Hirdetés

2024. április 19., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) uzsz


uzsz
senior tag

Ha van valaki aki ismeri és vágja ezt a deszkét netán még ki is próbálta valamilyen ati karival kérem jelezzen mert kétségbe vagyok esve! Mióta ati kari van benne örökké újraindul, kifagy Már x-edik bios vann fent, x-edik driverrel és rendszerrel, más atival is ugyanezt teszi. Mi a fa**om van? HELP!! :O

Aki viszkető seggel fekszik, büdös ujjal ébred. (Guga kérésére javítva) Az élet az egy nagy cukor, csak meg kell tanulni szopni.

(#2) Taky válasza uzsz (#1) üzenetére


Taky
senior tag

Hi!
Nekem nV karim van, nincs vele gondom. Akkor ebbe a lapba már nem rakok Atit.
Inkább előtte veszek egy Epoxot. Egyébként hallottam már, hogy a régebbi Abit lapok nem komálják az Atikat(legalábbis az újabbakat):(
Esetleg egy újabb vga bios????

"Tökéletes program nem létezik, csak olyan, amelynek még nem találták meg a hibáit." Pascal

(#3) L3zl13 válasza uzsz (#1) üzenetére


L3zl13
nagyúr

AGP 4x vagy 8x-on megy?
Ha 8 akkor próbáld meg levenni 4-re.
Mintha hallottam volna, hogy bizonyos lapoknál instabilitást okoz.

Aki hülye, haljon meg!

(#4) uzsz válasza L3zl13 (#3) üzenetére


uzsz
senior tag

Az agp 4X-en megy, mert nem is tudja a 8X-et.

Aki viszkető seggel fekszik, büdös ujjal ébred. (Guga kérésére javítva) Az élet az egy nagy cukor, csak meg kell tanulni szopni.

(#5) uzsz válasza Taky (#2) üzenetére


uzsz
senior tag

Újabb vga bios? Már mint hogy a vga kari bios-át frissítsem?
Az segíthet?

Aki viszkető seggel fekszik, büdös ujjal ébred. (Guga kérésére javítva) Az élet az egy nagy cukor, csak meg kell tanulni szopni.

(#6) ArchElf válasza uzsz (#1) üzenetére


ArchElf
addikt

Nekem KX7-333 nem R mobom van, mondjuk csak egy TbA 1800+ procival és egy BBA 8500 kártyával, de nekem az ég világon semmi bajom nincs vele... Konkrétan kipróbáltad a default Bios-t és a biosban a default és safe beállításokat?
Amúgy próbáld meg beállítani az összes beállítást a leglassabra és ha megy úgy próbáld meg feljebb húzni... Amúgy más videokártyával megy a lap?

AE

[Szerkesztve]

Csinálok egy adag popcornt, és leülök fórumozni --- Ízlések és pofonok - kinek miből jutott --- Az igazi beköpőlégy [http://is.gd/cJvlC2]

(#7) uzsz válasza ArchElf (#6) üzenetére


uzsz
senior tag

Ja másik karival gond nélül. Azaz próbáltunk egy c3d radeon9600-at is azzal ugyan azt csinálta mint enyémmel. bios-defaltot már próbáltam több biossal is, semmi eredmény. Össze-vissza állítgattam a bios(oka)t, de semmi.

Aki viszkető seggel fekszik, büdös ujjal ébred. (Guga kérésére javítva) Az élet az egy nagy cukor, csak meg kell tanulni szopni.

(#8) zsiga667 válasza uzsz (#1) üzenetére


zsiga667
addikt

Mivel vágjam? Dekopírfűrész jó? Plexit raksz bele? ;] :DDD

(#9) Taky


Taky
senior tag

Esetleg kapcsold ki az AGP fast writes-ot. Meg ami még ott van mindet disabled-re.

"Tökéletes program nem létezik, csak olyan, amelynek még nem találták meg a hibáit." Pascal

(#10) uzsz válasza Taky (#9) üzenetére


uzsz
senior tag

Már kikapcsoltam. A minden disabledet még nem próbáltam. Van az a menüpont ahol a különböző hardv eszközök közti erőforr kiosztásokat lehet babrálni ott a legtetején van az a force..., amit hiába engedélyezek és mentem a beállításokat, mindig visszaáll disabledre. Mért? Különben biz programok akkor fagynak, ha +mozdítom az egeret. Ezzel sem találkoztam régebben.

Aki viszkető seggel fekszik, büdös ujjal ébred. (Guga kérésére javítva) Az élet az egy nagy cukor, csak meg kell tanulni szopni.

(#11) Taky válasza uzsz (#10) üzenetére


Taky
senior tag

2D-ben is fagy??????

"Tökéletes program nem létezik, csak olyan, amelynek még nem találták meg a hibáit." Pascal

(#12) uzsz válasza Taky (#11) üzenetére


uzsz
senior tag

Ott nem fagy, csak fogja magát, aztán reboot-ol. Ezt képes bátmikor +csinálni.

Aki viszkető seggel fekszik, büdös ujjal ébred. (Guga kérésére javítva) Az élet az egy nagy cukor, csak meg kell tanulni szopni.

(#13) ArchElf válasza uzsz (#12) üzenetére


ArchElf
addikt

Nekem pont ilyenem volt, amikor elcsesztem a proci húzását...
Amúgy milyen tápod van? lehet hogy nem bírja... Ugye a ATIdba már kell egy + tápcsati? Szerintem táp probléma lehet... Esteleg próbáld meg alulhúzni a procit és próbáld meg úgy...
Pontos konfigot amúgy tudsz írni?

AE

Csinálok egy adag popcornt, és leülök fórumozni --- Ízlések és pofonok - kinek miből jutott --- Az igazi beköpőlégy [http://is.gd/cJvlC2]

(#14) Crape


Crape
csendes tag

Hali!

Valszeg sejtem, hogy mi lehet a problémád!
Az Advanced BIOS setupban van egy olyan kapcsoló, hogy MPC control enable/disable. Valszeg neked enabled-re van állítva, ami azt jelenti, hogy multiprocesszoros vagy... Ami persze nem igaz, nem is tudom, hogy miért tették bele a BIOS-ba...
Szóval kapcsold ki, és minden meg fog oldódni...
Jobbat nem tudok mondani, nekem is ugyanez a lapom van, egy connect3d radeon9600-zal, és soha semmi gond nem volt vele, kivétel, mikor a fenti dolog engedélyezve volt a BIOSban. Ha előhoztam xpben az eszközkezelőt, kifagyott...

(#15) uzsz válasza ArchElf (#13) üzenetére


uzsz
senior tag

Nem kell a kártyának tápcsati. 300w-os accorp tápnak csak el kéne bírnia. Az újraindulgatást megoldottam, kikapcsoltam a winfosban. Viszont még mindig megfagyok egy csomó alkalmazásban, ha megmozdítom az egeret. Csak, ha hozzányúlok az egérhez. Nem vágom az összefüggést.

Aki viszkető seggel fekszik, büdös ujjal ébred. (Guga kérésére javítva) Az élet az egy nagy cukor, csak meg kell tanulni szopni.

(#16) Crape


Crape
csendes tag

uzsz!

Lehet, hogy ezzel megsértelek, de egy az, hogy 300w-os táp egy athlon procinak éppen, hogy elegendő, én nem lennék meglepődve, ha ez is hozzájárulna a problémádhoz...
A másik gond a márka: ugyanis az acorp nem pont a minőségi tápjairól híres... Egy haveromnak egy hasonló márkájú 250w-os táp égette szét az egész gépét, úgyhogy nem nagyon tudok megbízni ebben a ''márkában''...
Amúgy nekem volt 300w-os tápon (Codegen) a mostani konfigomhoz, a 12 volt általában 11,3 körül volt az 5 pedig 4,5 v körül, ami igen sovány...
Azt tudom ajánlani, hogy szerezz be egy legalább 350, de inkább 400 w körüli tápot: Chieftechet, vagy Enermaxot, de ha nincs ennyi pénzed, bőven megteszi egy Codegen is...

(#17) uzsz


uzsz
senior tag

Kössz a segítséget! probléma megoldva. Ha letiltom a tvkimenetet nem fagynak az alkalmazások, Lassan a winfos-al is düllőre jutok

Aki viszkető seggel fekszik, büdös ujjal ébred. (Guga kérésére javítva) Az élet az egy nagy cukor, csak meg kell tanulni szopni.

(#18) klewy válasza uzsz (#17) üzenetére


klewy
aktív tag

Szóval USER ERROR!!! :)))

music4ever

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.