Hirdetés

2024. április 19., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) vjannus


vjannus
aktív tag

Ezen a kérdésen gondolkodok, és nem tudom csak én nem találtam vagy tényleg nincs ilyen bolt? Mert ugye minden számtech boltban lehet kapni modd cuccokat , de egyikben sem lehet kapni annyit hogy 1 helyen megvehessük mindent, pl : cooler venti rács, uv festék......


Osszátok meg a véleményeteket velem is

(#2) Flashy válasza vjannus (#1) üzenetére


Flashy
veterán

biztos lenne rá igény, de kérdés hogy megélne-e a bolt csak ebből.

(#3) vjannus válasza Flashy (#2) üzenetére


vjannus
aktív tag

Na ez a én kérdésem is ,mert kellő igény esetén nyitnék 1 ilyen boltot, és vennék fel innen a ph-ról jó moddereket is, és akkor minden 1 helyen +állás is lenne , de előbb azt kell firtatni hogy megéri-e :P

De pssz ez tittok:P

[Szerkesztve]

(#4) Flashy válasza vjannus (#3) üzenetére


Flashy
veterán

hát ugy kell gondolkodni hogy 1 embert tartson el a bolt először. ez se lesz egyszerű. aztán utána lehet tovább. fel kell mérni az igényt. pl én egy büdös vasat nem költenék arra, hogy az asztal alatt levő gépemben bármi is világítson vagy színes vagy átlátszó legyen, csak olyat moddolok aminek haszna van. tápba plusz venti, venticsere, ilyesmi legfeljebb. de ezeket meg megoldom házilag ingyér.

(#5) vjannus válasza Flashy (#4) üzenetére


vjannus
aktív tag

Na igen , azt tudom hogy vannak olyanok is mint te hogy nincs rá igényük, de azt nem tudom hogy ez a rész vagy az én részem a nagyobb erre akarok rá jönni. Ha a haveri köröm nézem akkor nyitnák ,de az igen kevés lenne, ezért nem tudom mit tegyek :O

A modding anélkül is nálam= Visual tuningot jelent

[Szerkesztve]

(#6) zsoltee10


zsoltee10
addikt

szvsz úgy megéri a dolog, hogy nem csak modding cuccokkal foglalkoznál, hanem mindennel. ugyanúgy lenne nálad vga, vinyó, proci stb. viszont a modding részre komolyabban ráfeküdnél, az uv neontól elkezdve a csúcs ventilátorokig mindent forgalmaznál. ha nagy választékot tudsz biztosítani, és emellett a többi hardverre is odafigyelsz, akkor menő lenne a boltod. mondok egy példát. nagyon sok boltban csak asus, abit, msi lapok vannak. ez engem nagyon bosszant, ha valamit keresek, 60 bolt árlistáját kell átnéznem, és még nem biztos, hogy van is náluk, ami az árlistán van.

én is sztech bolt nyitásán gondolkodom hosszú távon (vidéken). Én úgy csinálnám, hogy nem csak 3 márkát forgalmaznék, hanem szinte mindet. gíy szvsz népeszrű lenne a boltod, és ha a hozzáállásod a gari ügyekhez is korrekt lesz, akkor jó forgalmad lesz.

(#7) Flashy válasza zsoltee10 (#6) üzenetére


Flashy
veterán

igen, olyan boltra biztos van igény, ahol moddingból _minden_ van, és amellett még van más is, esetleg nem teljes termékpalettával, de kommersz hardver legyen mindenképp.

(#8) vjannus válasza zsoltee10 (#6) üzenetére


vjannus
aktív tag

Csak megmondom őszintén nem akarak 2Milla felett bekezdeni a boltba, és ha már vga.... is lesz az üzltbe akkor bérleti díj+raktáron lévő termékek, felül múlna , de jó ötlet :P Pléna hogy nem csak a 3 nagy márka kapható , hanem más is csak ez már nagyon sok pénz

[Szerkesztve]

(#9) Magnat válasza zsoltee10 (#6) üzenetére


Magnat
veterán

Jah, csakhogy ha mindenből akarsz tartani, az iszonyatos készletet kíván ... merthogy rendelésre senki sem szeret vásárolni, általában azonnal kell ... arról nem is beszélve, h sok cuccot kizárólagosan forgalmaznak kereskedők ... ha meg nem, akkor is úgy lehet, h akitől a bolt vásárol, az is annál olcsóbban adja, minél többet elad belőle az adott bolt ... tehát hiába van nálad minden, ha az 1es termékek külö-külön máshol olcsóbbak ... persze filléres dolgoknál kicsi a különbség, azt megveszik nálad, de abból nem élsz meg ... komolyabb cuccokat meg megveszik ott, ahol olcsóbb szvsz. Inkább azt tartanám jár6ó útnak, h a szokásos cuccokból (lap, proci, vinyó, stb.) csak a szokásos szortimentet tartod, és modding cuccokból tartasz szélesebb palettát, szinte mindent.

[Szerkesztve]

̿' ̿'\̵͇̿̿\з=(◕_◕)=ε/̵͇̿̿/'̿'̿ ̿

(#10) Magnat válasza Flashy (#7) üzenetére


Magnat
veterán

Megelőztél ...

̿' ̿'\̵͇̿̿\з=(◕_◕)=ε/̵͇̿̿/'̿'̿ ̿

(#11) modd3r


modd3r
őstag

Szerintem a kizárólag külföldön kapható kiegészítők importálása/forgalmazása sem lenne utolsó dolog, természetesen csak akkor, ha az ára olcsóbb lenne, mint a külföldi rendelés esetén fuvardíjjal.

(#12) vjannus válasza modd3r (#11) üzenetére


vjannus
aktív tag

Én is ezen gondolkodtam, de mint látom az lenne a legelőnyösebb ha más is lenne , de ahoz meg iszonyú nagy befektetés kell, ha bejönne nem lenne baj , ha nem akkor az már gáz mert nagyot is lehet bukni vele

(#13) modd3r válasza vjannus (#12) üzenetére


modd3r
őstag

Szerintem sokkal jobban megérné egy ilyen boltot csak a neten üzemeltetni, hiszen akkor nem kellene helyiséget bérelni, etc.
Sokkal kissebb költséggel/fáradtsággal járna a webshop.


[Szerkesztve]

(#14) Magnat válasza modd3r (#13) üzenetére


Magnat
veterán

A netes árusítással az a baj, h nem promptban megy, és én legalábbis magamból kiindulva úgy gondolom, h ez sokat levesz az élvezeti értékből ... :)

̿' ̿'\̵͇̿̿\з=(◕_◕)=ε/̵͇̿̿/'̿'̿ ̿

(#15) modd3r válasza Magnat (#14) üzenetére


modd3r
őstag

Ezt nem igazán értem... :)

(#16) Magnat válasza modd3r (#15) üzenetére


Magnat
veterán

Ha elkap a gépszíj, akkor azonnal meg akarom venni ... :)
Nemrég cseréltem le a videokártyámat, ami az 1ik helyen rendelésre 5k-val olcsóbb volt, mint a másikban ... 10 napra jött meg, de 3 nap múlva már inkább megvettem volna drágábban a másik helyen, csak addigra ott már elfogyott :)

̿' ̿'\̵͇̿̿\з=(◕_◕)=ε/̵͇̿̿/'̿'̿ ̿

(#17) zsoltee10 válasza modd3r (#15) üzenetére


zsoltee10
addikt

nem tudod megnézni,megtapizni, megszagolni, és azonnal megvenni. :D

(#18) modd3r válasza zsoltee10 (#17) üzenetére


modd3r
őstag

És ami még rosszabb, kipróbálni sem...

(#19) modd3r válasza Magnat (#16) üzenetére


modd3r
őstag

Hát ezzel sztem nem sokan vannak így, az ilyen emberekre boltot alapozni nagy felelőtlenség lenne. :D

[Szerkesztve]

(#20) vjannus válasza modd3r (#19) üzenetére


vjannus
aktív tag

EZ ÍGY VAN OSZTOM VÉLEMÉNYED

(#21) Magnat válasza modd3r (#19) üzenetére


Magnat
veterán

Ok, talán sok plusz lóvét nem mindenki áldozna arra, h vmit azonnal megvehessen, de ha 1 árban van 2 helyen valami és az 1iken odamész, megnézed és azonnal viheted, a másikon meg meg kell rendelni és várni, h megjöjjön, akkor szted mennyien vásárolnak a második helyen? Mert valljuk be, új vállakozásként nehéz lenne alá menni mondjuk a Mistralnak, hiába nincs irodabérlet meg a többi + ktg ... ráadásul ilyen helyekkel szemben a garanciát illetően is kisebb a bizalom.

̿' ̿'\̵͇̿̿\з=(◕_◕)=ε/̵͇̿̿/'̿'̿ ̿

(#22) vjannus válasza Magnat (#21) üzenetére


vjannus
aktív tag

Ebben igazad van minden féle képpen ''Kézzelfogható'' helyet akarok(Bérelt hely, nem pedig 1 webáruház).

(#23) Magnat válasza modd3r (#19) üzenetére


Magnat
veterán

Bár a 18-asban az én érveim mellett sorakoztattál fel továbbiakat :)

̿' ̿'\̵͇̿̿\з=(◕_◕)=ε/̵͇̿̿/'̿'̿ ̿

(#24) breetai válasza vjannus (#8) üzenetére


breetai
aktív tag

Üdv!
Én is ilyesmin törtem a fejem nemrég. De arra a következtetésre jutottam, hogy ez így magába nem éri meg. ''Kicsi a kereslet'', és az a fő probléma amit itt már írt is valaki, hogy szinte lehetetlen a legolcsóbnak lenni. Pláne ha ''mindennel'' akar az ember foglalkozni. De még a mód cuccért is szerintem elmennek máshova a népek, ha ott már 100 Ft-tal olcsóbb. De csak abból, nem is lehet szerintem megélni. :O
De érdekelne, hogy TE mit szólsz az én tervemhz!? Ha úgy tudnál nyitni ilyen módingboltot, hogy az infrastruktúra már adott? Ezt úgy értem, hogy betársúlnál. Tegyük fel, hogy van egy ismerősöd XY, akinek van egy olyan boltja ami inkább műhely. Magyarúl: kisker de nem az ''utcára árúl'', hanem cégeknek rak össze gépeket. Így nem űl ott egésznap egy pultos, és várja a ''beeső vevőket'', hanem csak akkor van meló ha a cégek rendelnek. Te betöltenéd ezt az űrt, és így ha kell valakinek valami akkor XY beszerezné neked. Persze ez rendelésre működne, így lenne 1-2 óra, nap, vagy rosszabb esetben akár hét átfutás is! (Ha nincs a kívánt stuf a nagykerekben sem.) Tudom, hogy egy ilyen társulás főleg XY-nak lenne jó. De így lenne időd a módcucc beszerzésre koncentrálni, és olyan dolgokat behozni ami pl. máshól nem kapható. Így egy idő után már neked is megérné, ha sokan jönnének!
Persze XY-nal úgy kéne szerződni, hogy x Ft havi bevételig, ingyen használhasd a boltot. Azáltal ''fizetve'', hogy kiszolgálod a vásárlókat. :D

"Értem én, mert értem, hogy gőzgép. De mitől megy!?" XBL: Breetai HUN

(#25) modd3r válasza Magnat (#23) üzenetére


modd3r
őstag

Én csak azt mondom, hogy ugyan jobb személyesen megnézni/kipróbálni a cuccot, de ismerve a hazai árérzékeny vásárlókat sajnos ebből szerintem nem lehet megélni.

(#26) vjannus válasza breetai (#24) üzenetére


vjannus
aktív tag

1 szóval ingyen eladó, és melette árulhatom a saját cuccaimat,? De ez az xy aki rak össze gépeket, aki nk-ból vásáról, az nk áron is adná? ,mert ha már bolt van onna már ez megoldható, de ez a 1-2 óra az szerintem sok :P

(#27) breetai válasza vjannus (#26) üzenetére


breetai
aktív tag

1 szóval igen. :D Tehát XY-nal meg kéne egyezned, hogy milyen konstrukciókkal dolgoznátok össze. Pl.: A már leírtak, vagy a nk-áron hozott cuccon a hasznot felesben. Estleg fizeted a bérleti dílyat de akkor a haszon amit árúlsz a tiéd. Ezt neked kéne XY-nal kiokoskodni, hogy 1ikőtök se szívja meg!!! (Persze szerintem eleinte te lennél a ''dolog'' rossz végén. Mert új üzletet beindítani mindíg nehéz.)

"Értem én, mert értem, hogy gőzgép. De mitől megy!?" XBL: Breetai HUN

(#28) vjannus válasza breetai (#27) üzenetére


vjannus
aktív tag

Azt tudom hogy eleinte szar lenne ,de vajon mennyi idő lenne kinőnni belőle.
HA igyen melóznék másnak akkor tuti nem fizetnék azon felül neki kp-t:P

(#29) neongorack válasza vjannus (#1) üzenetére


neongorack
senior tag

Ez szerintem rohadt jó ötlet én is modder vagyok és az biztos hogy elmennék
nagybevásárlásra csakhát hol lenne!?:DD
Mert elegem van hogy nem tudom beszerezni a kellő cumókat a gépbe.
Ez rohadt jó lenne!!!!!!!!!!!!!!!!!

(#30) vjannus válasza neongorack (#29) üzenetére


vjannus
aktív tag

Ha sokan vélekednétek így hamar(1 hónapon belül tudnám mondani a címet :D)

(#31) predikator


predikator
tag

Igen van modding bolt

Cica utca 29. asszem, de a házszám az nem biztos :DD

- Mi az a radiójáték? -Az az amikor hang van csak kép nincs ! - Az nem codec hiba???

(#32) Amigo78 válasza vjannus (#8) üzenetére


Amigo78
senior tag

2 millábol bolt? ehh hol élsz te?

(#33) neongorack válasza vjannus (#30) üzenetére


neongorack
senior tag

De csak annyit hogy milyen város mert hát ugye tudod:DD

(#34) vjannus válasza Amigo78 (#32) üzenetére


vjannus
aktív tag

csak árú készlet, nem megvásárolt hely:D

neongorack :
100% Hogy ha elkezdem akkor Budapest lesz és központi hely metro vonala pl



[Szerkesztve]

(#35) Magnat válasza neongorack (#33) üzenetére


Magnat
veterán

Ha Bp, akkor 16 ker, most néztem, csak ott van Cica utca ...

̿' ̿'\̵͇̿̿\з=(◕_◕)=ε/̵͇̿̿/'̿'̿ ̿

(#36) Amigo78 válasza vjannus (#34) üzenetére


Amigo78
senior tag

vásárolt? és már a megvetted vagy aztis a kétmillábol akarod? lol

(#37) vjannus válasza Magnat (#35) üzenetére


vjannus
aktív tag

Na az meg kint van a p*csába én tuti hogy metro vanalán nyitnám vagy olyan helyen ami csomó pont mert kint a fenébe igen nagy esélyel csőd! :B

Amigo78
csak árú készlet= 2 misi a többi az +pénz :P

[Szerkesztve]

(#38) neongorack válasza Magnat (#35) üzenetére


neongorack
senior tag

Hát basszus minden pesten van én meg itthon baszakodok ebben a szar városban!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!:(((

(#39) Amigo78 válasza Amigo78 (#36) üzenetére


Amigo78
senior tag

ja bocs.. nemet megnek néztem.....szal akkor bérelt? hmm általabán minimum 6honapot kell fizetni elore

(#40) Magnat válasza neongorack (#38) üzenetére


Magnat
veterán

Nem biztos, h Bp-n van, én csak azt mondtam, h ha itt van, akkor a 16. kerben.

[Szerkesztve]

̿' ̿'\̵͇̿̿\з=(◕_◕)=ε/̵͇̿̿/'̿'̿ ̿

(#41) salgado válasza vjannus (#1) üzenetére


salgado
tag

szerintem jo ötlet!
biztos sok modding-fan létezik,sőt talán egyre több.
az viszont biztos hogy mást is kéne árulnod prici,vinyo...
nem kéne készleten lenii,csak megrendelésre dolgoznál.igy talán már megérné.

(#42) vjannus válasza salgado (#41) üzenetére


vjannus
aktív tag

csak rendelésre nem sok mindenki szeret vásárolni pl én se

(#43) b.bone


b.bone
senior tag

én speciel nem vagyok az a fajta aki mindenképpen meg akarja tapizni, szagolni etc. ált. nem is akarom egyből elvinni. néha rakosgatok össze gépeket. kinézek ezt azt. de soha egy olyan boltban nem voltam még, ahol _mindent_ betudtak volan szerezni. sokszor mondom, hogy nem baj ha 1-2 hét. de egyik helyen nem foglalkoznak mondjuk AG neovoval, a másik helyen meg zalman hűtőkkel. így ha én egy ilyen konfigot szeretnék, akkor vásárolhatok több helyen. (bár most tesztelem a varázspálcát, majd kedden meglátom mennyire jók)

mindenestre ha lenne egy olyan bolt ahol ha nincs is minden, de mindent betudnak szerezni, emelett korrektek a garizással, és nem néznek rám hülyén ha átutalással akarok fizetni ,biztos hamar törzsvásárló lennék.

ezzel a probléma csak az, hogy valószínűleg a vásárlók csekély százalékának vannak ilyen igényei mint nekem.

de amit már páran írtak korábban az talán realizálható. ha a drágább cuccokból (lap,vidkari, stb) tartanád a ''standard'' készletel, apró cuccokkból mint pl hűtők, ventik, bordák, fénycsövek lenne szép nagy választék, és a ritka, drága cuccokat biztos betudnád szerezni, még be is indulhatna a bolt.

"guilty until proven innocent" - Artisjus

(#44) Sianis


Sianis
addikt

egy boltnak nem kell feltétlenül külön helység! Bejelneted, hogy indítasz egy ilyen vállalkozást, és akár otthon is csinálod. Kialakítasz egy sarkot, és csinálod amiket elvállaltál. Utánna ha kinövöd, akkor egy szoba külön neki, ha azt is akkor lehet gondolkodni külön üzletben, ott aztán már lehetne raktárkészlet, stb stb. Alkalmazottak, ilyesmi. Nem szabad belecsapni egyből a dolgok közepébe, hagyni kell kialakulni, hirdetni kell, és lehet, hogy egy hónap alatt már boltot nyithatsz vagy ellenkezőleg, inkább elég lesz otthon. Szóval ennyit tudok tanácsolni, amúgy szerintem jó ötlet ilyennel foglalkozni.



[Szerkesztve]

(#45) vjannus válasza Sianis (#44) üzenetére


vjannus
aktív tag

idáig úgy néz ki hogy preferálom azt a részt hogy nem nagy árú készlet de nagy ismeretség, és pl itt elkezdeném hírdetni +1-2 banner pl: honfoglalón stb és háátha meg 1 kapa kis honlap, amin át lehet webáruházat létesíteni és hadszóljon :D

Vagy a breetai által javasolt módon megoldani


[Szerkesztve]

(#46) vjannus


vjannus
aktív tag

Breetai kicsit bővebben tudnánk beszélni arról amit ajánlottál, persze csak privibe ?

(#47) breetai válasza vjannus (#46) üzenetére


breetai
aktív tag

Lehet róla szó! De elöbb beszélek XY-nal, majd írok. (Ide vagy e-mail. :C

"Értem én, mert értem, hogy gőzgép. De mitől megy!?" XBL: Breetai HUN

(#48) harry


harry
veterán

Jó ötlet, de ne csak világító biz-bazok legyenek, hanem mindenféle kiegészítők, boedák/hűtők, matricák, (uv)festék, kábelek, bill, kötegelők, paszta stb.
Sztem nem kell erőltetni az alap hardver dolgokat (viny, proc), inkább maradnék a modding/barkács kiegészítőknél.

A Pentacomp hasonló, vannak hardverek, meg fénytechnikai cuccok is.
[L]http://www.pentacomp.hu[/L]
Innen [L]http://www.xoxide.com/[/L] és [L]http://www.sunbeamtech.com/[/L] innen tudnál szerezni dolgokat az jó lenne :P

Theoretically, this damn thing oughta work now.

(#49) vjannus válasza harry (#48) üzenetére


vjannus
aktív tag

Jó lenne , majd kiderül :P

(#50) harry válasza vjannus (#49) üzenetére


harry
veterán

Jé mit találtam: [L]http://www.computermode.hu/[/L]
Már említette valaki, ezaz a Cica utcai bót.
Gondolom vmi hasonlót akartál összedobni... hát, így már lehet, h nem lenne rá elég nagy igény

Theoretically, this damn thing oughta work now.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.