Hirdetés

2024. április 23., kedd

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) oregcsóka


oregcsóka
őstag

Abban kérnék tanácsot, hogy van egy Samsung SATA vinyóm, a típusa: SP0812C, és az utóbbi időben nagyon gyakran lefagyott a gép, a vinyó tekert vadul, de csak a reset gombbal lehetett kilépni, másra nem reagált.
Nos csináltam egy-két tesztet, melynek a képernyő-mentéseit az alábbi linken tudjátok megnézni:
Bővebben: link

Elég sokmindent kipróbáltam már, a teljes formázástól kezdve az ujratelepítésekig, de nagyon bizonytalan a rendszer, főleg a másolásokkor, fájlok áthelyezésekor, CD és DVD íráskor fagy le a gép, gondolom hibás szektorra futás miatt.

A dolog pikantériája, hogy akárhányszor futtatom a HD Tach nevü tesztprogit, szinte minden esetben máshol jelzi a Bad sectorokat.

Kérdésem az lenne, hogy vigyem vissza gariba a vinyót, vagy várnom kell, még jobban ''letérdel''.?;)

''Ha igazad van, megengedheted magadnak, hogy megőrizd a nyugalmad. Ha nincs igazad, nem engedheted meg, hogy elveszítsd.'' /Mahatma Gandhi/

(#2) G@ben válasza oregcsóka (#1) üzenetére


G@ben
addikt

Én tuti visszavinném ,hogy nem rendeltetésszerűen működik. Ha meg nem veszik be, mert megy, akkor menteni róla és tönkretenni, de érzéssel és külsérelmi nyom nélkül. :) Utána megint visszavinni.
Vagy nem lehet, hogy csak logikai bad sector van rajta? Esetleg egy újraformázás segítene.

Amit ma letölthetsz, ne halaszd holnapra!

(#3) oregcsóka válasza G@ben (#2) üzenetére


oregcsóka
őstag

Hát nézd, én müszaki ember vagyok, nálam ez a mesterséges tönkretevés nem igazán működik, nem volna hozzá szívem.
Logikai badsectorra gyanakodtam én is, de már végigfuttatam a teljes formázást, a zero fill formázást a gyári progival, aztán ujraraktam az XP-t, és megint ez van.

Most éppen megy, de nem merek semmi komolyabb dologba belekezdeni, mert már egy pár DVD lemezem bánja, hogy hibás szektorra törénő másolásról próbált írni a Decrypter meg a Nero is...

Garinál meg nemtudom hogy mennyire szőrőznek, ezért gondoltam hogy talán még várni kéne vele, hátha összehányja magát rendesen.

''Ha igazad van, megengedheted magadnak, hogy megőrizd a nyugalmad. Ha nincs igazad, nem engedheted meg, hogy elveszítsd.'' /Mahatma Gandhi/

(#4) steve@prhw válasza G@ben (#2) üzenetére


steve@prhw
őstag

és tönkretenni, de érzéssel és külsérelmi nyom nélkül :( :( :(

''Egy bármilyen Annál jobb hogy új és Fényképezős!'' by Rolabola

(#5) steve@prhw válasza oregcsóka (#3) üzenetére


steve@prhw
őstag

SMART mit mond? A seatools szerint hibátlan? Kábelt cseréltél? Nincs húzva a gép (túl magas FSB)?

''Egy bármilyen Annál jobb hogy új és Fényképezős!'' by Rolabola

(#6) Thulcandra válasza oregcsóka (#1) üzenetére


Thulcandra
senior tag

Próbáld meg másik kábellel formázni ha ez még nem történt meg. Utána ha még mindíg ez van, akkor vissza gariba, és cserélik is...

" Ride away from falling ground, ride away from the big black cloud, ride away until the day come that we all live in a 2 wheel nation "

(#7) Thulcandra válasza steve@prhw (#5) üzenetére


Thulcandra
senior tag

Seatools samsung winyóhoz :F

" Ride away from falling ground, ride away from the big black cloud, ride away until the day come that we all live in a 2 wheel nation "

(#8) G@ben válasza steve@prhw (#4) üzenetére


G@ben
addikt

Én se vagyok ennek a híve, de ha amiatt szőröznek, hogy jó az, mert megy, akkor ezt a megoldást tudnám elfogadni. Nincs igazuk, hogy jó, mert nem lehet rendeltetésszerűen használni.
Egyszer nálam is kellett alkalmazni egy alaplapnál. Bekapcsolt meg elindult a Win, de komolyabb dolognál összefosta magát. 12V-tal meg lett kínálva és szó nélkül bevették.
Nem bíztatok senkit ilyenre, de ha nincs más megoldás...

Amit ma letölthetsz, ne halaszd holnapra!

(#9) steve@prhw válasza Thulcandra (#7) üzenetére


steve@prhw
őstag

:DDD Benéztem.. Powermaxxal viszont még ki lehet próbálni, az minden gyártmányú vinyót visz!

''Egy bármilyen Annál jobb hogy új és Fényképezős!'' by Rolabola

(#10) fügike


fügike
senior tag

Vidd vissza! Bad sectornál azonnal cserélni kell! Nem kell vele tökölni, mert egy valag adatod odalesz!

Boci-boci tarka!:D

(#11) oregcsóka válasza steve@prhw (#5) üzenetére


oregcsóka
őstag

A Smart adatok ott vannak a ''bővebben link'' alatt.
Kábelt még nem cseréltem, igaz, de nem vagyok róla meggyőződve, hogy egy kábelcserétól eltünnének a badsectorok, semmi összefüggés nincs a kettő között...

''Ha igazad van, megengedheted magadnak, hogy megőrizd a nyugalmad. Ha nincs igazad, nem engedheted meg, hogy elveszítsd.'' /Mahatma Gandhi/

(#12) steve@prhw válasza oregcsóka (#11) üzenetére


steve@prhw
őstag

Azért nem olyan egyszerű külső oldalakat elérni a céges proxy mögül ;)
Még szerencse, hogy a PH!-ra kienged...

''Egy bármilyen Annál jobb hogy új és Fényképezős!'' by Rolabola

(#13) oregcsóka válasza steve@prhw (#9) üzenetére


oregcsóka
őstag

A powermax-ot ráereszthetem szerinted? Az nem csak a Maxtorokhoz jó? Mert ha tényleg én cseszek el valamit, akkor ugrott a gari...

''Ha igazad van, megengedheted magadnak, hogy megőrizd a nyugalmad. Ha nincs igazad, nem engedheted meg, hogy elveszítsd.'' /Mahatma Gandhi/

(#14) Thulcandra válasza oregcsóka (#11) üzenetére


Thulcandra
senior tag

Én mindenképp cserélnék egy kábelt, és amit Stewe mondott még h nincs e húzva a gép... Ha ezek után is gány, már rég az üzletben lennék, hogy he!

" Ride away from falling ground, ride away from the big black cloud, ride away until the day come that we all live in a 2 wheel nation "

(#15) steve@prhw válasza oregcsóka (#13) üzenetére


steve@prhw
őstag

Nyugodtan ráeresztheted, mi mindenféle vinyó azzal tesztelünk.
Kábelcserét eljátszhatnád, SMART szerint volt UATA CRC error, hátha... (kedvedért kibújtam, megnéztem a képeket...)

Vírus, spy esetleg?

''Egy bármilyen Annál jobb hogy új és Fényképezős!'' by Rolabola

(#16) oregcsóka


oregcsóka
őstag

Nos, akkor ezt most csináltam, öt percel ezelött:
[kép]

''Ha igazad van, megengedheted magadnak, hogy megőrizd a nyugalmad. Ha nincs igazad, nem engedheted meg, hogy elveszítsd.'' /Mahatma Gandhi/

(#17) oregcsóka válasza steve@prhw (#15) üzenetére


oregcsóka
őstag

Köszönöm szépen, rendes vagy, én pedig a kedvedért tettem fel más tárhelyre a képet, hogy megtudd nézni...:D
Vírus: nos ez jó kérdés. Elötte végigfutattam az összes ingyen elérhető víruskeresőt, azok is azt írták, hogy nincs vírus, illetve a Norton egy esetben lefagyott úgy, hogy csak ujratelepítéssel tudtam életet lehelni a gépbe.

De, pont az esetleges vírusfertőzés lehetősége miatt formáztam az egész vinyót, és most is csak az XP van fent, meg a driverek, és egy pár apró progi, ami kell még../poppeper,ICQ,messenger7,mwsnap,HDtach,office,stb.../

Akkor most kipróbálom ezt a powermaxot, és megírom hogy mit produkált.

''Ha igazad van, megengedheted magadnak, hogy megőrizd a nyugalmad. Ha nincs igazad, nem engedheted meg, hogy elveszítsd.'' /Mahatma Gandhi/

(#18) oregcsóka


oregcsóka
őstag

Lefuttattam a powermax smart self test-jét, /full read scan módban/ és azt írta ki, hogy FAILED. Meg valami hibakódot is írt: eb6049ffffffed30
Nahát én ezt aztán nem tudom értelmezni...

A burn in test el sem indult, arra is failed-et írt ki.
Hát jelen pillanatban itt tartok.;)

''Ha igazad van, megengedheted magadnak, hogy megőrizd a nyugalmad. Ha nincs igazad, nem engedheted meg, hogy elveszítsd.'' /Mahatma Gandhi/

(#19) mr_ricsi válasza oregcsóka (#1) üzenetére


mr_ricsi
veterán

''a HD Tach nevü tesztprogit, szinte minden esetben máshol jelzi a Bad sectorokat.''

A HD Tach nem csak az olvasási sebesség visszaesését jelzi??? :F

Sokkal kellemesebb úgy hibát keresni, ha tudod, hogy másban kell!

(#20) steve@prhw válasza oregcsóka (#18) üzenetére


steve@prhw
őstag

Szóval van heba.. No most ha csak logikai kotyvalék (mondjuk egy rossz kábel miatt), akkor van esély a reparálásra: futtatsz egy zerofillt a powermaxból. Utána újra teszt, ha akkor hibátlan, akkor talán OK.

''Egy bármilyen Annál jobb hogy új és Fényképezős!'' by Rolabola

(#21) oregcsóka


oregcsóka
őstag

Hát jó lett:
[kép]

A Samsung gyári progijával, /Dik manager/ csináltam egy zero fill process-t, és utána láss csodát, eltüntek a bad sectorok...:D

Köszönöm a segítséget és tanácsokat mindannyiótoknak, nélkületek jóval tovább tartott volna megtalálnom a megoldást! ;)

''Ha igazad van, megengedheted magadnak, hogy megőrizd a nyugalmad. Ha nincs igazad, nem engedheted meg, hogy elveszítsd.'' /Mahatma Gandhi/

(#22) oregcsóka válasza mr_ricsi (#19) üzenetére


oregcsóka
őstag

Igazad van ricsi, HDTune-t akartam írni. Bocsánat.
Egyébként meg korai volt az örömöm, mert amint feltelepítettem a rendszert a SATA vinyóra, megint vannak rajt bad sectorok, és baromi lassan dolgozik a HDD, és időnként le is fagy megint.
Most tettem be mellé egy másik vinyót, az hibátlan, arról fut most a rendszer.

Én ezt az egészet nem értem...:(

''Ha igazad van, megengedheted magadnak, hogy megőrizd a nyugalmad. Ha nincs igazad, nem engedheted meg, hogy elveszítsd.'' /Mahatma Gandhi/

(#23) steve@prhw válasza oregcsóka (#22) üzenetére


steve@prhw
őstag

Mennyi idő alatt ment le a zerofill? Ha nem volt néhány óra, akkor elképzelhető, hogy nem full zero fill volt... Prószálj egy ilyet a powermaxxal... Ha nem, akkor gari...

''Egy bármilyen Annál jobb hogy új és Fényképezős!'' by Rolabola

(#24) oregcsóka válasza steve@prhw (#23) üzenetére


oregcsóka
őstag

Ok, köszi, a zero fill kb 6 óra alatt futott le. De most hogy feltettem az XP-t, megint van a vinyón 5 bad sector, és olyan lassu azon a HDD-n a rendszer, hogy kitépem a hajam szálanként mire történik valami...
Még szerencse hogy van jól müködő vinyóm is, azon normálisan megy minden.:(

''Ha igazad van, megengedheted magadnak, hogy megőrizd a nyugalmad. Ha nincs igazad, nem engedheted meg, hogy elveszítsd.'' /Mahatma Gandhi/

(#25) steve@prhw válasza oregcsóka (#24) üzenetére


steve@prhw
őstag

Az pedig nem kevés... Akkor a smart miért nem dob fel hibát :F Kábelt cseréltél?

''Egy bármilyen Annál jobb hogy új és Fényképezős!'' by Rolabola

(#26) woodpaul válasza steve@prhw (#15) üzenetére


woodpaul
őstag

UATA CRC Error
Ez pontosan micsoda? Mert a HDD Health szerint ez az érték nekem mindig ugrál 198 és 199 között. Ja, a Maxtorról van szó, nem pedig a betegnek tűnő Samsungról.

Androidő

(#27) Basmacskin


Basmacskin
aktív tag

nem tudom mit kell itt szarozni. Egyértelmű hogy szarráment a vinyó. Azonnal vissza kell vinni garanciába..... Zérófilll... atyaúristen..... :Y

--- Geri vagyok ---

(#28) steve@prhw válasza woodpaul (#26) üzenetére


steve@prhw
őstag

Adatátviteli hibát jelent. Általában adatkábelgond okozza... Mondjuk annyira nem rossz az érték, hogy egyértelműen bűnbaknak lehetne kikiáltni, de ki tudja a mai világban :F

''Egy bármilyen Annál jobb hogy új és Fényképezős!'' by Rolabola

(#29) oregcsóka válasza steve@prhw (#25) üzenetére


oregcsóka
őstag

Cseréltem persze. Volt itthon egy egy méteres SATA kábelem is, azt tettem be, meg átdugtam a másik SATA vezérlőre is...

''Ha igazad van, megengedheted magadnak, hogy megőrizd a nyugalmad. Ha nincs igazad, nem engedheted meg, hogy elveszítsd.'' /Mahatma Gandhi/

(#30) steve@prhw válasza Basmacskin (#27) üzenetére


steve@prhw
őstag

Ez egyedül akkor gázos, ha a hiba nem reprodukálható.. Marha gáz 30-60 napig vinyó nélkül lenni, utána meg elnézéseket kérni, mert a hiba a boltosnak nem jött elő.. De Te tudod...

''Egy bármilyen Annál jobb hogy új és Fényképezős!'' by Rolabola

(#31) woodpaul válasza steve@prhw (#28) üzenetére


woodpaul
őstag

Érdekes, hogy néha nő, néha csökken... Ez mitől lehet?

Szerk:
Mi az a Zerofill?

[Szerkesztve]

Androidő

(#32) steve@prhw válasza woodpaul (#31) üzenetére


steve@prhw
őstag

Ciklikusan ''nullázza'' az értéket, ezért mászkál másik irányba is.

Topicnyitó: nincs a samsungnak gyári tesztprogija, ami kibökné, hogy kuka vagy sem?

''Egy bármilyen Annál jobb hogy új és Fényképezős!'' by Rolabola

(#33) Basmacskin válasza steve@prhw (#30) üzenetére


Basmacskin
aktív tag

lescandiskezed, az rögzíti a bad sectorokat. És ott vannak rajta a bad sectorok. Tádááám de ügyes! Lehet visszavinni gariba!!!!

--- Geri vagyok ---

(#34) steve@prhw válasza Basmacskin (#33) üzenetére


steve@prhw
őstag

Látom, még nem volt negatív garitapasztalatod... Nem rossz dolog az optimizmus... Egyébként ha tényleg rossz, a 30-60 nap még akkor is játszik...

''Egy bármilyen Annál jobb hogy új és Fényképezős!'' by Rolabola

(#35) oregcsóka válasza steve@prhw (#32) üzenetére


oregcsóka
őstag

A zerofill szerintem azt csinálja, hogy teleírja a lemezt nullákkal.

A samsung gyári tesztprogik közül ami igazán jó, az a Hutil, de az meg nem ismeri fel a SATA vinyót, csak PATA-hoz jó.
A Samsung disk manager progija pedig nem teszteli le ilyen szempontból a vinyót, a Maxtor powermax-ja viszont tényleg jó, csak annak meg nem merem ráereszteni a low-level-jét, mert az lehet hogy tényleg csak a Maxtorokhoz készült.

''Ha igazad van, megengedheted magadnak, hogy megőrizd a nyugalmad. Ha nincs igazad, nem engedheted meg, hogy elveszítsd.'' /Mahatma Gandhi/

(#36) woodpaul válasza steve@prhw (#32) üzenetére


woodpaul
őstag

Van a Samsungnak gyári tesztprogija, a HUTIL. Ráküldtem a Samira a hosszabb tesztet, de nem talált semmi hibát.

Öregcsóka:
Nekem is SATA-s a Samsungom, mégis jól kezelte a HUTIL!

[Szerkesztve]

Androidő

(#37) steve@prhw válasza woodpaul (#31) üzenetére


steve@prhw
őstag

A zerofill teleírja 0-kkal a vinyó teljes felületét. Felszámol rajta mindenféle fájlrendszert és társait, így a logikai, inicializációs hibás badsectorok eltűnnek. Ha fizikai gond van, az meg úgyis felbukkan... :O

''Egy bármilyen Annál jobb hogy új és Fényképezős!'' by Rolabola

(#38) oregcsóka válasza woodpaul (#36) üzenetére


oregcsóka
őstag

Hát nálam az IDE vezérlőkön optikai meghajtók vannak, és a HUTIL csak itt keresi a vinyót, aztán kiirja hogy nem találja.
De megpróbálom mégegyszer, ha nálad megy, akkor nálam is müködni kell neki...;)

''Ha igazad van, megengedheted magadnak, hogy megőrizd a nyugalmad. Ha nincs igazad, nem engedheted meg, hogy elveszítsd.'' /Mahatma Gandhi/

(#39) steve@prhw válasza oregcsóka (#38) üzenetére


steve@prhw
őstag

Közben keresgéltem: én sem láttam ezt a vinyót a hutil listábjáan a samsung.com-on... Azért próba a legfrissebb verzióval!

''Egy bármilyen Annál jobb hogy új és Fényképezős!'' by Rolabola

(#40) Basmacskin válasza steve@prhw (#34) üzenetére


Basmacskin
aktív tag

szerintem mikor meglát az eladó rögtön látja, hogy nem érdemes velem szórakozni. Mondjuk nem sok cuccom ment eddíg szarrá....

--- Geri vagyok ---

(#41) steve@prhw válasza Basmacskin (#40) üzenetére


steve@prhw
őstag

:DDD Na ja, mondjuk ki ijedne meg egy vigyorgó hóembertől? Ellenben ez a vicsorgó tatár-arc lehet, hogy hosszútávon nyerő! :DDD

''Egy bármilyen Annál jobb hogy új és Fényképezős!'' by Rolabola

(#42) Basmacskin válasza steve@prhw (#41) üzenetére


Basmacskin
aktív tag

nekem ilyen volt eddíg a legdúrvább:

memória rossz. Nem megy vele az xp. Itthagyom nézzék meg.

otthagytam
megyek vissza

itthagytam memót megnézetni.
-jajaja, szar is.

Na akkor kérek egy másikat!

-Számla?

-Milyen számla!

-Hát számla nélkül nem veszünk vissza garanciába semmit-

-Télleg? És ti mióta adtok számlát?

-Télleg? Érdekes, nekem nem rémlik hogy számlát adtatok volna.
Na idefigyeljél, ne szórakozzál velem te patkány, hallottad már a csíra fejeddel azt a szót, hogy fogyasztóvédelem?

Nyelt eggyet, és lekapott egy memkót a polcról. Még mosolyogni is próbált.

--- Geri vagyok ---

(#43) Basmacskin válasza Basmacskin (#42) üzenetére


Basmacskin
aktív tag

najó, bevallom, hogy egy kicsit színeztem, a beszélgetés nem ment le ilyen gyorsan, de máskor, mikor mentem már azonnal kérdezték, jó a memória, meg vettem náluk cuccokat, pl egy procit, ami szar volt (persze számlát arra se adtak ám gecc), vittem vissza máskor már tudták hogy jobb lenne nem kötözködni.

A lényeg: légy határozott, ne hagyd hogy szívassanak, mert ha hagyod, hát megszivítnak. Persze az nekem nem bajj, hogyha titeket szivatnak meg, csak ugyehát magamat csak nem hagyom megszivatni... dikmá :)

persze aki ilyen helyeken vásárol, az meg is érdemli. Én áttértem haver számítástechnikai boltjára. Ott ismernek, olcsóbb, nekem meg pláne mindent olcsóbban adnak, rádásul lehet jókat beszélgetni.

[Szerkesztve]

--- Geri vagyok ---

(#44) mr_ricsi válasza woodpaul (#26) üzenetére


mr_ricsi
veterán

''Mert a HDD Health szerint ez az érték nekem mindig ugrál 198 és 199 között.''

Ez így tökéletes, és az ugrálás is normális. Majd ha az értéke 0 lesz, akkor kezdj aggódni.

Sokkal kellemesebb úgy hibát keresni, ha tudod, hogy másban kell!

(#45) steve@prhw válasza mr_ricsi (#44) üzenetére


steve@prhw
őstag

Ez így tökéletes, és az ugrálás is normális. Az enyém nem ugrál :F

''Egy bármilyen Annál jobb hogy új és Fényképezős!'' by Rolabola

(#46) woodpaul válasza mr_ricsi (#44) üzenetére


woodpaul
őstag

Emellett még a Seek Time Performance ugrándozik most éppen 249, de volt már 246 is. Ebből esetleges következtetés (még mindig a Maxtorról van szó).

Androidő

(#47) mr_ricsi válasza steve@prhw (#45) üzenetére


mr_ricsi
veterán

''Az enyém nem ugrál ''

Basssza meg! Ha Maxtorról van szó, akkor már ez is probléma? :)) :))

Sokkal kellemesebb úgy hibát keresni, ha tudod, hogy másban kell!

(#48) steve@prhw válasza mr_ricsi (#47) üzenetére


steve@prhw
őstag

:DDD Az IBM-en sem....

''Egy bármilyen Annál jobb hogy új és Fényképezős!'' by Rolabola

(#49) mr_ricsi válasza woodpaul (#46) üzenetére


mr_ricsi
veterán

''Emellett még a Seek Time Performance ugrándozik most éppen 249, de volt már 246 is. Ebből esetleges következtetés (még mindig a Maxtorról van szó).''

Ilyen kicsi változás mérési hibának is tekinthető, vagy melegedett közben a vinyó, vagy a mérés közben sok sávot kellett ugrania, vagy éppen akkor meglökted az asztalt, stb.

Ne az aktuális adatot nézd, mert belehülyülsz.
A SMART megjegyzi a paraméterek addig volt legrosszabb értékét. Az sokkal többet elárul a vinyóról.

És a SMART kiolvasó progik a gyár által meghatározott legrosszabb ''még jó'' :)értéket is kiírják. Ha ettől messze van az aktuális paraméter, akkor nem kell aggódni.
A kicsi változás normális.

Sokkal kellemesebb úgy hibát keresni, ha tudod, hogy másban kell!

(#50) oregcsóka


oregcsóka
őstag

Nos, a legujabb fejlemény:

Csináltam a Maxtor powermax-jával egy low level formatot. Utána lefutattam megint a Samsung Disk Manager zero fill process-t, /potom hat és félóra volt/, aztán particionáltam, formáztam, és telepítettem.És megint ahogy használom a vinyót, egyre több lesz a bad sector, és persze mindig máshol.

[kép]

Már kábelt is cseréltem, másik SATA vezérlőre dugtam a vinyót, nem tudom hogy ennél többet mit lehetne tenni, azon kívül, hogy visszaviszem gariba, és megpróbálom őket meggyőzni, hogy írni szépen ír rá az XP, de olvasáskor már hibaüzenetek vannak, és esetenként lefagy.

Nem lesz egyszerü menet, attól tartok.:(

''Ha igazad van, megengedheted magadnak, hogy megőrizd a nyugalmad. Ha nincs igazad, nem engedheted meg, hogy elveszítsd.'' /Mahatma Gandhi/

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.