Hirdetés

2024. április 19., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Processzorok, tuning  »  Velemenyek egy levelrol (téma lezárva)

Hozzászólások

(#1) maross


maross
veterán

ahoj. eladtam nemreg egy lapot es egy 2500+ lockmentes bartont, amit epp most akarnak visszakuldeni nekem (postas dolog). vki tudna mondani valami eszervet, hogy esetleg az is elofordulhat hogy nincs 100%osan igaza? :). ofkorsz ha igaza van, azt is meg lehet mondani. a cuccot igyis-ugyis visszaveszem, regi uzlettars, nem szivozok ilyenekkel, csak mar a 3. hasonlo email jon vissza, es egyszeruen keptelen vagyok eltantoritani a nezeteitol. itt a level:


Szia

Egy pontos postázási nevet és címet küldj már el nekem,mert
postáznám vissza a lapot+a 2500+-os processzort.


Az előző leveledre:

Nekem is volt már egy pár lap és processzor a kezemben, de egy lock
mentes processzornak alapfeszen kell vinni-e a 3200+-t, ha csak nincs
vele valami gond.
Egy ilyen processzornak pont az a lényege,hogy a gyári beállításaival
viszi a 2500+-t és a 3200+-t.
A lockos processzoroknál szoktak memória időzítéseket, meg
magfeszültségeket állítani, de az meg te is tudod veszélyes, mert
könnyen elfüstölődik egy konfig.
Pont ezért szerelek össze olyan gépeket/főleg magamkak/, ami nem
kell feszültségeket állítani, mert az nem előnyös, a megfelelő hűtésről
nem is beszélve.
Egész hétvégén tesztelgettem a konfigot..2500+-on megy normálisan,
de alapon a 3200+-t nem viszi, kipróbáltam több féle memóriával, meg
lappal de nem..
Feszültségek és más beállításokkal nem próbálkoztam..

Szerintem úgy hirdetsd meg, hogy alapon nem viszi a 3200+-t, mert
reklamálni fog aki megveszi.

eladó 100+ új/használt társasjátékom: https://tinyurl.com/tarsasjatekok

(#2) csigi válasza maross (#1) üzenetére


csigi
addikt

Ezt nem értem...
Te eladtál neki egy 2500+ -os Barton procit, és azért akarja visszaadni, mert nem megy 3200+ -on? :Y Mondtad-írtad egyszer is, hogy 3200+ -os?
Ha jól értem a történetet, akkor ilyet én nem vennék vissza...

Ez meg butaság:
''de egy lock mentes processzornak alapfeszen kell vinni-e a 3200+-t, ha csak nincs
vele valami gond''

nofene

(#3) Gorneck válasza maross (#1) üzenetére


Gorneck
titán

Nem értek hozzá meg nem is érdekel...:)

Szal ha úgy adtad el, hogy viszi alapfeszen a 3200+ órajeleit, abban a lapban akkor jogos, ha nem úgy került meghírdetésre akkor nincs miről beszélni.

A tuning szerencse szal egy proc vagy megy vagy nem olyan nincs, hogy kötelező ennyit mennie alapfeszen...láma aki így gondolkodik...szvsz.
De mint mondtam nemtom mit is kell bírnia valójában egy ilyen procinak, de hogy gond lenne vele, mert nem tuning példány ezt túlzásnak tartom...

[Szerkesztve]

Gorneck#1239

(#4) Winner_hun válasza maross (#1) üzenetére


Winner_hun
félisten

Egy ilyen processzornak pont az a lényege,hogy a gyári beállításaival
viszi a 2500+-t és a 3200+-t.


:DD szerintem ez hülyeség:C

meg ez is:

de egy lock
mentes processzornak alapfeszen kell vinni-e a 3200+-t, ha csak nincs
vele valami gond.


mióta kötelező egy procinak magasabb órajelen üzemelnie, mint amin kiadták?

[Szerkesztve]

► "Kicsit olyan webcaritas" ◄ ヅ

(#5) Balinov válasza Winner_hun (#4) üzenetére


Balinov
félisten

szvsz itt nem az a kérdés,kötelező-e vinnie a kettőezeröcsinek a 3200+ órajelét alapfeszen (mindenki tudja,hogy ez hülyeség.),hanem hogy az eredeti deal miről szólt.

6yrs, 19.5kg :) Realme X2 Pro 12/256, Fizetési elvárás: hát, én már a Google-ban is sokat kerestem.... Flickr fotoim: http://www.flickr.com/photos/magdabalinko/

(#6) vedini


vedini
őstag

ahhoz képest, hogy a srác konfigokat szerel össze magának és másnak, eléggé el van tájolódva
én úgy vettem ki az első hsz-ből hogy a szorzólockosan lett eladva, teljesítményről nem volt szó, tehát én nem vennén vissza a cumót

workworkwork...

(#7) slayer006


slayer006
addikt

kéne az eredeti hirdetés szövege

"Nem könnyű apának lenni, mikor a gyerek a lázadó korszakát éli." - Darth Vader

(#8) maross válasza Gorneck (#3) üzenetére


maross
veterán

egy szoval nem emlitettem semmilyen 3200at, mivel en sem teszteltem a procit, fogalmam nincs mit megy. lockmenteskent adtam el, ennyi. ebbol jott az osszes tobbi. ugy latszik a srac a sajat tapasztalatai alapjan nagyot altalanositott ,es keptelen vagyok meggyozni, hogy marpedig a lockmentes 2500 ami nem megy 3200 on az nem hibas :)

[Szerkesztve]

eladó 100+ új/használt társasjátékom: https://tinyurl.com/tarsasjatekok

(#9) slayer006


slayer006
addikt

a cuccot igyis-ugyis visszaveszem, regi uzlettars, nem szivozok ilyenekkel,

akkor minek ez a totyik? :F
mert én azt mondanám, ne vedd vissza :Y

"Nem könnyű apának lenni, mikor a gyerek a lázadó korszakát éli." - Darth Vader

(#10) maross válasza slayer006 (#9) üzenetére


maross
veterán

egy pk-t bukok rajta, nem tema. csak meg akarom gyozni, hogy teved.

eladó 100+ új/használt társasjátékom: https://tinyurl.com/tarsasjatekok

(#11) WillChi válasza maross (#8) üzenetére


WillChi
senior tag

Akkor nincs miről beszélni.

Keresek C64-hez Action Replay MK6 vagy MK7 kártyát. Esetleg Final III-at tudok cserébe adni.

(#12) slayer006 válasza maross (#10) üzenetére


slayer006
addikt

mond meg neki olvassa el ezt a topicot :C

"Nem könnyű apának lenni, mikor a gyerek a lázadó korszakát éli." - Darth Vader

(#13) WillChi válasza slayer006 (#12) üzenetére


WillChi
senior tag

Vagy a '2500+ Barton tuning' c. topicot [link], szvsz elég tanulságos tud lenni. Egyébként az én Bartonom sem megy 2 GHz fölé sokkal, még feszemeléssel sem (pedig ez is egy lockmentes példány). Ez van, ezzel kell élni.

[Szerkesztve]

Keresek C64-hez Action Replay MK6 vagy MK7 kártyát. Esetleg Final III-at tudok cserébe adni.

(#14) Calogero válasza maross (#8) üzenetére


Calogero
addikt

Ha nem volt említve hogy 3200+ ként megy akkor nem venném vissza.
Azt hogy ő bevette magának valahonnan azt hogy minden lockmentes 2500+ proci megy fesszemelés nélkül 3200+ként az már az ő baja. Valamint bizonyítvány a lámaságáról.

Tunning sikerére pedig nincs garancia.

(#15) rumkola válasza maross (#1) üzenetére


rumkola
veterán

Szevasz Vamp!

Én nemrég adtam el a 2500+os lockmentes Bartonomat ami alapfeszen nem vitte a 3200+t. A srác aki megvette még 1.8V-on sem érte el a 2200Mhz-t, pedig nálam 1.725-ön vitte.

Vicces üzlettársaid vannak. :)))

(#16) rumkola válasza Calogero (#14) üzenetére


rumkola
veterán

Ejj, ez a legjobb megfogalmazás!
Ígyvan!

(#17) maross


maross
veterán

ujabb mail

Nézd, nem tudom miért vagy irónikus, talán picit értek hozzá....

Nyugodtan dobd fel akármilyen fórumban!!!


Ami a softmenűben-user define,2500+,3200+ként van feltüntetve
alapfeszültségen vinni-e kell a 2500+t is meg a 3200+-t is, szerinted
nem így van????

A lockos processzoroknál ugyanebben a menűben nincs állítási
lehetőség...

Akkor miért van 3200+ a softmenűjében ha nem viszi????
Na akkor erre adj magyarázatot!!!!!

Nem akarok ebből vitát nyitni, de ez a processzor amit küldtél ez
alapból nem viszi a 3200+-t ennyi...

eladó 100+ új/használt társasjátékom: https://tinyurl.com/tarsasjatekok

(#18) Allien válasza maross (#1) üzenetére


Allien
veterán

TŐLED már vettem cuccost, és vettél is tőlem vissza!;) De, ott más szitu volt!
Ebben az esetben, ha tudnám az illető adatait, még vélettlenül sem vásárolnék tőle még hűtőpasztát sem!:DDD Ugyanis, amire hivatkozik, egyszerűen ostobaság (mint mások is írták)! Bár, lockmentes barci nem volt a kezemben, ''csak'' mobil barci. Annál, amikor beraktam ALAPBÓL 600-ra rakta fel magát, mert a legkisebb szorzó+fsb-re érzékeli az alaplap, ez pedig a 6x100 volt, és NEKEM kelett beállítani. Gondolom, a lock mentes annyiban más, hogy beáll alapban pl. 2500+ -ra, és onnan, sk saját kezüleg kell ''tekergettni''. De, SEHOL sem kötelező, hogy magasabb órajelet alapfeszen tudjon! Kivéve, ha TE ezt állítottad volna, hogy 3200+-t alapfeszen bírja.
Ergo, a lock mentes procinak pont az a lényege, hogy minden paraméterét saját kezüleg tudjad állítani (a leglényegessebb ebben az esetben a szabad szorzó állítás, MINDEN mást egy lockossal is LEHET!), a legjobb teljesítmény elérése érdekében, illetve, a ramokhoz állítva, mivel szinkronban kell járatni. Ajánlj neki egy mobil barcit, az sem bizti, viszi alapon a 3200+-t (1,62V-n 2330 10x233 ment az enyém), illetve, a fesz állítás csak akkor veszélyes, ha mondjuk az alap+10%-nál többet ad.

Battlefield 2142-ben Alien69 ''the ACE'' | -=SoG=-Alien by Battlefield 2 | Hot Jazz Band 20(05). Jubileumi koncert |

(#19) slayer006 válasza maross (#17) üzenetére


slayer006
addikt

válogasd meg kikkel üzletelsz :Y

"Nem könnyű apának lenni, mikor a gyerek a lázadó korszakát éli." - Darth Vader

(#20) vedini válasza maross (#17) üzenetére


vedini
őstag

szerintem add fel,
látszik hogy soha az életbe nem fogod tudni meggyőzni, hagyd rá ;)

workworkwork...

(#21) maross válasza slayer006 (#19) üzenetére


maross
veterán

semmi gond nincs a sraccal, csak ez a szilard hit egyszeruen dobbenetes :)

eladó 100+ új/használt társasjátékom: https://tinyurl.com/tarsasjatekok

(#22) slayer006 válasza maross (#21) üzenetére


slayer006
addikt

csak ... :Y
:))

"Nem könnyű apának lenni, mikor a gyerek a lázadó korszakát éli." - Darth Vader

(#23) WillChi válasza maross (#17) üzenetére


WillChi
senior tag

Nekem meg egy kérdésem van már csak, akkor az AMD mi a fenének adott ki külön 3200+ -os procikat? Dísznek? :DDD

Keresek C64-hez Action Replay MK6 vagy MK7 kártyát. Esetleg Final III-at tudok cserébe adni.

(#24) slayer006 válasza WillChi (#23) üzenetére


slayer006
addikt

ugyanis azok a procik egy gyártósoron készülnek, csak az ellenőrzéskor derül ki meiket miennek is adják ...

"Nem könnyű apának lenni, mikor a gyerek a lázadó korszakát éli." - Darth Vader

(#25) dokar válasza maross (#1) üzenetére


dokar
addikt

uhh, agyon nevettem magam ezen a levélen :DDD az egész úgy ahogy van hülyeség :DDD
de nekem ez a kedvencem: Feszültségek és más beállításokkal nem próbálkoztam..
:DDD

extra - SEXRay

(#26) Calogero válasza maross (#17) üzenetére


Calogero
addikt

LOL :C

Inkább nem írok semmit

(#27) WillChi válasza slayer006 (#24) üzenetére


WillChi
senior tag

Ezt tudom. Nah, lehet nem jól fogalmaztam, de direkt nem azt írtam, hogy 'gyártottak'. Tehát a kérdést felteszem újra. Ha minden 2500+ -nak tudnia kellene a 3200+ -ot, akkor minek adott ki az AMD 3200+ -ot. Gondolom érthető a kérdés, bár valszeg így sem a legmegfelelőbben van megfogalmazva.

[Szerkesztve]

Keresek C64-hez Action Replay MK6 vagy MK7 kártyát. Esetleg Final III-at tudok cserébe adni.

(#28) jaja1981


jaja1981
addikt

És nincs véletlen olyan P4 3GHz procid, ami fesz emelés nélkül megy 4,6GHz-en?
Csak azért, mert az alaplapomon be lehet állítani ezt a procit is. :R

(#29) slayer006 válasza WillChi (#27) üzenetére


slayer006
addikt

vagy 2500+ -t ;)
érthető :R

"Nem könnyű apának lenni, mikor a gyerek a lázadó korszakát éli." - Darth Vader

(#30) WillChi válasza slayer006 (#29) üzenetére


WillChi
senior tag

Igen, ebből az irányból is nézhető a dolog, sőt talán találóbb is... :R Mod.: Nem sikerült jól érthetően megfogalmaznom.

[Szerkesztve]

Keresek C64-hez Action Replay MK6 vagy MK7 kártyát. Esetleg Final III-at tudok cserébe adni.

(#31) CuKoR


CuKoR
senior tag

Söt... áram nélkül menjen már 3200+ on mert akkor nem meglegszik :)) :R .... szánalmas... küldd el a halálba az ilyet! :(((

Szeleshát Szőlőbirtok Szekszárd - www.szeleshat.hu

(#32) Dufresne


Dufresne
addikt

Érdekes helyzet még még érdekesebb meggyőződés. Én eddig az eladott prociaimmal kapcsolatban mindig lefixáltam, hogy mennyire próbáltam ki a tuningot és hogy az valszeg bírja is más lapban, de emellé még kikötöttem, hogy tuningra nem vállalok garanciát, mivel az annyi mindentől függ, hogy eléggé lutri dolog. Akinek így nemkell, azzal nem kötök üzletet.

Mivel te sokat üzletelsz és és tényleg csak egy pk amit buksz, így a helyedben valszeg énis visszavenném a procit, hogy megmaradjon az üzleti jóviszony. De én magamból kiindulva, mivel nem is vagyok nagy üzletelős, ha valamit eladok, akkor heléybe általában elég hamar mást veszek, mivel nincs felesleges alkatrészem, így nem venném vissza a procit a vevőtől.

(#33) zsoltee10 válasza maross (#1) üzenetére


zsoltee10
addikt

lol.
javaslom mutasd meg neki a topicot. és az a minimum, hogy ő fizeti a pk-t, amiért te vagy olyan jófej, hogy visszaveszed a procit. nagy az isten állatkertje. pff.

(#34) [HUN]Tyson válasza maross (#1) üzenetére


[HUN]Tyson
senior tag

Ne csak megmutasd neki a topikot, hanem biztasd arra , hogy írja itt le a véleményét, hogy más szemszögből is láthassa a széles publikum a problémát. Hátha sok embernek majd elhiszi.

(#35) vepe válasza zsoltee10 (#33) üzenetére


vepe
senior tag

Köszönöm a sok jó rám irányuló hozzászólást.....de kezdjük azért az elején...

A konfig Abit Nf7+2600+-ként lett a maross részéről meghirdetve...

Ezzel szemben kaptam egy nf7 lapot+ egy 2500+-os processzort, ami már önmagában feljogosítana arra,hogy visszamenjen a cucc.....nem így látjátok???

A másik része a dologra, az eddigi tapasztalataim alapján, az eddig a kezemben lővő nf7+2500+-os konfigok-nál, melyeknél eleve a softmenűjében ott volt a 2500+ és a 3200+, azoknál mind alapon semmi fesz emelés nélkül ment a 3200+-os beállítás...ennél viszont nem kék képernyővel újraindul a rendszer...mivel eleve nem 2500+-os konfigot kaptam, nem akartam semmi magfeszültséget emelni, ne,hogy kiüssem a lapot vagy a processzort..ennyi atörténet..

(#36) maross válasza vepe (#35) üzenetére


maross
veterán

nem akartam ezzel bonyolitani a helyzetet. mailben is irtam, en saram, elneztem, ezressel kevesebbet kellett volna utalnod, vagy felajanlottam hogy visszaveszem. ez most a ''2500 lockmentes bartonnak mennie kell 3200on kulonben hibas'' megrogzodesedrol szol. mint mondtam, nekem semmi gondom nincs a visszavetellel, nem azert inditottam a topicot.

ja es dobtam meg egy mailt btw.

[Szerkesztve]

eladó 100+ új/használt társasjátékom: https://tinyurl.com/tarsasjatekok

(#37) Szabesz válasza vepe (#35) üzenetére


Szabesz
őstag

Akkor azokkal mázlid volt.. ennyi. Antituning procikról még legendákban sem hallottál?

¯\_(ツ)_/¯

(#38) vepe válasza Szabesz (#37) üzenetére


vepe
senior tag

nem, így van....eddig csak ilyenek kerültek a kezembe furcsamód...olyannal már találkoztam, hogy a menűjében csak 2500+ jelent meg, de az nem is moccant az 1833mhz-ről, de még olyannal nem találkoztam aminek a menűjében a 3200+ van és alapból nem viszi...

(#39) Calogero válasza vepe (#38) üzenetére


Calogero
addikt

Azért írta hogy mázlid volt hogy csak olyanok kerültek a kezedbe.
Az hogy megjelenik ott a menüben nem azt jelenti hogy mennie kell 3200+ ként, hanem azt hogy lockmentes a proci.
Én hiába állítottam 3200+-re de fagyott a gép már boot közben.

(#40) WillChi válasza Calogero (#39) üzenetére


WillChi
senior tag

Nálam detto ugyanez a helyzet. 2 GHz és over...

[Szerkesztve]

Keresek C64-hez Action Replay MK6 vagy MK7 kártyát. Esetleg Final III-at tudok cserébe adni.

(#41) zsiga667 válasza vepe (#38) üzenetére


zsiga667
addikt

Bocsánat az erős szavakért, de ha nekünk nem hiszel, írj egy emailt az AMD-nek, majd ők megmondják hogy hülye vagy... :U

(#42) Gorneck válasza vepe (#35) üzenetére


Gorneck
titán

A proci cseréje teljesen jogos, mivel nem azt kaptad amit kellett volna!

A többi már ne is haragudj, de sztem hülyeség. Persze lehet sok tapasztalatod ami pont az ellenkezőjét bizonyítja...egy proci le lett gyárta xxxx órajelű procinak, amin az ember lehetőségeinek és szerencséjének megfelelően próbál picit javítani némi tuninggal, ha mázlista akkor kifog egy olyan jószágot ami már alapfeszen az egekig tornászható fsb-vel rendelkezik, ha nem akkor vesz egy másikat amit már más előre letesztelt. Eddig úgy néz ki szerencséd volt, de ezért hibásnak nyilvánítani a procit sztem nem nagy tapasztalatra utaló megnyilvánulásra utal.

[Szerkesztve]

Gorneck#1239

(#43) Lortech válasza vepe (#38) üzenetére


Lortech
addikt

Tehát azt állítod, hogy két 2500+-os ugyanolyan procit beraktál ugyanolyan lapba, és az egyiknél felajánlotta a 3200+-t és ment is, a másiknál meg fel sem ajánlotta? Mert akkor egyszerűen kamuzol, vagy pedig benézted a dolgot.
Annyira lövésed sincs a dolgokról. Én a helyedben elbújdokolnék, nemhogy még nekem állna feljebb hirdetve ''magasfokú'' hozzáértésem. Semmi jogod cserét elvárni ezért, kivéve a 2500/2600+ összekeveréséért.

Thank you to god for making me an atheist

(#44) Solad


Solad
őstag

szvsz a srac csak csalodott hogy nem ugy megy a proci ahogy szeretne es ilyen uruggyel akarja sztornozni az uzletet. szvsz eleg gerinctelen modszer :(((

No girlfriend on valentine's day.. More money for bike parts

(#45) Solad válasza vepe (#35) üzenetére


Solad
őstag

''nf7+2500+-os konfigok-nál, melyeknél eleve a softmenűjében ott volt a 2500+ és a 3200+, azoknál mind alapon semmi fesz emelés nélkül ment a 3200+-os beállítás''

de ez a beallitas nem azert van ott mert mennie kell a procinak, hanem benne van a biosban es kesz. ha benne van, tehetsz bele lockos, lockmentes procit ott lesz a beallitas fuggetlenul attol hogy a proci mit tud

No girlfriend on valentine's day.. More money for bike parts

(#46) maross válasza Solad (#44) üzenetére


maross
veterán

na aze ne essunk tulzasba. az hogy 2500oset kuldtem 2600helyett alapbol stornojog, semmi szuksege jobb kezzel bal fulét vakarni. az egesz tema egy tapasztalatbol leszurt biztos (de hibas) teny. semmi ertelme fikazni pls mellozzetek. azert inditottam a topicot, mert vepe szakmailag tobb temaban jobban otthon van mint en, es egy ilyen egyertelmu dologban pedig eltantorithatatlan volt.

itt phn szamitottam be valamibe..2600+ oskent, meg se neztem mit veszek, csak azt hogy hibatlan a mag :). ha jol emlekszem ki is probaltam, gyanus volt a 11x szorzo, dehat atpattintottam 11.5re :D.

[Szerkesztve]

eladó 100+ új/használt társasjátékom: https://tinyurl.com/tarsasjatekok

(#47) vepe válasza Lortech (#43) üzenetére


vepe
senior tag

hát figyelj..nem szoktam kamuzni, mi érdekem lenne...amit leírtam az úgy is van elhiheted...az a procit amit mondok jelenleg is az öcsém gépében zakatol és csak 2500+ jelenik meg a menűben....

(#48) PazsitZ


PazsitZ
addikt

Hát csak annyit hogy én nem vagyok valami szakértő, de! Egy procin fesz.emelés nélkül nem nagyon lehet húzni, legalábbis keveset. Annak semmi érteleme h 2600+ majd csak pöc fellövöm oszt ugyanaz mint a 3200+. Ezt honnan vetted?
Akik húzzák a gépeket nem véletlenül vesznek a gyárinál komolyabb ventiket. Több áram-nagyobb melegedés-nagyobb teljesítmény, ez már csak így van.
Bár biztos én nem értek hozzá eléggé és ezért nem értem. De mi van ha pont veled van ez?
A visszaküldést meg a nyitószövegben írták h visszaveszik. Ergó no problem, hisz tévedni emberi dolog. :) peace!

- http://pazsitz.hu -

(#49) vepe válasza Solad (#44) üzenetére


vepe
senior tag

milyen gerinctelen módszer ember...milyen kamu stornózásról zagyváltok itt össze-vissza...az embertől több százezerért vásároltam már eddig is...

(#50) Joco válasza vepe (#38) üzenetére


Joco
aktív tag

Ember te nem vagy egyszerű :DDD
Elötte gondolom kőműves voltál, onnan képezted át saját magad ;]

Throughbred-ben is van pl. ami nem lockos, ergo a menüben megjelenik 1800-3200+-ig minden. A te olvasatodban ez azt jelenti, hogy a 133fsb-s cucc-nak simán kell vinnie a 200-at. :C

Gondolom a levegőt is gépről kapod, mert egyszer nekiállnál végiggondolni, hogy kell csinálni, tutti megfulladnál ;] :DDD

''Ugyanakkor még mindig jobb, ha ilyennel foglalkozik a gyerek, mintha a szabad levegőn rohangászik, vagy gyümölcsöt eszik.'' - a kétezer forintos Cyber laptopról ''PokolGéP-es vagy? koncijukon voltál?''

Útvonal

Fórumok  »  Processzorok, tuning  »  Velemenyek egy levelrol (téma lezárva)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.