Hirdetés

2024. április 19., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  PC, mini PC, barebone, szerver  »  Vélemény! :) (téma lezárva)

Hozzászólások

(#1) Nagymester4


Nagymester4
csendes tag

Üdv mindenkinek!

2 kérdésem lenne, az egyik az lenne, hogy véleményetek szerint mire elég a következő konfiguráció, és mért csinálja, amit csinál...

a gép:
Intel Dual-Core E5400 2,7GHz 2MB L2
Kingmax 2GB DDRII 800MHz
Gigabyte GT 220 OC 1GB DDRIII
Ashrock G31M-gs R2.0 alaplap
250GB SATAII +80GB IDE HDD
valamint egy Gaba450W-os táp

Mire elég ez, kéne-e frissítenem a gépemet, pl játék szempontból, br eddig nem nagyon találkoztam olyan játékkal, ami nem ment volna, bár nem is játszom sok játékkal, de pl a splinter cell conviction full-on futott, szaggatás nélkül, a dead island szintén.

A jelenség, amit korábban említettem, az az, hogy eredetileg a gépemben 3GB ram volt (+1GB kingmax ddr II 800MHz). Az nem tudom mitől, de tönkrement. Egyik nap bekapcsoltam a gépemet, és nem ismerte fel az 1GB-os ramot, majd az ezt követő újraindulás után, nem kapcsolt be, csak villogott a monitor. Kivettem a ramot, és azóta megy, de ha kiveszem a másik ramot, és átrakom a másik memória foglalatba, akkor megint csak villog a monitor. A ventillátorok pörögnek, HDD dolgozik, DVD olvasó megy, de nincs kép. Rakodom ide-oda a ramot, kiveszem a videókártyát, lekapcsolom a fölösleges hardvereket (cd, 80GB hdd, hálókártya, stb...) és egy jó darabig nincs kép, majd egyszercsak bekapcsol a gép, és megy, de ekkor már a ram a másik foglalatban van, mint ahonnan eredetileg kivettem... A kérdésem az lenne, hogy ezt mért csinálja? Haldoklik az alaplapom? Rossz a táp? Esetleg a videókártya? Memtesztet futtattam, és azt írja, hogy jó a memória, nem tudok másra gondolni, mint a lapra, csak félek, hogy a lapot a táp vágta haza... Ha nem nyúlok a géphez (nem szedek ki belőle semmit se akkor nincs gond, megy rendesen, de ha kiveszem a ramot akkor egy darabig szórakozhatok, és kölcsön memóriával is ugyanezt csinálja, és vga-val is...).

Elnézést, kicsit hosszúra sikerült a fogalmazás, előre is köszönöm a véleményeket, válaszokat :)

[ Szerkesztve ]

(#2) CoolMan válasza Nagymester4 (#1) üzenetére


CoolMan
MODERÁTOR

Üdv!

A kérdésed kérlek, a Mi a baja a gépemnek, ha... topicban tedd fel.

Ezt zártam.

Útvonal

Fórumok  »  PC, mini PC, barebone, szerver  »  Vélemény! :) (téma lezárva)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.