Hirdetés

2024. április 24., szerda

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Egyéb  »  Vannak itt dj-k?

Hozzászólások

(#1) Flashback


Flashback
addikt

Story: Ha nem érdekel nyugodtan ugorj a 3. bekezdéshez :) Még annó kis suhanc korunkban egy pár srác elhatározta hogy Dj lesz. Akkor még kazettás Deck, Sufni erősítő & hangfal meg spotlámpa. Ekkor én is nagyon gondolkoztam a dolgon. Megemlítettem fateromnak a dolgot. Majd egy pár nap mulva elém állt hogy akkor számítógépet vegyünk vagy erősítő + hangfal... Gondolkoztam egy kicsit és aztmondtam számítógép... Itt kezdődött az infós pályafutásom... Teltek múltak az évek... Aztán még jobban... :) Már a 3-4 Dj srácból 2 vitte valamire, az egyik igen komoly teljesítményt ért el eddig. Olyannira hogy most még fősulizik, mellette dolgozik mint Dj de a fizetéséből már összeszedett egy BMW-re valót és elég komoly felszerelése is van.

Na szóval, ezekkel a srácok elég sokat lógtunk együtt, mindíg is. Néha voltak fellángolásaim hogy mostpedig én is elkezdem. Még annó vettem is egy Hercules Dj consolt. De rájöttem ez nem helyetesíti a Keverőt meg a lejátszókat. El is adtam.

Most jönnek a 200s Pio.-k (nagyon nagyon mint a Suzuki :DDD) Elhatároztam hogy kezdésnek megveszem a barátomtól a 100s Pio.-kat és, rendeltem németből egy Berhinger 400-as keverőt is (tudom nem a legjobb de legalább Pio.-koppintás).

Munkám már úgynézki lesz. De a befolyó összegből az első dolgom az OSZK vizsga lesz! Itt néztem Bővebben: link a követelményeket.
Ha nem megyek el a tanfolyamra attól még van esélyem hogy átmegyek? :B

Másik: A keverőn a csatornéknál a GND-t ti ki szoktátok valahova kötni?

Bocs nincs hosszú ö, ü és néha az á is ä :)

(#2) dannnnn válasza Flashback (#1) üzenetére


dannnnn
aktív tag

szobsatársam dj.Gentree mond valamit a neve?

██ сәгтеук ыекшлу™ ██

(#3) Flashback válasza dannnnn (#2) üzenetére


Flashback
addikt

Nem igazán. Ez Pest és környéke?

Bocs nincs hosszú ö, ü és néha az á is ä :)

(#4) Flashback


Flashback
addikt

nah ennyi volt?

Bocs nincs hosszú ö, ü és néha az á is ä :)

(#5) I_Am válasza Flashback (#1) üzenetére


I_Am
veterán

GND - Ground azaz védőföld, ha esetleg plusz földelést szeretnél biztosítani a cuccnak. (valószínű, hogy csak sima kettős szigetelésű vezetékkel csatizik a hálózatra, ezért nem árt a plusz földelés)

Ha teszed ami a célod, akkor arra vagy hivatott az életben.

(#6) dzsoni válasza Flashback (#1) üzenetére


dzsoni
senior tag

A keverőn a csatornéknál a GND-t ti ki szoktátok valahova kötni?

Bakelitlemezjátszókon hozzá lehet kötni a testhez. Pio100-on nem fogol ilyet találni :)

mod: Vannak direktbe olyan rca kábelek aminek a közepén a föld kábel fut, így lehet összekötni a keverőt a lemezjátszóval.

[Szerkesztve]

(#7) Flashback válasza dzsoni (#6) üzenetére


Flashback
addikt

Írtam hogy a keverőn!

Szemléltetés végett: Bővebben: link

Bocs nincs hosszú ö, ü és néha az á is ä :)

(#8) dzsoni válasza Flashback (#7) üzenetére


dzsoni
senior tag

Én meg irtam h a keverőt tod összekötni a lemezjátszóval. Speckó kábellel ami nem csak két rca-ból áll hanem egy külön föld kábel fut közötte Bővebben: link

(#9) Flashback válasza I_Am (#5) üzenetére


Flashback
addikt

Jah valami ilyesmi, hogy a csatornák test pontját nem akarták kivezetni a dobozra mert akkor összeszedné a zajt. Valami ilyesmi??:F

Bocs nincs hosszú ö, ü és néha az á is ä :)

(#10) Flashback válasza dzsoni (#8) üzenetére


Flashback
addikt

ahhm. Oké én voltam a hülye..

MOD: :R

[Szerkesztve]

Bocs nincs hosszú ö, ü és néha az á is ä :)

(#11) dzsoni válasza Flashback (#10) üzenetére


dzsoni
senior tag

Nem voltál hülye, én se fogalmaztam teljessen egyértelműen ;)

(#12) Flashback


Flashback
addikt

Ha nem megyek el a tanfolyamra attól még van esélyem hogy átmegyek a szakvizsgán?

Bocs nincs hosszú ö, ü és néha az á is ä :)

(#13) I_Am válasza Flashback (#12) üzenetére


I_Am
veterán

Nem sok.

Ha teszed ami a célod, akkor arra vagy hivatott az életben.

(#14) tiv83us válasza Flashback (#12) üzenetére


tiv83us
veterán

Mihez kell ''dj-szakvizsga''?

Always Outnumbered, Never Outgunned

(#15) Flashback válasza tiv83us (#14) üzenetére


Flashback
addikt

Hát a munkához :( Olyan mint a nyelvizsga...

Bocs nincs hosszú ö, ü és néha az á is ä :)

(#16) Flashback válasza I_Am (#13) üzenetére


Flashback
addikt

Neked egyébként van OSZK-s vizsgád?

Bocs nincs hosszú ö, ü és néha az á is ä :)

(#17) I_Am válasza Flashback (#16) üzenetére


I_Am
veterán

Nekem nincs, de van jó pár ismerősöm és közelebbi jóbarátom is akiknek van.

Ha teszed ami a célod, akkor arra vagy hivatott az életben.

(#18) Flashback válasza I_Am (#17) üzenetére


Flashback
addikt

igazán a gép elé rángathatnád őket hogy írjonak valamit róla. Az én ismerősi köröm még nem ebben a rendszeben vizsgázott. Nem volt még angol meg egy pár dolog..

Bocs nincs hosszú ö, ü és néha az á is ä :)

(#19) I_Am válasza Flashback (#18) üzenetére


I_Am
veterán

Ha lesz időm összefutni velük akkor megkérdezem Őket, legkésőbb Május 28-án Kashmir-ban. ;)

Ha teszed ami a célod, akkor arra vagy hivatott az életben.

(#20) Flashback válasza I_Am (#19) üzenetére


Flashback
addikt

:C

Mod: Mi a neve? Véletlenül nem Goldfish?

[Szerkesztve]

Bocs nincs hosszú ö, ü és néha az á is ä :)

(#21) I_Am válasza Flashback (#20) üzenetére


I_Am
veterán

NGOHT-t ismered? (na Ők az egyik DJ csapat akikkel jóban vagyok, de ha gondolod megkérdezhetem Frank Kvitta-t, Marco Remus-t vagy Mario Ranieri-t is Ők is itt lesznek, de velük nem sokra megyek, mert nem Magyarok. :D)

Amúgy lehet a héten felhívom Nilux-ot (ngoht) aztán a hétvégén összefutunk, ha ráér.

Ha teszed ami a célod, akkor arra vagy hivatott az életben.

(#22) Flashback válasza I_Am (#21) üzenetére


Flashback
addikt

Nem

Bocs nincs hosszú ö, ü és néha az á is ä :)

(#23) Flashback


Flashback
addikt

Na gyerünk írjatok még érdekes storykat! Ki mikor, hol, hogy kezdte!

Bocs nincs hosszú ö, ü és néha az á is ä :)

(#24) Flashback válasza Flashback (#23) üzenetére


Flashback
addikt

:( up...

Bocs nincs hosszú ö, ü és néha az á is ä :)

(#25) Flashback


Flashback
addikt

Nah egy up mert ''lista'' törlés volt :(

Bocs nincs hosszú ö, ü és néha az á is ä :)

(#26) Flashback


Flashback
addikt

The ReMiXeR úgy tudtam dj. Na ilyenkor hol van?:O

Bocs nincs hosszú ö, ü és néha az á is ä :)

(#27) TheReMiXeR


TheReMiXeR
senior tag

Na hello bello!

Egy kis info a dj vizsgáról:

-az első 3napban elméleti anygok vannak mindenféléről (pl. drogok, tűzvédelem... stb.) és van egy kis gyakorlás is...
-ha látszik rajtad, hogy jobban nyomod mint a muterod, akkor már vizsgázni se kell menned... már a harmadik napon megkaphatod a megfelelt eredményt...
-ha nem akkor kell vizsgáznod... (de ugye ki megy oda mint kezdő??? vagy nagyon béna???)
-lehet bakelittel vagy lehet cédével jáccani...
-ha tucc dumálni, akkor nem technikás dj leszel hanem általános besorolású, ami szerintem jobb... mert a technikás csak annyit takar, hogy tucc keverni, azaz áthúzni egyikről a másikra, míg az általános azt is mutatja, hogy esetleg egy ''műsort'' is tucc nyomni majd a közönségednek...
-kell összeállítani 5-6 számból álló szetteket, amire majd rámutatnak és elő kell adnod...
-minimális angol nyelvtudás is kell... számcímek magyarra értelmezését is díjjazzák...

Ja még annyit, hogy Erika szerint (Fodor Erika - szervező - 0630-9333-590) muszáj a tanfolyamon is résztvenni, mert az kell az elméleti rész miatt (mert lehet hogy egy kicsit megcumiztatnak... :) mert nemfizeted be azt fennmaradó lóvét...)

Diákoknak -6000 Ft az árból... nemes gesztus :D

...és a végére a legfontosabb, nyárra senki ne tervezzen vizsgát, hiszen nyári szünetet tartanak... max akkor lesz vizsga ha túljelentkezés lesz. Nyár elején még valszeg vidéken lesz egy tanfolyam vizsgával...

Akkor most ennyi ami eszembejutott :D

(#28) TheReMiXeR válasza Flashback (#26) üzenetére


TheReMiXeR
senior tag

Jaaaa és nekem sincs papírom :D

Amúgy meg a Radio A-ban éppen egy mixem megy :
Bővebben: link klikk és hallgasd :DD

(#29) Flashback válasza TheReMiXeR (#27) üzenetére


Flashback
addikt

Szóval ha megyek tanfolyamra (azért jobban nyomom mint a muterom) akkor már meg is adják a papírt? Dumálni én is tudok... :D

Bocs nincs hosszú ö, ü és néha az á is ä :)

(#30) Flashback válasza TheReMiXeR (#28) üzenetére


Flashback
addikt

Hallgasátok ti is. Light Funky megy :R

Bocs nincs hosszú ö, ü és néha az á is ä :)

(#31) TheReMiXeR válasza Flashback (#29) üzenetére


TheReMiXeR
senior tag

hát nagyon ''gyenge'' a követelmény...

nem egy dmc bajnokság az tuti :DD

...meg ha megnézzük, hogy kiknek van már, akkor nem is csodálkozom ezen...

...EZ EGY EGYSZERI ADÓFORMA ! ! !

(#32) Flashback válasza TheReMiXeR (#31) üzenetére


Flashback
addikt

aham...

Te most hol dolgozol? Hogy kezted pályafutásod?

Bocs nincs hosszú ö, ü és néha az á is ä :)

(#33) TheReMiXeR válasza Flashback (#32) üzenetére


TheReMiXeR
senior tag

Nos én már nem futok ezen a pályán...

Amit most csinálok az inkább party - hangosítás...
Egyedül elmegyek 1-1 étterembe alkalmanként (sajnos kevés ilyen van) vagy bulikba és az adott ''Környezetnek'' megfelelő zenével szórakoztatom a közönséget...
Mivel saját cuccom van, amivel egy pár száz fős társaságot behangosítok és bevilágítok ezért a tiszteletdíj az absolute (80-90%-ban) haszon... egyedül csak ezért tudok még fennmaradni... :(
...ezek főleg Oldies bulik egyébként :D ('70-es, '80-as, '90-es évek diszkójával...)

A pálya (ami igazából csak ténfergés volt, nem egy igazi dj pálya sajna) meg a messzi vidéken kezdődött, mikor ' 89-ben igazi közönség előtt (4-500fős szakközepes sulibulikban) játszottam a zenéket kazettákról... vermona keverővel és hangfalakkal, UV lámpával és nem csővel, neon megszakítós villogókkal, forgólámpákkal... Aiwa pultos dekkkekkkel :C

[Szerkesztve]

(#34) Flashback válasza TheReMiXeR (#33) üzenetére


Flashback
addikt

A régi szép idők :)

Bocs nincs hosszú ö, ü és néha az á is ä :)

(#35) TheReMiXeR válasza Flashback (#34) üzenetére


TheReMiXeR
senior tag

A mai napig azokból az emlékekből élek!

A mai fiatalok már azt se tudják milyen is az amikor jo a buli...

(#36) Flashback válasza TheReMiXeR (#35) üzenetére


Flashback
addikt

Pff, emléxem régen, nagyon régen mieneket buliztunk. Akkor még nem voltak olyan eltrejedtek a discdo drogok. Mindenki haver volt, ment a pörgés... hatalmas... Ma már ritka az ilyen buli :(

Egyébként mit gondolsz a Berhinger keverőről? Bővebben: link

Pio 300-as koppintás

[Szerkesztve]

Bocs nincs hosszú ö, ü és néha az á is ä :)

(#37) Latissimus Dorsi


Latissimus Dorsi
senior tag

Az én karierem a 90-es évek elején kezdődőtt a ált. isi 8. osztályában. Egy farsangi bál hangosítására kértek fel minket. A cuccot persze béreltük, és örültünk, hogy nulszaldósra kijött a törénet.
Persze kizárólag, KAZETTÁRÓL nyomtuk az ipart az akkori idők nagy sztárjaival: DR. ALBAN, SNAP, 2 UNLIMITED...
Amit persze a helyi ''kereskedelmi'' rádióból City Rádió (Miskolc), És a határon túlról:RockFM ((náháthogyim) Csehszlovákia) vettünk fel. Na meg persze a Petőfi: Csak fiataloknak adásából. A B. Tóth féle műsorokat nem nagyon kedveltük, mert mindíg beledumált a számokba:DDD.

MOS6510 > Intel P166 > Intel Cel400 > Intel Cel800 > AMD Athlon 2,0 Thunderbird > AMD Athlon 2,5 Barton > Intel Core2 Duo E6600 > AMD Phenom II N970 >Intel Core i5-4300U > Intel XEON E3 1505M v5 > ?

(#38) Flashback válasza Latissimus Dorsi (#37) üzenetére


Flashback
addikt

Valahonnan ismerős a story :) Ezt még a kezdtetek kezdetén mi is megjátszottuk.

Neked megvan kavin a 2Unlimited új számaa???? :Y :C

MOD: Mostanság mit csinálsz?

[Szerkesztve]

Bocs nincs hosszú ö, ü és néha az á is ä :)

(#39) shteer válasza Flashback (#38) üzenetére


shteer
titán

én is középsuliban kezdtem, lemezjáccós erősítős, deckek :) - futkosós kazibellításokkal :D

középsuliban átneveltem az iskolát dance-es partykra, mikor odakerültem, csak rockbulik voltak - asztali cd-jáccók, beag keverő :) - de amikor áttértem a PC-s keverésre, akkor odajött hozzám 1 srác, megveregette a vállam és azt mondta, sokat fejlődtem - hát igen, a bpm-szabályzás nagy fegyver :)))

ahogy egyetemre kerültem, a pályafutásom szünetel, ha jövő évben is bekerülök a mostani kolimba, akkor viszont lesz nagy haddelhad:)

talán a vizsgát is leteszem, de én a PC-t nem cserélem le... csak a vizsga idejére :)) viszont a jelenleginél komolyabb progival szeretném tolni...

..szerintem jónak tűnik

(#40) Flashback válasza shteer (#39) üzenetére


Flashback
addikt

Én aztmondom érdemes... Negatívumkként talán az mp3-at hozhatnám fel, de már az is megoldott Pio 200s. Próbálj csak ki egy pár Pio 100s-t meg egy jó keverőt! Persze PC-n nagyobb a szabadság. Valahogy engem inkább a VAS felé húz a szívem. Meg lehet fogni a potikat, tekergetni csavargatni... stb. Bár a komolyabb klubbokban már ott van a laptop de az álltalában csak a lézert vezérli... :)

Bocs nincs hosszú ö, ü és néha az á is ä :)

(#41) shteer válasza Flashback (#40) üzenetére


shteer
titán

ja, a vas azért mégis más... az az igazi, de ha nincs jó cuccra pénze az embernek: sz@rt nem vennék, marad ami van...

meg az artisjust is egyszerűbb...

valamelyik népszerű djcsajt-t láttam laptopon traktorral és fülessel keverni, az is igen meredek volt:)

szerk: amin úgymond csalódtam: Digweed is már cdről nyomta az idei Easternt... :O

[Szerkesztve]

..szerintem jónak tűnik

(#42) SlayR


SlayR
senior tag


Én is művelem a Djszakmát, de szerintem vizsgából semmi nemlesz marad hobbi az is elég jó pénz :) Lemezben az erő! :D

(#43) TheReMiXeR


TheReMiXeR
senior tag

JoReGGelit!

A vas az vas :D

Én nem sokat ''zenélek'' de inkább azt mondtam és mondom mindig is, hogy egy pár cd meg egy keverő az a tuti.
Nem fagy le, nem dob hibaüzit, hdd nem krepál be vagy még sorolhatnám a pc rejtelmes hibáit!

Ammondo vagyok, hogy aki már minimálisan is rabja ennek a hobbinak, érdemes venni egy szettet. Nem csak a vagánykodás miatt, hanem azért is, mert egy valamire valo helyen minimumm cd-ről jobb esetben bakelitrol megy a zene.
A pc az max szezonálisan van / lesz jelen... (privát vélemény)

A másik, hogy ha jobban belegondoltok akkor az árak is érdekesen alakulnak...

->>>2db Pio200 + 1db alap-közép keverő ---> 320-340ezer Ft + a lemezek árai

vagy...

->>>1db jobb noti 250-300ezer + szoftver + mp3 jogdíj ---> istentuggya má, hogy mennyi...

Természetesen csak is a hivatalos munkáról beszélek!!!

Véleményem kerek, tömör, egyszerű és ésszerű...
Maradok a VAS-nál!

(#44) Flashback


Flashback
addikt

Nem kell rögtön a 200-sra váltani ám! Mert még mindíg cdről a legolcsóbb zenélni a jogdíj miatt! Éppen ezért csak nagyon lassan fog átálni a DJ. társadalom mp3-ra hiába itt az mp3-m. A barátom is aztmondta itt az ideje Pio 200-at vennni, de mp3ban jelenleg ő sem gondolkozik. Ha majd meglesz biztos elcsábul ;]

Egxébként meg:

CD lemezjátszó 100K Bővebben: link
Keverő 15K Bővebben: link

...115K és ezzel még dolgozni is lehet!
;):B

Bocs nincs hosszú ö, ü és néha az á is ä :)

(#45) TheReMiXeR


TheReMiXeR
senior tag

Én spec ilyen pléjjert nem vennék, a keverő sem egy nagy valami. Munkára természetesen. Otthon vagy házibuliba bohóckodni jó... ezt írja asszem a Zaj is kísérő szövegként... :D

Amugy nekem 2db 14hónapos Pio 100 adja az alapot a Behringer vmx300 vagy ESO Beat-nek...
A Behringer kissé gyengébb hangot ad, viszont az én oltári nagy kezeimnek nagyon is kényelmes a potik tekergetése, mivel van köztük hely és nem akadok össze mondjuk mint az ESO-nál egy másik potival. Ez nagyon is fontos szempont (számomra) hiszen a jó keverés alapja a jo tekerés :D

Amúgy a keverő eladó :D (szeretnék egy kisebb végfokos zenekarit venni a cipekedés és a praktikussága miatt) 30K dobozában... :C

(#46) SlayR


SlayR
senior tag


Én épp most szerválom be a sajátcuccom keverő megvan a többi meg még gondolkodtat mi legyen, de a keverő az tutti, hogy Numark DXM 06 :)

(#49) SlayR


SlayR
senior tag


Egyébként hamár tudalatt vmi miatt véletlen ide írtam a másik topicba szuánt dolgot akkor idevágó témát is dobok! Érdekelne, hogy mi a véleményetek a Numark DXM 06ról?

(#50) TheReMiXeR


TheReMiXeR
senior tag

Megmondom őszintén én nem ismerem...

Igazábol soha nem nézegetem annyira a cuccokat, hogy tudjak véleményezni.
Csak azt ami éppen számomra aktuális vagy az lesz...
Numark cuccokat spec nem is nagyon próbáltam, hiába erőltetik a Pákó-ban :DD
Csak egy mikrofonra tudtak rábeszélni, de az tényleg bejött... főleg annyiért :D

Üdv.És joCCakát!

Útvonal

Fórumok  »  Egyéb  »  Vannak itt dj-k?
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.