Hirdetés

2024. április 20., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) Bobojsza


Bobojsza
aktív tag

Na kerem, sziasztok!

Nem akarom hogy zugjon a masina!
Eleg 1 p1-es is aminek csak passziv bordai vannak.
A tap helyere szeretnek valami olyan megoldast, mint a notebook-nal a tolto
van-e ilyen ?
flash drive-ot P1-hez hogyan tudnek illeszteni ? ugye ott meg nincs usb, valami IDE kartyan keresztul ?

koszi

Amúgy szinte minden fizetős programnak van freeware alternatívája

(#2) zLegolas


zLegolas
őstag

USB: PCI-os illesztőkártya, kb 2-3e Ft, rajta 2-4 USB csatlakozó.

Táp: Venti 5-8 V-ra, esetleg +1 venti. ami befújja a levegőt a tápba, szintén 5-8 V.
A táppal az a gond, hogy ha 1-2 kondi a meleg + öregedés miatt elpukkan, akkor viheti magával az összes cucot, ami a házban van.

Az említett kapcsolóüzemű tápokat asszem nem gyártják ilyen teljesítményre (250-300 W), ha igen, akkor meg tuti, hogy elképesztő áron.

Én normális vagyok! Megmondták a hangok is a fejemben!

(#3) steve@prhw válasza zLegolas (#2) üzenetére


steve@prhw
őstag

Azért vigyázz az USB kártyával! A 4 csatis USB 2.0-s (tudtommal), az meg csak PCI 2.1 (asszem) szabványnak megfelelő slotban megy (értsd PIII-as szintű lap)! sajna személyes tapasztalat

''Egy bármilyen Annál jobb hogy új és Fényképezős!'' by Rolabola

(#4) j.bravo


j.bravo
addikt

A legősibbek kivételével (VX chipsettől felfelé) a p1 alaplapokon is van USB (néha 1.0 de leginkább 1.1), csak esetleg nincs kivezetve a csatlakozó, hanem csak egy tüskesor van az alaplapon. Ehhez egy kivezetés pl. PC pontóban garantáltan olcsóbb, mint egy USB kártya...

Persze ez csak akkor játszik, ha nem ragaszkodsz az USB 2.0-hoz.

Ha ragaszkodsz hozzá, akkor pedig pár percig tart megnézni, milyen PCI verziót is igényel a kártya, és mit tud a lap... szerintem nincs kizárva hogy megy benne.

p2, p3 procik is vannak passzív hűtéssel amúgy, ha a pci verzió lenne a gond... (nekem is van egy p3-500-am jó nagy passzív bordával). Érdemes megkeresni kamikaze boci ''Nagy passzív hűtés topic''-ját is.

Whatever.

(#5) LukE válasza Bobojsza (#1) üzenetére


LukE
veterán

mscbp.hu-> van CF-ide atalakitojuk-> CF kartyat tudsz ide vinya helyere berakni. mondjuk draga, szoval ha van hely, akkor inkabb kicsi noti vinya, olcsob es gyorsabb is. Keves hangja van, ha meg tenyleg zavar, akkor nyugodtan betakarhatod (azert nem 20cm nikecel dobozba:D), mert egy laptopban sem szellozik valami sokat.
(ra lehet kotni sima ide kabelre, csak keress ''44pin'', ''notebbook hdd'' meg ''connnector'' szavakra, es meglessz.


(szerk: valahova azert tenyleg rakj 1 ventit, vannak tenyleg halk legkeverok.)

[Szerkesztve]

''Firefoxot hasznaljanak csak a gyavak. Az Explorer az igazi ferfiak bongeszoje! Veszely, kaland, nyitottsag!'' ιQι

(#6) j.bravo válasza Bobojsza (#1) üzenetére


j.bravo
addikt

Valóban, LukE ötlete igen jó, ha tényleg nem kell driverrel szívni, satöbbi...

Szabad megkérdezni, mi célra kell, hogy t*kcsöndes legyen, és elég p1-es is?
(tűzfal?)

Nem teszem a nyakam rá, de feltételezem, hogy nem kell a kapcsolóüzemű, PC-ben megszokott táp, ''csak'' elő kell állítani az összes szükséges feszültséget... ami megoldható más úton is; csak több és vélhetően nagyobb trafó kell hozzá, meg néhány feszültségstabilizátor IC, pár kondi stb...)
Hogy készen hol lehetne ilyet venni, passz...

Whatever.

(#7) Magnat válasza j.bravo (#4) üzenetére


Magnat
veterán

Nekem is van egy p2/350-es Compaq procim, amin gyárilag nagy passzív sündísznó van és a mai napig műxik (pedig 98-99 óta 4 éven át minden nap ment, igaz, mostanában ritkábban)

̿' ̿'\̵͇̿̿\з=(◕_◕)=ε/̵͇̿̿/'̿'̿ ̿

(#8) anaqer válasza j.bravo (#6) üzenetére


anaqer
veterán

Ha AT-s a cucc, akkor van rá esély, hogy megússza +12V és +5V szolgáltatásával (legfeljebb nem használ ISA kártyát), de szerintem akkora trafó + pufferkondi kellene hozzá, hogy egyszerűen nem éri meg.

And As It Is Such, So Also As Such Is It Unto You

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.