Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) hm


hm
aktív tag

Például 2 videokártya, az egyik AGP-s, a másik PCI-os, és 2 monitor van rákötve, akkor képes felismerni valamely oprendszer, hogy az 2 különböző gép, és 2 monito, 2 bill. és 2 egér? Vagy ilyen még nincs?

(#2) Polesz válasza hm (#1) üzenetére


Polesz
addikt

Van ilyen lehetőség: 1 gép 2 billentyűzet, 2 egér, 2 monitor. Nem a legolcsóbb. Hirtelen nem tudom, hogy hol lehet erről infót olvasni. Én annak idején az Új Alaplapban láttam.

Elméletileg nincs különbség elmélet és gyakorlat között. Gyakorlatilag van.

(#3) hm válasza Polesz (#2) üzenetére


hm
aktív tag

Tehát célszerűbb lenne egy öreg P166MMX-et mindenestől beszerezni netezés céljára? Olcsóbban jönne ki?

(#4) Polesz válasza hm (#3) üzenetére


Polesz
addikt

Lényegesebben. Mondjuk attól függ mit akarsz a P1-el csinálni a neten.

Elméletileg nincs különbség elmélet és gyakorlat között. Gyakorlatilag van.

(#5) hm válasza Polesz (#4) üzenetére


hm
aktív tag

e-mail, főleg.

(#6) simbazz válasza hm (#5) üzenetére


simbazz
aktív tag

[L]http://www.daxon.hu/Termekek/duplikatorok/dupl.htm[/L]

Ilyen kéne neked. Csak drága lenne...
Láttam ilyet működés közben egy önkormányzatnál, 2 full gép helyett 1 + B-210 jóval olcsóbban kijött - ugye nem csak a hw-t kell nézni, ott a rakás pofátlanul drága sw (m$ofisz ugye). BSA nem tudott mit szólni rá...

Elektromos abakusz

(#7) drpele válasza Polesz (#2) üzenetére


drpele
senior tag

igen én is láttam néhány éve a pcworld-ben, tán pc-splitter volt a neve, de nem 100%

"Mily különös a mi helyzetünk, a Föld gyermekeié. Csak rövid látogatásra van itt mindenki. Nem tudja miért, de néha azt hiszi, hogy sejti." - Albert Einstein

(#8) Polesz válasza hm (#5) üzenetére


Polesz
addikt

Arra bőven elég.

Elméletileg nincs különbség elmélet és gyakorlat között. Gyakorlatilag van.

(#9) tcomp válasza Polesz (#2) üzenetére


tcomp
tag

Jól mondod, van ilyen elosztó, kb 20 ropi az ára, de egy szépséghibája, hogy mindkét monitoron ugyanazt látod.
Tulajdonképpen egy elektronikus elosztó, ami multiplex üzemben működik.

(#10) Polesz válasza tcomp (#9) üzenetére


Polesz
addikt

Nem arra gondoltam, hanem egy kütyü ami megosztja a gépet, hogy fizikailag két különbözőnek tűnik. Ez a drága :(

Elméletileg nincs különbség elmélet és gyakorlat között. Gyakorlatilag van.

(#11) simbazz válasza tcomp (#9) üzenetére


simbazz
aktív tag

Naja, van elosztó is, az úgy megy, hogy vagy az egyik helyen használod, vagy a másikon, kettő együtt nem megy.

De amit lentebb írtam, az duplázó, sőt, a bázisgép + 4 munkahely, azaz összesen 5 ember tudja használni egy időben az egyetlen bázisgépet, egymástól függetlenül.

Elektromos abakusz

(#12) hm


hm
aktív tag

Tehát, van egy sok gyerekes család, akiknél a net későn szabadul fel. Ebből következik, hogy hajnali 2-3 őrakor tudnak a géphez férkőzni. Na ezt szeretném gyorsítani, természetesen miél kevesebb pénzből.

(#13) hm válasza simbazz (#11) üzenetére


hm
aktív tag

Mennyi az a nagyon sok ezért a duplikátorért?

(#14) azzio


azzio
aktív tag

volt egy ''buddy'' nevű eszköz, ami annak idején a B200 typusjelű cuccal kezdődött. Ez egy ISA kártya volt, meg hozzá egy ''b-hub'' nevű doboz, amit a kártyán lévő csatlakozóval kellett összekötni. ehhez volt egy egér, billentyűzet meg egy monitor csatoló. 2 felé osztott meg 1 gépet, vagy több kértyával még több felé. Teljesen különállóan működtek. Később (asszem B55-nál) már pci kártyáról volt szó, 4 megás videóvezérlővel és hanggal. Volt internetkávézóknak szánt hub is, amivel 15 felé lehetett megosztani 1 gépet kártyánként, és linuxot is támogatta. Valamelyik újságban (cp? chip?) be is mutattak egy ilyet. De akkor majdnem annyiba került, mintha megvennél annyi gépet, ahány felé osztani akarod, ráadásul a teljesítménye se volt az igazi...

(#15) BlitzKrieg


BlitzKrieg
tag

De én úgy tudom hogy az alaplapokon a VGA-nak csak egy slot-ja van
nem?:D

Akarsz egy viccet hallani, amitől úgy nevetsz, hogy leesik a cicid? Ja, már hallottad?:D

(#16) hm


hm
aktív tag

Ötlet: Amikor a számítógép nincs használat alatt napközben, akkor Word elő, és levélírás. Este: új levelek mentése Wordbe, és másolása/küldése Wordből e-mailre. Viszonylag jónak tűnik, és olcsónak. Egyéb böngészés ezután.

(#17) hm


hm
aktív tag

Mindenkinek minden hozzászólását és ötletét köszönöm! Ha ez nem működne, akkor előjönnek az ötleteitek. :)

(#18) tcomp válasza simbazz (#11) üzenetére


tcomp
tag

Naja, van elosztó is, az úgy megy, hogy vagy az egyik helyen használod, vagy a másikon, kettő együtt nem megy.:(

Elektronikus elosztó, mely két billentyűzetet két egeret lét monitort kezel EGYSZERRE, de ugyanazt látod mindkét monitoron.
Viszont dolgozhatsz mindkét helyen, de a monitoron is ugyanazt látod.
Ilyet telepitettünk egy rendelőbe is, ahol egy adatbázisban dolgoznak két helyen.
Ez egy multiplexer.Ennyi:t

(#19) simbazz válasza tcomp (#18) üzenetére


simbazz
aktív tag

Úgy van, rosszul fogalmaztam.
Két monitor, két bill, de mindkét helyen ugyanaz megy, tehát egyidejű használatra nem igazán alkalmas :)
Buddy B-210-et (PCI) egy önkormányzathoz adtunk el, de a beüzemelést elvégezték maguk, működés közben megtekinthettük. Jó benyomások vannak róla, több éve volt ez, árra nem emlékszem :( Beépített 4 megás videokarcsija van a HUB-ban, talán Trident, irodai használatra teljesen megfelel.
Ott 2 munkahelyet alakítottak ki így, és akkori árak szerint (több éve) zsírosan megérte 2 külön gép helyett, ugye v!nblowz, m$ofisz...

Elektromos abakusz

(#20) nokamiki


nokamiki
senior tag

Olyan tutira létezik hogy két gép egy monitor és kapcsolgatni kell, de hogy ez fordítva is működi-e azt nem tudom!
:(

V2 rider - Yamaha MT-01

(#21) beeboy válasza simbazz (#6) üzenetére


beeboy
addikt

húha erre nem is gondoltam. mármint 2 gép 1 szoftver.
picipuhánál már vinnyognak... :DD :DD

Nem vagyok intelligens. Én AMDligens vagyok...

(#22) salazol válasza beeboy (#21) üzenetére


salazol
őstag

Azt csak hiszed!
Picipuha elintézte, amikor bejött ez a gépduplikáló hardverdolog, hogy az minősül a szoftver egy példányának, ha a memóriába egy példányban töltődik be. Márpedig ez a kicsi hardver olyan drivert használ, hogy pl. az office-t két külön memóriaterületre kétszer betölti. Ettől stabil, de ettől lesz nem legális. Ezt a BSA-tól tudom, megkérdeztem anno őket.
Úgyhogy ettől nem tudsz licencet spórolni.

(#23) simbazz válasza salazol (#22) üzenetére


simbazz
aktív tag

Na igen...
Csak úgy tippelem, hogy mivel az általam említett önkormányzat még az m$ észbekapása előtt beruházott a cuccba, és az ő licenszükben nem szerepel még ez az egy memória dolog, tök legálisan használhatják. Az esetleges utólagos licenszmódosítás meg erősen erőfölényszagú, simán megtámadható.
Mondjuk nem tudtam erről a módosításról, de így már értem, miért tűnt el a süllyesztőben a Buddy. Mert hogy elég ügyes szerkezet, az nem vitás.

Elektromos abakusz

(#24) salazol válasza simbazz (#23) üzenetére


salazol
őstag

Valószínűleg azért, mert teljesítménye miatt tényleg csak irodai munkára jó, nem olcsó, a hivatalokban meg ahol a rendszergazda lelkiismeretes, az felhivta a BSA-t, ahogy én is, a válaszukat fentebb olvashattad. Sok hivatalnál a rendszergazda rakja össze a gépeket, mert ''tudok olcsón nagykerből vásárolni'' dumával leszedi a hivatalt, és nem érdeke Buddy-t javasolni. Vannak egyéb szempontok is. Ahol én dolgoztam hivatali rendszergazdaként anno, ott még abba sem mentek bele, hogy monitorátkapcsolóval dolgozzon a főkönyvelő, nemhogy egy géppel. Két ember egy gépen? Szó sem lehetne róla. A főkönyvelő előtt két monitor, két gép, két printer, két bill., két egér. Az egyiken csak utalt, a másikon csak könyvelt. Ragaszkodott ehhez, és a főkönyvelő nagy úr.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.