal Take-ben vagy Vanrtec-ben gondolkodom a fordszab panelben gondolkodom. De van egy MecPower féle Digital Doc elnevezésű is.

Hazafiasságból én is Coolink-et választanám, de a csöndesség mellett azért a hosszú távú megbízhatóság/stabilitás is szempont, de ha ebben is jó akkor ez fogom, csak az nem tetszik , hogy mindegyik ventijük ciánzöld színben virít...
Amúgy 12CM-es ventikről van szó, nemtudom , hoyg a Zalman féle 9CM-es hogyan vethető össze ezzel, mert én pont úgy hallottam hogy a csúszós 12CM Zalman extra halk... De még mindíg :F.

''Több sör, kevesebb vesződség...''

(#20) Pepin bácsi válasza Pepin bácsi (#19) üzenetére


Pepin bácsi
csendes tag

MacPower...

''Több sör, kevesebb vesződség...''

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.