Hirdetés

2024. április 19., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#101) Nowhereman válasza MaTT (#37) üzenetére


Nowhereman
őstag

No tessék lássék! Egy fél napra nem nézek felétek és máris valami katasztrofa. Vége itt is a nyugodt nögyülölködésnek, meg himsovinizmusnak! Már itt is vissza kell olvasnom azt amit irtam mielött rácsapnék a rendbenre!
Egyébbként csapjunk bele: Queene te intel vagy AMD, nVidai vagy Ati párti vagy?

Utánam a kondenzcsik!

(#102) Satan-Claus válasza MaTT (#37) üzenetére


Satan-Claus
senior tag

Na ja. Viszont aki a műegyetemre jár, annál a látott nők száma valóban erősen tart a nullához :) (Anyucit leszámítva)

Azt mondják ott az elsődleges kutatási téma egy nődetektor megtervezése :)

''Ha ideges vagy ragadj fejszét, attól megy a gonosz fej szét!''

(#103) launcser válasza rog (#39) üzenetére


launcser
senior tag

ja bme-n is :)
bmf-en is
vagyis csak 2 karon kb
nálnunk info 2ikos éffolyamon 67bol 2 nő..

tütüü

(#104) CsendPenge válasza rog (#38) üzenetére


CsendPenge
őstag

''Egyébbként csapjunk bele: Queene te intel vagy AMD, nVidai vagy Ati párti vagy?''
Igen, igen, ez egy jó kérdés, ezt valóban elárulhatnád! :))

Remember the Linux, that's like a wigwam: no Windows, no Gates, just Apache inside. Two minutes of thinking can save hours of unnecessary work.

(#105) CsendPenge válasza rog (#39) üzenetére


CsendPenge
őstag

''Azt mondják ott az elsődleges kutatási téma egy nődetektor megtervezése''
Ezt mesélni fogom bme-s ismerősömnek :) Csak hogy kiderítsem az igazságot...!

Remember the Linux, that's like a wigwam: no Windows, no Gates, just Apache inside. Two minutes of thinking can save hours of unnecessary work.

(#106) Hory válasza McJames (#42) üzenetére


Hory
aktív tag

Ez az allitas nem nelkuloz minden alapot, sajnos. :(
A mi evfolyamunkban 320 fobol 10 no volt. Ez volt 5 eve. A most indulo evfolyamok elvileg ''dusitott'' kategoriaba tartoznak, majd jovo heten szemugyre veszem az idei termest :)

(#107) CsendPenge válasza localhost (#43) üzenetére


CsendPenge
őstag

És ugye a tapasztalataidat meg is írod? :)

Remember the Linux, that's like a wigwam: no Windows, no Gates, just Apache inside. Two minutes of thinking can save hours of unnecessary work.

(#108) Queene válasza localhost (#41) üzenetére


Queene
csendes tag

Intel, a magam részéről, de a párom nagy AMD-párti. Ezért is van 2 számítógépünk, a kukac se fog vitatkozni ilyesmin!
És nVidia, hogy őszinte legyek, Ati-t még nem sokat láttam. Elsa Gladiac kártyánk van.
Ja, és köszi, de nem akarok saját képet, mert a Voda még mindig oly lassú, hogy úgyse töltöm le a képeket a bögészővel.

Queene

(#109) Parci válasza guest (#45) üzenetére


Parci
HÁZIGAZDA

No jó, nem kényszer a disznótor.. :).

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#110) Vertic válasza rog (#39) üzenetére


Vertic
aktív tag

Aljas rágalom ez a nődetektor kutatás! :)) :)) :))

Már rég kész... kifejlődött az emberekben magától :D

'' ... tehát háromig számolj, és ameddig számolsz az három legyen ... ''

(#111) McJames válasza Thx1138Hu (#35) üzenetére


McJames
senior tag

Van nyelvnyújtós, ez: ;] (ha jól emlékeztem), de nem az ördögire lenne szükség, hanem a mosolygósból készültre :P . Meg kacsintósra, meg stb. :)
Szóval várom az brand new designt... :o

Aki a villamos alatt fekszik, annak nem természetes a mosolya.

(#112) Nowhereman


Nowhereman
őstag

Queene: akkor ideje hogy kiprobáld a barátod hardverét is(izé: azt az AMD-st), azon talán erösebb a bitáram!
A müegyetem területén egy iránytü is megteszi! Ugyanis észak felé több a nö(vegyész(~60%) meg épitész(~30%) kar arra van ugyanis)!
Más, hogy nem vesztetek vel sokat, ha kevés a lány a sulitokban, csak a:
''Hello, segitenél megcsinálni a házimat?(~5x)'',''melléd ülhetek a dolinál(vagy segitenél felkészülni rá)?(~3x)'',''ugyan mit gondolsz! Nekem már van barátom aki sokkal jobb fej mint te!(-igaz a háziját nem tudta megcsinálni), de azért legyünk jo barátok!'', másnap kiderül hogy a jobarátainak nem köszön vissza, 1-2 honap mulva:''segitenél...'' -válasz:''szivesen, de sajnos,mint megjegyezted, tul hülye vagyok hozzá!''
stb. ... jellegü gyogykörökböl maradtok ki.

Utánam a kondenzcsik!

(#113) Egon válasza localhost (#49) üzenetére


Egon
nagyúr

''Queene: akkor ideje hogy kiprobáld a barátod hardverét is(izé: azt az AMD-st), azon talán erösebb a bitáram!''

Szóval, ha jól értem, szerinted AMD-s gépen még a modemes kommunikáció is gyorsabb??? Jujjj...!!! Ezt már nem igazán kell kommentálni... Tudom-tudom, a két gigás Cerka is lassabb, mint a 100-as Pentium/K5 (elvégre a nevében benne van, hogy CELERON) stb. stb...
Halvány reménysugár: ugye csak lemaradt a szmájli?!?

"Bonyolult kérdésre egyszerű választ keresni helyénvaló, de ritkán célravezető megoldás" (Wayne Chapman)

(#114) turho


turho
őstag

Lenne egy alap eccerű 5letem hogyan lehetne nőket felkutatni illetve toborozni a fórumba. Valamelyik házigazda segítségével egy tésztagyúrás vagy babamama vagy aerobic vagy szabásvarrás topictörzset kéne indítani. Vagy az egész honlapot átírni proszakácskönyv vagy prosütésfőzés.hu-ra. :)
Persze aztán mikó megszaporodtak a lyánok hirtelen lebombázni őket procival, táppal meg rammal.

(#115) launcser válasza CsendPenge (#51) üzenetére


launcser
senior tag

ki kéne menni a nyugati elé és gulyáslevest osztani aki ott helyben beregeli magát
a gépet kéne már csak biztositani meg a vodafonos kapcsolatot :)

tütüü

(#116) Den válasza CsendPenge (#51) üzenetére


Den
veterán

''egy tésztagyúrás vagy babamama vagy aerobic vagy szabásvarrás''

Szép kis sztereotipia gyűjtemény. :)

www.simson4t.hu

(#117) Egon válasza Den (#53) üzenetére


Egon
nagyúr

Ugyanmár...:) A nőknek TV-műsor köll (az összes sorozatról részletes ''mifogtörténni''-vel), meg horoszkóp...:D

"Bonyolult kérdésre egyszerű választ keresni helyénvaló, de ritkán célravezető megoldás" (Wayne Chapman)

(#118) Queene


Queene
csendes tag

Félelmetes társaság vagytok! Elárulom, hogy két szoptatás vagy pelenkázás között többet ülök a számítógépem előtt, mint a tévénél, és egyetlen brazil, mexikói, meg a bánat tudja, milyen szappanoperát sem nézek. Viszont Híradót igen.
És lehet, hogy nem a Quake-kel foglalom el magam, hanem Settlers-szel, meg Empire Earth-el, és az is lehet, hogy szakmailag nem vagyok a topon (nem is lehet, egy 3 hónapos baba mellett), de attól még érdekelhet a számtech, még ha csak felhasználói szinten is.
Én tudom, hogy qrva jó poén a műszakilag almafabéka nőket szidni, meg lealázni, de biztos van köztetek jó néhány, aki éhen halna, ha a mami nem pakolná elé a kaját, és még nem beszéltem arról, hogy igenis valakinek mosni, vasalni és takarítani is kell.
Szóval nem akarok senkit bántani, de vérforraló, ahogy a nőket agyatlan munkagépeknek tekintitek, és lesajnálóan nyilatkoztok róluk, miközben esetleg ti magatok sem vagytok képesek esetleg egy szöget beverni, mert ugye az azért mégiscsak ''férfimunka''?
A nők sem várják el tőletek, hogy főzzetek, vagy más házimunkában extra színvonalon teljesítsetek. Sőt, valahol természetesnek tekintjük, hogy ez egyszerűen nem a ti dolgotok. Akkor tán nektek is hasonlóképpen kellene hozzánk viszonyulni.
És mégvalami: kivételek pedig igenis vannak!!!!

Queene

(#119) launcser válasza CsendPenge (#55) üzenetére


launcser
senior tag

stratégia a legjobb, fejleszti az agyat ugye? :)
EE-vel mi is sokat játszunk hálopartikon
végre egy stratéga nő!

tütüü

(#120) localhost válasza CsendPenge (#55) üzenetére


localhost
Közösségépítő

Queene....
:) Na és ki volt aki mindjárt KÉZCSÓKKAL üdvözölt köreinkben, csak mint sztereotíp :D

¤ Most már biztos: teljesen normális vagyok! ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... Mondták itt ezek a hangok is a fejemben. :)) ¤ My IP is: 127.0.0.1

(#121) Egon válasza CsendPenge (#55) üzenetére


Egon
nagyúr

Ne haragudj, a magam részéről (és szerintem a többiek nevében is) kijelenthetem: sem Téged, sem a többi nőt (úgy általánosságban) nem akartam/tuk megbántani. Nem véletlenül van ott a szmájli minden egyes hozzászólás végén...
Annyit tennék hozzá, hogy amit a nőkről írsz, abban (is) teljes mértékben igazad van: valóban tiszteletet érdemelnek (házimunka, gyereknevelés), időben mindenféleképpen többet dolgoznak mint mi, férfiak...
Hogy akkor miért is írtuk mindazokat a ''tippeket'' a Prohardver ''elnőiesítésére''? Mert szerintem/tünk az a szomorú tendencia, hogy a nők jelentős részét (talán túlnyomó többségét) nagymértékben (talán túlzottan is) érdeklik a fenti témák - sőt, egy részüket KIZÁRÓLAG a szappanoperák stb. tudja ''tűzbe hozni''...:)

"Bonyolult kérdésre egyszerű választ keresni helyénvaló, de ritkán célravezető megoldás" (Wayne Chapman)

(#122) Queene


Queene
csendes tag

Ja, és a horoszkóp sem érdekel.
A babamama témáról meg annyit, hogy ha számodra ez olyan lealacsonyító téma, akkor neked biztos nincsen gyermeked, és nyilván nem idegeskedtél még a lázas gyerek feje felet, mint mi tegnap, és nem pelenkáztál, és nem keltél fel éjszaka félóránként a nyugtalan baba miatt, de nyilván, ha majd lesz csemetéd, te leszel a legbüszkébb apuka, aki talán távoltartja magát a gyermeknevelés kellemetlen oldalaitól, ám mégis ragyogva, diadalmasan mutogatja a pici fényképét, és emeli meg tizedszer is a poharat a baba egészségére. Hidd el, az életnek másik színtere is létezik, mint a számtech, és itt-ott még izgalmasabb is lehet nála. És nem is biztos, hogy nem-függő az, hoyg kit mennyire érdekel ez, vagy az a másik oldal. Tán azt a bizonyos arany közepet kéne meglelni, mind a férfiaknak, mind a nőknek, nem? És most mennem kell, tudod, hova? Péelenkázni, meg megetetni a babát. Ettől kevesebb lettem?

Queene

(#123) localhost válasza CsendPenge (#59) üzenetére


localhost
Közösségépítő

Szolidáris vagyok Queene-vel!
Kétgyerekes apuka! (14 & 16 évesek)...

(anni idősek, mint néhány fórumtársunk!)

¤ Most már biztos: teljesen normális vagyok! ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... Mondták itt ezek a hangok is a fejemben. :)) ¤ My IP is: 127.0.0.1

(#124) Queene


Queene
csendes tag

Egon, jogos a két pont! Nemtom, mi a francnak idegesítem fel magam, és kezdem el bőszen védeni a nőket, amikor valóban: a legtöbbje olyan, amilyennek írtátok. És ez télleg elkeserítő. A smile-ket meg nem látom, mert már írtam: olyan lassú a Voda, hogy kép nélkül használom a böngészőt. Így azért gyorsabb.
Szóval bocs, asszem, nem nektek kell változni, hanem nekem NEM magamra venni más ingét...
Vezeklésül, nem bánom, jön a palacsinta, ha Bobmaster megszervezi:)

Queene

(#125) Queene


Queene
csendes tag

Ja, igen, most ért haza a nagyobbik leányom az iskolából (ő 12 éves), aki állandóan mp3-akat követel rajtam. Ráadásul olyanokat, el se hiszem: PapaRoach, System Of A Down, Prodigy, Puddle of Mud, némelyikről azt se tudom, eszik-e vagy isszák. Nem tudtok valami jó lelőhelyet? Semmit sem utálok jobban, mint üresjáratban ülni a gép előtt, és keresgélni, aztán meg nem találni. A Kazaa nem kapcsolódik, a Morpheus meg lefagy, úgyhogy valami más kéne. De most már télleg mennem kell, majd a babázás után visszanézek tán:))

Queene

(#126) Egon válasza CsendPenge (#61) üzenetére


Egon
nagyúr

Ja, akartam is írni az előző hozzászólásodra: PEACE! :) Ne idegeld fel magad (még ha jogos is valamilyen szempontból, akkor se!), nem éri meg... Pont ÉN mondom, aki ugyanezt csinálja - csak nagyobb intenzitással, ráadásul olyan ''piszlicsáré'' dolgokon, mint Intel vs. AMD pl.:)) (Itt most szmájli van!!!)
Valamint azt is vedd figyelembe, hogy némely fórumtársunk - akinek nem inge - tizenX éves, ami még önmagában nem lenne baj, de a világképük - hogyisfogalmazzak...- elég ''érdekes''...:( Bizonyos értékeket nem nagyon (vagy egyáltalán nem) tudnak felismerni/tolerálni stb. Az ő nevükben - és a sajátomban is - mégegyszer bocs!

Ui: palacsinta rulez!!! :D

"Bonyolult kérdésre egyszerű választ keresni helyénvaló, de ritkán célravezető megoldás" (Wayne Chapman)

(#127) Egon válasza localhost (#62) üzenetére


Egon
nagyúr

''Nem tudtok valami jó lelőhelyet?''

Ne írjál ilyeneket! Ide csak becsületes népek járnak, mi mindent megveszünk eredetiben, ÁFÁ-t se csalunk (topicbezárás terhe mellett) :) (Szmájli!)

"Bonyolult kérdésre egyszerű választ keresni helyénvaló, de ritkán célravezető megoldás" (Wayne Chapman)

(#128) localhost válasza localhost (#64) üzenetére


localhost
Közösségépítő

Ez jó...! Lassan már nem elég odarajzolni a szmájlit, ki is fogjuk írni: ''Nagyonörülő, ugrándozó, vigyorgó szmájli'' :DD

¤ Most már biztos: teljesen normális vagyok! ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... Mondták itt ezek a hangok is a fejemben. :)) ¤ My IP is: 127.0.0.1

(#129) McJames válasza launcser (#65) üzenetére


McJames
senior tag

Az sem rossz, de nem lehetséges megoldani, hogy ''gyér'' megjelenítéskérés esetén a szmájli sztringként(szövegként) jelenjen meg a böngészőben? (Lusta voltam utánanézni...)

Queene
Amúgy megoldható, hogy megosszuk a feladatokat a háztartásban. Néha magamtól is megcsinálok dolgokat, de alapon nem erre jár az agyam, tehát ''még az elején'' mondtam ''a zasszonynak'', hogy legyen kedves mondja meg miben segítsek. Csípőből kezdett megsértődni, de közben persze leesett a tantusz, hogy miért _kértem_, hogy szóljon, így egészen jól megvagyunk... ''sima szmájli''

Aki a villamos alatt fekszik, annak nem természetes a mosolya.

(#130) launcser


launcser
senior tag

én férfi létemre egyedül vezetem a háztartást a 25 m2-es lakásban :)
2 havonta porszivozás, havonta söprés, szennyes meg haza! :)
nem kell ezt tulbonyolitani
bár most lehet hogy jön egy albérlő.. :)
majd ha növök rájövök hogy van mosás/vasalás biztos..

tütüü

(#131) McJames válasza launcser (#67) üzenetére


McJames
senior tag

Közel 10 évig ''egyedül'' laktam, tehát teljes gőzzel megértelek. :DD

Aki a villamos alatt fekszik, annak nem természetes a mosolya.

(#132) launcser válasza CsendPenge (#68) üzenetére


launcser
senior tag

hu akkor nekem lehet van még elég sok idom hátra :)
de legalább te megértesz, nem ugy mint az osok, akik évente 2x feltalpalnak..

tütüü

(#133) Queene válasza localhost (#64) üzenetére


Queene
csendes tag

''Ide csak becsületes népek járnak, mi mindent megveszünk eredetiben, ÁFÁ-t se csalunk''
Aha, a tehén meg röpül, ugye? De legyen, nem írok ilyeneket. És ÁFÁ-t én se csalok:)

Queene

(#134) Satan-Claus válasza CsendPenge (#70) üzenetére


Satan-Claus
senior tag

Csak egy tanács, ha elfogadod: Ne nagyon tördd magad, hogy a lányodnak System Of A Down-t és társait tölthess le, mert bár maga a zene nem rossz, de ha a lányod 12 évesen kezdi el hallgatni, akkor könnyen lehet, hogy 1-2 év múlva azt veszed észre, hogy a leányzó ruhatára kizárólag fekete kötött pulcsikra, és kopott fekete farmerokra degradálódott. Ezek mellé az általános kiegészítő a bordó Martens bakancs, illetve egy nem túlzotan ápolt, hosszú hajú bőrdzsekis srác, akinek az az életcélja, hogy megtalálja Jim Morison szellemét...
Ezt persze kinövi, de nem biztos, hogy a legcsábítóbb alternatíva.

Meg kell jegyezzem, hogy ez a sztereotípia nem feltétleül kell, hogy bekövetkezzen, de fő az óvatosság :) (szmájli)

Meg persze az sem biztos, rosszabb alternak lenni mint diszkósnak...

Sőt lehet, hogy pont ez kell az egészséges felnőtté váláshoz...

Elvégre én is hosszú hajú srác voltam 19 éves koromig...

Na jó inkább befejezem. :) (szmájli)

''Ha ideges vagy ragadj fejszét, attól megy a gonosz fej szét!''

(#135) rog válasza launcser (#71) üzenetére


rog
addikt

hát igen. felesleges volt :)

(#136) Queene válasza launcser (#71) üzenetére


Queene
csendes tag

Értem az aggodalmakat, de a dolog nálunk fordítva működik. Sokkal jobb, ha a kölyök a szobájában System Of A Down-t hallgat, mintha elmegy a - jó esetben - barátnőjéhez, vagy ki tudja hova, és azt se tudom, mit csinál. Jobban szeretem, ha szem előtt van. Nem szeretném elveszíteni a bizalmát, és egyelőre nem is kell félnem tőle: a barátjával - mert nekünk már az is van:), szerencsére messze - úgy emilezik, hogy ''Anya gépeld te, neked gyorsabban megy.'' Teljes a felügyelet! Meg a nyári táborból úgy jön haza, hogy ''Anya, kipróbáltam a cigit, hát tudod...''. Sose tudtam volna meg, ha nem olyan a viszonyunk, hogy elmondhassa. Nem hiszem, hogy érdemes megkockáztatni ezt a jó kapcsolatot azzal, hogy megtiltom a kemény rock hallgatását, legfeljebb megkérem, hogy halkítsa le. Amúgy nem olyan veszélyes ez, mint hangzik, hallgat ő mást is, és ráadásul hegedül. Ja, és kitűnő tanuló. De ez most már télleg baba-mama rovat lett, hogy vannak a vasak?:)))

Queene

(#137) Nowhereman


Nowhereman
őstag

Nos szmájlikat azt tudom, hogy lehet betenni de azt megsugná nekem valaki, hogy hogy lehet képet beilleszteni, mert egy negyedorát szenvedtem azzal, hogy egy virágot beillesszek ide, eredménytelenül.
Drake: kölcsönadnád a varázsgömbödet?

Utánam a kondenzcsik!

(#138) CsendPenge válasza Nowhereman (#137) üzenetére


CsendPenge
őstag

Szívesen, csak az a baj, hogy emilbe nem fér bele, sőt, borítékba sem :)
Ja, ne vedd sértésnek, de megkérdezem: a kép ugye fent csücsül valahol a neten?

Remember the Linux, that's like a wigwam: no Windows, no Gates, just Apache inside. Two minutes of thinking can save hours of unnecessary work.

(#139) McJames válasza Queene (#136) üzenetére


McJames
senior tag

Bocs, de errefelé az ''offtopic rulez'', pláne, ha van értelme. :)
Amúgy gratulálok, ha a kora tizenéves gyerekkeddel ilyen a kapcsolatod, az kemény munka eredménye... (arra gondolok, hogy sokszor kellett kompromisszumra jutni a gyerekkel, és a legnehezebbként önmagaddal). :)

Aki a villamos alatt fekszik, annak nem természetes a mosolya.

(#140) CsendPenge válasza Queene (#136) üzenetére


CsendPenge
őstag

A vasak? Köszönik jól! Bár most nagyobb szenzáció az átállás. Remélem ez a csoda nem 3 napig tart :) és jön valami cikk is... meg sok-sok hír...megmegmegöööö majd ha eszembe jut, akkor szólok :) Jah, kérdezni akartam már, hogy miért vagy Intel párti? Szakmai és emocionális indokokat is elfogadunk! :)

Remember the Linux, that's like a wigwam: no Windows, no Gates, just Apache inside. Two minutes of thinking can save hours of unnecessary work.

(#141) Egon válasza CsendPenge (#140) üzenetére


Egon
nagyúr

Látom, ezt nehezen veszi be a gyomrod...:) Egyszerű a magyarázat: nem lehet (itt) _mindenki_ (rajtam kívül) AMD párti...:D Már csak statisztikai okokból sem...:))

"Bonyolult kérdésre egyszerű választ keresni helyénvaló, de ritkán célravezető megoldás" (Wayne Chapman)

(#142) CsendPenge válasza Egon (#141) üzenetére


CsendPenge
őstag

Jaja, és ez jó is! Tudod, az egyensúly! :) Meg így mégtöbbet lehet hülyéskedni... Amúgy gondoltam, hogy örülni fogsz, hogy végre nem vagy egyedül (Intel párti) ;]

Remember the Linux, that's like a wigwam: no Windows, no Gates, just Apache inside. Two minutes of thinking can save hours of unnecessary work.

(#143) McJames válasza CsendPenge (#142) üzenetére


McJames
senior tag

Eddig sem volt egyedül, úgy különben is rettentő unalmas véleményt cserélni/vitatkozni/vitázni/beszélgetni stb. :DD
(Nem beszélve arról, hogy a pártatlan álláspontom a tapasztalataim alapján hajszálnyit az Intel felé mozduló... - ez szigorúan az (j)utilitásra vonatkozik, nem a marketingre és a supportra!)

Aki a villamos alatt fekszik, annak nem természetes a mosolya.

(#144) Nowhereman válasza McJames (#143) üzenetére


Nowhereman
őstag

Ő viszont a szokásos varázsszavakra azonnal megjaelenik!

Utánam a kondenzcsik!

(#145) Nowhereman


Nowhereman
őstag

Mármint (ő=)Egon! No most már az első AMD-s lőányra kell várnunk. Bár magam részéről az első Via-s lány még szivesebben látnám!

Utánam a kondenzcsik!

(#146) Satan-Claus válasza Nowhereman (#137) üzenetére


Satan-Claus
senior tag

A kérdésre én is nem olyan rég juttem rá. Íme: [IMG]ide a képre mutató elérési utat, pl.:http://www.megallo.com/kepeslap/virag54.jpg (ha pont ezt a linket illeszted be, ez egy egész rétnyi virágra mutat :) ) és a link után [/IMGszögletes zárójel

Tehát : [IMG]http://www.megallo.com/kepeslap/virag54.jpg[/IMGszögletes zárójel

Ennyi :D

''Ha ideges vagy ragadj fejszét, attól megy a gonosz fej szét!''

(#147) Queene válasza CsendPenge (#140) üzenetére


Queene
csendes tag

Azért Intel, mert olyan szépen végigjártam a lépcsőfokokat...
Amikor gimiben tanultam a számítástechnikát, akkor a csodálatos SZÜV-be jártunk ki órákra, és ha az operátoroknak jó napja volt, esetleg behelyezhettük a malomkeréknyi mágneslemezeket a helyükre, vagy befűzhettük a mágnesszalagot. De leginkább PL/I programnyelven kellett (volna) padban ülve, papírra (!) programot írni. Aztán az első munkahelyemen Novell háló, és normális PC, hát elmondhatatlan élmény volt:) Ezt a legtöbb fórumtag el se tudja képzelni:)
Csak XT-m nem volt, a kezdet a 286-os volt, aztán 386, 486, meg az első Pentium... Fene tudja, szívemhez nőtt:) Fel sem merült, hogy AMD is lehetne. Azután amikor ''bekerült a családba'' az első AMD, az egy K6/2-es, 266 Mhz-es csoda volt, és egyáltalán nem dőltem el tőle. (Nekem akkor volt 233-as Pentiumom.) Na ez az AMD futkározik még mindig mellettem, a párom nosztalgikus okokból nem akarja eladni. Szóval az AMDről ennyit, a mostani gépünk meg Celeron, 600-as, de 998-on jár, egy CUSL-2 Black Pearl alaplapban. És mostanában nem is kerül sor bővítésre, mert nem vasakra, hanem pelenkára szórjuk el meggondolatlanul a fizetésünket:)
Az új dizájn meg nagyon tetszik, csak most vettem észre, hogy eddig fosbarna volt. Igen, ez határozottan szebb!!!
Nagyon gáz ilyen hosszan írni ide? Bocs!

Queene

(#148) Satan-Claus válasza Queene (#147) üzenetére


Satan-Claus
senior tag

Nem:DD

''Ha ideges vagy ragadj fejszét, attól megy a gonosz fej szét!''

(#149) Egon


Egon
nagyúr

McJames: ''Eddig sem volt egyedül...'' - hát ez itt a lényeg!!! Pláne, ha a piaci részesedést nézzük...:)
Nowhereman: ''...a varázsszavakra azonnal megjelenik...'' Erre csak azt tudom mondani: bagoly mondja...:D Amúgy végre valamiben egyetértünk: VIA-s lányok rulez!!! :)
Quenee: megfigyeltem, hogy az AMD-pártiak jelentős része tizenéves. Ők koruknál fogva nem nagyon emlékezhetnek a gyászos K5-K6 sorozatra, ami sokaknak egy életre elvette a kedvét az AMD-től.
Egyébként szerintem nálunk igazából nem az AMD népszerű, hanem az Intel népszerűtlen (és ugyanez igaz a Linux-Windows párosra is).

"Bonyolult kérdésre egyszerű választ keresni helyénvaló, de ritkán célravezető megoldás" (Wayne Chapman)

(#150) CsendPenge válasza Egon (#149) üzenetére


CsendPenge
őstag

Egon, NEM vagyok tizenéves... :)
A K5 sorozatot meg kár összehasonlítani az akkori Intellel, mert akkor még sehol nem volt az AMD az Intelhez mérten(és nekem is egy 233MM volt). Utána valamikor a K6 széria környékén kezdte Intelünk trónjait döntögetni/döngetni. És azza egyetértek, hogy az Intel piacppolitikája stb. miatt népszerűtlen (meg piszokul drága). De tényleg a VIA-a lányokat tartom én is a legjobbnak :)

Remember the Linux, that's like a wigwam: no Windows, no Gates, just Apache inside. Two minutes of thinking can save hours of unnecessary work.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.