Hirdetés

2024. március 28., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#51) Apol77 válasza LOTR (#49) üzenetére


Apol77
tag

Szabadkához már volt szerencsém, maradandó emlék....
Még az ottani magyarok is kiutáltak :((( Volt olyan áruház ahova odajöttek ottani magyarok kiabálni, és nem engedtek be a parkolóba, mondván magyarok nem állhatnak be. Persze azért is beálltam. Szerencsére a boltban valamit elnéztek, így csak a fele cuccot kellett kifizetni :) Amikor észrevettünk gyorsan visszamentünk mégegy körre :) A rizses csokijuk nagyon jó . A városban csak ugy suhantak át a kocsik a piroson. Akkora patáliát csaptak hogy megálltam. Marha esős párás idő volt, így világítottam nappal. Akkor meg a szembejövők akarták leszedni a fejem hogy miért világítok:((( A Palicsi állatkert szuper.
Kifele a hátáron: megáll, mindent leellenőriz. Van csempészett cucc? Nincs. Továbmentem, szerb ellenőrzés, autó átnéz. Megint tovább, autó átnéz. Mivel 2x átnézték, és nem mondtak semmit, így autó becsuk, elindultam. Erre rohannak hogy álljak meg. Megint átnéz, na most már mehetek. Visszafele határ. Csempészünk szeszt? Nem. Mehet. Hogy mire volt jó kifele ez a cirkusz, azt nem tudom. Valahogy nem kívánkozok ki többet....Szerencsére igazoltatásba nem estem bele.

(#52) Tangerine válasza Apol77 (#50) üzenetére


Tangerine
senior tag

Viola márkájú 100%-os rostos üdítő kb. 100-120 Ft/l nagyon finom, nekem a barack, az ananász és a multivitamin jön be, de van sokféle (narancs, áfonya ribizli) a 100%-ot keresd rajta, mert van hígabb is, de nem olcsóbb. Ezeket is a piacon vettük. A sör is olcsó, nekem ízlik, és asszem abból bármennyit be lehet hozni azt hiszem. Töményből csak 1-1 liter 25% alattit és egy felettit személyenként. (a 25%-ban nem vagyok teljesen biztos). A sajtok nagyon olcsók és finomak. Mosószerek, edények, elemek. Még kutyapórázt is vettem feleannyiért, mint a teszkóban. :DD Plazmagömböt 3500 Ft-ért. 8 db-os Gilette Mach3 kb. 2500 Ft. Kabátok, cipők is olcsók.

Vacillálni, vagy nem vacillálni, ez itt a kérdés, vagy mégse?

(#53) Apol77 válasza Tangerine (#52) üzenetére


Apol77
tag

Köszi a tanácsokat :) Gondoltam átküldöm haveromnak a linket, ugy is együtt megyünk. De mégsem. Amennyit kaját az venne, vehetnénk egyből egy zilt is :D Tényleg jó árak vannak. Mivel szoktál fizetni?

(#54) Tangerine válasza Apol77 (#53) üzenetére


Tangerine
senior tag

Neppereknél váltok át Ft-ot hrivnya vagy grivnya vagy mi rák a pénzük (még sosem vertek át, a tesóm sem hallott róla, hogy bárkit átvernének), Később kiderült, az egyik boltban is van pénzváltó. Sőt akadt egy olyan bolt, ahol magyar eladók voltak, és ha nincs bent gyanús személy akkor elfogadják a Ft-ot is, de elég kockázatos, főleg rájuk nézve, ha elfogadják.
1 grivnya ~ 35 Ft. 33-al számolva fejben is könnyű átszámolni az árakat.

Vacillálni, vagy nem vacillálni, ez itt a kérdés, vagy mégse?

(#55) Tangerine


Tangerine
senior tag

Arra számíts, hogy az utak qrva szarok, nagy szegénység van, a kiskölkek folyamatosan tarhálják a külföldieket (főleg cigányok) és rengeteg csont és bőr kóborkutyát láttunk, de szelídek, és ha egy falat kaját adsz nekik, nagyon hálás tekintettel néznek rád.
Az emberekkel semmi rossz tapasztalatom nem volt, én nem éreztem, hogy utálnák a magyarokat, sőt inkább nagyon kedvesek, és örülnek hogy van aki vásárol, mert az ottaniak nem hiszem, hogy nagy forgalmat generálnak. a piacon természetesen alkudni is lehet, de néha olyan bagatell árak vannak, hogy az embernek nincs pofája hozzá. Vettük pl. cirillbetűs franciakártyát is. :DDD 1 pakli 1 grivnya volt (35 Ft)
Szinte mindenhol meg tudtam magyarul értetni magam, még a rendőr is tudott magyarul, amelyik megbüntetett. Lehet, hogy beljebb már nem így lesz. Ha megyek, majd beszámolok.

Vacillálni, vagy nem vacillálni, ez itt a kérdés, vagy mégse?

(#56) _ger_


_ger_
csendes tag

Itt találtok egy kis leírást a szlovákiai árakról, üzletekről. Fent vannak a nagy hipermarketek akciós katalógusai is.

Bővebben: link

Sajna az oldal szlovák nyelvű, de egy kis bogarászás után meg lehet találni mindent.

(#57) Tangerine


Tangerine
senior tag

Na megint voltam vasárnap Ukrajnában. Basszus alig kaptunk benzint. Állítólag emelés lesz és előtte visszatartják.
Azért sikerült végül. ;]

Vacillálni, vagy nem vacillálni, ez itt a kérdés, vagy mégse?

(#58) Apol77


Apol77
tag

Kiugrottam szlovákiába, benzint nem tankoltam, de a gáz kb 25 Ft-al olcsóbb volt.
A benzint nem néztem. De legközelebb benzint is hozok :D
Az alkohol jóval olcsóbb kint :)

(#59) klykkly


klykkly
tag

Sziasztok

Segítséget szeretnék kérni egy külföldi vásárlás kapcsán. Olyan segítőkész embert keresek aki meg tudnaá rendelni saját magának Ukrán címre egy webshopból a robogó alkatrészt és elpostázná nekem Magyarosrszágra.
Sajnos a nyelvi nehézségek miatt magam nem tudom intézni és a websop sem szállít külföldre. (Egyik sem,ezt nagy nehezen lekommunikáltam)
A segítséget nem ingyen kérem.

A Megvásárolni kívánt termék:
[link]
[link]
[link]

Első körben le kéne kommunikálni hogy van e raktáron a cucc.
Számomra érthetetlen módon csak Ukrajnában kapható :( viszont ott több webáruház is kínálja ráadásul több gyártótól is megtalálható. kb 3-4 különböző gyártó temékét is megtaláltam.

Segítséget előre is köszönöm

[ Szerkesztve ]

(#60) Serjozs


Serjozs
újonc

Szia. Ha még aktuális. Írj segítek.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.