Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Egyéb hardverek  »  USB hub topik

Hozzászólások

(#101) Sada1 válasza Sada1 (#100) üzenetére


Sada1
csendes tag

Furcsaság.

Van hogy az ICY BOX-omat nem a SuperSpeed ágra teszi, hanem a Generic ágra. Akkor mindig ezt csinálja, ha az egész hubot leválasztom és újracsatlakoztatom, egyszerre az összes eszközzel. :F
Ha mindezek után újracsatlakoztatom az ICY BOX-ot, már a SS USB-hub ágra csatlakozik. A Generic vs. SuperSpeed csatlakozás igencsak hatással van a sebességre.

(Az eddig névtelen IS611 adapteremet átneveztem Innostor USB3.0 SATA/PATA-ra, szóval ez nem azonos az áramhiányos ADATA pendrájvommal.)

[ Szerkesztve ]

(#102) Sada1 válasza Sada1 (#101) üzenetére


Sada1
csendes tag

Csak a VIA USB 3.1 hídvezérlőt nem szereti a VIA USB 3.1 hub. :D

(#103) Teasüti


Teasüti
nagyúr

Üdv!
Ismertek olyan usb c hubot, amin az SD kártya olvasó legalább UHS-I sebességet ismer, vagyis bő 100 MB/s-ra képes? Ha kettő slot van rajta, akkor mindkettőt egyszerre lehessen használni. Valamint a szokásos 5 Gbps USB3.0 portok. Egy PD input is jól jönne töltéshez. HDMI opcionális. UTP nem kell.

Azt hittem ezek triviális dolgok, de rá kellett jönnöm nagyon nem. Blitzwolf hubját vettem, ez sajnos csak SD2.0 "High Speed" sebességgel képes olvasni, ezért mennie kell.
Néztem még a VAVA és Hootoo hubokat is amik népszerűek Amazonon, de nem találtam egyértelmű bizonyítékot az UHS-I átviteli sebességekre.
Laptophoz kellene, backup-olásra SD kártyáról külső hdd-re. Lehetőleg gyorsan a terepmunka miatt, szóval konstans 100 MB/s volna az elvárás.
Köszi!

(#104) zsoltip


zsoltip
őstag

Üdv Fórumtársak!
Hitachi 40HE4000 TV.
Egyetlen USB port van.
Passzív USB hub-ot rákötve, egy Logitech Unifying egységet és egy pedrive-ot, vagy 2,5"-os winyót meghajt szerintetek?

(#105) King Unique válasza zsoltip (#104) üzenetére


King Unique
titán

A biztos az, ha a tévén "HDD 5V 1A" jelölésű port van. Ha csak 1 db 0,5 A-es, akkor viszont necces, pláne a 2,5"-os külső merevlemez tápellátása. Úgy meg totál az, ha a felsorolt 3 eszközt egyszerre akarod 0,5 A-es port + passzív USB-elosztó (hub) felállásban csatlakoztatni... Még a pendrive és a vevőegység (ez?) oké lehet, de a 3 együtt már nem igazán, meg passzív hubon keresztül a 2,5"-os külső HDD megint necces. Ha biztosra akarsz menni, akkor eleve inkább aktív hubot kellene venni és használni ilyen célra.

(#106) Louro


Louro
őstag

Sziasztok!

Kicsit furcsa kérdés, de az lehet, hogy ugyanaz a töltőegység egyik kábellel csak fele olyan gyorsan tölti a telefont, mint a másik?
Vagy a telefon finnyás?

Ha a kábel a ludas, akkor mire érdemes figyelni?

Mess with the best / Die like the rest

(#107) Teasüti válasza Louro (#106) üzenetére


Teasüti
nagyúr

Lehetséges. A vezeték ellenállásától függ. Kicsi magátmérő és nagyobb hosszúság esetén van némi feszültségesés. Simán előfordulhat, hogy az egyikkel csak pár száz mA-rel tölt, míg egy jobb kábellel meg tudja az 1-2 A-t.

Minőségre figyelj, meg legyen nagyobb keresztmetszetű: AWG 18 már több méteren keresztül is tudja a pár ampert.

[ Szerkesztve ]

(#108) Louro válasza Teasüti (#107) üzenetére


Louro
őstag

Köszi. Bevallom olcsó, eBay-es kábel volt. Csak olyan lassú, hogy inkább macskajáték lett belőle.

Majd próbálok erre az AWG18-ra szűrni legközelebb.

Mess with the best / Die like the rest

(#109) borand


borand
aktív tag

Sziasztok!

Vettem egy [link] Baseus HUB-ot és S10-esen működik róla a DEX, viszont az Ideapad 520S-emről nem tudok csatlakozni HUB-on keresztül a TV-mre (Samsung UE32K5500). A HDMI kábel minden esetben ugyanaz. Tudnátok erre valami megoldást, hogy mégis mit kéne állítanom rajta, hogy működjék? Előre is köszönöm.

(#110) nadam979


nadam979
friss újonc

#USBhub
Helló!
Voltam olyan ügyes, és kisütöttem a laptopom feszültségszabályzóját, s így nem funkcionál az áramellátása. Van USB hub-om, amin van külső táp csatlakozó, de tápot nem adtak hozzá.
Első kérdés:
Milyen tápot szabad használni USB hub-hoz?
Második:
Ha eltávolítom a kiégett feszültségszabályzót, akkor biztonságosan tudnám használni a külső tápról az USB-hubot?

(#111) Szabikaa20


Szabikaa20
őstag

Üdv!
Nem tudom jó helyen e járok,de összehozható lenne a kettő?


[ Szerkesztve ]

Ender 5 Pro, iPhone 13, iPad 2021,Dahua Imou Ranger 2 4MP

(#112) Szabikaa20 válasza Szabikaa20 (#111) üzenetére


Szabikaa20
őstag

Közben sikerült! :D

Ender 5 Pro, iPhone 13, iPad 2021,Dahua Imou Ranger 2 4MP

(#113) csemege86


csemege86
tag

Sziasztok! Túl kevés usb kimenetem van, szeretném bővíteni. Mivel erősebb/nagyobb adatátvitelű dolgokat szeretnék csatlakoztatni, elosztó már nem megoldás. Az usb-s egerem már igy is belaggol néha az ötös elosztóban.
A ház elején van két usb 3.0 bemenet, de nem aktívak. Megnéztem, mért. Bent 1 db közös 2x10 tüske csatlakozóban végződnek. Mivel régebbi alaplapom van, azon csak 2 db, külön 2x5 tüskés csatlakozás van. Kérdés: EZ való a régifajta 2.5-ös csatlakozóhoz? Viszont ahogy nézem, ez 1 db usb kimenet, ami lefoglalná mindkét 2x5-ös alaplapi csatlakozást? Tehát buknám a két usb kimenetből az egyiket? Van olyan usb vezeték ami 1x5-ös tüskébe csatlakozik bent az alaplapon?
Van még 2 db használaton kívüli HDMI kimenetem. A legegyszerűbb megoldás talán az lenne, ha HDMI-n tudnék bevinni usb adatot. Létezik ilyen megoldás?

Andris

(#114) Nekomajin


Nekomajin
aktív tag

Sziasztok!

Nem biztos, hogy jó topikban vagyok, de másikat nem találtam. Gépház hátsó USB portjából a monitorhoz szeretnék kivezetni egy olyan USB hubot, amin 3,5-es jack csatlakozó is van. Egy-másfél méteres madzag kellene hozzá. Ha esetleg a monitor kávájára is fel lehetne csíptetni, az még nagyobb királyság lenne.

Létezik ilyen eszköz? Ha igen, akkor hol / milyen néven tudnék rákeresni?

(#115) batyuska100 válasza Nekomajin (#114) üzenetére


batyuska100
senior tag

Szia! Nem tudok ilyen eszközről, szerintem jobban jársz ha magad csinálsz egyet házilag.
Logitech hangfalakon van Ilyen szabályzó jack dugóval, nekem ugyan ilyen van, mellette egy usb hosszabbító.

(#116) Selynelar


Selynelar
aktív tag

Üdv Mindenkinek,

Vettem egy Pure Base 500DX házat. S a problémám,hogy csak egy usbA és egy usbC port van az elején. Elég sokat szoktam külső winchesterre filmet másolni és nem szeretném azt az egy szerencsétlen UsbA portot nyúzni rajta. Szóval az elképzelésem,hogy veszek egy usb hub-ot és oda bekötöm és a ház fölött lévő polcra még rá is tudom tenni.

A kérdéseim:
Ha folyamatosan bedugva marad az lehet a későbbiekben gond?
Több áramot fog felvenni a gép ha azt az egy port-ot 4-felé osztom mondjuk?
Ugyanolyan sebességgel fognak működni a portok,mint az az egy vagy ez eloszlik 4felé. Vagy ha egy portot használok a 4ből akkor ugyanakkora sebessége lesz,mint annak az egynek,melybe a hub csatlakoztatva lesz?
Tudtok ajánlani olyan hub-ot amely nem tápegységes és megbízható. S ha nincs használatban,akkor nem vesz fel áramot?
Én ezt néztem ki egyébként:
[link]

Elnézést a rengeteg kérdésért és főleg,ha esetleg ostobának tűntek. Előre is köszönöm a válaszokat.

[ Szerkesztve ]

(#117) cipofuzo87


cipofuzo87
tag

Sziasztok!

TP-LINK UH700 7 ports USB 3.0 HUB
https://www.arukereso.hu/kartyaolvaso-usb-hub-c4096/tp-link/uh700-p258696931/#

Ez az USB HUB bírná, ha elé raknék egy 5 méteres hosszabító kábelt? Milyen kábelt ajánlatok hozzá?

(#118) cappa72


cappa72
nagyúr

Helló!

Szóval nem találtam a keresővel olyat, hogy vezeték nélküli usb összeköttetés.
Összefoglaló még nincs.

Szóval kábel nélkül kellene megoldani a számítógép és a nyomtató összekapcsolását.
Néztem, hogy már régóta létezik wireless usb hub, azonban nem igazán találok olyat, hogy tényleg működő megoldás (belkin-nek volt ilyen)

Egy ilyet találtam, ami lan-on keresztül tud ilyet. Ez még működhet is talán.

Esetleg valakinek valamilyen tapasztalata wireless usb hub témában van?

Selenia 5w-40 motorolaj eladó! Na meg 4db Ford Kuga TPMS szenzor, 12k-ért

(#119) NateDogHUN


NateDogHUN
tag

Szevasztok!
Van egy pedálom, joy+gázkar kombóm meg egy track irem ami ugye usb-n keresztül van a pchez kötve. Mivel szintet lépett a nappalim, lett tv-m, a pc messze került a joystickól én meg nem akarok zsinórokat látni. Létezik valami kütyü amibe bedugom az eszközöket a tv előtt és vezeték nélkül átlövi a pcre? Konnektor van a tv környékén a tápjának.

http://www.natedog.hu

(#120) scansat


scansat
tag

Sziasztok. Hasonló a helyzetem mint az előttem szólónak. Bár ahogy látom ő sem kapott választ. Azért hátha van még élet a topicban...
Nálam is a TV a falon, alatta polcon a pc. Ettől cirka másfél méterrel előtte a pc asztal székkel. Asztalon egér...billentyű...joystick..stb.
Gondolkodtam hogy a legjobb a vezeték nélküli egér és billentyű lenne de joystick-ból nem tudok, meg van is amit nem dobnék ki. Alternatíva lenne ha csak egy USB kábel menne az asztalig és azon lenne egy HUB. Milyent lenne érdemes venni ami megfelelően gyors játékra?

(#121) Energie X


Energie X
őstag

Sziasztok!

Laptophoz portbővítésre szeretnék usb hub-ot venni, mivel kevés ami van.
Ami szempont lenne: USB 3.0 minimum. Amit kellen vinnie: 1 billentyű, 1 egér, néha 2 usb3-as pendrive. Külső tápos megoldás nem lenne nyerő. Mit ajánlotok ami bevált?

>>> ÚJ dobozos Galaxy S21FE tokok és üvegfóliák! Lesd meg adatlapomon! <<<

(#122) Jarod1


Jarod1
addikt

Van egy 4 portos USB3 as Hub-om laPTOPOM USB3 AS PORTJÁRA VAN KÖTVE de usb2 nek írja...hogy tudom korrigálni?

(#123) Remiel


Remiel
őstag

sziasztok

laptophoz kéne usb hub (nem mac), ami nem vezetékes, hanem a gép oldalához simul... találtam ilyet, de type c a csatlakozó, nekem viszont olyan kéne amit a gépbe is usb-n keresztül tudok bedugni és legalább 4 usb csatit kapok

létezik ilyen egyáltalán?

"Never stop dreaming" - Freddy Krueger

(#124) gyulank


gyulank
addikt

Nekem az lenne a kérdésem, hogy hogy kell érteni azt amit egy monitor kézikönyvében találtam? USB-C-csatlakozás
Digitális videó és audió jeleket továbbít a számítógépétől a monitorhoz. MEGJEGYZÉS 1. "A PD (áramellátás) és DP váltási üzemmód (DP az USB-C-n keresztül) támogatását az USB-C port biztosítja." 2. "Az USB-C csatlakozó nem a monitort, hanem a PC-t látja el árammal.
Csatlakoztassa az adaptert, hogy áramot kapjon a monitor!"

ASRock Z370 Pro4+i3-8100+32GB Windows 22631.2361 Ubuntu 23.10 x64

(#125) JohnD


JohnD
tag

Helló! Egérhez 1.5-2m-es USB hosszabbító kábelt milyet javasoltok, ami minőségi? Van itt egy kb. 3m-es kábel, de szerintem túl nagy az ellenállása ehhez.

(#126) gordonfreemN


gordonfreemN
addikt

Sziasztok! Wireless egeremen és billemen időnként laggot tapasztalok, aminek lehet az az oka hogy 4m-re vannak egymástól és én köztük vagyok. Szeretném a vevőket közelebb tenni. Egy ilyen megfelelő lehet?
[link]

¯\_(ツ)_/¯ ▁ ▂ ▃ ▅ ▆ ▇ Üdv, Andris.

(#127) Stealth


Stealth
aktív tag

Helló,

Asus ax58u v2 routerhez keresnék aktív 3.0 négy portos hubot.
A routeren egy db usb3.0 port van, azon van most egy 2,5"-os táp nélküli vinyó. Torrentre van használva + hálózati filmnézés. Mellé tennék pont ilyen vinyót, hogy hálózaton meg tudjam osztani a tartalmát.
Tudtok valamit ajánlani? :R

-= Stealth =-

(#128) mickemoto


mickemoto
őstag

Sziasztok! Egy telefont szeretnék összekötni egy külső usb 3.0-ás hdd-vel számítógép nélkül hogy a hdd-ről az adatokat(dokumentumok, filmek, zenék) el tudjam érni és átmásolni a telefonra. Ha veszek egy sima passzív usb 3.0 HUB-ot és azt a telefon töltőjével a hálózati áramra csatlakoztatom és a telefont és hdd-t a HUB-hoz csatlakoztatom akkor az úgy működni fog?

[ Szerkesztve ]

(#129) vati


vati
senior tag

Úgy látom, kb. megdöglött a topik, de hátha próbált valaki Axagon 7-portos USB hubot használni külső merevlemezek csatlakoztatására?
Pl. ezt:
https://www.alza.hu/axagon-hue-sa7bp-7-portos-usb-3-0-hub-toltes-d4577412.htm
Ennek külső tápellátása is van, ami mellette szól. Vagy ezt:
https://www.alza.hu/axagon-hue-f7a-charging-hub-usb-a-5gbps-7x-usb-a-micro-usb-power-in-usb-a-cable-1-m-d7579545.htm
Utóbbinál kételyeim lennének, hogy elvisz-e több merevlemezt az egy szem bejövő USB tápon keresztül. Vagy akár kettőt-hármat.. Pendrive-ot talán, de kifejezetten külső HDD (minél több egyszerre) lenne az use case. Ha működik valakinek, mennyire stabilan? Ha kétpercenként ledob, nyilván nem opció.
Egy laptopról lenne használva, ahol erősen limitált az USB portok száma.

[ Szerkesztve ]

Asus TUF Gaming A17 / Ryzen7 6800H / 16GB / 512+1024 GB SSD / GeForce RTX 3050Ti "Vízen járni is könnyű, ha az ember tudja, hol vannak a cölöpök..."

(#130) Bici


Bici
félisten

Sziasztok!

Nem kifejezetten HUB, hanem splitter az, amit venni szeretnék.

Egy laptop USB-C csatija két funkciót lát el nálam;
- töltés (65W)
- külső monitor, ami az áramellátást is az USB-C-ről kapja.

A gond, hogy egész napos munkához kellene a külső monitor, és így max egy órát bír a gép.
Olyan Y csatira lenne szükségem, aminek az egyik felébe a töltőt dugom, a másikba meg a monitort.

Van majdnem megfelelő Y kábel Amazonon, de vagy a 65W töltés helyett csak 18W van, vagy ha megvan mondjuk 60W, akkor a másik csatin csak a kép jön ki, a monitornak nem tud elég áramot adni.

Szóval a kettőt egyben szeretném.

Előre is köszi a tippeket! :R

[ Szerkesztve ]

Eladó régi hardverek: https://hardverapro.hu/apro/sok_regi_kutyu/friss.html

(#131) janos666


janos666
nagyúr
LOGOUT blog

Tud valaki linkelni minél olcsóbb HUB-ot, ami befelé Type-C, kifelé:
- 2x Type-A (2.0 is elég)
- 1x Type-C (ami gyors-tölt egy telefont, de a host-ot nem kell neki ~65W-vel).
... és még egy hasonlót:
- 2x Type-A vagy 1x Type-A és 1x Type-C (és egyik tud telefont gyors-tölteni)
- 1x RJ-45 1Gbps ethernet
(persze, ha több csati van, az nem feltétlenül gond, de jobb ha kisebb méretű és ha olcsó..)

#130Bici - Nem igazán értem a problémát. Ha tudsz külső tápból áramot adni egy plusz HUB-nak, vagy Y csatlakozónak, akkor miért nem tudsz külső tápról áramot adni magának a notebook-nak (vagy akárminek, amit akksiról használsz), hogy ne merüljön az akksi?
Hasonló okokból praktikusabbnak látnék egy HUB-ot, amin van vagy 1+2 PD-s Type-C, vagy esetleg 1+1 PD-s Type-C és egy "hengeres" dugasznak való külső áram betáp (nem tudom, hogy utóbbi létezik-e), amire ha rákötöd a külső áramforrást, tudja tápolni a monitort és akár még notebook-ot is egyszerre.

TV/monitor kalibrálást vállalok. ||| "All right , Thom. But understand this: I do care for you. I care for all the lost souls than end up up here."

(#132) Bici válasza janos666 (#131) üzenetére


Bici
félisten

Az a feladat, hogy egy olyan hordozható monitort kell ellátni képpel és árammal, aminek csak egy usb-C kábele van. Ezen kapja az áramot és a képet is.
Az Thinkpad E495-ön pedig csak egy darab USB-C van, amin a töltést veszi, és ezen menne ki a kép is.

Tehát olyan eszköz kell, ami tudja venni a 65W-os töltést, továbbítani a laptop felé, közben meg áramot és képet adni az USB-C-s monitornak.

Az általad leírt második eszköz jó lenne, de eddig nem találtam még ilyet, mindenhol limitálva van a töltés valamennyire, vagy semmit nem írnak arról, hogy mennyi áramot tud átvinni az eszköz.
A startech-nek van majdnem jó adaptere, de az csak 15W-tot tud adni a külső monitornak, ami nem tudom, hogy elég-e.
Nyilván keresgélek tovább, de gondoltam, van valakinek konkrét tapasztalata.

[ Szerkesztve ]

Eladó régi hardverek: https://hardverapro.hu/apro/sok_regi_kutyu/friss.html

(#133) janos666 válasza Bici (#132) üzenetére


janos666
nagyúr
LOGOUT blog

Ha mind a 3 portja PD-s, akkor az első is megfelel, nem csak a "hengeres" tápos.
De utóbbinál szerintem kiderülhet jó saccolásra abból, hogy milyen erős tápot adnak mellé, vagy ajánlanak hozzá hivatalosan, mint támogatott (ha ~100 W tégla van adva/ajánlva, akkor szerintem elbírja a két masinát úgy, ha legalább 2 port ~65 W).

Ha durván zúzza az akksit, akkor szerintem nem csak 15W. De nincs a monitor specifikációiban a max? (Nyilván függ a beállított fényerőtől is az aktuális...)

Szerk:
Esetleg nézelődj az Apple cuccokhoz ajánlott HUB-ok közt is. Ott notorius probléma, hogy kevés a Type-C port és kell a 100+ W töltés, mert a gép is Type-C töltős és a professzionális Type-C TB boxok is "zabálnak".

[ Szerkesztve ]

TV/monitor kalibrálást vállalok. ||| "All right , Thom. But understand this: I do care for you. I care for all the lost souls than end up up here."

(#134) Bici válasza janos666 (#133) üzenetére


Bici
félisten

Annyi van a leírásban, hogy USB-C PD compatible. :DDD
Szerintem tuti több, mint 15W.

Nem láttam még olyan hub-ot, amin 1-nél több PD port lenne, de lehet, hogy eddig nem néztem elég alaposan. :B
Még nézelődöm.

Eladó régi hardverek: https://hardverapro.hu/apro/sok_regi_kutyu/friss.html

(#135) Egon


Egon
nagyúr

Tudom, hogy nem hub, de hátha.
Adott egy m.2 nvme külső ház, amihez csak type c-type c kábelt adtak. Akarok hozzá venni egy adaptert, hogy ne kelljen másik kábelt hurcolászni, ha olyan gépre akarom csatlakoztatni, amelyiken nincs type c aljzat. A kérdés az, hogy pl. ez megfelelő lehet?
[link] Tartok tőle, hogy ahogy kábelből is létezik csak töltésre alkalmas (adatátvitelre nem), ezek az átalakítók is lehetnek butítottak adott esetben.

"Bonyolult kérdésre egyszerű választ keresni helyénvaló, de ritkán célravezető megoldás" (Wayne Chapman)

(#136) hibavissza


hibavissza
veterán

Olyan HUB-ot keresek ami bemenet oldalon TB3 (40 Gbps), kimenet részén két TB3 port vagy legalább 1 TB3 és egy USB 3.2 port van.

(#137) G.A.


G.A.
aktív tag

Üdv!

Lenovo Y50-70 Laptop 2db USB 3.0 (5Gbps) porttal
Win 7 x64 OS

A gondom, hogy b***ik 3.0 módban kapcsolódni bármilyen 3.0-ás (docker, pendrive, usb-m.2 adapter) (sőt 3.2 gen 2 - 10Gbps).

BIOSban USB-hez csak 2 beállítást lehet módosítani:
USB Mode: Legacy (vagy disable)
USB Power always on: True/false

Drivernek már próbáltam a Lenovósat (ősrégi 2014) és az Inteles Win7 legújabb (régi 2018) megoldásokat, de semmi.

Kezelőben nem jelöl semmi hibát, mind az eXtensibel Host Controller és a 3.0 gyökérhub megjelenik.

Nincs ötletem.... 6.-dik órája Google-t/Youtube-ot böngészem....

GA

Útvonal

Fórumok  »  Egyéb hardverek  »  USB hub topik
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.