Hirdetés

2024. április 24., szerda

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) Diler


Diler
csendes tag

Valaki tud olyan alaplapot mondani amin van mind a kettő foglalat???

(#2) Boyfish válasza Diler (#1) üzenetére


Boyfish
senior tag

Asrocknak van olyan alaplapja, amin elvileg a kettő megtalálható, de nem tökéletes, azt hiszem csak valami hibrid megoldás és nagyon kevés vga-t támogat
Bővebben: link

''Ráadásul a videókarikhoz nyitotta...'' - by Mr Gambit

(#3) Diler


Diler
csendes tag

Köszike!

Ami kimaradt: Jó lenne AMD 64-re :))

(#4) thaler2 válasza Diler (#3) üzenetére


thaler2
senior tag

MSI-ek is volt valami próbálkozása, de nem megy minden vga-val. És sz.tem a beszerzésükl is nagyon nehéz lehet.

(#5) Guruka válasza Diler (#1) üzenetére


Guruka
senior tag

ECS nek is van ilyen lapja, asszem a Mistralban is lehet kapni, vagy lehet már nem. :)

(#6) Tigerclaw


Tigerclaw
nagyúr

Most láttam hogy végre elkészítette az Asrock a már várt ULI chipszettes alaplapját, amin van PCI-Express16 és AGP csati is. Elvileg ez nemcsak korlátozás nélkül támogatja mindkét tipusú kártyákat, hanem egy időben is képes használni a kettőt, vagyis egyszerre lehet egy AGP-s és egy PCIex kártya a gépben.

A neve: 939Dual-SATA2 Bővebben: link

A chipszett: ULi M1695(észak), M1567(dél) Bővebben: link

Ja egyébként 939-es AMD procikhoz való.

Az a baj a világgal, hogy a hülyék mindenben holtbiztosak, az okosak meg tele vannak kételyekkel.

(#7) Tigerclaw


Tigerclaw
nagyúr

Újabb érdekesség: Az előzőleg említett alaplapon nemcsak AGP és PCIexpress slot van, hanem CPU future port is, vagyis megvan az esély arra, hogy a következő AMD proci sockettípus se okozzon gondot az elején. Elég lesz megvenni az Asrock által készített CPU upgrade kártyát és már mehet is bele az új proci. Asszem M2-nek hívják a leendő sockettípust.

Az a baj a világgal, hogy a hülyék mindenben holtbiztosak, az okosak meg tele vannak kételyekkel.

(#8) gyga válasza Tigerclaw (#7) üzenetére


gyga
senior tag

jáj jáj ha lenne rajta firewire meg is venném.

A kisebbség is számíít, teszkó.

(#9) Tigerclaw válasza gyga (#8) üzenetére


Tigerclaw
nagyúr

Azt nem mondtam hogy ez egy csúcs alaplap, de nagyon érdekes, sőt mondhatjuk egyedinek is. Ha a szokásos barátságos ASROCK áron és minőségben fog érkezni, biztos beruházok majd egy ilyenre. Firewire-m már úgyis van az audigy2ZS -n, de per pillanat nem is használom semmire. Mondjuk én is szeretem, ha minél több minden integrálva van az alaplapra, de akkor se esek kétségbe, ha bele kell tennem egy-két kártyát. Kíváncsi vagyok mikor jönnek majd az első M2-es procik.

Az a baj a világgal, hogy a hülyék mindenben holtbiztosak, az okosak meg tele vannak kételyekkel.

(#10) stifi


stifi
senior tag

sziasztok!

nem akarok újat nyitni, megpróbálom itt
átolvastam az ezzel foglalkozó topicokat, és egyik sem mai, úgyhogy feltenném most a kérdést, hogy mi a helyzet ezekkel az alaplapokkal?

néhány helyen még lehet kapni ilyeneket, de azok feltűnően olcsók, és nf3-as chipsettel rendelkeznek, érdemes ilyenbe beleugrani, vagy temessük végre el azt az AGP-t?

nekem egy athlon xp 2500+ konfigom van, 6600 gt agp kártyával, és szeretnék újítani a gépemen, de nem akarom az egészet lecserélni, és mindenképp a64-et szeretnék, mivel manapság már a 3800+hoz is hozzá lehet jutni olcsóm, és az óriásit dobna a gépemen...
viszont nem akarok csak agp-s alaplapot venni, mert azért a korral haladni kell, és a legközelebbi videókártyám biztos pcie-s lesz, de 1-1 alkatrész cseréje miatt nem akarok kétszer alaplapot venni, gondolom érthető...

kártyát becserélni _szintén_ nem szeretnék, mert használt dolgokat nem szívesen veszek, és sok rosszat és jót hallottam már a 6600gt-ktől, az enyém jó, másban nem bízom :)

köszi előre is!

Nincs időm kedvesnek lenni!

(#11) sanyixXx válasza stifi (#10) üzenetére


sanyixXx
senior tag

ezt nyugodtan megveheted. az árához képest igen jó lap.
de van nekije topikja, ott is kérdezhetsz, ott kompetensebb válaszokat kapsz

[Szerkesztve]

Rumot minden pohárba! | https://rumnagykovet.hu/

(#12) stifi válasza sanyixXx (#11) üzenetére


stifi
senior tag

az ezt alatt a topikban említett asrockra gondolsz?

köszönöm a gyors választ egyébként!

Nincs időm kedvesnek lenni!

(#13) sanyixXx válasza stifi (#12) üzenetére


sanyixXx
senior tag

igen-igen
asrock 939 dual sata2

ez köll neked :)

Rumot minden pohárba! | https://rumnagykovet.hu/

(#14) stifi


stifi
senior tag

úgy fest nem lehet már ilyen lapot venni, legalábbis mindenhol utánakérdeztem és mindenhol elfogyott, a nagyker pedig már nem szállít...

esetleg más lapról nem tudtok ami tudja ezt?

köszi!

Nincs időm kedvesnek lenni!

(#15) urban racer válasza stifi (#14) üzenetére


urban racer
senior tag

Azis azrock, de VSTA a neve vagy valami hasonló. Az Asrock 939 dual sata2 fanclubban kérdezhetsz, ott is van pár VSTA tulaj...

"Egy mágus sosem késik, Zsákos Frodó. És korán se jön soha. Pontosan akkor érkezik, amikor akar."

(#16) stifi válasza urban racer (#15) üzenetére


stifi
senior tag

tudom, eleve mindenhol megkérdeztem mind a két lapot, a neten pedig online is rendeltem de felhívtak hogy épp előttem fogyott le a készlet és már nem lesz...

Nincs időm kedvesnek lenni!

(#17) jokerone


jokerone
tag

Sziasztok!

Picit régen írt ide bárki is, a kérdésem viszont a régi lenne: tudtok-e vmilyen alaplapot, amin megtalálható mindkét csatoló? Kugliban keresgéltem, de semmi értelmeset nem dobott ki.

Előre is köszi!

(#18) jokerone


jokerone
tag

Találtam kettőt itt a ph-en:

MSI 915PL Neo-V
Gigabyte GA-8VT880P Combo

de nem mai cikkek voltak, úgyh nem biztos,h még hozzáférek ilyenekhez...szóval ha tudnátok vmit örülnék :)

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.