Hirdetés

2024. április 18., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) jkcdavid


jkcdavid
csendes tag

Találtam pár programot a neten, ami ezt hivatott végrehajtani, de nem működiik egyik sem! Valakinek valami ötlete nincs erre?

(#2) Brae válasza jkcdavid (#1) üzenetére


Brae
őstag

De van, szoftveresen nem lehet feszültséget emelni.

(#3) Winner_hun válasza jkcdavid (#1) üzenetére


Winner_hun
félisten

És mik azok?
Amúgy BIOS

► "Kicsit olyan webcaritas" ◄ ヅ

(#4) Winner_hun válasza Brae (#2) üzenetére


Winner_hun
félisten

De lehet, asszem az alaplapomhoz is van gyári program, amivel lehet emelni. Bár lehet, hogy csak a sebességet lehet emelni, nem emlékszek rá, rég néztem

► "Kicsit olyan webcaritas" ◄ ヅ

(#5) Dilikutya válasza Winner_hun (#4) üzenetére


Dilikutya
félisten

Emlékeim szerint nem lehet, legalábbis amit én láttam gyári szoftvert, abban csak az órajelet lehetett változtatni, feszültséget nem. Gondolom azért, mert a túlhajtás kevésbé veszélyes, mintha az egyszeri paraszt feszt ad neki ;].

Nem vagyok perverz, csak haladok a korral. (Még mindig: Rock&roll feeling baby, rock&roll feeling.....)

(#6) Winner_hun válasza Dilikutya (#5) üzenetére


Winner_hun
félisten

Lehet. Bár az MSI-nek mintha lenne vmi automata túlhajtása, azt viszont nem tudom, hogy a feszt piszkálja-e:F

► "Kicsit olyan webcaritas" ◄ ヅ

(#7) Brae válasza Winner_hun (#4) üzenetére


Brae
őstag

Igen, de csak az olyan lapokkal, amik eleve támogatják a feszültség emelést (csak, mint írtad arra ott a BIOS), pl. az én Intel lapomon soha a büdös életbe nem fogok tudni megemelni a vcore-t szoftveresen.

(#8) Dilikutya válasza Brae (#7) üzenetére


Dilikutya
félisten

Gondolom nem is nagyon hiányzik neked ilyesmi nyalánkság, különben nem ALAPLAPot vettél volna:).

Nem vagyok perverz, csak haladok a korral. (Még mindig: Rock&roll feeling baby, rock&roll feeling.....)

(#9) KrAt válasza Dilikutya (#5) üzenetére


KrAt
veterán

Lehet. AI Booster ;)

(#10) Brae válasza Dilikutya (#8) üzenetére


Brae
őstag

Így igaz, stabilitásra gyúrok :D

De most látom szintén zenész :C :D

[Szerkesztve]

(#11) Djuree


Djuree
félisten

Hello.

Segítség kellene!

Ha a proci órajelét emelem, akkor a memória órejele is emelkedik természetesen. Ha a proci órajelét emelem akkor nem árt neki egy kis feszültség emelés a stabilitás miatt ugye. Na most, a memória feszültségét is emeljem vagy ne? :F

LEGO gyűjtő és moc építő (munkát is keresek, bármit ami LEGOval kapcsolatos!), tankász, bringás, WH40k fan, MacGyver

(#12) jkcdavid


jkcdavid
csendes tag

Szerintem nem kell emelni, amikor végignézel pár tanácsot a tuningról, itt a PH!-n, akkor sem említik ezt . Meg ugyis elmegy a legtöbb RAM olyan 500-ig , ugy hogy normalra van állítva a RAM Voltage . Meg a RAMok tuningolása nem függ olyan mértékben a feszültségtől, mint aCPU-k esetében .

(Ez nem teljesen ide tartozik)





[Szerkesztve]

(#13) SimonMágus válasza jkcdavid (#12) üzenetére


SimonMágus
aktív tag

Ezt a butaságot :Y (már bocsi, de tényleg nem így van)

A tuning a memónál sokkal összetettebb dolog, mint a procinál. Van aki az alacsony időzítésre hajt, van aki a magas frekire. Az előzőre tipikusan alkalmas memók a Winbond BH-5 chippel szerelt verziók, ezek ugyan nem képesek 600Mhz-es sebességre, ellenben 500-on tipikusan mennek 2-2-2-5-1T időzítéssel, ehhez azonban általában minimálisan 3,3V kell (van aki 3,6-ot is ad nekik, tehát elég magas fesz igényű :)) ). A másik végletet a TCCD chippel szerelt ramok jelentik, ezek akár 2,7-es fesszel is képesek 600MHz feletti stabil 2-3-3-7-1T-s eredményre, ellenben 2,9V felett már nem ajánlott feszt adni nekik, mert könnyen megsülnek.


A topiknyitónak:

Én AMD platformmal rendelkezem, ezen a platformon a ClockGen nevű progit használják a legtöbben, amivel alaplaptól függően szoftveresen is lehet szabályozni a Vcore-t (is). Előnye hogy nem kell mindig rebootolni, reboot után pedig a biosban lévő beállításokkal indul újra a gép.

Az adatlapod alapján te inteles vagy, abban sajnos segíteni nem tudok :))

Javaslom olvasd a PH-t szorgalmasan :R

Üdv: SM

szerk: most látom, hogy te vagy a topiknyitó :DDD

[Szerkesztve]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.