Hirdetés

2024. április 19., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) Apol77


Apol77
tag

Nem találtam ilyen témát, de érdekelne hogy megéri-e kimenni vásárolni.
Amit hoznék autóalkatrész, alkohol, cigi, hw, dvd. Persze csakis legális mennyiségben. Max egy tank benzin, ugyis gázzal járok. Mik a tapasztalatok, miket érdemes behozni? Bármilyen ötlet érdekel. Mivel érdemes fizetni?

(#2) nRu3 válasza Apol77 (#1) üzenetére


nRu3
addikt

Amitt hozhatsz nyugodtan gázolaj teli tank fele anyiba sem kerül mint itt, cigi is harmad anyiba kerüll csak kevesett tudsz behozni mert ha több a megengedett fizethetsz a vámosoknál vámott érte,alkohol szintén limitált de vigyázni kell vele sok a hamisitott rossz minőség!!! Dvd-k nagyon olcsok a müsorosok kb 1000ft de van rajta 2-3film (nem tudom hogy csinálják de náluk két oldalas dvd-k vanak a piackon.). Valutát vigyél magadnak inkább eurot jobban váltják és inkább pénzváltó bodékban kell váltani, de vigyázni kell az ukránokal nehogy kipakoljanak , átverjenek téged mert a hülyéket nagyon keresik hogy átverhesék.

''az élet fantáziadúsabb mint az álmaink'' csak az álmaink néha elérhetetlenek.......

(#3) Apol77 válasza nRu3 (#2) üzenetére


Apol77
tag

Köszi a tanácsot. Természetesen csakis a megengedett mennyiséget hoznám, nem akarok sem lebukni, sem vámot fizetni. Esetleg piacot tudsz kint? Gondolom ott olcsóbban lehet vásárolni :)

(#4) zottty


zottty
aktív tag

szerintetek megéri vonattal sak ezért kimenni?mennyivel olcsóbbak ott a HW cuccok?

Az élet kegyetlen és igazságtalan de ugy látszik velem tényleg csúnyán kibaszott

(#5) Apol77 válasza zottty (#4) üzenetére


Apol77
tag

Erre várok hozzászólásokat :)

(#6) mahatma


mahatma
aktív tag

én csak egy ismerősömtől hallottam, akik kirándulni voltak kint egy hétvégét, hogy minden egyes megállításnál (márpedig minden külföldi kocsit megállítanak a rendőrök), fizetni kellett kb. 5-10 eurót a zsernyákoknak, csak úgy, hogy ne legyen probléma....
ők vásárolni nem vásároltak semmi ilyesmit amit te szeretnél, de azért remélem ez a kis extra információ is segített a döntésben

Két hirdetésre jelentkeztem, és mindkét helyen felvettek. Az elsőnek nagyon munkaszaga volt, így a második mellett döntöttem.

(#7) Apol77 válasza mahatma (#6) üzenetére


Apol77
tag

Nos a jugóknál is fizetni kell :( De szerencsére mindíg voltak előttem már kiszedve külföldiek, így megúsztam :B

(#8) g@bo válasza mahatma (#6) üzenetére


g@bo
nagyúr

a szerb rendőrök is 20 kilóméterenként meszelték a buszt 98'-ban. trógerek.

(#9) GombócArtúr


GombócArtúr
senior tag

Uggh! ezek a mocsokságok elveszik az ember kedvét az ilyen helyekre kirándulástól. Vagy marad a vonat... (kényelmetlen+drága)

''Ha meghalok, az angyalok, a dossziém láttán, fejüket csóválják hogy bizony, ez csúnya látvány.''

(#10) Apol77


Apol77
tag

Hát igen, a szomszédaink közül nem sok szeret minket.....

(#11) nRu3 válasza zottty (#4) üzenetére


nRu3
addikt

A HW cucok hardver? nem olcsobb,az árak föleg a határ mentén inkább minden drágább csak a gázolaj és cigi olcsó, a többiért nagyvárosokba kell utazni az meg 500KM-töl kezdödik.
a zsaruk tényleg megálitják a külföldit lehuzni 5-20eurora:((

''az élet fantáziadúsabb mint az álmaink'' csak az álmaink néha elérhetetlenek.......

(#12) Apol77 válasza nRu3 (#11) üzenetére


Apol77
tag

Igen, hardvert jelent. A büntetést bele kell számolni. Max megmarad :D

(#13) nRu3 válasza Apol77 (#12) üzenetére


nRu3
addikt

A lényeg kárpátaljában nem kapsz hardvert, csak drágában de mikett azt nemtudom.csak ha oda úton néhány rendör lehuz és vissza úton is néhányan ,azt a végén kiszámolod már nem éri meg autóval menni. Én kijevben voltam öszel és ott a hardver árak egyformák mint nálunk vagy egy kicsit drágább.

''az élet fantáziadúsabb mint az álmaink'' csak az álmaink néha elérhetetlenek.......

(#14) GombócArtúr


GombócArtúr
senior tag

Romániában, Nagyváradon, egy olyan rendszerű gép, ami az adataimnál van, kompletten 200.000forint, azaz 32 millió lei (igaz 2.8as p4el, ugyanennyi rammal, és asszem 9200as atival) Én az enyémet 80.000forintért vettem média márktban tavaly decemberben, és a fentihez hasonló alkatrészekkel 100.000ért árulták nálunk. Egyébként a hardver árak valamejest magasabbak ott, mint itt. Gondolom mert mégkeletebbre mégtöbbet kell szállítani. (Vagy a teherautókat is lehúzzák útközben egyszer kétszer :) ha ukrajna a célpont.)

''Ha meghalok, az angyalok, a dossziém láttán, fejüket csóválják hogy bizony, ez csúnya látvány.''

(#15) mahatma


mahatma
aktív tag

Hát azt hiszem egy életre elvettük a kedved egy jó kis ukrán bevásárlástól :D

Két hirdetésre jelentkeztem, és mindkét helyen felvettek. Az elsőnek nagyon munkaszaga volt, így a második mellett döntöttem.

(#16) TéKrys


TéKrys
senior tag

Nem érdemes kint vásárolni elektronikai cuccot, már csak a garancia miatt sem. Nehéz érvényesíteni. Vagyi sinkább csak macerás. Meg persze drágább mint nálunk. Kint inkább élelmiszert, ruházatot, benzint :U érdemes venni.

http://www.hackthat.net/df/ddos/13300/index.html - egy jó kis oldal, nem kell félni tőle :D

(#17) Apol77


Apol77
tag

Igazából ugy terveztem hogy lerakjuk a lakókocsit a határhoz közel egy kempingben, és átmegyünk egy napra kirándulni. De ha már ott vagyunk, akkor bevásárolunk :) Épp meséltem haveromnak az itteni tapasztalatokat, mikor beugrott hogy nincs útlevelünk :D Elfelejtettem hogy csak az EU-ba nem kell :DD
Ha már itt tartunk, akkor lenne mégegy kérdésem, bár nem ide tartozik. Országon belül nem kell személyit hordani új jogsi mellé, csak a lakcímkártyát. Ez rá van írva a jogsi papír tokjára is valahova. Igazoltatásnál megkérdeztem a rendőrt, tényleg nem kell, mivel a jogsi is fényképes, és ugyanazokat az adatokat tartalmazza. Na most kérdés, hogy külföldön is elég-e a jogsi, vagy oda kell esetleg a személyi...

(#18) nRu3 válasza Apol77 (#17) üzenetére


nRu3
addikt

Kell szemyélyi mert az van az útleveled helyet .

''az élet fantáziadúsabb mint az álmaink'' csak az álmaink néha elérhetetlenek.......

(#19) Apol77 válasza nRu3 (#18) üzenetére


Apol77
tag

Köszi:R
Szlovákiáról mi a véleményed? Mármint árakban gondoltam :) Ha szlovákia sem olcsó, akkor veszünk kint egy uaz-t :DDD

(#20) Zord


Zord
csendes tag

Szlovákiában ,üzemanyag és az élelmiszerek olcsobak mint nálunk

(#21) nRu3 válasza Apol77 (#19) üzenetére


nRu3
addikt

Ott tényleg olcsobak az élelmiszerek ,benzin-gázolaj, hardver cucokat nem tudom, közelebb is van , kulturáltam nyugodtabb jobb a kinálat mint ukrajnában.

''az élet fantáziadúsabb mint az álmaink'' csak az álmaink néha elérhetetlenek.......

(#22) Apol77 válasza Zord (#20) üzenetére


Apol77
tag

Pl piát hol érdemesebb venni? Sturovoban van italdiszkont, de lehet a Tesco olcsóbb lenne. Esetleg kinti Metro?

(#23) BosX válasza Apol77 (#22) üzenetére


BosX
aktív tag

Párkányba vigyázz a rendőrségnél amikor balra fordulsz a főútra, stop tábla alarm:D

mentality, tradition, history. these things never change.

(#24) Zord válasza Apol77 (#22) üzenetére


Zord
csendes tag

Azt sajna nem tudom :(

(#25) Apol77 válasza BosX (#23) üzenetére


Apol77
tag

Köszi, tudom :) Van egy fizető parkoló is ott :) Kemény 100 Ft- volt egész napra :DD
Akit érdekel a Szlovák Metró:Bővebben: link
Ugy nézem Euroban is lehet fizetni...
Keresek osztrák Metrót is.

[Szerkesztve]

(#26) pauly válasza Apol77 (#25) üzenetére


pauly
tag

Itt az osztrák Metro címe:Bővebben: link

<--L |--| Return |--| Run :)

(#27) Apol77 válasza pauly (#26) üzenetére


Apol77
tag

Köszi szépen. Az a gáz hogy sem az osztrák, sem a szlovák árlistát nem tudom megnézni. Ugy tudtam az uj Metrókártya nemzetközi, de nem :(
Hát ezt már végképp nem értem.. Az ukrán metró árait meg tudom nézni...

[Szerkesztve]

(#28) pauly


pauly
tag

Most látom,hogy kártyaszám kell az árlistához.Hát ez elég nagy szemétség.Majd holnap elkérem anyámtól a kártyáját,aztán meg nézem mi a pálya.

<--L |--| Return |--| Run :)

(#29) Nite


Nite
őstag

üdv! ha záhonynál mész ki ukrajnába, a határ után 1 percre találsz mindkét oldalon benzinkutat, 130ft körül tankolhatsz 95-t, de ha bejjebb mész 2km-t, akkor már csak 125, ha pedig átmész a csapi elágazás utáni felüljárón, (határtól kb 5 perc), akkor már csak 120pénz! hiába, igy megy ez! :D

régebben sokat jártam ki, de mostmár csak hallom, akik mennek! anno pakoltunk 200forintot utlevélbe, de mostmár azt sem kell, és a zsaruk is eltüntek, de amugy is örültek 200ft-nak ök is! a pia olcsó, fél percre a határtól rengeteg üzlet nyilt nemrégiben! :D

egyéb cuccukért az ungvári piacra érdemes menni, hogy hw van-e, na az jó kérdés ;)

jujj... tudnék mesélni :P

Paid my dues!

(#30) Apol77 válasza pauly (#28) üzenetére


Apol77
tag

Köszi szépen, magyar kártyám van. De azzal csak az ukrán metró árait engedi megnézni :DDD Az osztrákot és a szlovákot nem :(

(#31) Apol77 válasza Nite (#29) üzenetére


Apol77
tag

Hát mesélj :) Hátha lesz valami hasznosítható tanács is :D

(#32) Nite válasza Apol77 (#31) üzenetére


Nite
őstag

hát volt egy pár ''kalandom'' odakint!

egyszer pl. alighogy átértünk a hídon, még az ukrán belépés elött, azt vettük észre, hogy a 6 kilépö sávból 3 sávon visszafelé jönnek! :) ekkor egy srác bekopogott az ablakon, és azt kérdezi nincs egy H betüs matricám? mondom neki: van, rá van ragasztva a kocsira :D kiderült, hogy valaki nem rakott 200 pénz utlevélbe, erre az ukránok visszaforditottak mindenkit, akinek nem volt H-betüs matricája! (valamibe bele kell kötni) mit tesz az emberi találékonyság, az elsösegély dobozban lévö ragasztóból csináltak H-betüt! :)

anno. nagyon köcsögök voltak a rendörök, volt egy haverom, akitöl pl. tűkészletet kért, mert hogy az náluk kötelezö! 2000 pénzért elengedte.

egy ismerösöm apját meg leállitja, azt mondja neki fujja meg a szondát, negativ volt természetesen, de csak nem akarta elengedni, azt mondta neki beviszi ungvárra, ott bármelyik doki hamisit neki bagóért, öt meg lecsukatja, vagy 10000 kp. ettöl le is hidaltam... :(

volt olyan is, amikor még 86FT-ért tankoltam a 95-öst ;], hogy 3 rendör + 1 katona is megállitott 2km-en belül, ennek plusz 500HUF és egy dobozos arany ászok a hátsó ülésröl látta kárát :)

ahogy a hidon átmész, ott szoktak állni az ukrán kiskatonák, biztosítási papirt osztanak, na az jó ha van nálad, ki kell tölteni, és lepecsételtetni az utlevélkezelövel! ez arra kell, hogy ha elhagyod mindened ukrajnában, akkor tutt igazolni magad! régebben rendör kérte, nemtom mostanában szokás-e még!

viszont olyat is hallottam, hogy volt aki a hidon adott egy 1000-t a katonának, az beszállt a kocsiba, és felvitte a diplomáciai sávba, 3óra spórolás :DDD

már lassan 6-7 hónapja nem voltam kint, de azt mondják hogy rendörök eltüntek, és 200huf sem kell már az utlevélbe, szóval, lehet hogy én is elkezdek ujra kijárni. :U

[Szerkesztve]

Paid my dues!

(#33) Tangerine válasza mahatma (#6) üzenetére


Tangerine
senior tag

Érdemes mindjárt egy 500-ast berakni a kiadott forgalmiba. Én egyszer 3000 Ft-ot fizettem zsebbe, mert műanyag kannába tankoltam, bár majdnem biztos vagyok benne, hogy a kútról adták le a drótot, mert ugyan az előttem menő bátyámat is megállították, de csak az én csomagtartómba néztek be, úgy körülálltak a rendőrők (3-an voltak), mint valami sorozatgyilkost. Később jött mégegy rendőrkocsi. Ha le akarnak húzni, akkor úgyis valamibe belekötnek, ezrt érdemes inkább előre az 500-ast a forgalmiba. A tapasztalat szerint így olcsóbban ki lehet jönni, mintha elkezdenek szívózni.

Útlevél kezeléskor határőrnek is kellhet fizetni. Általában a 200 Ft-ost preferálják, szóval nem nagy lehúzás. Nekem simán kiszólt, hogy ''kéccáz''. Szóval érdemes 200-asokból és 500-asokból felkészülni. Kifelé valami ''mirázs''-papírt is ki kell tölteni, ott árulják a kocsisorok között asszem egy 100-asért, de ez is a lehúzás miatt van, mert volt hogy meg sem nézték.

Jótanács az autóval menőknek:
- legyen minden ok a kocsival
- ha nem a te neveden van a kocsi, akkor legyen meghatalmazás
- csak fémkannában hozzatok benzint. 20 l-est érdemes vinni, mert elvileg 10-et lehet behozni kannában, de a 20-asban a 15 l is lötyög ;) méricskélni meg nem fognak, így kicsit többet lehet behozni. Tanulva az első esetből második alkalommal fémkannába tankoltam. A kannát is a piacon vettem kb. 1200 Ft-ért, kissé ütött-kopott, (szerintem honvédségtől lenyúlt) marmonkanna.
- legyen égőkészlet, háromszög, elsősegélycsomag, pótkerék, pár szerszám
- legyen poroltó(!) főleg ha kannába hoztok benzint, azt nemtudom, hogy egyébként kötelező-e.

Én azt mondom, hogy még így is bőven megérte kimenni. :C

Vacillálni, vagy nem vacillálni, ez itt a kérdés, vagy mégse?

(#34) Tangerine válasza Apol77 (#5) üzenetére


Tangerine
senior tag

Olyan helyen nem jártam, ahol HW-t árulnak.

Vacillálni, vagy nem vacillálni, ez itt a kérdés, vagy mégse?

(#35) Tangerine válasza mahatma (#15) üzenetére


Tangerine
senior tag

Én azt mondom fel kell rá készülni (lelkileg is) és még úgy is megéri kimenni. Először nagyon szívenütött ez a határtalan korrupció, de most már túltettem magam rajta. ;]

Vacillálni, vagy nem vacillálni, ez itt a kérdés, vagy mégse?

(#36) Tangerine válasza Nite (#32) üzenetére


Tangerine
senior tag

Én decemberben voltam először. Akkor a 200 Ft alapból kellett az útlevélbe, kifelé is befelé is. A mirázs papírt megvettük és kitöltöttük, de nem kérték/pecsételték.
Utána márciusban voltunk, a tesó mondta, hogy már nem kell 200, csak ha kérik. Kifele nem kellett, de visszafele elhangzott a ''kéccáz''. Ez alkalommal az előzőlegkitöltött mirázs papírt is lepecsételték. Egyébkét asszem 3 hónapig érvényes. Ha minden igaz pünkösdkor ismét megyek, de akkor már beljebb (eddig csak Beregszászig mentünk)

Vacillálni, vagy nem vacillálni, ez itt a kérdés, vagy mégse?

(#37) Tangerine


Tangerine
senior tag

Cigit két kartonnal érdemes behozni fejenként. Az ukrán vámos is kérdezte, hogy mennyi cigi van, de ő nem szólt. A magyar vámos meg márciusban csak benézett a csomagtartóba futólag (esett az eső).
Ha kérdi meg kell mondani, hogy mennyi hazudni inkább nem érdemes. ''Két csomaggal/dobozzal''
Rá lehet fogni a csomag/doboz eltérő értelmezésére, hogy te arra a dobozra gondoltál, amiben 10 doboz van. Meg régen jártál nem elmlékeztél hogy mennyi, stb. Az a lényeg, ha kérdik, meg kell mondani az igazat, és nem szabad eldugni. Kicsit rá kell pakolni a többi cuccot, hogy ne legfölül legyen, de ne a kárpit mögé.
Elsőre én is lebuktam, de ''majd legközelebb csak 2 dobozzal hozzon''-nal megúsztam.

Én az idén még nem vettem itthon cigit. :) Napi 300 Ft-ot spórolok ezzel. :U

Vacillálni, vagy nem vacillálni, ez itt a kérdés, vagy mégse?

(#38) valdimir2


valdimir2
tag

No
Én annó Bécsbe jártam ki az otani bolhapiacra.Na meg svehátba/bocsi ez tuti nem igy irják ez fonetikus/Szoval én kint vettem minden féle használ ruhát meg müszakit.amit itt a Pecsában adtam el 10* res haszonnal.Nos a piacok még mindig kint vanak csak a Pecsa döglöt be.De aki akar jót vásárolni az mehet.No meg a határtol nem messze van a bevásárló falú ott minden márkás cuc fél áron van azt is tudom ajánlani.

Nem Nem Soha Nem

(#39) Apol77


Apol77
tag

Nos sok okos dolgot megtuttam, köszönet érte :R A topic címét talán át kellene iratni vásárlás a környező országokban címre. Akkor minden belefér.

(#40) Apol77 válasza valdimir2 (#38) üzenetére


Apol77
tag

Szeretem a bolhapiacokat :) Anno voltam pár bolhán a németeknél, volt egy csomó minden akkoriban 1 márkáért :) Vettem egy csomó ipari tápot, természetesen semmire nem volt jó, de a ventiért megérte :DDD Lehetne írni címeket bolhapiacokról is, biztos mást is érdekel :D

(#41) Apol77


Apol77
tag

Hova lettetek? Mindenki elment vásárolni? :)

(#42) Tangerine válasza Apol77 (#41) üzenetére


Tangerine
senior tag

Én majd pünkösdkor, hosszú hétvégén. :DDD
Ukrajna rulez. :C

[Szerkesztve]

Vacillálni, vagy nem vacillálni, ez itt a kérdés, vagy mégse?

(#43) Apol77 válasza Tangerine (#42) üzenetére


Apol77
tag

Szintén pünkösdre gondoltam, de az ott nem ünnep? :F

(#44) Tangerine válasza Apol77 (#43) üzenetére


Tangerine
senior tag

A fene tudja. Náluk a Karácsony is máskor van. Valszeg nem pont aznap megyek, csak azon a hétvégén elugrok Nyíregyre a tesómhoz, aztán onnan már csak egy köpésre van UA. :DD
Amúgy ilyen szempontból elég szar helyen lakom (Paks), mert innen minden határ messze van. :O

Vacillálni, vagy nem vacillálni, ez itt a kérdés, vagy mégse?

(#45) Apol77 válasza Tangerine (#44) üzenetére


Apol77
tag

Tényleg, ha minden igaz, talán ortodoxok :) A fene tudja náluk mi mikor van:DDD
Na majd utána érdeklődök, nehogy potyára menjünk :) Piacra mész, vagy valami konkrét boltba?

(#46) Tangerine válasza Apol77 (#45) üzenetére


Tangerine
senior tag

Is is. Bár most beljebb megyünk a tesóm javaslatára, mert újabb helyeket fedezett fel. Ja neki könnyű onnan Nyír1ről 1-2 hetente jár. És tankol gázt is benzint is. :C

Vacillálni, vagy nem vacillálni, ez itt a kérdés, vagy mégse?

(#47) Apol77 válasza Tangerine (#46) üzenetére


Apol77
tag

Autógáz is van? Ezt eddig nem tudtam :) Lehet bekéne dobnom egy nagyobb tankot meg gáztartályt :) A piac az olyan bolhapiac szerűség? Minden hülyeség van? :DDD Egy jó dögrács kéne a nívára. Nincs kedvem csinálni rá, a gyári meg nem tetszik :B

(#48) Tangerine válasza Apol77 (#47) üzenetére


Tangerine
senior tag

Persze van gáz is (LPG), természetesen az is jóval olcsóbb. Érdemes elgázosítani a kocsit, mert úgy sokkal többet lehet nyerni egy úton. Esetleg barkácsolni valami hatalmas benzintankot.
A piacon elég sokminden van, édességtől a benzineskannáig. De azért nem akkora a választék szerintem, mint pl. a Nyír1-i ''KGST'' piacon, de mondom, mi csak az legelső faluig mentünk. Voltunk egy kétszintes csarnokféleségben is, ott szűk folyosós, jobra balra ketrec-szerű butikok, leginkáb ruha/cipő/szerszám/háztartási elektronikát árulnak. Az emelet pedig olyan pláza jellegű körfolyosó.

Vacillálni, vagy nem vacillálni, ez itt a kérdés, vagy mégse?

(#49) LOTR válasza Apol77 (#1) üzenetére


LOTR
addikt

Szerbia - Szabadka (remélem jó helységneveket írtam :) -amennyiben Szabadka, és Szerbiában van akkor tuti jó :D )

ruhákat, alkoholos italokat nagyon megéri, akár kisebb mennyiségben is

viszont sztem pc-s cuccokért tök fölösleges, kb azok az árak amik itt PH!-n( mert gondolom nem nagyobb mennyiségben -gondolok itt 100ezrekre- akarsz behozni)

One Ring to rule them all

(#50) Apol77 válasza Tangerine (#48) üzenetére


Apol77
tag

Az összes autónk, a cégesek is gázosak :) Benzinnel nem győzném meg a nívát :) Az édesség jól hangzik :) Egyre több jobbnál jobb tanácsot adtok :)

(#51) Apol77 válasza LOTR (#49) üzenetére


Apol77
tag

Szabadkához már volt szerencsém, maradandó emlék....
Még az ottani magyarok is kiutáltak :((( Volt olyan áruház ahova odajöttek ottani magyarok kiabálni, és nem engedtek be a parkolóba, mondván magyarok nem állhatnak be. Persze azért is beálltam. Szerencsére a boltban valamit elnéztek, így csak a fele cuccot kellett kifizetni :) Amikor észrevettünk gyorsan visszamentünk mégegy körre :) A rizses csokijuk nagyon jó . A városban csak ugy suhantak át a kocsik a piroson. Akkora patáliát csaptak hogy megálltam. Marha esős párás idő volt, így világítottam nappal. Akkor meg a szembejövők akarták leszedni a fejem hogy miért világítok:((( A Palicsi állatkert szuper.
Kifele a hátáron: megáll, mindent leellenőriz. Van csempészett cucc? Nincs. Továbmentem, szerb ellenőrzés, autó átnéz. Megint tovább, autó átnéz. Mivel 2x átnézték, és nem mondtak semmit, így autó becsuk, elindultam. Erre rohannak hogy álljak meg. Megint átnéz, na most már mehetek. Visszafele határ. Csempészünk szeszt? Nem. Mehet. Hogy mire volt jó kifele ez a cirkusz, azt nem tudom. Valahogy nem kívánkozok ki többet....Szerencsére igazoltatásba nem estem bele.

(#52) Tangerine válasza Apol77 (#50) üzenetére


Tangerine
senior tag

Viola márkájú 100%-os rostos üdítő kb. 100-120 Ft/l nagyon finom, nekem a barack, az ananász és a multivitamin jön be, de van sokféle (narancs, áfonya ribizli) a 100%-ot keresd rajta, mert van hígabb is, de nem olcsóbb. Ezeket is a piacon vettük. A sör is olcsó, nekem ízlik, és asszem abból bármennyit be lehet hozni azt hiszem. Töményből csak 1-1 liter 25% alattit és egy felettit személyenként. (a 25%-ban nem vagyok teljesen biztos). A sajtok nagyon olcsók és finomak. Mosószerek, edények, elemek. Még kutyapórázt is vettem feleannyiért, mint a teszkóban. :DD Plazmagömböt 3500 Ft-ért. 8 db-os Gilette Mach3 kb. 2500 Ft. Kabátok, cipők is olcsók.

Vacillálni, vagy nem vacillálni, ez itt a kérdés, vagy mégse?

(#53) Apol77 válasza Tangerine (#52) üzenetére


Apol77
tag

Köszi a tanácsokat :) Gondoltam átküldöm haveromnak a linket, ugy is együtt megyünk. De mégsem. Amennyit kaját az venne, vehetnénk egyből egy zilt is :D Tényleg jó árak vannak. Mivel szoktál fizetni?

(#54) Tangerine válasza Apol77 (#53) üzenetére


Tangerine
senior tag

Neppereknél váltok át Ft-ot hrivnya vagy grivnya vagy mi rák a pénzük (még sosem vertek át, a tesóm sem hallott róla, hogy bárkit átvernének), Később kiderült, az egyik boltban is van pénzváltó. Sőt akadt egy olyan bolt, ahol magyar eladók voltak, és ha nincs bent gyanús személy akkor elfogadják a Ft-ot is, de elég kockázatos, főleg rájuk nézve, ha elfogadják.
1 grivnya ~ 35 Ft. 33-al számolva fejben is könnyű átszámolni az árakat.

Vacillálni, vagy nem vacillálni, ez itt a kérdés, vagy mégse?

(#55) Tangerine


Tangerine
senior tag

Arra számíts, hogy az utak qrva szarok, nagy szegénység van, a kiskölkek folyamatosan tarhálják a külföldieket (főleg cigányok) és rengeteg csont és bőr kóborkutyát láttunk, de szelídek, és ha egy falat kaját adsz nekik, nagyon hálás tekintettel néznek rád.
Az emberekkel semmi rossz tapasztalatom nem volt, én nem éreztem, hogy utálnák a magyarokat, sőt inkább nagyon kedvesek, és örülnek hogy van aki vásárol, mert az ottaniak nem hiszem, hogy nagy forgalmat generálnak. a piacon természetesen alkudni is lehet, de néha olyan bagatell árak vannak, hogy az embernek nincs pofája hozzá. Vettük pl. cirillbetűs franciakártyát is. :DDD 1 pakli 1 grivnya volt (35 Ft)
Szinte mindenhol meg tudtam magyarul értetni magam, még a rendőr is tudott magyarul, amelyik megbüntetett. Lehet, hogy beljebb már nem így lesz. Ha megyek, majd beszámolok.

Vacillálni, vagy nem vacillálni, ez itt a kérdés, vagy mégse?

(#56) _ger_


_ger_
csendes tag

Itt találtok egy kis leírást a szlovákiai árakról, üzletekről. Fent vannak a nagy hipermarketek akciós katalógusai is.

Bővebben: link

Sajna az oldal szlovák nyelvű, de egy kis bogarászás után meg lehet találni mindent.

(#57) Tangerine


Tangerine
senior tag

Na megint voltam vasárnap Ukrajnában. Basszus alig kaptunk benzint. Állítólag emelés lesz és előtte visszatartják.
Azért sikerült végül. ;]

Vacillálni, vagy nem vacillálni, ez itt a kérdés, vagy mégse?

(#58) Apol77


Apol77
tag

Kiugrottam szlovákiába, benzint nem tankoltam, de a gáz kb 25 Ft-al olcsóbb volt.
A benzint nem néztem. De legközelebb benzint is hozok :D
Az alkohol jóval olcsóbb kint :)

(#59) klykkly


klykkly
tag

Sziasztok

Segítséget szeretnék kérni egy külföldi vásárlás kapcsán. Olyan segítőkész embert keresek aki meg tudnaá rendelni saját magának Ukrán címre egy webshopból a robogó alkatrészt és elpostázná nekem Magyarosrszágra.
Sajnos a nyelvi nehézségek miatt magam nem tudom intézni és a websop sem szállít külföldre. (Egyik sem,ezt nagy nehezen lekommunikáltam)
A segítséget nem ingyen kérem.

A Megvásárolni kívánt termék:
[link]
[link]
[link]

Első körben le kéne kommunikálni hogy van e raktáron a cucc.
Számomra érthetetlen módon csak Ukrajnában kapható :( viszont ott több webáruház is kínálja ráadásul több gyártótól is megtalálható. kb 3-4 különböző gyártó temékét is megtaláltam.

Segítséget előre is köszönöm

[ Szerkesztve ]

(#60) Serjozs


Serjozs
újonc

Szia. Ha még aktuális. Írj segítek.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.